ششصدو سي و هشتمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

ششصدو سي و هشتمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
ششصدو سي و هشتمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز چهار‌شنبه مورخ 29/3/92 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند فرا رسيدن ميلاد سراسر باسعادت حضرت علي اكبر (ع)- روز جوان و پيشاپيش ميلاد مسعود يگانه منجي عالم بشريت حضرت مهدي موعود (عج) و همچنين صعود تيم ملي فوتبال جمهوري اسلامي ايران به مسابقات جام جهاني 2014 برزيل را بر همگان تبريك وتهنيت عرض نمود .
وي در ادامه از حضور حماسه سياسي مردم در روز بيست و چهارم خرداد در پاي صندوق هاي رأي و شركت در انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا كه باعث شادي قلوب همه دوستداران نظام مقدس بويژه مقام عظماي رهبري و يأس و نااميدي براي دشمنان اين انقلاب گرديد تقدير و تشكر نمود و به همه نامزدهايي كه در اين عرصه براي خدمت رساني به مهين عزيز اسلامي و مردم ولايتمدار موفق شدند بخصوص جناب حجه الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس جمهور منتخب و ساير اعضا در شوراهاي اسلامي تبريك و تهنيت عرض نمود و ابراز اميدوراي نمود تا بتوانيم در سايه همدلي و همفكري و استفاده از تجربيات افراد متخصص در هر زمينه ، شاهد حماسه اقتصادي كه مد نظر مقام معظم رهبري است باشيم . سپس ايشان پيشنهاد نمود با توجه به مشخص شدن اعضاي دوره چهارم شورا  جهت ارائه برنامه ها و ديدگاههاي آنها و همچنين آشنايي با روند كار و قوانين و مقررات در جلسات آتي شورا از آنان دعوت بعمل آيد .
در ادامه جلسه هريك از اعضاي شورا ضمن عرض تبريك اعياد مبارك شعبانيه، از حضورپرشور و گسترده مردم فهيم و ولايتمدار ايران در پاي صندوق هاي رأي و خلق حماسه سياسي تقدير و تشكر نمودند و در ادامه نقطه نظرات و ديدگاههاي خود را درخصوص برگزاري انتخابات ،نحوه تبليغات در سطح شهر توسط نامزدها، تعيين افراد متخصص و بعضي از مسائل و مشكلات در هنگام تبليغات و تخريب بعضي از كانديداها توسط بعضي از افراد و غيره ... بحث و تبادل نظر نمودند و در پايان خواستار انتشار و چاپ عملكرد شش ساله اين شورا جهت اطلاع و انعكاس به شهروندان شدند.
 
 مصوبات :
 
     جمع‌آوري پوسترهاي تبليغاتي
 
1- در خصوص بد منظر و كريه شدن شهر يزد به دليل عدم جمع‌آوري كامل پوسترها، آگهي‌ها، تراكت‌هاي تبليغاتي توسط كانديداهاي يازدهمين دوره رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر و در راستاي ساماندهي آن ، موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده با حضور مسئولين مربوطه شهرداري در كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد شهرداري از يوم جاري به كليه نامزدهاي انتخاباتي كه اقدام به جمع‌آوري و امحاء و پاكسازي شهر از اقلام تبليغاتي خود ننموده‌اند اعلام نمايد تا پايان هفته موظفند نسبت به پاكسازي كامل شهر اقدام در غير اينصورت از روز شنبه كانديداهاي تبليغاتي با توجه به مصوبات شوراي شهر با آنها رفتار گردد و عنداللزوم برابر ضوابط به كميسيون ماده 77 معرفي گردند. بديهي است اين مسئله شامل تمامي كانديدها اعم از منتخب و غير منتخب بوده و پس از آن ضمن اقدام قانوني فوق شهرداري بهاي خدمات جمع‌آوري آنها را محاسبه و برابر مقررات از آنها اخذ نمايد.
 
     تجليل از سازمان پسماند و سازمان پارك‌ها و فضاي سبز
 
 2- با عنايت به اقدامات مؤثر صورت گرفته توسط سازمان پسماند شهرداري در راستاي ساماندهي و بهبود وضعيت جمع‌آوري زباله در سطح شهر و انتشار و توزيع تقويم جمع‌آوري زباله در اكثر نقاط شهر و عملكرد خوب و مثبت آن سازمان در جمع‌آوري زباله و نظافت شهر در ايام عيد نوروز و همچنين اقدامات و فعاليت‌هاي ارزنده سازمان پارك‌ها و فضاي سبز در ايام نوروز جهت خدمت رساني به ميهمانان ، موضوع درصحن علني شورا مطرح، باتوجه به بررسي‌هاي بعمل آمده ازسوي كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا وتوضيحات رياست آن كميسيون وپس ازبحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد به پاس زحمات و خدمات انجام شده از مديران عامل سازمان پسماند و سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري با دعوت از آنان از سوي شورا در صحن علني تجليل بعمل آيد.
 
 
 
     واگذاري قرارداد زنده گيري سگ هاي ولگرد    
 
3- لايحه‌شماره200/920001915-22/1/92‌شهرداري‌يزدثبت ‌دبيرخانه‌ شورابه‌ شماره921000127-24/1/92 :
« احتراماً به استناد ماده 71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 و اصلاحيه بعدي آن، با عنايت به صورتجلسه مورخ 19/10/91 كميسيون ماده 14 (تصويرپيوست) در نظر است عمليات زنده‌گيري سگ‌هاي ولگرد با انعقاد قراردادي به صورت ترك تشريفات مناقصه به استناد بند الف ماده 33 آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها تا سقف مبلغ هفتصدو پنجاه ميليون ريال (750.000.000ريال) از محل كد 512205011 (واگذاري خدمات شهري) به شركت سايبان سبز طرق واگذار گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي ساجدي فر به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق و با توجه به اينكه سگ‌هاي ولگرد بطور فزاينده‌اي در معابر شهري و حواشي شهر و بعضاً در بافت قديم مشاهده مي‌شوند كه باعث سلب آسايش شهروندان و ايجاد بيماري‌هاي خطرناك مي‌گردد مقرر گرديد شهرداري بر اساس بند 15 ماده 55 قانون شهرداري‌ها به هر طريق ممكن و با بكارگيري هر گونه ابزار و امكانات هر چه زودتر نسبت به اتلاف سگ‌هاي در سطح شهر اقدام و نتيجه را به صورت ماهيانه به شورا گزارش نمايد.
 
     نرخ كرايه وسايل نقليه در سال تحصيلي 93-92    
 
4- نامه‌شماره07/9425-20/3/92‌ مدير كل آموزش و پرورش استان يزد ثبت ‌دبيرخانه‌ شورابه‌ شماره921000908-22/3/92 :
« شوراي اسلامي شهر يزد- با صلوات برحضرت محمد (ص) وآل طاهرينش- باسلام و احترام- با عنايت به برگزاري جلسه كارگروه حمل ونقل وسرويس دهي دانش‌آموزان مدارس كه باحضور اعضا ومدعوين محترم تشكيل گرديد ، در رابطه با ميزان افزايش نرخ كرايه وسايل نقليه در سال تحصيلي  93-92 بحث و تبادل نظر شد در اين جلسه مشكلات رانندگان و افزايش لوازم و قطعات و همچنين مشكلات خانواده‌هاي محترم عنوان گرديد و درخواست افزايش40 درصدي توسط نمايندگان مؤسسات مطرح شد. اعضاء كارگروه پس از ارائه نقطه نظرات با افزايش حداكثر 25 درصد به توافق رسيدند . لذا مستدعي است نظر آن شوراي محترم در اين رابطه به اين  اداره  كل جهت اقدامات  بعدي اعلام نمايند . محمدكاظم رحيمي نژاد- مديركل»
موضوع درصحن علني شورا مطرح، پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق درخواست فوق باافزايش حداكثر بيست و پنج درصد (25%) نرخ كرايه وسايل نقليه در سال تحصيلي 93-92 نسبت به سال گذشته مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد اداره آموزش و پرورش نسبت به اطلاع رساني و انعكاس آن به شهروندان در سطح شهر بصورت مطلوب اقدام نمايد.
 
     نامگذاري و مرزبندي محلات شهر يزد    
 
5- با توجه به اقدامات مفيد و مؤثر صورت گرفته تا كنون در خصوص نامگذاري و مرزبندي نمودن محلات شهر يزد ، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به توضيحات نايب رئيس كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد شهرداري (سازمان رفاهي تفريحي با همكاري ناحيه تاريخي) اين مهم را در اسرع وقت به اتمام رسانيده و نتيجه را به شورا گزارش نمايند.
     مساعدت    
 
6- نامه‌شماره185/92-16/2/92‌ مدير عامل اتحاديه مؤسسات و مراكز قرآني مردمي استان يزد ثبت ‌دبيرخانه‌ شورابه‌ شماره921000481-16/2/92 :
« رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد- سلام عليكم- باصلوات برمحمد وآل محمد(ص)- احتراماً پيرو مذاكرات درجلسه مورخ15/2/92 اعضاي هيئت مديره اتحاديه مؤسسات قرآني استان بااعضاي محترم شوراي اسلامي شهريزد درخواست‌هاي اين اتحاديه جهت استحضار به شرح ذيل خدمتتان اعلام مي‌گردد.
1- مصوبات قرآني شوراي اسلامي شهر يزد جهت اطلاع رساني مطلوب به اتحاديه مؤسسات قرآني استان اعلام گردد.
2- استفاده از تابلوهاي ايستاده شهري جهت تبليغات كلاس‌هاي قرآني مؤسسات به صورت تخفيف ويژه محاسبه گردد.
3- مبلغ 100.000.000ريال‌جهت‌تقويت صندوق‌قرض‌الحسنه‌اتحاديه‌مؤسسات قرآني استان اختصاص يابد.
4- كمك‌هاي نقدي كه سالانه شوراي محترم اسلامي شهر يزد به مؤسسات قرآني اهداء مي‌كند جهت رعايت عدالت با اتحاديه هماهنگي لازم به عمل آيد.
اميدواريم اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر با تصويب اين موارد ما را در هر چه بهتر برگزاري برنامه‌هاي قرآني در شهر يزد ياري نمايند. شايق- مدير عامل اتحاديه مؤسسات مراكز قرآني مردمي استان يزد .»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح زير مورد تصويب قرار گرفت:
رديف 1: مقرر گرديد مصوبات قرآني توسط شوراي اسلامي شهر به اتحاديه مؤسسات قرآني اعلام گردد.
رديف 2: مقرر گرديد شهرداري (سازمان فرهنگي ورزشي) صرفاً در جهت ثبت نام و اطلاع رساني براي تبليغات كلاس‌هاي قرآني با تخفيف پنجاه درصد (50%) اقدام نمايد.
رديف 3: مقرر گرديد شهرداري نسبت به پرداخت مبلغ هفتاد ميليون (70.000.000 ريال) از رديف ماده 17 سهم شورا به آن مؤسسه اقدام نمايد.
رديف 4: مقررگرديد جهت مساعدت به مؤسسات قرآني از آن اتحاديه استعلام گردد.
ضمناً باتوجه به اعلام آمادگي آن اتحاديه جهت تشكيل فرهنگسراي قرآن وعترت مقررگرديد شهرداري (سازمان فرهنگي ورزشي) در اين زمينه همكاري‌هاي لازم معمول و نتيجه را به شورا گزارش نمايد.
 
 
 
     مساعدت    
 
7- نامه‌شماره 626/4/413-10/1/92 فرمانده پايگاه مقاومت بسيج سردار شهيد عاصي‌زاده ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000098-21/1/92، نامه شماره 801034-22/1/92 هيأت مديره مؤسسه قرآني ولايت عشق يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000132-24/1/92 و نامه شماره 10/110/92-20/1/92 هيأت حيدريون استان يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000154-26/1/92 ، با موضوع مساعدت مالي مراتب در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد شهرداري نسبت به پرداخت مبلغ سه ميليون و پانصد هزار ريال (3.500.000 ريال) از رديف ماده 17 سهم شورا به هر يك از موارد فوق اقدامات لازم معمول نمايد.
 
     كمك هزينه انتخابات    
 
8-نامه‌شماره1791-18/2/92فرمانداري‌يزدثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000527-18/2/92به شرح زير :
«رياست محترم شوراي شهر يزد- موضوع: كمك هزينه انتخابات- سلام عليكم- با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- با عنايت به برنامه‌ريزي و برگزاري انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا همچنين با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده و نياز اين فرمانداري دستور فرماييد مبلغ يكصد ميليون ريال جهت تأمين بخشي از هزينه‌هاي انتخابات در اختيار اين فرمانداري قرار دهند. قبلاً از مساعدت و همكاري آن شورا تشكر مي‌گردد. سيفي- فرماندار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق درخواست فوق مورد مخالفت قرار گرفت.
 
     مساعدت    
 
9-نامه ‌شماره 663/3/س-22/12/91 ستاد برگزاري نماز جمعه يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000093-20/1/92 جهت مساعدت براي مهد كودك آدينه مصلي جمعه يزد( مسجد ملا اسماعيل) و همچنين نامه شماره 32223-8/1/92 رئيس هيأت ورزشي نابينايان و كم بينايان يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000017-8/1/92 با موضوع مساعدت مالي، مراتب در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد شهرداري نسبت به پرداخت مبلغ بيست ميليون ريال (20.000.000ريال) از رديف ماده 17 سهم شورا به هر يك از موارد فوق اقدامات لازم معمول نمايد.
     مساعدت    
 
10-نامه ‌شماره 238/م س-19/1/92 رئيس هيأت امناي مسجد حضرت امام سجاد(ع) واقع در بلوار فلسطين شهرك فرهنگيان ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000094-20/1/92، نامه شماره 80-22/12/91 مديريت هنرستان نمونه ميرجليلي ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000244-1/2/92، درخواست هيأت امناي حسينيه حضرت ابوالفضل (ع) واقع‌در كوي مطهري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000445-15/2/92 و درخواست مسجد امام رضا (ع) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000066-18/1/92 با موضوع مساعدت مالي، مراتب در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد شهرداري نسبت به پرداخت مبلغ پنج ميليون ريال (5.000.000ريال) از رديف ماده 17 سهم شورا به هر يك از موارد فوق اقدامات لازم معمول نمايد.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.