ششصدو پنجاه و نهمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

ششصدو پنجاه و نهمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
ششصدو پنجاه و نهمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 45/8 صبح روز ‌شنبه مورخ 9/6/92 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد كه در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، پيشاپيش فرا رسيدن سالروز شهادت ششمين امام شيعيان و رئيس مذهب جعفري حضرت امام جعفر صادق(ع) را بر همگان تسليت عرض نمود و از خداوند متعال خواست ما را جزء ياران و پيروان راستين آن امام همام و ساير ائمه اطهار (ع) قرار دهد.
 
 مصوبه :
 
 
     طرح پيشنهادي
 
1- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام (آقايان كوچك‌زاده، مطهريان، فقيه خراساني و سركار خانم وزيري) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921001416-2/4/92
توضيح : « امضاء كنندگان زير با توجه به سابقه سكونت و بازديدهاي بعمل آمده مكرر خود از بافت تاريخي يزد و مشكلات عديده فرهنگي، اجتماعي، امنيتي و ايمني و بهداشتي رو به افزايش كه در بخش وسيعي از شهر مي‌شناسيم و با توجه به اقدامات بعدي كه در ساير شهرهاي تاريخي در كشور و خارج از كشور سراغ داريم از بين نگرش‌ها و راه‌حل‌هاي مطرح در خصوص ايجاد احياء و رونق واقعي و نيز افزايش جاذبه سكونت افراد بومي در اين بخش با صرف نظر از بعضي ايده‌آل‌هايي كه تا كنون جواب كافي نداده و بر مشكلات افزوده است و موجب تخليه هر چه بيشتر بافت از افراد بومي گرديده است پيشنهاد مي‌نماييم:
1- براي حفظ جدي تك بناهاي با ارزش داراي ثبت تاريخي كه بعضاً در خطر فرو ريختن هستند برنامه‌ريزي اصولي صورت گيرد و در اجراي آن تسريع گردد.
2- براي حفظ و نگهداري مجموعه‌هاي با ارزش داراي ثبت تاريخي ثبت شده در مراكز محلات و بازارها و محورهاي با ارزش بالا با حذف ظواهر تمدن امروزي از قبيل تيرهاي برق، لوله‌‌كشي‌هاي گاز، درب و پنجره‌هاي فلزي، آسفالت معابر برنامه‌ريزي و به صورت سنتي از آنها بهره‌برداري گردد و از آنها محافظت گردد.
3- براي بقيه قسمت‌ها شامل مخروبه‌ها و بناهاي كم ارزش و فضاهاي معطل مانده با تملك و تجميع آنها بر اساس ماده 111 قانون شهرداري‌ها و با مشاركت بخش خصوصي و با طراحي هماهنگ با بافت مذكور مجموعه‌هاي باهويتي طراحي و اجرا گردد. از نوسازي‌هاي پراكنده پرهيز گردد تا آينده درخشاني براي شهر يزد داشته باشيم. ان‌شاءا... و با اين اقدام بتوانيم از رشد بي‌رويه شهر هم جلوگيري نماييم.
 
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق طرح پيشنهادي فوق صرفاً رديف‌هاي دو و سه آن مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.