سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه 

سیصد و پنجاه و پنجمین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید در ساعت 30/18 روز شنبه مورخ 16/11/95 با حضور تمامی اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) وآرزوی توفیق روزافزون برای همکاران ارجمند و با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد سراسر با سعادت حضرت زینب کبری(س)- روز پرستار به خصوص همکارمان سرکار خانم یادگار و با گرامیداشت ایام ا... مبارک دهه فجر و یاد و خاطره شهدای گرانقدر و عرض تسلیت به آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزدواشکذر درمجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت برادر ایشان، تأکید نمود با توجه به ضرورت و نیاز شهریزد به یک مکانی بزرگ جهت برپایی مراسمهای ملی، مذهبی و مناسبتهای مختلف، شهرداری پیگیری های لازم را جهت ساخت مصلی در محل ترمینال سابق در زمین مجاورت میدان امام حسین(ع) اقدام نماید.

درادامه سرکارخانم وزیری در سخنان پیش از دستور، با عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری(س) و تقدیر و تشکر از شهردار محترم به پاس فعالیت های عمرانی صورت گرفته در سطح شهر به خصوص اجرای پروژه کف سازی خیابان قیام و بهره برداری پل زیرگذرمیدان حضرت آیت ا... خاتمی، از شهرداری خواست با توجه به نزدیک بودن سال جدید و حضور میهمانان به خصوص گردشگران داخلی و خارجی اقدامات لازم درخصوص ساماندهی ورودی شهر یزد از میدان شهیدان آقابابایی و تملک پلاکهای موجود در میدان ابوذر، رسیدگی بیشتر به سیما و منظر شهری و تعویض پرچمها در سطح شهر و شست و شوی میادین از جمله میدان شهید بهشتی و همچنین نظافت اتوبوسهای واحد شهری، ساماندهی پارکهای بزرگ شهر با تأمین روشنایی لازم، ایجاد نمازخانه،ساخت سرویس بهداشتی واجرای برنامه های نمایشی برای میهمانان وهمچنین ساماندهی پارک شهر شادی با خرید وسایل و امکانات بازی بیشتر و استانداردسازی وسایل موجود جهت استفاده عموم مردم، تکمیل پروژه های نیمه تمام، شناساندن شهر یزد به زبانهای مختلف با توجه به حضور گردشگران از طریق سازمان فرهنگی ورزشی به عمل آورد. وی در ادامه تأکید نمود با توجه به ضرورت و بر اساس مصوبه شورا، شهرداری هرچه زودتر نسبت به شروع عملیات عمرانی پروژه پیامبر اعظم (ص) و ایجاد دفترکار در آن پروژه اقدامات لازم و اساسی معمول نماید.

سپس سرکارخانم یادگاردرسخنان پیش ازدستور،باعرض تبریک فرارسیدن میلادسراسر باسعادت حضرت زینب(س)-روزپرستاروبااشاره به اقدامات وخدمات صورت گرفته ازسوی انجمن بیماران کلیوی جهت مداوای بیماران ازاعضای شورا درخواست نمود درصورت امکان درجهت هرگونه مساعدت مالی برای بهره برداری فاز یک ساختمان ثامن الحجج آن انجمن در بودجه سال 96 شهرداری مبلغی را منظور نمایند .

درادامه آقای شایق در سخنان پیش از دستور، در ابتدا گزارشی از بازدید به عمل آمده از سوی اعضای کمیسیون عمران از محلات سطح شهر بابت ساخت زمین ورزشی محلات مریم آباد، محمود آباد و خیابان مهدی (عج)، پارک اختر، کوی اساتید توضیحاتی ارائه و در ادامه از شهرداری خواست درخصوص خرید اتوبوس و مینی بوس ون برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی جهت کاهش آلودگی هوا، موضوع طی نامه ای به نمایندگان محترم مجلس در استان انعکاس تا آنها پیگیریهای لازم را با مسئولین وزارت کشور و رئیس سازمان محیط زیست برای حل مشکل به عمل آورند. سپس ایشان از شهردار محترم خواست درخصوص جابجایی مدیران شهرداری قبل از صدور هرگونه ابلاغی مراتب را با شورا هماهنگی داشته باشد.

سپس آقای مطهریان ضمن تقدیروتشکرازشهردارمحترم به پاس اقدامات عمرانی صورت گرفته توسط شهرداری در اجرای پروژه کف سازی خیابان قیام در رأس موعد مقرر، از شهرداری خواست با توجه به اینکه عرض مسیرهای رفت وبرگشت خودروهاتقلیل یافته واینکه سقف صفه های درحال احداث درحسینیه بعثت پایین        می باشدوسازمان آتش نشانی این موضوع رااعلام نموده،گفت:سؤال من ازآقای شهرداراین است که اگربازار یزد یا مغازه های موجود در آن خیابان خدای نکرده دچارحادثه و آتش سوزی شود و هم زمان یکی از اتوبوسهای خط واحددرمسیرخراب شودخودروهای آتش نشانی چگونه وازچه مسیری اطفاء حریق می کنند؟

در ادامه جلسه آقای عظیمی زاده شهردار محترم با گرامیداشت ایام ا... دهه فجر و تقدیر و تشکر از اعضای شورا به پاس همکاری وحمایت های شهرداری جهت اجرای پروژه های عمرانی بخصوص بهره برداری پل زیرگذر میدان حضرت آیت ا... خاتمی وکف سازی خیابان قیام گزارشی از پیگیری ها و مکاتبات صورت گرفته با وزارت کشور در خصوص خرید اتوبوس و مینی بوس ون، ارسال بودجه سازمانها به شورا و تعیین زمان تا روز 20 بهمن ماه سال جاری برای استعفای آن دسته از مسئولین و کارکنان شهرداری که قصد حضور در انتخابات شوراهای اسلامی شهر دارند ونیز دلیل جابجایی بعضی از مسئولین جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود.

درادامه با توجه به دستور کار جلسه و با حضور شهردار محترم، تعرفه بهای خدمات شهرداری جهت اجراء در سال 96 که موضوع قبلاً در کمیسیون برنامه وبودجه با حضور مسئولین و کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گرفته بود، با توجه به توضیحات ریاست آن کمیسیون بخشهای مربوط به هزینه بازدید کارشناسی، ورودیه پارکها و میدان میوه و تره بار، بهای خدمات ارزش افزوده ناشی از اقدامات عمرانی شهر و استفاده از ساختمانهای احداثی در کاربریهای غیرمرتبط ، بهای خدمات آتش نشانی در واحدهای صنعتی، کارگاهی، انباری، بهای خدمات مشاغل گروه پزشکی و مراکز درمانی، بهای خدمات مدیریت پسماند اماکن مسکونی و صنوف و مشاغل و کلیه اماکن اداری ، آموزشی، نظامی و لیست بهای خدمات مربوطه به سازمان مدیریت پسماند مطرح و بحث و تبادل نظر بعمل آمد .

درادامه جلسه رونوشت نامه های محرمانه ارسالی ازسوی معاون سیاسی امنیتی استانداری، مدیرکل امنیتی وانتظامی استانداری وفرماندارمحترم درخصوص ساماندهی امنیت بازاروپارکینگ مسجد ملااسماعیل ، جمع آوری دست فروشان در بازار، تعیین و تکلیف خرید و فروش ضایعات توسط اتباع خارجی، نصب نماد ماکت ناوشکن جماران درمیادین اصلی شهر و پرداخت بدهی شهرداری به کتابخانه های عمومی شهرستان، توسط ریاست شورا قرائت گردید.

مصوبات :

   اعطای تخفیف

1-لایحه دوفوریتی شماره950056052-16/11/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951004076-16/11/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: اعطای تخفیف، باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً باستناد ماده 71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به میمنت ایام ا... مبارک دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، پیشنهاد می نماید مؤدیانی که کل بدهی خود را از زمان تصویب این مصوبه و حداکثر تا پایان وقت اداری روزچهارشنبه یازدهم اسفند ماه سال جاری و به صورت نقدی پرداخت نمایند، درخصوص عوارض پرداختی مشمول تخفیف تا سقف30% و برابر رویه معمول پیش بینی شده در تعرفه مصوب سال 95 شوند. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را جهت اقدام امر به ابلاغ فرمائيد.

ضمناً آقاي مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفی مي گردد.عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح، با عنايت به توضيحات ایشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق ، مؤدیانی که کل عوارض خود را به صورت نقدی تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ 19/12/95 پرداخت نمایند مشمول سی درصد (30%) تخفیف (مطلق)خواهند شد مورد تصویب قرار گرفت.ضمناً مقرر گردید شهرداری از طریق پیامک جهت اطلاع رسانی کامل به شهروندان محترم اقدام نماید.

   معرفی نماینده در ستاد تسهیلات نوروزی  

2- نامه شماره 950053549-4/11/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره951003927-5/11/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد ، موضوع : معرفی نماینده در ستاد تسهیلات نوروزی ،باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) ، با احترام و نظر به تشکیل ستاد تسهیلات نوروزی خواهشمند است دستور فرمائید نماینده شورا برای شرکت در جلسات ستاد به شهرداری معرفی شود.عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علني شورا مطرح و پس ازبحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقررگردید آقایان زارع، شایق، کاشفی زاده، مطهریان، نیکنام و سرکارخانم امینی به عنوان نمایندگان شورا درآن ستاد حضور داشته باشند.

 

  تملک پلاک ثبتی متعلق به آقای احمد زارع بیدکی   

3- لایحه شماره950049391-13/10/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951003534-13/10/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : درخصوص پلاک 1366 بخش 8 یزد واقعدر طرح ادامه بلوار بسیج به بلوار دهه فجر ( کوچه زیبا)، با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص) ، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، به استحضار ميرساند به موجب قراردادشماره 18978  مورخ 17/06/77  توافقي با آقاي احمد زارع بيدكي در خصوص تملك 88/43 سهم از 13797 سهم مشاع از شش دانگ پلاك شماره 1366 بخش 8 يزد كه در مسير ادامه بلوار بسيج به بلوار دهه فجر ( كوچه زيبا )  قرار گرفته و بر طبق نظريه  هيات ارزياب بهاي ملك فوق الذكر به مبلغ 000/420/21  ريال ارزيابي گرديده و توافق شده است كه در مقابل انتقال ملك مورد نظر  قطعه شماره 4  از تفكيكي زمين مجاور آن به عنوان معوض به ايشان واگذار گردد. كه در اين صورت مبلغ000/885/10ريال به شهرداري بدهكار گرديده  و با توجه به توافق حاصله 50 درصد از اين مبلغ به نامبرده تخفيف و بقيه كه معادل500/442/5 ريال  ميباشد نامبرده ميبايست به عنوان مابه التفاوت زمين معوض در وجه شهرداري پرداخت نمايد كه تاكنون اقدامي صورت نگرفته است .لذابه موجب صورت جلسه شماره950219725 مورخ 1/10/1395 پیشنهاد میدارد مبلغ مذكور بر اساس نرخ تورم بانك مركزي محاسبه و از وی دريافت گردد.ضمناً درخصوص انتقال ملك در مسير چون امكان انتقال رسمي سند به نام شهرداري وجود ندارد مقرر گرديد از طريق  قولنامه عادي وبا اخذ تعهد محضري و وكالت به نام شهرداري منتقل نمايد . علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير سوابق و صورتجلسه مذكور، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد  15310200024 سایر تملکات منطقه دو اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقايان اهالی و رمضانی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند.عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده از سوی كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات ریاست آن كميسيون و پس ازبحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف،موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

   معرفی نماینده

4- درخصوص لزوم حضور نماینده شورا درکمیته انضباطی سازمان حمل و نقل بار ومسافر( تاکسیرانی) مراتب درصحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید آقای شایق به عنوان نماینده شورا در جلسات آن کمیته حضور یابند.

  مساعدت گروه تئاتر شید   

5- درخواست مدیرگروه تئاتر شید به شماره 2000/ش-29/10/95 ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951003842 -2/11/95 درخصوص هرگونه مساعدت مالی برا ی برگزاری نمایش فاخر مذهبی سعد آباد با مضمون بازخوانی علل وقوع فاجعه خونبار کربلا در ایام ا... دهه فجر و ایام فاطمیه، موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسیهای بعمل آمده از سوی كميسيون فرهنگی، اجتماعی و توضيحات ریاست آن كميسيون و اظهارنظرات مخالف،موافق مقررگردید شهرداری تا سقف مبلغ یکصد میلیون ریال (000/000/100 ریال) جهت فضاهای تبلیغاتی به آن گروه هرگونه مساعدت و همکاری معمول نماید.

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/21 خاتمه يافت.