صورتجلسه دویست و سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


 

 

 

 

 

صورتجلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

تاریخ جلسه : روز شنبه مورخ 12/11/98 از ساعت 18  تا 21

شماره جلسه :   213

نوع جلسه : فوق العاده

مکان جلسه : صحن علنی

 

 

اعضای شورای شهر حاضر در جلسه شورا (اجرای ماده 16 قانون شوراها):

 

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

        امضاء

   ورود

خروج

ردیف

نام و نام خانوادگی

         امضاء

  ورود

خروج

1

سید حسین آزادی

 

18

21

6

ونوس عامری

 

18

21

2

محسن ابوترابی

 

18

21

7

محسن عباسی

 

18

21

3

الهه جورابی

 

20/19

21

8

مهدی کاشفی زاده

 

18

21

4

غلامعلی سفید

 

18

21

9

سپنتا نیکنام

 

18

21

5

مرتضی شایق

 

18

21

 

 

 

 

 

 

 

اعضای غایب در جلسه :

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

علت غیبت

1

سید محمد علی پاک نژاد

رئیس کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی

مرخصی

2

حمیدرضا قمی

رئیس کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روشها

مرخصی

 

 

 

خلاصه مطالب مطروحه توسط رئیس شورا : نطق ها و مذاکرات

 

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند و با اشاره به آیه شریفه 17 سوره رعد در خصوص معامله قرن و ذلت ، شرمسازی دشمنان در مقابل مستضعفین و سکوت بعضی دولت ها و یا همراهی نمودن آنان ، ابراز امیدواری نمود مردم مظلوم فلسطین که قطعاً طرف معامله هستند همچون فجرآفرینان سکوت نخواهند کرد و در مقابل این عمل ناجوانمردانه و نا بخردانه به سرکردگی آمریکا تا پیروزی ایستادگی و مقاومت خواهند نمود.

وی در ادامه با گرامیداشت ایام ا... مبارک دهه فجر ، فرا رسیدن  سالروز ورود رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به میهن عزیز اسلامی که با استقبال بی نظیر مردم از فرودگاه تا بهشت زهرا همراه بود به تمامی هموطنان تبریک وتهنیت عرض نمود و از خداوند متعال برای این نظام مقدس‌ آرزوی ‌موفقیت و سربلندی ‌مسئلت نمود.

سپس آقای شایق در سخنان پیش از دستور، ضمن عرض تبریک فرا رسیدن ایام ا... مبارک دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و با ذکر خاطراتی از دوران انقلاب، از شهرداری به خصوص سازمان فرهنگی ورزشی اجتماعی خواست نقش شهدا در پیروزی انقلاب به همراه سخنان امام راحل (ره) و رهبری معظم انقلاب و همچنین زندگانی سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جهت ترویج این انقلاب بزرگ با رشادت‌های فجرآفرینان در جامعه به خصوص برای جوانان پررنگ جلوه نمایند. وی در ادامه از سخنگوی شورا خواست تا در خصوص مطالبی که در فضای مجازی بابت مغایرت وپاداش شهرداری، کارخانه کمپوست ، خرید اتوبوس 18 متری و راه اندازی BRT در یزد توسط عده ای علیه شورا اقدام می نمایند با یک مصاحبه در جهت شفاف سازی و جلوگیری از تشویش اذهان عمومی مطالب را به اطلاع همشهریان عزیز برساند.

 در ادامه آقای سفید در سخنان پیش از دستور با ابراز گلایه از بعضی مسئولین و خطبا که از طریق تریبون‌ها و منابر بابت مصوبه شورا جهت برگزاری جشن بین المللی تئاتر عروسکی بادگیرها ایراداتی وارد نمودند و همچنین در رابطه با واگذاری اراضی به شکل اجاره به شرط تملیک از سوی اداره راه و شهرسازی به موسسه حضرت امام جواد(ع) که به صورت قانونی و با مجوزهای لازم از سوی مراجع مربوطه صورت پذیرفته و شهرداری بدون طرح مصوب و اطلاع مالک و خودسرانه قسمتی از زمین را تصرف و راه دسترسی ایجاد نموده و الان مسئولان نظارتی به دلیل عدم اقدام به ساخت کامل، قسمت ساخته شده را تخریب و زمین را از تصرف درآورده اند مطالبی مطرح و از عده ای که با استفاده از این اقدام، شروع به تخریب و تهمت نموده اند گلایه و توضیحات کامل و جامعی ارائه نمود.

سپس لایحه یک فوریتی شهرداری در خصوص اصلاحیه متن پیشنهادی بابت واگذاری اجازه تابلوهای تبلیغاتی به کانون تبلیغاتی رای مند مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات و رأی گیری بعمل بصورت مخفی لایحه فوق با قید یک فوریت جهت بررسی به کمیسیون بودجه ارجاع گردید.

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

1

تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399

بودجه :  با تغییرات و اصلاحات انجام شده بر اساس تصاویر پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

70

98/10/21

خلاصه مفید مذاکرات :  افزایش بر اساس نرخ تورم و شرایط اقتصادی – حذف بعضی از ردیف های پیشنهادی - ضرورت کاهش بعضی از ردیف های پیشنهادی برای تشویق و ترغیب شهروندانجهت ساخت و سازهای با مجوز و کنترل و نظارت بیشتر شهرداری در این زمینه

 

 

 

  1.   لایحه شماره 98/9/17-980047631  شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 98/9/24-981003983

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد- موضوع : تعرفه عوارض و بهای خدمات سال 1399- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)-  احتراماً باستناد ماده80 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست تغییرات تعرفه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات سال 1399 شهرداری یزد تقدیم می گردد. خواهشمند است به استناد مفاد تبصره یک ماده 50 قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر بعدی امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقای علی محمد مرتضایی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. جمال‌الدین عزیزی-شهردار یزد»

 

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنایت به جلسات متعدد برگزار شده از سوی کمیسیون بودجه و بررسی‌های بعمل آمده با حضور مشاورین، مسئولین و کارشناسان مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و بر اساس رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، پیشنهاد فوق صرفاًَ تعرفه عوارض پیشنهادی شهرداری جهت اجرا در سال 99 با تغییرات و اصلاحات انجام شده طبق تصاویر پیوست در مجموع با اکثریت آراء مورد تصویب قرار گرفت.

 

 
ردیف

دستور جلسه

نظرکمیسیون ذیربط

شماره جلسه

تاریخ جلسه

2

پاسخ به فرمانداری

-

-

-

خلاصه مفید مذاکرات :  تمدید پروانه هتل طبق مصوبات شورای دور چهارم، تمدید پروانه بصورت یکسال، تسری تخفیفات به سایر هتل ها- اجرای ضوابط و مقررات توسط شهرداری جهت انعقاد هر گونه تفاهم نامه با شرکت ایران مبین، جابه جایی ردیف اعتباری بابت برگزاری جشنواره عروسکی از ردیف سایر ماده 5 بودجه

 

 

 

 2.نامه شماره 98/11/3-14658 فرمانداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 981004911  - 98/11/8  در خصوص اعتراضات و اظهار نظر هیأت محترم تطبیق شهرستان بابت بندهای یک، دو ، چهار و نه صورتجلسه شماره 208 مورخ 98/10/21 این شورا، مراتب مجدداً در صحن علنی شورا مطرح که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و رأی گیری بعمل آمده بصورت مخفی، مقرر گردید موارد به شرح زیر به عنوان پاسخ به هیأت تطبیق شهرستان ارسال گردد:

الف ) بند یک : تمدید هتل پنج ستاره : شورا بر مصوبه خود تأکید و اصرار دارد. ضمناً مقرر گردید شهرداری تا پایان فروردین سال 99 دستورالعمل تخفیف برای احداث هتل ها طی لایحه ای جهت بررسی و هر گونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید. از مجموع 8 رأی : ( 6 موافق- 2 مخالف)

 

ب ) بند دو : مشارکت با شرکت ایران مبین : ضمن پذیرش اعتراض هیأت تطبیق شهرستان ، شهرداری مکلف شد بر اساس قوانین و مقررات، قرارداد را تنظیم و نتیجه را به شورا گزارش نماید.  از مجموع 8 رأی : ( 7 موافق- 1 مخالف)

 

ج ) بند چهار : افزایش نرخ قراردادهای تأمین نیروی شرکتی : جهت استحضار اعضا قرائت و مقرر گردید شهرداری اقدام نماید. از مجموع 8 رأی : ( 8 موافق)

 

د ) بند نه: کمیسیون ماده 14 جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی بادگیرها : ضمن پذیرش اعتراض هیأت تطبیق شهرستان، مقرر گردید شهرداری از ردیف اعتباری جاری سایر ماده پنج به کد (1512205999) اقدام نماید.

از مجموع 9 رأی : ( 6 موافق- 3 مخالف)

 

جلسه با ذکر صلوات در ساعت  21  خاتمه یافت.

 

           تنظیم کننده / دبیرخانه شورای اسلامی شهر یزد