صورتجلسه اولين جلسه كميسيون شهر هوشمند


صورتجلسه اولين جلسه كميسيون شهر هوشمند و بهبود روشها

 

 

 

 

 

 

اولين جلسه كميسيون شهر هوشمند و بهبود روشها با حضور اعضاي كميسيون و میهمانان جلسه آقایان دکتر حمیددهقان مدیرایمنی و مهندسی ترافیک، مسعودتاج آبی مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری ، پیمانکار طرح چراغ راهنمایی و رانندگی مجهز به تلویزیون شهری، در روز يكشنبه مورخ 96/9/5 ساعت 16 و با دستور كار انتخابات هيات رئيسه كميسيون و تعيين زمان برگزاري جلسه ، ارائه كوتاه از مفهوم شهر هوشمند ، بررسي پیشنهاد نصب چراغ راهنمایی و رانندگی مجهزبه تلویزیون شهری در سطح شهر و ايجاد سامانه برخط و مكانيزه نمودن صدور پروانه ساختماني و طرح مرکز خلاقیت و نوآوری و فناوری نوین شهر یزد تشكيل گرديد.

در ابتداي جلسه ، حمیدرضا قمی ضمن عرض تسليت به مناسبت سالروز شهادت يازدهمين امام شيعيان حضرت امام حسن عسكري (ع) وگرامیداشت آغاز امامت و ولایت منجی بشریت حضرت امام زمان (عج)؛ گزارشی از مفهوم شهر هوشمند ارائه وگفت:  شهري هوشمند است که با سرمایه گذاري صحیح بر روي سرمایه هاي انسانی و اجتماعی و زیرساختهاي سنتی و مدرن ، رشد اقتصادي پایدار و کیفیت بالاي زندگی را تضمین کند.

وی مولفه های شهر هوشمند را امنيت عمومي، مديريت پسماند، مديريت ساختمان، مديريت شهر، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، حمل و نقل و خدمات شهروندي دانست وپیشنهاد طرح های کلان و پیشرو، ایجاد گفتمان، مستندسازی ، ایده پردازی و کمک به سیاست گذاری را از اهداف کانون تفکر شهر هوشمند یزد عنوان نمود.

وی در پایان این مبحث ، توضیحاتی در خصوص ابعاد شهر هوشمند ارائه نمود و مقرر گردید از بحث حکمرانی هوشمند به بعد در جلسه بعدی مطرح گردد.

در ادامه ، با توجه به دستوركارجلسه، پس ازمشخص شدن كانديداها و رئیس سنی جلسه ، پس از رأي گيري انجام شده به اتفاق آراء اعضاي هيأت رئيسه کمیسیون براي مدت يكسال به شرح زير تعيين و انتخاب شدند :

1- آقاي حمیدرضا قمی     به عنوان رئيس

2-  خانم  ونوس عامری  به عنوان نائب رئيس

3- آقاي مهدی کاشفی زاده  به عنوان منشي

سپس مقرر گرديد دو هفته یکبار یکشنبه ها ساعت 16جلسات كميسيون برگزار شود.

سپس پیشنهاد نصب چراغ راهنمایی ورانندگی مجهز به تلویزیون و طرح پیشنهادی اعضای شورا در خصوص ايجاد سامانه برخط و مكانيزه نمودن پروانه ساختماني و همچنین طرح ایجاد مرکز خلاقیت و نوآوری و فناوری نوین در شهر یزد مطرح، پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق اعضای کمیسیون و میهمانان حاضر در جلسه مقرر گرديد:

  1. با نصب چراغ راهنمایی ورانندگی مجهز به تلویزیون شهری در یکی از چهارراه های سطح شهر یزد (با زمان بندی طولانی) به صورت پایلوت موافقت گردید و برای بررسی مسائل مالی به کمیسیون بودجه و مسائل فرهنگی به کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا ارجاع گردد.
  2. گزارش کوتاهی از چگونگی مکانیزه نمودن صدورپروانه ساختمان ارائه و مقرر گردید نمودار عملیاتی اخذ پروانه ساختمان با مشخص نمودن بخشهای مکانیزه و بخشهای در دست اقدام برای مکانیزاسیون  در جلسه آینده توسط مدیریت فاوا ارائه گردد .
  3. با تشکیل مرکز خلاقیت،  نوآوری و فناوری نوین در شهرداری یزد موافقت و مصوب گردید این مرکز در سطح معاونت در ساختار شهرداری مطرح و در صورت امکان، اقدامات لازم برای قرار گرفتن این معاونت در چارت سازمانی شهرداری صورت پذیرد.

جلسه در ساعت  18 با ذكر صلوات به پايان رسيد.