صورتجلسه دویست و سی و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


 

 

 

 

صورتجلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

تاریخ جلسه :

چهارشنبه مورخ 99/2/17  از ساعت 8   تا  11/10

شماره جلسه :   235

نوع جلسه : عادی

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

امضاء

ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

امضاء

ورود

خروج

1

سید حسین آزادی

 

8

11/10

6

مرتضی شایق

 

8

11/10

2

محسن ابوترابی

 

8

11/10

7

ونوس عامری

 

8

11/10

3

سید محمدعلی  پاک نژاد

 

10/45

11/10

8

محسن عباسی

 

8

11/10

4

الهه جورابی

 

8

11/10

9

مهدی کاشفی زاده

 

8

10/15

5

غلامعلی سفید

 

8

11/10

10

سپنتا نیکنام

 

8

11/10

 

 

 

عضو غایب در جلسه :

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

علت غیبت

1

حمیدرضا قمی

رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روشها

مرخصی

 

 

خلاصه مطالب مطروحه توسط رئیس شورا : نطق ها و مذاکرات

 

 

    در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و عرض تسلیت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه(س)، همسر پیامبر گرامی اسلام و همچنین عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی و ارتحال فرزندشان حاج شیخ محمد علی صدوقی و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند به ویژه حضرت حجت الاسلام والمسلمین معزالدینی که به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سومین شهید محراب در جلسه شورا حضور یافتند اظهار داشت شهید بزرگوار صدوقی یکی از روحانیون مردم دار، اجتماعی ، توسعه گرا، شجاع و سیاسی بودند که مردم داری ایشان زبان زد خاص و عام بود ایشان ارتباط بسیار قوی با مردم ایران به ویژه رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) داشتند و در رسیدگی به محرومین از هیچ کوششی دریغ نمی‌نمودند و در شرایط بحران و حساس و حتی در مواقع سیل و زلزله در کشور پیش قدم بودند و ایشان اقدامات موثری در مبارزه با طاغوت و انحرافات و همچنین در جبهه های حق علیه باطل داشتند و با تمام وجود در جهت رشد و اعتلای این سرزمین اسلامی با همت جوانان تلاش مضاعفی داشتند و از اقدامات موثر ایشان در بحث انتقال آب به یزد و ایجاد دانشگاه علوم پزشکی و نقش ارزنده آن شهید بزرگوار در رشد مسائل سیاسی و فرهنگی شهر مردم یزد که در حال حاضر باید سرلوحه و ملاک عمل تمامی مسئولان قرار گیرد توضیحاتی ارائه نمود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین معزالدینی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه پرخیر و برکت رمضان و عرض تسلیت وفات حضرت خدیجه کبری (س) و با اشاره به ویژگی ها و خصوصیات فردی سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی در جهت پاسداری از دین مبین اسلام، نظام و انقلاب  تحت رهبری امام راحل (ره) و خدمات فرهنگی ، رفاهی ایشان در جامعه اظهار داشت شخصیت آن شهید بزرگوار محدود به استان یزد نبود بلکه ایشان یک شخصیت کشوری بودند که خدمات رسانی مستمر و موثر مهم‌ترین ویژگی مدیریت ایشان بود و ابراز امیدواری نمود تمامی مسئولین استان منش مدیریتی این شهید والامقام را سرلوحه کارهای خود قرار دهند تا در جهت خدمت رسانی به مردم و این انقلاب بتوانند اقدامات شایسته و موثری انجام دهند.

در ادامه آقای عزیزی شهردار محترم با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و با گرامیداشت یاد و خاطره سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی و فرزندشان و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند، ضمن اشاره به خدمت گسترده و بی شائبه آن شهید بزرگوار در ثمر رسیدن این انقلاب ابراز امیدواری نمود بتوانیم ویژگی های آن شهید والامقام را درک و در راه خدمت به مردم و آبادانی شهر یزد استفاده های لازم و موثر ببریم.

در ادامه حجت الاسلام ذکریا اخلاقی با اشعاری در وصف سومین شهید محراب و همچنین آقای میرزایی مداح اهل بیت مرثیه سرایی نمودند.

در ادامه جلسه ضمن طرح نامه های تبریک فرماندار محترم و رئیس اتاق اصناف به مناسبت روز شوراها، لایحه ارسالی از سوی شهرداری بابت انعقاد تقاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای استان برای مهارت کودکان و نوجوانان مطرح که با توجه به بررسی های صورت گرفته قبلی با حضور مسئولین مربوطه در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی ورزشی و توضیحات نایب رئیس آن کمیسیون و نظرات سایر اعضا موضوع به کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی جهت بررسی ظرف مدت یک هفته ارجاع گردید و همچنین لایحه ارسالی از سوی شهرداری جهت کمک به آقای حسینی جهت حضور در مسابقات جهانی آی مت، طبق درخواست شهردار محترم به شهرداری عودت داده شد و نیز در خصوص نامه ارسالی شهرداری بابت پلاک متعلق به آقای حرازی جهت تشخیص باغ به دلیل اینکه ایشان طبق مدارک و مستندات موجود قبلاً با شهرداری تسویه حساب نموده بودند، جهت بررسی به شهرداری عودت داده شد.

سپس آقای شایق از شهرداری خواست با توجه به ایجاد پلیس ساختمان در منطقه چهار، گزارشی از اقدامات و فعالیت های صورت گرفته تا کنون را به شورا گزارش نمایند.

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

بررسی نظریات هیأت تطبیق شهرستان

-

-

-

خلاصه مفید مذاکرات:   پرداخت حق و حقوقات شهرداری – شفاف سازی و رعایت ضوابط و مقررات

 

 

 

 

  1. نامه شماره 1144-99/2/16 فرمانداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 991000392-99/2/17 در خصوص  نظریات هیأت محترم تطبیق شهرستان بابت بند یک صورتجلسه شماره 230 مورخ 16/2/99 این شورا در رابطه با پروژه مجتمع افشار، مراتب در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، مقرر گردید نتایج ذیل جهت طرح در هیأت تطبیق شهرستان به فرمانداری ارسال گردد:

الف: در خصوص پی گیری مالک تا پایان خرداد ماه سال 99 تمدید گردید.

ب : در رابطه با محاسبه گرانترین بر ملک هنگام اخذ عوارض مقرر شد شهرداری در خصوص موارد مشابه (مربوط به سرمایه گذاری) مراتب را طی لایحه ای جهت اخذ مجوزهای لازم به شورا گزارش نماید.

ج: در خصوص عدم ارائه سایت پلان و لزوم احراز عدم دسترسی از بلوار جمهوری، مقرر گردید شهرداری کلیه اطلاعات و مدارک مربوطه را پس از تهیه و پس از اخذ مجوزهای لازم جهت شفاف سازی به شورا ارسال نماید.

 

 

از مجموع 9 رأی (  9 موافق)

 

 

 

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

2

آئین نامه ارزش معاملاتی تبصره 11 ماده 100

موضوع در كميسيون تلفيق عمران و بودجه 99/2/6 مطرح و پس از بحث و تبادل نظر با توجه به عدم اعمال تعرفه مصوب شورا براي سال 98 در موعد مقرر و بلحاظ شرايط ويژه كنوني ، مقرر گرديد شهرداري براي سال 99 نيز همان مصوبه شورا براي سال 98 را اجرانمايد.

121

99/2/6

خلاصه مفید مذاکرات :  ضرورت اجرای احکام صادره از کمیسیون های ماده صد توسط شهرداری ، به ویژه تخریب و نصب بنر جهت رعایت قانون توسط شهروندان- نظارت کامل شهرداری بر ساخت و سازهای با پروانه و اجرای آن طبق مفاد پروانه- گزارش عملکرد پلیس ساختمان منطقه 4 به شورا

 

 

2. لایحه شماره 98/8/20-980041713 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه‌شورابه شماره 98/8/20-981003382:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- موضوع : ارسال آئین نامه ارزش معاملاتی- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، با عنایت به مصوبات آن شورای محترم درخصوص صدور پروانه برای اراضی فاقد سند مالکیت شش دانگ و اقدامات انجام شده در زمینه صدور پروانه و جلوگیری از شکل گیری تخلفات همچنین عزم جدی مسئولان استانی برای کاهش تخلفات ساختمانی که طی بند 4 صورتجلسه 45119 مورخ 98/07/09 کمیته پیشگیری از تخلفات ساختمانی ابلاغ شده ، بدین وسیله به پیوست آئین نامه ارزش معاملاتی موضوع تبصره 11 ماده 100 قانون شهرداری برای ساخت و سازهای از ابتدای سال 1399، جهت بررسی و تصویب نهایی ارسال   می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائید. ضمناً آقایان فرهمند و نوری به عنوان نماینده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. جمال الدین عزیزی– شهردار یزد »

 

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده با حضور مسئولین مربوطه در کمیسیون‌های مشترک عمران و بودجه و توضیحات روسای آن کمیسیون‌ها و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، و با توجه به عدم اعمال تعرفه مصوب سال 98 توسط شهرداری، مقرر گردید شهرداری برای سال 99 طبق مصوبه شورا برای سال 98 (بند 2 صورتجلسه شماره 152 مورخ 98/2/14) اقدام نماید.

 

از مجموع  9  رأی : (  8 موافق- 1 ممتنع)

 

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

3

تملک واقع در طرح کوچه شاداب

بودجه: موضوع در کمیسیون مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و توضیحات آقای صداقتی با پیشنهاد شهرداری موافقت گردید.

102

99/2/13

خلاصه مفید مذاکرات :  عدم واگذاری ملک معوض و ضرورت کارشناسی مجدد آن- رعایت صرفه و صلاح شهرداری

 

 

3. لایحه شماره 99/2/7-990003938 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه‌شورابه شماره 99/2/7-991000247:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- موضوع : تملک قسمتی از پلاک 15794 بخش 8 یزد واقع در طرح کوچه شاداب- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، عطف به نامه شماره 991000125 مورخ 99/1/30 ، بدین وسیله به استحضار می رساند شهرداری یزد در نظر دارد نسبت به تملک قسمتی از پلاک ثبتی 15794 بخش 8 یزد به کد نوسازی شماره 9565-2-61-1 متعلق به آقای سیداحمد طبائی (تمامی قدر السهم ایشان از پلاک مذکور) که در طرح کوچه شاداب قرار گرفته اقدام نماید که در این خصوص توافقنامه ای فی مابین تنظیم که در ازای واگذاری ملک موصوف و براساس ارزیابی انجام شده جمعاً مبلغ6.776.000.000   ريال بابت غرامت ملک در طرح تعیین که مقرر شده در ازای این بستانکاری یک قطعه زمین معوض واقع در بلوار طالقانی با کاربری تجاری تحت پلاک ثبتی  48/26/8765 بخش 4 یزد از قرار هر مترمربع78.000.000  ريال جمعاً به مبلغ6.807.840.000 ريال به ایشان واگذار و مابه التفاوت آن به مبلغ 31.840.000ريال همزمان با نقل و انتقال طرفین، در وجه شهرداری یزد پرداخت گردد. علی هذا با عنایت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصویر توافق نامه منضم به نمایی از برگ ارزیابی و نقشه مربوطه که موقعیت پلاک بر روی آن مشخص گردیده ، خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و با عنایت به اینکه طرح مذکور فاقد ردیف اعتباری در سال جاری می باشد اجازه فرمایید از محل ردیف بودجه سایر تملکات منطقه یک با کد 252601025 اقدامات بعدی معمول گردد. ضمناً آقای صداقتی جهت ادای توضیحات بیشتر معرفی می گردد.. جمال الدین عزیزی– شهردار یزد »

 

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون‌ بودجه و توضیحات رئیس آن کمیسیون‌ و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، پیشنهاد فوق ضمن مخالفت با واگذاری یک قطعه زمین بصورت معوض واقع در بلوار طالقانی مقرر گردید شهرداری صرفاً نسبت به خرید ملک مذکور بعد از اخذ تمامی حق و حقوقات شهرداری اقدام نماید.

 

از مجموع 8  رأی : ( 8 موافق)

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

4

پرونده مربوطه به آقای محمد جواد غفورپور

نظارت - موضوع در جلسه با حضور مشاورين و كارشناسان مربوطه مطرح كه پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات درخصوص پرونده آقای محمدجواد غفورپور مستند به اجزاء 1 و 5 از بند "د" ماده ۱ آئين نامه اجرايي قانون حفظ و گسترش فضاي سبز در شهرها و بند اول از پاسخ شوراي عالي استان‌ها به استعلام شوراي اسلامي شهر يزد (موضوع نامه شماره 981002643 مورخ 98/07/03) با توجه به نظر كارشناس رسمي دادگستري، بررسي عكس هاي هوايي و از آنجاييكه در هر 25 متر مربع بيشتر از يك درخت وجود دارد مشمول عنوان باغ مي گردد.

77

99/02/17

خلاصه مفید مذاکرات :  با توجه به عکس هوایی موجود و نظریه کارشناس رسمی دادگستری باغ می باشد.

 

 

4. نامه شماره 990005896 - 99/02/16 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 991000383 - 99/02/16 :

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- ارسال نامه سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری درخصوص پلاک 1 فرعی 3731 اصلی به مالکیت محمدجواد غفورپور ، با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً به پیوست مدارک و نظریه کارشناسی درخصوص پلاک 1 فرعی 3731 اصلی واقع در بخش 4  یزد به کد نوسازی1-53-9-25-4 به مالکیت محمدجواد غفورپور به حضور ایفاد،خواهشمند است دستورات مقتضی صادر گردد. جمال الدین عزیزی– شهردار یزد »

 

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی با حضور مشاورین ، مسئولین و کارشناسان مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون  و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، نامه فوق مستند به اجزاء 1 و 5 از بند "د" ماده ۱ آئين نامه اجرايي قانون حفظ و گسترش فضاي سبز در شهرها و بند اول از پاسخ شوراي عالي استان‌ها به استعلام شوراي اسلامي شهر يزد (موضوع نامه شماره 981002643 مورخ 98/7/3)، باغ تشخیص داده شد.

 

از مجموع 9 رأی : (9 موافق)

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

5

پرونده مربوطه به خانم مریم غلامی بهرمانی پور

نظارت - موضوع در جلسه با حضور مشاورين و كارشناسان مربوطه مطرح كه پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات درخصوص پرونده خانم مریم غلامی بهرمانی پور مستند به اجزاء 1 و 5 از بند "د" ماده ۱ آئين نامه اجرايي قانون حفظ و گسترش فضاي سبز در شهرها و بند اول از پاسخ شوراي عالي استان‌ها به استعلام شوراي اسلامي شهر يزد (موضوع نامه شماره 981002643 مورخ 98/07/03) با توجه به نظر كارشناس رسمي دادگستري و بررسي عكس هاي هوايي بخصوص در سال هاي 59 و 65 از آنجاييكه در هر 25 متر مربع بيشتر از يك درخت وجود دارد مشمول عنوان باغ مي گردد.

76

99/02/15

خلاصه مفید مذاکرات :  با توجه به عکس هوایی موجود و نظریه کارشناس رسمی دادگستری باغ می باشد.

 

 

5. نامه شماره 990004385 - 99/02/09 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 991000275 - 99/02/09  :

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- ارسال نامه سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری درخصوص پلاک 21 فرعی مجزا شده از 5006اصلی به مالکیت مریم غلامی بهرمانی پور ، با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً به پیوست مدارک و نظریه کارشناسی درخصوص پلاک 21 فرعی مجزا شده از  5006 اصلی واقع در بخش 8  یزد به کد نوسازی        15-4-34-1 به مالکیت خانم مریم غلامی بهرمانی پور به حضور ایفاد، خواهشمند است دستورات مقتضی صادر گردد. جمال‌الدین عزیزی– شهردار یزد »

 

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی با حضور مشاورین ، مسئولین و کارشناسان مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون  و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، نامه فوق مستند به اجزاء 1 و 5 از بند "د" ماده ۱ آئين نامه اجرايي قانون حفظ و گسترش فضاي سبز در شهرها و بند اول از پاسخ شوراي عالي استان‌ها به استعلام شوراي اسلامي شهر يزد (موضوع نامه شماره 981002643 مورخ 98/7/3)، باغ تشخیص داده شد.

 

از مجموع 9 رأی : (9 موافق)         

 

 

جلسه با ذکر صلوات در ساعت  11/10  خاتمه یافت.

             

 تنظیم کننده/ دبیرخانه شورای اسلامی شهر یزد