سیصد و هفدهمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه     

سیصد و هفدهمین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت40/18روز شنبه مورخ 3/7/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) و با گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و یاد وخاطره شهدای گرانقدر و آغاز سال تحصیلی جدید و آرزوی موفقیت و سربلندی برای تمامیج اساتید، معلمان،دانش آموزان ودانشجویان و عرض تبریک بمناسبت کسب مقام نخست کشوری توسط دانش آموزان یزدی در کنکورسراسری، از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم آنچه را که وظیفه ما میباشد به نحو احسن انجام، تصمیماتی که دراین جلسه اتخاذ می شود مورد رضایت حق تعالی و شهروندان عزیز قرار گیرد.

وی در ادامه از شهرداری خواست نسبت به تأمین روشنایی در پارکهای سطح شهر حتی الامکان با نصب دوربین مداربسته برای کنترل و همچنین پی گیریهای لازم جهت برطرف نمودن مسائل و مشکلات شهری از جمله روان سازی میدان مهدیه و اجرای طرح در آن میدان اقدامات اساسی به عمل آورد.

سپسجآقای فقیه خراسانی از تلاش شبانه روزی وچشمگیر نیروی انتظامی استان جهت شناسایی و دستگیری قاتلین جوان زرگر یزدی تقدیر و تشکر نمود که سایر اعضای شورا ضمن تقدیر و تشکر از این عملکرد خوب،خواهان برنامه ریزی بیشتر جهت ارتقاء امنیت و رفاه و آسایش شهروندان در شهر یزد شدند.

درادامه آقای مدرسی در سخنان پیش از دستور با گرامیداشت فرارسیدن روز مباهله و آغاز تحصیلی سال جدید،خواستار پیگیری جدی ازسوی شهرداری درخصوص اجرای طرح حضرت امامزاده جعفر(ع) با توجه به تصویب آن طرح در کمیسیون ماده پنج، تعیین مسیر دوچرخه سواری در مسیرهای منتهی به پارک مهرآوران برای استفاده عموم اهالی آن منطقه، پیگیری جهت اجرای مجتمع اداری، تجاری در میدان امام حسین(ع) بر اساس مصوبه شورا و اخذ مجوز آن از کمیسیون ماده پنج گردید .

سپس آقای مطهریان از اقدامات خوب شهرداری در رابطه با راه اندازی بازارچه میوه و تره بار در برخی از نقاط سطح شهر و رضایت مردمی و همچنین از سازمان فرهنگی ورزشی بخاطر فعالیتهای خوب و مفید در ایام عید سعید غدیر خم تقدیر و تشکر نمود.

درادامه جلسه آقای عظیمی زاده شهردار محترم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز تحصیلی جدید در خصوص مسدود نمودن قسمتی از میدان مهدیه برای روانجسازی و کاهش ترافیک آن مسیر، پیگیری های صورت گرفته جهت اخذ مجوزهای لازم از سوی کمیسیون ماده صد جهت اجرای طرح امامزاده جعفر(ع) و احداث مجتمع اداری، تجاری در میدا ن امام حسین (ع) جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود.  

سپس باعنایت به درخواست آقای مطهریان جهت عضویت در کمیسیون تحول اداری و املاک شورا موضوع مطرح، که پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مورد موافقت قرار گرفت و همچنین لایحه شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000040 در رابطه با تملک بخشی از پلاک متعلق به آقایان میروکیلی و نقشوانی واقعدرطرح میدان شهدای محراب مطرح که با توجه به بررسی های انجام شده از کمیسیون برنامه وبودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید شهردار محترم با برگزاری جلسه ای با حضور رؤسای کمیسیون های داخلی شورا و مالکین موضوع مجدد بررسی و نتیجه طی لایحه ای مجدد جهت هرگونه تصمیم گیری به شورا گزارش نمایند.

 

مصوبات :

    پاسخ به ایرادات فرمانداری              

1- نامه شماره 5803- 25/6/95 فرمانداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951002312-1/7/95 درخصوص ایرادات آن فرمانداری نسبت به بندهای یک و نه صورتجلسه مورخ 6/6/95 این شورا،موضوع مجدداً در صحن علنی شورا مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گردید موارد به شرح زیر به عنوان پاسخ به فرمانداری ارسال گردد: 

الف : درخصوص طرح پیشنهادی اعضاء بابت به کمک به مدارس،مساجد و مؤسسات فرهنگی قرآنی مقرر گردید موضوع به شهرداری ارجاع تا نسبت به تعیین ردیف اعتباری اقدام و نتیجه را به شورا گزارش نماید.  

ب : درخصوص مساعدت مالی به مؤسسات مقرر گردید شهرداری از ردیف اعتبارات آموزش شهروندی نسبت به پرداخت آن اقدام نماید.  

    طرح ساماندهی ترافیکی و طراحی شهری بلوارآیت ا... فقیه خراسانی           

2- نامه شماره950029893-18/6/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951002191-21/6/95 بشرح ذیل :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : طرح نهایی ساماندهی ترافیکی و طراحی شهری بلوار آیت ا... فقیه خراسانی، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)، احتراماً بازگشت به نامه های شماره 911003674-18/9/1391 و 941003892-5/1/1394، به پیوست طرح نهایی ساماندهی ترافیکی و طراحی شهری بلوار آیت ا... فقیه خراسانی (فاز2) جهت تأیید ارسال می گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد . »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق طرح فوق مورد تأیید قرار گرفت . ضمناً مقرر گردید شهرداری در حال حاضر و براساس وضع فعلی پلاکها با مستند سازی بر پلاکهای تجاری موجود مشروط بر اطلاع رسانی به تمامی مالکین برای عقب نشینی در بازسازی آتی جهت اجرای کامل طرح ونیز پیگیری های لازم جهت اخذ مجوز از کمیسیون ماده 5 اقدام نماید.    

    طرح اجرایی خیابان 24 متری منشعب از بلوار استقلال تا بلوار نصر           

3- نامه شماره950026574-31/5/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره951001913-1/6/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : طرح اجرایی خیابان 24 متری منشعب از بلوار استقلال تا بلوار نصر، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)، احتراماً به پیوست چهار نسخه ای طرح اجرایی خیابان 24 متری منشعب از بلوار استقلال تا بلوار نصر به انضمام گزارش توجیهی و نقشه موقعیت وضع موجود محدوده و CD طرح ارسال می گردد. مستدعی است پس از بررسی و تایید نتیجه را به شهرداری اعلام فرمایید.عظیمی زاده – شهردار یزد . »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق طرح اجرایی فوق مورد تأیید قرار گرفت . ضمناً مقرر گردید شهرداری تقاطعات را بر اساس بالاترین ضریب امنیتی اجرا نماید.

    طرح اجرایی خیابان 14 متری منشعب از بلوار استقلال

4- نامه شماره950028562-10/6/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951002073-11/6/95 بشرح ذیل :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : طرح اجرایی خیابان 14 متری منشعب از بلوار استقلال، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)، احتراماً به پیوست چهار نسخه ای طرح اجرایی کوچه 14 و 12 متری منشعب از بلوار استقلال به انضمام گزارش توجیهی و نقشه موقعیت وضع موجود محدوده و CD طرح ارسال می گردد. مستدعی است پس از بررسی و تایید نتیجه را به شهرداری اعلام فرمایید.عظیمی زاده  شهردار یزد . »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق طرح اجرایی فوق مورد تأیید قرار گرفت .

    طرح اجرایی گذر مجاور آب انبار مریم آباد

5- نامه شماره950028257-8/6/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره951002151-17/6/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : طرح اجرایی گذر مجاور آب انبار مریم آباد، با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص)،احتراماً باعنايت به درخواست های مردمی منضم  به نامه شماره 940015891 مورخ 07/04/94 مبنی برساماندهی محوطه آب انبار مریم آباد، ضمن ارسال طرح مصوب ساماندهی مذکور منضم به نامه شماره 940054459 مورخ 29/10/94 اداره کل میراث فرهنگی، به پیوست    4 سری از طرح اجرائی گذرهای مجار و به همراه CD طرح جهت تایید ارسال میگردد.

 این طرح براساس طرح تفصیلی بافت فرسوده تهیه گردیده و جهت بررسی تعهدات شهرداری و مجوزهای صادره قبلی طی نامه شماره 940059479 مورخ 21/11/94 به منطقه ارسال گردیده است و موارد اعلام شده منطقه طی نامه شماره 950010766 مورخ 05/03/95 در نظر گرفته شده است.لازم بذکر است به علت بر قرارگرفتن آب انبار و مسدود شدن ورودی راه پله و وجود اختلاف سطح میان اولین پله و معبر، لذا پیش ورودی آب انبارحدفاصل پیاده رو و بربنا است و تعریض از یک طرف صورت گرفته است و در سایر معابر تعریض از طرفین می باشد. عظیمی زاده – شهردار یزد . »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح ، با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق طرح اجرایی فوق مورد تأیید قرار گرفت .

    مساعدت مالی   

6- درخواست مدیران دبستان پسرانه نصیریانی ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951001983، دبیرستان دخترانه ایثارثبت دبیرخانه شورا به شماره 951001810، هنرستان حرفه ای مصباح ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951002048 با موضوع تأمین هزینه مالی جهت روکش آسفالت، مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق درخواستهای فوق مورد مخالفت قرار گرفت. 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/21 خاتمه يافت