ششصدو چهل و پنجمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

ششصدو چهل و پنجمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
ششصدو چهل و پنجمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/18 ‌شنبه مورخ 22/4/92 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي قبولي طاعات و عبادات در اين ماه پرخير و بركت و عرض خيرمقدم و خوشامدگويي خدمت ميهمانان محترم منتخبين دور چهارم شوراي اسلامي شهر كه با هماهنگي‌هاي صورت گرفته قبلي در اين جلسه حضور داشتند و همچنين عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به حجه‌الاسلام والمسلمين نقويان خطيب دانا و توانمند كشور اظهار داشت اميدواريم با توجه به فرصت اندك و باقي‌مانده در دور سوم بتوانيم با جديت و پشتكار لازم همچون گذشته براي خدمت رساني صادقانه به مردم بيش از پيش تلاش نماييم. وي در ادامه گفت با توجه به افزايش طول دور خدمت دور سوم شوراها توسط مجلس شوراي اسلامي، اين شورا فراز و نشيب‌هايي را پشت سر گذاشت و توانست در اين مدت با تغييرات، تحولات اساسي در شهر و شهرداري به وجود آورد و خدمات ارزنده و ارزشمندي را براي همشهريان از خود جاي گذارد.
سپس ايشان گزارش آماري از عملكرد شش ساله شورا بابت برگزاري جلسات علني شورا ، كميسيون‌هاي داخلي و مصوبات اجرا شده و نشده و اهم مصوبات عمراني صورت گرفته در سطح شهر توسط شهرداري ارائه نمود. وي در ادامه پيشنهاد نمود با توجه به زمان باقي‌مانده تا شروع دور چهارم، اعضاي منتخب شورا جلساتي را حتي بصورت هفتگي جهت آموزش و آشنايي هر چه بيشتر با ضوابط و مقررات و وظايف شورا داشته باشند تا ان‌شاءا... بتوانيم با ايجاد وحدت و همدلي در راستاي رسيدن به اهداف اصلي كه همانا خدمت به مردم مي‌باشد برسيم.
سپس واعظ محترم حجه الاسلام والمسلمين نقويان با عرض تبريك ماه مبارك رمضان و آرزوي قبولي طاعات و عبادات و آرزوي موفقيت و سربلندي براي يكايك مسئولين به خصوص رئيس جمهور منتخب و منتخبين مردم در شوراهاي اسلامي شهر اظهار داشت مردم شهر يزد بدون تعارف مردمي خوب، متدين و حافظ مواريث فرهنگي هستند كه اين ارزشها بايد حفظ شود و هم براي مردم خدمت كرد چون امروزه مردم از هر لحاظ علم و اطلاعات كافي از تمامي مسائل روز را دارند.
وي در ادامه با اشاره به حديث قدسي بدين مضمون كه عبادت به جز خدمت به خلق كردن و مدارا كردن با مردم نيست از همه مسئولين خواست تا با مطالعه و بينش بيشتر و داشتن تقوي و همدلي در جهت رشد و اعتلاي كشور و خدمت رساني به مردم از هيچ كوششي دريغ نورزند.
در ادامه جلسه هر يك از اعضاي شورا ضمن آرزوي قبولي و طاعات و عبادات و عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند و عرض تبريك به اعضاي جديد و منتخبين مردم در شورا براي يكايك آن عزيزان آرزوي موفقيت و سربلندي نمودند و در ادامه خواهان برگزاري اينگونه جلسات مشترك براي تعاملات و آشنايي با عملكرد و قوانين و مقررات شورا و برنامه‌ريزي بيشتر در راستاي پيشبرد و تحقق اهداف شورا و خدمت رساني صادقانه به مردم شدند. سپس اعضاي جديد شورا هم با آرزوي قبولي طاعات و عبادات و تقدير و تشكر از رئيس و ساير اعضاي شورا بخاطر برپايي اين نشست، مطالبي را در خصوص حضور مسئولين در جلسات شورا جهت بيان و بررسي مسائل و مشكلات شهر و شهروندان پي‌گيريهاي لازم در جهت تحقق و ايجاد مديريت واحد شهري ، تشكيل جلسات هم انديشي مشترك و استفاده از نقطه نظرات و تجربيات اعضاي دور سوم و همچنين استفاده از افراد متخصص و توانمند در حوزه‌هاي مختلف، ايجاد وحدت رويه و صميميت بيشتر در انجام كارها مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 20/20 خاتمه يافت.