ششصدو بيست و هشتمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

ششصدو بيست و هشتمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
ششصدو بيست و هشتمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 40/16 يك‌شنبه مورخ 15/2/92 با حضور تمامي اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، براي يكايك اعضاي شورا و ساير مسئولين آرزوي موفقيت و سربلندي نمود سپس آقاي عظيمي‌زاده شهردار محترم گزارشي از اقدامات و فعاليت‌هاي عمراني صورت گرفته توسط شهرداري در رابطه با پروژه زيرگذر حكيميان، آسفالت معابر به خصوص قسمتي از بلوار پاكنژاد و قراردادهاي منقعد شده توسط شهرداري با پيمانكاران جهت انجام آسفالت و پياده‌روسازي، برگزاري مناقصه جهت جمع‌آوري زباله در مناطق شهري، وضعيت عملكرد درآمد-هزينه شهرداري در يك ماهه فروردين و مقايسه آن نسبت به سال گذشته و برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته در جهت وصول جرائم مربوط به كميسيون‌هاي ماده صد ارائه نمود وي در ادامه ضمن توضيحات لازم در رابطه با تملك پلاك‌هاي مربوط به پروژه طرح توسعه حضرت امامزاده جعفر(ع) و دادن اراضي دانه‌سا و صياد شيرازي به عنوان معوض به مالكين پيشنهاد نمود به لحاظ ضرورت و اهميت و در صورت امكان شوراي شهر در راستاي تسريع در تملك پلاك‌ها به نمايندگان خود در كميسيون توافقات آن پروژه تفويض اختيار نمايد تا ان‌شاءا... كارهاي تملك هر چه زودتر حل و فصل گردد. سپس ايشان از اقدامات صورت گرفته توسط شهرداري با همكاري مشاور مهندسين آرمان‌شهر در خصوص تهيه‌طرح‌تفصيلي‌مناطق يك‌ودو‌شهريزدو ارسال آن به كميسيون ماده پنج مطالبي را عنوان نمود.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي اعضاي هيأت مديره اتحاديه مؤسسات و مراكز قرآني در جلسه حضور يافتند كه در ابتدا آقاي مطهريان رياست شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند، ضمن تقدير و تشكر از اقدامات و فعاليت‌هاي ارزنده آن اتحاديه در راستاي ترويج فرهنگ قرآني و جذب جوانان، براي آنان آرزوي موفقيت و سربلندي نمود.
سپس آقاي شايق مدير عامل اتحاديه مؤسسات و مراكز قرآني يزد ضمن تقدير و تشكر از رئيس و اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه، گزارشي جامع و كامل از عملكرد و فعاليت‌هاي صورت گرفته تا كنون و همچنين بعضي از مسائل و مشكلات مربوط به آن اتحاديه ارائه نمود. وي در ادامه درخواست‌هاي آن اتحاديه را به شرح زير اعلام نمود و خواستار هر گونه حمايت، همكاري و مساعدت‌هاي لازم در جهت تحقق آن از سوي شوراي شهر گرديد:
1- مصوبات قرآني شوراي اسلامي شهر يزد جهت اطلاع رساني مطلوب به اتحاديه مؤسسات قرآني استان اعلام گردد.
2- استفاده از تابلوهاي ايستاده شهري جهت تبليغات كلاس‌هاي قرآني مؤسسات به صورت تخفيف ويژه محاسبه گردد.
3-مبلغ100.000.000 ريال جهت تقويت صندوق قرض‌الحسنه اتحاديه‌مؤسسات‌قرآني‌استان‌اختصاص يابد.
4- كمك‌هاي نقدي كه سالانه شوراي محترم اسلامي شهر يزد به مؤسسات قرآني اهداء مي‌كند جهت رعايت عدالت با اتحاديه هماهنگي لازم به عمل آيد.
سپس هر يك از اعضاي شورا ضمن عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان محترم و تقدير و تشكر از اقدامات خوب و مؤثر آن اتحاديه قرآني، نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود را از جمله پي‌گيري‌هاي لازم در راستاي حمايت ساير دستگاههاي استان براي تخصيص بودجه به اين امر مهم، برگزاري كلاس‌هاي تفسير قرآن بصورت هفتگي، ارائه راهكارهاي مناسب در جهت انجام كارهاي مشترك با شهرداري به خصوص تشكيل كلاس‌هاي قرآني، آموزش ترجمه قرآني و مشاوره با حضور مربيان در فرهنگسراهاي شهرداري، برنامه‌ريزي‌هاي اصولي و مدون جهت جذب كودكان حتي با ساخت فيلم براي يادگيري و آموزش قرآن و همچنين تلاش گسترده براي حضور بيشتر جوانان در مراكز قرآني مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند.
 مصوبات :
 
     انتشار كتابچه عملكرد دور سوم شورا
 
 
 1- بنا به پيشنهاد آقاي ميرحسيني در خصوص انتشار عملكرد شش ساله دور سوم شورا بصورت كتابچه، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، كليات پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد نحوه اجراي آن با هماهنگي هيأت رئيسه شورا انجام پذيرد.
 
     تخفيف پرداخت نقدي عوارض    
 
2- لايحه دوفوريتي شماره230/920003507-1/2/92 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000265- 2/2/92 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدينوسيله در جهت رعايت صرفه وصلاح شهرداري و تشويق مؤديان به پرداخت نقدي، پيشنهاد مي‌گردد كليه مؤدياني كه كل بدهي خود را حداكثر تا 31/6/92به صورت نقدي پرداخت نمايند مشمول 15% تخفيف و مؤدياني كه كل بدهي خود را از تاريخ 1/7/92 تا 28/12/92 به صورت نقدي پرداخت نمايند مشمول 10% و مؤدياني كه نتوانند بدهي خود را به صورت نقدي پرداخت نمايند و كل بدهي خود را حداكثر تا 28/12/92 به صورت نقد و اقساط پرداخت نمايند مشمول 5% تخفيف شوند. بديهي است در صورتي كه مؤدي از تخفيف فوق استفاده نمايد و به هر دليل اقساط آن در سال 93 و بعد از آن پرداخت گردد مشمول تخفيف فوق نخواهد بود. ضمناً در صورت تصويب اين لايحه كليه مصوبات قبلي در خصوص اعطاي تخفيف نقدي، كان لم يكن تلقي مي‌گردد.
تبصره : عوارض نوسازي، عوارض خودرو، انواع عوارض موضوع قانون تجميع، قانون ماليات بر ارزش افزوده، حق مشرفيت، آراء كميسيون ماده 77 و ماده صد شهرداري، بهاي خدمات پسماند مسكوني (طبق تعرفه عوارض) مشمول تخفيف فوق نمي‌گردند. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي دشتي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، پيشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري با بررسي‌هاي لازم در راستاي تخفيف پرداخت نقدي عوارض بصورت هدفمند، لايحه پيشنهادي خود را براي بررسي و هر گونه تصميم‌گيري به شورا ارسال نمايد.
 
 
     مساعدت جهت برگزاري انتخابات    
 
3- لايحه شماره200/920003020-29/1/92 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000219- 31/1/92 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به درخواست شماره 298 مورخ 17/1/92 فرمانداري محترم شهرستان يزد (تصوير پيوست) و نظر به پيش رو بودن يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا، شهرداري يزد در نظر دارد مبلغ دويست ميليون ريال (200.000.000 ريال) در وجه آن فرمانداري پرداخت نمايد. لذا با توجه به عدم پيش‌بيني اعتبار مربوطه اجازه فرماييد مبلغ مذكور از محل رديف 512420001 (ديون با محل) كسر و به رديف 512416009 (ساير كمك‌ها و پرداخت‌ها به بخش عمومي) اضافه گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي دشتكي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، پيشنهاد فوق ، پرداخت مبلغ يكصد ميليون ريال (100.000.000ريال) در وجه فرمانداري يزد مورد تصويب قرار گرفت.
 
     ساماندهي تبليغات
 
 4- با توجه به نزديك بودن زمان برگزاري يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و در راستاي ساماندهي تبليغات انتخابات توسط كانديداها در سطح شهر، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد با محوريت شهرداري كميته‌اي با حضور معاون خدمات شهري، مديران عامل سازمان فرهنگي ورزشي و رفاهي تفريحي ، رئيس بازرسي و رئيس اداره اجرائيات در اين زمينه تشكيل گردد.
 
 
     ايراد فرمانداري
 
 
 5- نامه شماره 119-20/1/92 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 9210000099-21/1/92 در خصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به بند يك صورتجلسه مورخ 27/12/91 اين شورا بابت واگذاري عمليات حفظ و نگهداري فضاي سبز مناطق سه گانه شهرداري از طريق ترك تشريفات به شركت آراء كوير، موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف موافق مقرر گرديد متن ذيل بعنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد:
«ايراد فرمانداري وارد دانسته شد و مقرر گرديد شهرداري در خصوص حفظ و نگهداري فضاي سبز براي هر منطقه لايحه‌اي جداگانه تنظيم و براي بررسي و هر گونه تصميم‌گيري به شورا ارسال نمايد.»
 
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 40/19 خاتمه يافت.