ششصدمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

ششصدمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
ششصدمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 18 يك‌شنبه مورخ 1/11/91 با حضور تمامي اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رئيس شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، فرا رسيدن نهم ربيع‌الاول آغاز امامت و ولايت حضرت مهدي موعود(عج) را به همگان تبريك و تهنيت عرض نمود و از خداوند متعال خواست در ظهور و فرج آن حضرت تعجيل بفرمايد و همچنين درگذشت برادر گرامي آقاي مهندس عظيمي‌زاده شهردار محترم را به ايشان و ساير بازماندگان تسليت و از خداوند متعال براي آن مرحوم غفران الهي و علو درجات مسئلت نمود.
وي در ادامه گزارشي از مأموريتشان به مشهد مقدس در رابطه با حضور در دوازدهمين اجلاس رؤساي شوراهاي اسلامي شهرهاي مراكز استان‌ها و كلان‌شهرها و مطالب و مباحث مطرح شده در آن اجلاس از جمله تعيين و انتخاب رئيس جمهور كه حتي‌الامكان به شوراهامعتقد باشد، پرداخت بيمه ساختمان به تأمين اجتماعي و پي‌گيري اين موضوع از سوي شوراي‌عالي استان‌ها، چگونگي و نحوه برقراري ارتباط با سازمان بازرسي همانند شوراي اسلامي استان يزد بابت ايجاد تفاهم‌نامه با سازمان بازرسي و تقدير و تشكر از اقدامات صورت گرفته از شوراي اسلامي استان يزد و الگو قراردادن اين كار براي ساير استان‌هاي كشور، بررسي مسائل و مشكلات مالي سازمان اتوبوسراني و قيمت بليط اتوبوس و مترو و عدم پرداخت سهميه دولت در اين زمينه و پي‌گيري‌هاي لازم از سوي شوراي‌عالي استان‌هاي از طريق وزارت كشور جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود.
سپس سركار خانم وزيري در سخنان پيش از دستور در ابتدا ضمن تبريك آغاز امامت و ولايت حضرت ولي‌عصر(عج)، گزارشي از مأموريتشان به گرگان جهت حضوردر بيست و سومين اجلاس مجمع مشورتي بانوان عضو شوراهاي اسلامي مراكز استان‌ها و كلان شهرهاو مطالب و مباحث مطرح شده در آن مجمع از جمله طرح‌هاي نقش مديريت شهري در سبك زندگي اسلامي ايراني ، الزام شهرداري‌ها براي برنامه‌ريزي هر چه بهتر جهت پاس‌داشت نوروز و خدمات رساني به ميهمانان نوروزي در استان‌ها، تصويب ايجاد سامانه اطلاعات شهري و ارسال آن به شوراي عالي استان‌ها جهت جمع‌بندي نهايي براي ارائه طرح در مجلس شوراي اسلامي، جلوگيري از آسيب‌هاي اجتماعي از جمله طلاق، اعتياد و همچنين سخنان و مطالب ارزشمند آيت‌ا... نورمفيدي نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه گرگان در خصوص چگونگي و عملكرد شوراها و خدمت رساني به مردم و آباداني شهرها و رهنمودهاي ارزنده ايشان جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود.
در ادامه جلسه آقاي مطهريان در رابطه با شركت در جلسه هيأت حل اختلاف ماده 38 اصلاحي آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها كه در خصوص بررسي اختلاف پيمانكار كارخانه كمپوست با حضور مسئولين مربوطه و نمايندگان پيمانكار مربوطه (شركت تراكتور سازي تبريز) در سازمان پسماند شهرداري برگزار شده بود توضيحات كامل و جامع ارائه نمود.
سپس با توجه به لايحه ارسالي شهرداري در خصوص بودجه پيشنهادي سال 92 به مبلغ يك هزارو سيصدو هشتادو پنج ميليارد ريال توسط رياست شورا مطرح گرديد كه پس از بحث و تبادل نظر مقرر گرديد موضوع فوق به تمامي كميسيون‌هاي داخلي شورا جهت بررسي و ارائه نقطه‌نظرات ، ديدگاهها ارجاع تا جمع‌بندي نهايي را ظرف مدت پانزده روز جهت تصميم‌گيري در صحن علني به شورا گزارش نمايند.
در ادامه بر اساس دستور كار جلسه و با حضور آقاي مشتاقيون معاونت اداري و مالي، آقاي دشتي مدير درآمدهاي عمومي شهرداري بخش‌هاي ديگري از تعرفه عوارض و بهاي خدمات براي اجرا در سال 92 توسط شهرداري از جمله بررسي مجدد تعيين حداقل قيمت منطقه‌بندي براي آپارتماني مسكوني، تعيين حداقل قيمت منطقه‌بندي براي عوارض ارزش افزوده ناشي از تراكم، عوارض ارزش افزوده ناشي از تغيير كاربري و تراكم مطرح و مورد بررسي و بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
 
 مصوبات :
 
     تأمين اعتبار پروژه تقاطع غير همسطح حكيميان
 
 
 1-لايحه‌‌دوفوريتي‌شماره200/910049776-1/11/91 شهرداري‌يزدثبت‌دبيرخانه‌شورا به ‌شماره 911004540-1/11/91: «احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد در راستاي كاهش بار ترافيكي ورودي شهر نسبت به احداث تقاطع غير همسطح سه راه شهيد حكيميان اقدام نمايد. لذا خواهشمند است موافقت فرماييد بر اساس بند 1 ماده 31 آيين‌نامه مالي و معاملات شهرداري‌ها اجراي پروژه تقاطع فوق را با انعقاد تفاهم‌نامه‌اي به مبلغ يكصدو چهارده ميلياردو سيزده ميليون و دويست و بيست و يك هزار و پانصد و سي و هفت ريال (114.013.221.537ريال) ، با 185 درصد افزايش نسبت به فهرست بهاي راه و باند سال 1388 اعتبار مورد نياز در بودجه سال آتي پادار گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي طهماسبي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌شوند. عظيمي‌زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
 
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 21 خاتمه يافت.