شصت و نهمین جلسه پنجمين دوره شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه  شصت و نهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

 

 

          

شصت و نهمین جلسه شورای اسلامی شهریزد(فوق العاده) باتلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت16/30  روز شنبه مورخ 97/2/29 با حضور اکثریت اعضاء تشکیل گردید :  

در ابتدا ریاست شورا باسلام و صلوات بر محمد وآل محمد(ص)، و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه مبارک و توفیق استفاده هرچه بیشتر از فیوضات معنوی این ماه بزرگ و با گرامیداشت سالروز اهدای عضو به نیازمندان ، فرارسیدن سالروز حضور گسترده مردم در عرصه انتخابات شوراها را تبریک عرض نمود و ضمن تقدیر و تشکر از مردم یزد به دلیل رضایت از عملکرد این شورا، ابراز امیدواری نمود تا به یاری خدا بتوانیم همگی و با کمک یکدیگر درراستای رفع مشکلات و آبادانی شهر گامهای مؤثر و مثبتی برداریم .

وی در ادامه انتخاب آقای دکتر جمالی نژاد شهردار فعال و مردمی یزد را به عنوان دانش آموخته نمونه دانشگاه صنعتی اصفهان را به وی و مردم شریف یزد تبریک عرض نمود و برای ایشان در همه زمینه ها آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

سپس ایشان از اعضای شورا خواست تا درمراسم جشن گلریزان که قراراست در جهت کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد درروز دوشنبه مورخ 97/2/31 در سالن اجتماعات شهید عباسپور شرکت برق منطقه ای برگزارگردد حضور فعال داشته باشند.

وی درادامه درخصوص بررسی ایرادات فرمانداری درکمیته فنی حل اختلاف استان بابت موضوع تبصره سه، کسری فضای باز و بودجه سال 97 شورا جهت استحضار سایر اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود ودرادامه لوایح ارسالی از سوی شهرداری به شورا بابت افزایش سهام شهرداری در منطقه ویژه علم فناوری و تملک پلاک در میدان مسکن جهت اطلاع اعضای شورا قرائت نمود.

سپس آقای قمی در سخنان پیش از دستور ضمن عرض تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و با گرامیداشت یاد و خاطره سومین شهید محراب حضرت آیت ا... صدوقی و اقدامات ارزنده و مدیریت صحیح ایشان دردوران پیروزی انقلاب و نیز نگاه ایشان به توسعه استان  وبرخی از شهرهای جنوبی کشور و همچنین اقدامات ارزشمند حضرت آیت ا... خاتمی امام جمعه فقید یزد در جهت توسعه استان به خصوص در زمینه آبرسانی به یزد و نیز اقدامات به یاد ماندنی فرزند ایشان جناب سید محمد خاتمی علیرغم برخی از فشارها و ناروایی ها در زمان مسئولیت ایشان با رعایت اخلاق و بردباری در همه ابعاد، از اقدام ناپسندانه و نوع مکاتبه نمودن مدیرعامل مجتمع صنعتی چادرملو با این شورا و مطالب ذکر شده در آن نامه در خصوص ساخت ورزشگاه در شهرستان اردکان با توجه به اعتبارات اختصاص یافته مطالبی را عنوان و ضمن ابراز گلایه از این اقدام نابخردانه خواستار عذرخواهی ایشان از منتخبین مردم در شورای اسلامی شهریزد بدلیل این عمل قبیح گردید.

درادامه جلسه آقای کاشفی زاده درخصوص اقدامات خوب و مؤثر انجام شده از سوی حوزه معاونت خدمات شهری در ایام نوروز و خدمت رسانی هرچه بیشتر به مسافرین و همچنین نظافت و پاکیزگی شهردرآن ایام و رضایت همشهریان در این زمینه  مطالبی را عنوان نمود و در ادامه از خدمات ارزشمند و تلاشهای بی شائبه آقای مهندس صالحیان معاون محترم خدمات شهری شهرداری به نمایندگی از کارکنان خدوم و زحمت کش شهرداری با اهداء لوح سپاس تجلیل به عمل آمد و همچنین به مناسبت فرارسیدن روز روابط عمومی از کارکنان روابط عمومی شورا با اهداء گل تجلیل گردید.  

 

مصوبات :

نحوه تسویه حساب غیرنقدی بستانکاری ودریافت بدهکاری اشخاص

 

 

1- لایحه دو فوریتی شماره970007817-97/2/22 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره971000450-97/2/22 بشرح ذیل:  

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع : نحوه تسویه حساب غیرنقدی بستانکاری ودریافت بدهکاری اشخاص، باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص)،احتراماً به استناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 و اصلاحيه بعدي آن، با عنایت به تفویض اختیارات صورت گرفته درخصوص تسویه حساب غیرنقدی بستانکاری و دریافت بدهکاری اشخاص موضوع مصوبه آن شورای محترم طی بند یک صورتجلسه شماره 38 مورخ 96/10/16 به شرح پیوست، خواهشمند است به منظور تسریع در امور و سهولت انجام کار متقاضیان اجازه فرمایید در خصوص موارد مشمول مصوبه مذکور که فاقد اعتبار می باشد نیز توسط شهرداری اقدام و در پایان هر ماه گزارش آن همراه با عملکرد کمیسیون ماده 14 به آن شورای محترم ارسال گردد. بدیهی است اعتبار مورد نظر در اصلاح و متمم بودجه منظور و پایدار خواهد گردید. مزید امتنان است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي احمد روستایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد.»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی  کمیسیون بودجه وتوضیحات نائب رئیس آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، پیشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت . ضمناً مقررگردید شهرداری به صورت موردی، موارد را طی لایحه ای جهت هرگونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید

 

احداث بازارچه عرضه تولیدات کشاورزی

 

 

2-لایحه شماره960038903-96/08/20شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره961002238-96/08/20 بشرح ذیل:  

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع : احداث بازارچه عرضه تولیدات کشاورزی ، باسلام و صلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، بدینوسیله به پیوست نامه شماره 960036713 مورخ 96/08/07 سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده های کشاورزی در خصوص طرح احداث بازارچه های عرضه محصولات کشاورزی، خشکبار و فرآورده های دامی – طیور – آبزیان در چند نقطه از شهر موضوع تصویب نامه شماره 10880/ت51024 هـ مورخ 96/02/03 هیات محترم وزیران (تصویرپیوست) جهت استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي ابوالقاسم ابوالحسنی سرپرست سازمان مشاغل شهری به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد.»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی  کمیسیون خدمات شهری با حضور مسئولین مربوطه وتوضیحات رئیس آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، کلیات پیشنهاد فوق موردتصویب قرارگرفت. ضمناً مقرر گردید شهرداری (سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی) نسبت به شناسایی مکانهای مورد نظر همراه با پیشنهادها ونیز چگونگی فرآیندسرمایه گذاری موارد را طی لایحه ای ظرف مدت یک ماه جهت هرگونه تصمیم گیری به شورا ارائه نماید.

 

مساعدت به جشن گلریزان

 

 

3-لایحه دوفوریتی شماره970009405شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره971000562-97/02/29 بشرح ذیل:  

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع : مساعدت به جشن گلریزان ، باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص)،احتراماً باستناد ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375 و اصلاحیه بعدی آن، بدین وسیله ضمن ارسال درخواست نمایندگی محترم ستاد دیه استان به شماره 970009254 مورخ 97/02/29 مبنی بر مساعدت جهت آزادی زندانیان نیازمند و جرائم غیرعمد در همایش جشن گلریزان، پیشنهاد می نماید در این خصوص جمعاً مبلغ 200.000.000 ریال (دویست میلیون ریال) شامل مبلغ 100.000.000 ریال از محل در اختیار اینجانب و مبلغ 100.000.000 ریال از محل اختیارات آن شورای محترم تأمین اعتبار و پرداخت گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و درصورت موافقت مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید.مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد.»

موضوع در صحن علنی شورا با حضور شهردار محترم و با توجه به توضیحات ایشان و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات ، پیشنهاد فوق  مورد تصویب قرارگرفت.

 

اصلاح قرارداد آقایان اصغر حاتم  پوری و  اصغر زارع

 

 

4-لایحه شماره970005981-97/02/13شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره971000299-97/02/13 بشرح ذیل:  

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: اصلاح قرارداد آقایان اصغر حاتم پوری و اصغر زارع، باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص)،احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال1375 و اصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به پیوست نامه شماره 960063631 مورخ 96/12/20 سازمان ساماندهی مشاغل شهری به انضمام درخواست آقایان اصغر حاتم پوری و مهدی زارع مبنی بر درخواست اصلاح قرارداد واگذاری قطعات 15 و 16 و 17 از بلوک 103 شهرک مشاغل شهری ارسال می گردد . خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي ابوالقاسم ابوالحسنی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود. مهدی جمالی نژاد- شهردار یزد.»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی  کمیسیون بودجه وتوضیحات نائب رئیس آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، ضمن موافقت با پیشنهاد فوق مقرر گردید شهرداری برابر ضوابط و مقررات عمل نماید.

معرفی نماینده

 

 

 

5- رونوشت نامه شماره 65120-96/11/23 سرپرست محترم هماهنگی امورعمرانی استانداری درخصوص معرفی نماینده این شورا بابت اعلام پیشنهادها وطرحهای اجرایی استان درراستای بازآفرینی شهری (بافتهای فرسوده)، مراتب در صحن شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی  کمیسیون عمران  وتوضیحات ریاست آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، در نهایت آقای دکترعباسی به عنوان نماینده شورا در این زمینه تعیین و انتخاب گردید.

 

طرح پیشنهادی

 

 

 

6- طرح پیشنهادی تنی چند از اعضای شورا (آقایان : شایق، سفید، پاک نژاد،قمی، ابوترابی، کاشفی زاده وسرکارخانم جورابی) ثبت دبیرخانه شورا بشماره 961003943-96/12/17بشرح زیر:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد،موضوع: طرح ایجاد پل عابرپیاده مکانیزه روبروی امامزاده سیدجعفرمحمد(ع) دربلوار جمهوری اسلامی،با سلام همانطور که مستحضرید از دوسمت بلوار جمهوری اسلامی در جوار امامزاده سید جعفر محمد (ع) ، پر رفت و آمد برای عابرین پیاده است و موقعیتی حادثه خیز می باشد. لذا بر اساس این طرح به شهرداری ماموریت داده می شود. ظرف مدت سه ماه اقدامات قانونی لازم برای ایجاد پل عابر پیاده کاملا مکانیزه با سازه متناسب با معماری بومی و بهره گیری از عناصر طبیعی منطقه با مشارکت بخش خصوصی و بصورت B.O.T به عمل آورد.»

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی  کمیسیون عمران  و پس ازبحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، مقرر گردید شهرداری پس از تهیه طرح  معماری و تصویب آن در کمیسیون بررسی و تصویب طرحهای شهرداری به صورت مکانیزه برابر ضوابط و مقررات اجرا نماید.

 

طرح پیشنهادی

7- طرح پیشنهادی دو فوریت تنی چند از اعضای شورا (آقایان: شایق، پاک نژاد، قمی، آزادی وسرکار خانمها : عامری وجورابی) ثبت دبیرخانه شورا بشماره 971000327-97/15/02بشرح زیر:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: طرح بررسی توافق نامه ایجاد شرکت راه آن حومه ای استان یزد با راه آهن جمهوری اسلامی ایران؛ با عنایت به لزوم توسعه حمل و نقل امن، پاک و سریع بین شهرهای استان به نحوی که تمرکز سکونت در مرکز استان کاهش یافته و ساکنان استان ضمن حفظ محل سکونت فعلی خود بتواند از امکانات مرکز استان و سایر شهرها بهره مند شوند، توسعه راه آهن های حومه ای مورد توجه دولتها و مدیریت شهرها قرا گرفته است. لذا توافق نامه پیوست که پس از تصویب در شوراهای شهرهای ذی نفع و شوراها ی شهرستان یزد و شورای استان یزد با راه آهن جمهوری اسلامی ایران عقد میگردد برای طرح، بررسی  و در صورت لزوم تصویب، تقدیم می گردد.

مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی  کمیسیون شهرهوشمند و بهبود روشها و نیز سایر کمیسیون های داخلی شورا و پس ازبحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، طرح پیشنهای فوق مورد تصویب قرار گرفت. ضمناً مقرر گردید شهرداری، با نظر مثبت  موضوع را بررسی و در صورت نیاز اصلاح و اقدامات لازم به عمل آورد.

 

جلسه با ذكرصلوات درساعت 19/15 خاتمه يافت.