سیصد و چهل و سومین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

 صورتجلسه

سیصد و چهل و سومین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید در ساعت 18 روز شنبه مورخ 11/10/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند وبا گرامیداشت دوازدهم دی ماه سالروز سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به شهر دارالعباده یزد و روز یزد، از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم دین خود را نسبت به خون شهداء و مردم ادا و تصمیماتی که در این جلسه اتخاذ می گردد مورد رضایت پروردگار متعال و همشهریان عزیز قرار گیرد.

وی درادامه با توجه به بودجه پیشنهادی سال 96 ارسالی از سوی شهرداری به شورا خواست تا کمیسیونهای مربوطه موضوعات را با دقت هرچه بیشتر مورد بررسی و نتایج حاصله را جهت          تصمیم گیری در صحن علنی به شورا گزارش نمایند. سپس ایشان از اعضای شورا خواست با عنایت به هماهنگی های به عمل آمده با اداره کل امداد حضرت امام خمینی (ره) درجهت بازدید از خانواده های محرومین و تحت پوشش آن کمیته و همچنین دیدار با آقای حسینی جانباز دوران دفاع مقدس که قرار است در روزهای آتی برگزار شود، حضور فعال داشته باشند.

سپس آقای خباززاده در سخنان پیش از دستور با عرض تبریک سالروز سفر مقام معظم رهبری به شهر یزد، ضمن ارائه گزارشی از بازدید صورت گرفته به اتفاق اعضای کمیسیون خدمات شهری از مجموعه انبارهای فعال شهرداری و ضرورت ساماندهی آن انبارها، از شهرداری خواست با توجه به فرصت باقی مانده هر چه زودتر تعرفه عوارض و بهای خدمات پیشنهادی جهت اجرا در سال 96 به شورا جهت بررسی وهرگونه تصمیم گیری ارسال تا بتوانیم برابر ضوابط و مقررات رأس موعد مقرر تصویب و به اطلاع عموم برسانیم. وی درادامه درخصوص نصب دوربین های مداربسته در معابر شهر جهت ثبت تخلفات رانندگی و جرائم خودروها از شهرداری خواست با همکاری پلیس راهور استان همچون گذشته نسبت به ارسال زمان و علت تخلف به همراه تصویرآن وحتی ارسال پیامک، متخلفین را آگاه تا به یاری خدا رانندگان با وضعیت بهتروآرامش بیشتر رانندگی تا شاهد تصادفات و اتفاقات ناگوار کمتری در سطح شهرباشیم. سپس ایشان پیشنهاد نمود شهرداری در جهت وصولی سهم خود بابت عوارض جریمه وسائط نقلیه از سوی پلیس راهور پیگیری های لازم به عمل آورد.

درادامه آقای شایق ضمن گرامیداشت سالروز سفر مقام معظم رهبری به یزد، درخصوص بازدید انجام شده ازسوی کمیسیون عمران به اتفاق نماینده اداره راه و شهرسازی از اراضی متعلق به مؤسسه آموزشی جوادالائمه(ع) درمجاورت پایانه مسافربری و همچنین بررسی های به عمل آمده درخصوص لایحه ارسالی ازسوی شهرداری بابت تملک قسمتی از پلاکهای فرعی شرکت عمرانی یزد باف جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود.

سپس آقای پاک نژاد از شهرداری خواست با توجه به مصوبه اخیر شورا دلائل عدم افتتاح و بهره برداری پروژه زیرگذر میدان حضرت آیت ا... خاتمی که قرار بود در12دیماه همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری به یزد انجام شود را به شورا اعلام نمایند.

درادامه جلسه آقای عظیمی زاده شهردار محترم با گرامیداشت حماسه نهم دی ماه و همچنین سالروز سفر پرخیرو برکت مقام معظم رهبری به یزد، گزارشی از مأموریت خود به اتفاق مسئولین مربوطه شهرداری و درمعیت سرکارخانم امینی عضواین شورا به اراک و بازدیدهای صورت گرفته از پروژه های عمرانی آن شهرداری وانجام کارهای مشارکتی وجذب سرمایه گذاری وچگونگی عملکرد دفاتر پیشخوان وخدمات دهی به شهرداری و غیره جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

وی در ادامه از اقدامات و فعالیت های عمرانی انجام شده توسط پیمانکارمربوطه پروژه کف سازی خیابان قیام و همچنین نحوه عملکرد و چگونگی عمل نمودن دوربین های مداربسته در سطح شهر جهت ثبت تخلف رانندگان وضرورت رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان برای جلوگیری از هرگونه خطرات احتمالی بدلیل سرعت غیرمجاز و دلائل عدم بهره برداری و افتتاح پروژه زیرگذر میدان حضرت آیت ا... خاتمی طبق مصوبه شورا در روز 12دی ماه همزمان با سالروز سفر مقام معظم رهبری به یزد وچگونگی عزل و نصب کارکنان در پست های مدیریتی مطالبی را عنوان نمود.

سپس ایشان درخصوص بررسی های انجام شده بابت تنظیم و جمع بندی بودجه پیشنهادی شهرداری در سال 96 با حضور معاونین و مسئولین مناطق و مدیران عامل سازمانهای وابسته و اهداف شهرداری در این زمینه توضیحاتی ارائه واظهارداشت درحال حاضر تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری جهت اجرا در سال 96 در حال بررسی و جمع بندی می باشد که طی روزهای آتی به شورا جهت هرگونه تصمیم گیری تقدیم خواهد شد.

درادامه جلسه درخواست مدیرعامل شرکت آسیا مهندسین یزد درخصوص تولید سرعت گیر هوشمند و رونوشت نامه مدیرکل راه آهن یزد بابت پل زیرگذر 17 شهریور و درخواست اهالی محترم کوی سردوراه در رابطه با خرید زمین جهت ایجاد پارک و احداث پارکینگ و درخواست آقای سرفرازی با موضوع تعیین تکلیف انبار امانی در اختیار شهرداری منطقه یک قرائت گردید. 

مصوبات :

    تملک قسمتی از پلاکهای فرعی شرکت عمرانی یزد باف  

 

1- لایحه شماره 950042800- 6/9/95 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951003058- 7/9/95  به شرح ذیل :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : تملک قسمتی از پلاکهای 1204،1205،1206، 1207 و 1209 همگی فرعی از 3/6460 بخش 8 یزد، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد(ص)، احتراماً ،  باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، بدين وسيله به استحضار ميرساند به موجب دادنامه شماره 920239 مورخ 7/3/93 شعبه نهم دادگاه عمومي حقوقي يزد، شهرداري يزد محكوم به پرداخت مبلغ260/750/764/49 ريال به شركت عمراني يزد باف بابت غرامت قسمتي از پلاك هاي 1204  و 1205 و 1206 و 1207 و 1209 همگي از 3/6460 بخش 8 يزد كه در طرح بلوار شهيد پاكنژاد واقع شده گرديده است .ضمن اینکه كارشناسان رسمي حق تشرف باقيمانده پلاك هاي مذكور به مساحت 79/14340 مترمربع و بر اساس معيار سال 1393 مبلغ100/021/194/35ريال برآورد نموده اند وآن شركت مبلغ000/000/120/9ريال نيز بابت رأي كميسيون ماده 7 بابت پلاك هاي 1247 الي1250 فرعي از 3/6460 بخش 8  يزد بدهكار شهرداري يزد مي باشد. لذا در تاريخ 18/5/1395 صورتجلسه توافقي في مابين تنظيم و به موجب آن مقرر گرديد ضمن محاسبه و تهاتر ديون طرفين و ختم پرونده هاي غرامت و رأي كميسيون ماده 7 و حق تشرف موارد موصوف ، تتمه بدهي شهرداري به شركت عمراني يزدباف به مبلغ  160/729/450/5 ريال به شركت عمراني يزدباف پرداخته شده یا در غير اينصورت در توافقات بعدي بابت صدور مجوز هاي پيشنهادي آن شركت بر اساس تعرفه هاي سال 1393 محاسبه و منظورگردد و شرکت موصوف موظف به  انتقال رسمي اسناد در طرح بنام شهرداري مي باشد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده ،خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهرمطرح ودر صورت موافقت اجازه فرمائيد اقدامات لازم دراصلاحیه بودجه معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقايان کشفی و اهالی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.عظیمی زاده– شهردار یزد »

موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده از سوی كميسيون برنامه و بودجه شورا وتوضيحات رياست آن كميسيون و پس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف،موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرارگرفت و مقررگردید شهرداری برای تأدیه حق و حقوقات خود از اداره کل راه و شهرسازی استان موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری نماید و همچنین تسویه تتمه بدهی شهرداری به سازمان عمران به مبلغ160/729/450/5 ریال صرفاً از طریق صدورمجوزهای پیشنهادی آن شرکت امکان پذیر بوده و تا پایان سال 96 براساس تعرفه های سال 93 محاسبه و منظورگردد.   

  درخواست تخصیص اعتبارساماندهی کودکان خیابانی    

ج 

2- لایحه شماره950037495-5/8/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره 951002693-5/8/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد ، موضوع : درخواست تخصیص اعتبار، با سلام و صلوات برمحمد وآل محمد(ص)،احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به پیوست درخواست معاونت خدمات شهری منضم به نامه شماره 2073/6/95 ـ 23/2/95 اداره کل بهزیستی(تصاویر پیوست) ارسال وباعنایت به اینکه در نظر است نسبت به تجهیز فضای مناسب جهت ساماندهی کودکان خیابانی اقدام گردد ودرهمین راستا پیشنهاد میجنماید مبلغ 3.230.000.00ريال ازمحل کد15390300001 پروژههای پیش بینی شده در اختیار اینجانب کسر و به کد 1512205015 هزینه جمع آوری متکدیان اضافه گردد.لذاخواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي سید محمد میرجلیلی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفی می گردد. عظیمی زاده- شهردار یزد»

موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده از سوی كميسيون برنامه و بودجه شورا وتوضيحات رياست آن كميسيون و پس ازبحث وتبادل نظرواستماع نظرات مخالف ،موافق پیشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت و مقرر گردید شهرداری برابر ضوابط و مقررات نسبت به اختصاص ساختمان موجود در ابتدای مجموعه خلدبرین به آن مرکز اقدام، که در صورت حضور آن مرکز در مکان یاد شده، شهرداری ضمن تجهیز و بازسازی آن ساختمان، مبلغ یکصد میلیون ریال           (000/000/100 ریال) از ردیف فرهنگی ورزشی جهت هرگونه مساعدت به آن مرکز پرداخت نماید. بدیهی است تمام مسئولیت های بعدی درارتباط با عملکرد آن مرکز، اعم از نحوه اجرا، هزینه های جاری، نظارت و ... به عهده سازمان بهزیستی می باشد.

 

مساعدت به آقای زین العابدینی

 

3- لایحه شماره950044325-16/9/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره 951003152-16/9/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد ، موضوع : درخواست تخصیص اعتبار، با سلام و صلوات برمحمدوآل محمد(ص)،احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به پیوست درخواست آقای عباس زین العابدینی از کارگران خدوم وزحمتکش شهرداری به شماره 950030557ـ 24/6/1395( تصویر پیوست) تقدیم و پیشنهاد می نماید مبلغ پنجاه میلیون ریال (000/000/50ريال) ازردیف 1512417002هدایا وپرداختهای تشویقی به نامبرده بابت پرداخت سهم بیمه کارکردروزانه به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي سید محمودی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفی می گردد. عظیمی زاده- شهردار یزد»

موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده از سوی كميسيون برنامه و بودجه شورا وتوضيحات رياست آن كميسيون و پس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف وموافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 21 خاتمه يافت.