سیصد و شانزدهمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه

سیصد و شانزدهمین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت30/16روز    شنبه مورخ 27/6/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وبا عرض تبریک فرارسیدن میلاد سراسر با سعادت دهمین اخترتابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام هادی(ع) و با گرامیداشت روز بزرگداشت شهریار، روز شعر و ادب فارسی و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان بزرگوار، خادمان حرم مطهرحضرت علی(ع) و عرض تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیرخم، اظهار داشت این سعادت بسیار بزرگی است که نصیب ما گردیده و امیدواریم میزبان خوبی برای شما خادمان بزرگوار مولی الموحدین حضرت علی (ع) باشیم. وی در ادامه ضمن آرزوی موفقیت و سربلندی برای یکایک آن عزیزان از خداوند متعال خواست ما را جزء یاران و پیروان راستین آن امام همام و سایر ائمه اطهار(ع) قراردهد ودر دنیا زیارت و در آخرت از شفاعت آنان همه ما را بهره مند سازد.

سپس خادمین محترم با عرض تبریک اعیاد قربان و غدیرخم و تقدیر و تشکر از شورای اسلامی شهر به پاس برگزاری این نشست، دررابطه با فعالیت خود و همچنین کرامت و شخصیت مولای متقیان حضرت علی (ع) مطالبی را عنوان نمودند و درادامه درخصوص حضور در شهر یزد و برنامه های کاری خود به مناسبت فرارسیدن روز غدیرخم توضیحاتی ارائه نمودند.

درادامه جلسه آقای نیکنام خواستارجلوگیری از نصب هرگونه بنر و داربست فلزی در سطح شهر به خصوص میادین و همچنین راه اندازی ایستگاه های دوچرخه سواری از سوی شهرداری گردید .

سپسجآقای مدرسی با عرض تبریک اعیاد قربان و غدیرخم از شهرداری خواست نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی برای کارکنان اجرائیات جهت اجرای تکریم و برخورد بهتر با شهروندان محترم اقدام لازم به عمل آورند . وی جدر ادامه پیشنهاد نمود درجهت تعیین کارشناس رسمی دادگستری از سوی کمیسیونهای ماده صد جهت هرگونه نظرات کارشناسی برای ساختمانهای بدون اخذ مجوز حتماً مبلغ کارشناسی در فرم تصمیم کمیسیون تعیین و مشخص نمایند.

درادامه جلسه آقای عظیمی زاده با عرض تبریک فرارسیدن عید سعید غدیرخم وآرزوی بهره گیری از فیوضات آن روز بزرگ توضیحاتی را دررابطه با بنر وداربست فلزی نصب شده درمکانهای خاصی از سطح شهر و کانکسهای دوچرخه سواری مستقر در سطح شهر جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود. وی در ادامه از اعضای شورا خواست تا در مراسمی که قرار است در روز دوشنبه جهت         بهره برداری از فاز یک پارک مهرآوران و همچنین روز پنجشنبه برای افتتاح پارک بانوان آزاد شهر برگزار می گردد ، حضور فعال داشته باشند . سپس نامه محرمانه فرمانداری یزد درخصوص اعتراض جمعی از   میوه فروشان نسبت به احداث مراکز غرفه میوه و تره بار در سطح شهر قرائت گردید.

مصوبات :

    اعطای تخفیف         

1-لایحه دوفوریتی شماره950031084-27/6/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره951002257-27/6/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر، موضوع : اعطای تخفیف- با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) احتراماً،باستناد ماده71 قانون تشكيلات ، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال1357واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به استحضار میرساند در نظر است با اطلاع رسانی و پوشش تبلیغاتی مناسب و به میمنت عید سعید غدیر خم به کلیه مودیانی که انواع عوارض مندرج در تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری و چکهای تقسیطی قبلی سررسید نشده را(درصورت واریزنقدی)از تاریخ 1/7/95 لغایت30/7/95 پرداخت نمایند، بسته به نحوه پرداخت نقدی یا اقساطی، بین 15 تا 30 درصد نسبت به اعطای تخفیف اقدام گردد.همچنین نظر به استقبال شهروندان، درخواست تمدید لایحه شماره 950003367 مورخ 28/01/95 مبنی بر بخشودگی جرائم دیرکرد عوارض سالیانه نوسازی و خودرو را تا پایان آذر ماه تقدیم می دارد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امربهجابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي  مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.  عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا با حضورشهردار محترم با عنایت به توضیحات ایشان پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

    پیشنهاد مبنای قیمت منطقه ای ملاک عمل تعرفه          

2-لایحه دوفوریتی شماره950002634-24/1/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره951000130-24/1/ 95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر، موضوع : پیشنهاد مبنای قیمت منطقه ای ملاک عمل تعرفه - با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص) احتراماً ، باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، همانگونه که استحضاردارید مبنای محاسبات بخشی ازتعرفه های عوارض وبهای خدمات مصوب آن شورای محترم، قیمت منطقه ای موضوع ماده64 قانون مالیاتهای مستقیم می باشد،که برابر مفاد اصلاحی اخیر ماده 64 قانون مالیاتهای مستقیم (تصویرپیوست)، کمیسیونهای تقویم املاک از سال جاری موظف شده اندارزش معاملاتی موضوع این قانون را در سال اول معادل دو درصد میانگین قیمتهای روز منطقه تعیین نمایندواین اقدام به افزایش قابل توجه درمقایسه با ارقام موجود خواهد انجامید، لذا باعنایت به مراتب فوق پیشنهاد می گردد قیمت    منطقه ای املاک مبنای محاسباتی تعرفه های مصوب شهرداری در سال جاری، معادل ارقام دفترجه ارزش معاملاتی املاک پیوست که توسط هیئت کارشناسان رسمی دادگستری تهیه و تدوین گردیده قرار گیرد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمائيد . ضمناً آقايان جمجید زرگرباشی و علی محمد مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست  آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع پیشنهاد فوق مقرر گردید بدلیل وضعیت اقتصادی مردم در سال 95 هیچگونه تغییراتی صورت نگیرد.

   مرکز توانبخشی  ایثارگران 

3- نامه شماره950028355-9/6/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره951002043-9/6/95 بشرح ذیل :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : مرکز توانبخشی ایثارگران، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص) احتراماً به پیوست درخواست شماره 104/30/95 مورخ 18/2/95 موضوع مرکز توانبخشی ایثارگران منضم به سوابق مربوطه ایفاد گردد. با عنایت به درخواست شرکت مذکور درخصوص بخشودگی عوارض قطع درخت، خواهشمند است موافقت فرمائید شرکت مذکور معادل دو برابر مساحت عرصه مرکز توانبخشی را نهال کاری نموده و برای مدت سه سال نگهداری نماید و پس از آن عرصه نهال کاری شده را برای نگهداری تحویل شهرداری نماید و دراین صورت از پرداخت عوارض قطع درخت معاف گردد.ضمناً کاربری های پارک در منطقه آزاد شهر برای انجام این کار معرفی می گردد. »

موضوع درصحن علنی شورا با حضورشهردار محترم مطرح و با توجه به توضیحات ایشان و نیز با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست  آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق مقرر گردید سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان معادل دو برابر مساحت عرصه مرکز توانبخشی جانبازان قطع نخاع که درختان آن قطع گردیده را نهال کاری نموده و برای مدت سه سال نگهداری نماید و پس از آن عرصه نهال کاری شده را تحویل شهرداری نماید . بدیهی است تأمین عرصه و انتخاب محل جهت نهال کاری به عهده شهرداری می باشد.

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 19 خاتمه يافت.