سیصد و سی و پنجمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه 

سیصد و سی و پنجمین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید در ساعت 18 روز شنبه مورخ 13/9/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند، ازخداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم آنچه را وظیفه ما می باشد درراستای           خدمت رسانی به مردم به نحو شایسته انجام و دین خود را به مردم ادا نمائیم .

سپس آقای شایق ضمن آرزوی قبولی عزاداریها درایام محرم وصفر وتبریک ماه ربیع الاول ، گزارشی از جلسه برگزارشده از سوی کمیسیون عمران با حضور آقای دکتر نقصان محمدی مدیرکل اداره راه وشهرسازی و سایر مسئولین مربوطه درخصوص ایجاد دسترسی های مناسب از جاده کنارگذر به سمت مهرآوران ، بلوار شهید جوکار، بلوارشهدای گمنام ، دانشگاه پیام نورجنب پایانه مسافربری طی بازدید صورت گرفته وتعهدات داده شده فیمابین شهرداری و اداره راه و شهرسازی برای اجرا، مطالبی را عنوان نمود. وی در ادامه با توجه به استعفای آقای دشتی از سمت مدیرعاملی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بنا به دلائلی و ضرورت توجه ویژه و خاص تمامی مسئولین استان به مسائل فرهنگی شهر یزد، خواستار بررسی بیشتر ودقیق آن موضوع از سوی شهردار محترم گردید. سپس ایشان از شهرداری  به خصوص سازمان پارکها وفضای سبز خواست درراستای صرفه جویی و پرهیز از هرگونه اسراف، برجهای نورمستقردرتمامی پارکها و فضای سبز شهری صرفاً در ساعت مورد نیاز در شب روشن باشد.

درادامه آقای فقیه خراسانی ضمن تقدیروتشکر ازاعضای کمیسیون عمران شورا به پاس برگزاری جلسه با حضورمدیرکل اداره راه و شهرسازی و سایر مسئولین مربوطه و ابراز امیدواری جهت حل مسائل ومشکلات شهری خواهان پیگیری های لازم از سوی شهرداری درجهت ایجاددسترسی مناسب برای تکمیل پارکینگ طبقاتی خیابان فرخی و بهره برداری آن پروژه حتی الامکان در دوره چهارم شورا و همچنین بهره برداری وافتتاح پروژه زیرگذرمیدان حضرت آیت ا... خاتمی درهفدهم ربیع الاول مصادف با ولادت حضرت رسول اکرم(ص) گردید. سپس ایشان با توجه به دعوتنامه ارسالی از سوی آقای چمران رئیس شورایعالی استانها جهت برگزاری نشست یک روزه هم اندیشی شهرداران و شوراهای اسلامی مراکز استانها با موضوع نحوه جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی درشهرداریها دربرج میلاد شهر تهران خواست اعضای شورا باتفاق شهردارمحترم  درآن نشست حضورفعال داشته باشند.وی درادمه پیشنهاد نمود درجهت تسریع در اجرای پروژه محوطه سازی باغ بزرگ شهر طبق مصوبه اخیر شورا به سازمان عمران واگذار شود که ضمن تأیید مقرر شد شهرداری نسبت به اجرای آن در اسرع وقت اقدام نماید .

 سپس آقای رادمنش ضمن تأکید و یادآوری مجدد ارسال عملکرد درآمد- هزینه شش ماهه شهرداری به شورا جهت تصویب و انتشار آن برای اطلاع عموم و ارسال آن به مراجع مربوطه و همچنین روشن شدن   وضعیت منابع مالی شهرداری، پیشنهاد نمود شهرداری می تواند درجهت اجرای پروژه کف سازی خیابان  قیام نسبت به تسطیح زمین های موجود دراطراف آن خیابان جهت تأمین پارکینگ اقدام نماید.

سپس آقای خباززاده پیشنهاد نمود با توجه به زمان باقی مانده از دوره چهارم، شورا با یک برنامه ریزی هدفمند و با تأمین اعتبارات لازم پروژه های عمرانی شاخص برای شهرداری تعریف تا نسبت به شروع عملیات عمرانی آن اقدام نمایند.

درادامه آقای پاک نژاد از شهرداری خواست نسبت به تعیین تکلیف مسیر مسدود شده در میدان امیرچقماق، آزاد سازی و تملک پلاکهای در مسیر راستگرد بلوار جدیدالاحداث حضرت آیت ا... خاتم و همچنین میدان ابوذر برای روان سازی و کاهش ترافیک اقدامات ضروری و اساسی به عمل آورد.

1

3

سپس آقای کاشفی زاده خواهان تشکیل کمیسیون سلامت جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات بیماران ازسوی شورا گردید و درادامه از شهرداری خواست در جهت آموزش و فرهنگسازی مردم برای استفاده بیشتر از ناوگان حمل و نقل عمومی و همچنین اخذ       سهم خود از دولت بابت حمل و نقل عمومی (اتوبوس شهری) پیگیری های لازم معمول نماید .

درادامه آقای نیکنام با توجه به پیشنهاد شهرداری مبنی بر شروع چندین پروژه عمرانی احداث زیرگذر ضمن مخالفت با این موضوع،از شهرداری خواست بدلیل کم بودن مکان تفریحی در شهر یزد، نسبت به احداث پارک و فضای سبز شهری و حتی الامکان ساماندهی پارک شهر شادی با خرید دستگاه ها و امکانات بیشتر برای استفاده بهتر مردم از آن مجموعه اقدامات اساسی نماید. وی در ادامه پیشنهاد نمود در جهت احداث هرگونه پروژه های عمرانی در سطح شهر از سوی شهرداری طی نظرسنجی از مردم نظرات آنان را جویا شویم .

سپس سرکار خانم وزیری از شهرداری خواست با توجه به نیاز و ضرورت نسبت به آسفالت و روکش آسفالت در سطح معابراصلی شهر به خصوص ورودی های شهر و عمق محلات اقدام نماید. ودرادامه سرکار خانم امینی با توجه به گودبرداری صورت گرفته در قسمتی از مجموعه پارک بزرگ شهر جهت احداث مسجد توسط فردی خیّر که چندین سال است هیچگونه اقدامی از سوی شهرداری نشده، خواهان پیگیریهای لازم از سوی شهرداری شد.

درادامه جلسه آقای عظیمی زاده شهردار محترم ضمن ارائه توضیحات کامل و جامع در رابطه با موارد مطرح شده از سوی اعضای شورا، درخصوص دلائل استعفای آقای دشتی از مدیر عاملی سازمان فرهنگی، ورزشی علیرغم اقدامات و خدمات ارزشمند فرهنگی ومعنوی صورت گرفته تاکنون درشهر یزد جهت استحضار اعضا مطالبی را عنوان نمود ودرادامه گزارشی از اقدامات صورت گرفته جهت شروع بکار پروژه کف سازی خیابان قیام با مسدود نمودن قسمتی از آن مسیر با همکاری پیمانکار آن پروژه و پلیس راهور استان با پیش بینی نمودن مکانی جهت تأمین پارکینگ و واگذاری ادامه کار اجرای پروژه چهارراه بعثت به سازمان عمران شهرداری و ضرورت بدنه سازی اطراف میدان امیرچقماق ارائه نمود. سپس ایشان درخصوص روان سازی و کاهش ترافیک در میدان مهدیه اظهار داشت شهرداری آمادگی کامل را دارد تا به هرنحو که شورا صلاح می داند نسبت به احداث روگذر یا پوشیده نمودن آن میدان اقدام نماید. وی در ادامه از شورا خواست تا درصورت امکان و صلاحدید نسبت به مصوبه اخیر بابت میدان اطلسی تجدید نظروبازنگری نمایندتا به یاری خدا بتوانیم درجهت حل مشکلات ترافیکی درآن محل گامهای مؤثری برداریم

مصوبات :

   اخذ وام از بانک شهر( شعبه یزد )

1- لایحه دوفوریتی شماره 950043669-13/9/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951003115-13/9/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : اخذ وام از بانک شهر ، با سلام وصلوات برمحمد وآلجمحمد(ص)،احتراماًًباستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال1375واصلاحيه بعدي آن، پیرو لایحه شماره 950039209 مورخ 15/08/95 درخصوص خرید10دستگاه اتوبوس دوطرف درب BRT و10دستگاه مینی بوس دودرب شهری و با عنایت به پیش بینی درآمد جهت اخذ وام از بانکها ، به استحضار میرساند با توجه به پیگیری های صورت گرفته ، در نظر است نسبت به دریافت تسهیلات از بانک شهر به مبلغ 100.000.000.000ریال( یکصد میلیارد ریال)  با سود 18درصد و دوره بازپرداخت 36 ماهه اقدام شود . لذا خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي صالحیان به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح، با عنایت به توضیحات ایشان و پس از بحثجوتبادلجنظرواستماعجنظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق موردتصویبجقرارگرفت.ضمناً مقررگردید شهرداری ضمن خرید10 دستگاه اتوبوس دو طرف درب BRT، مابقی مبلغ را مینی بوس دو درب شهری برای استفاده جانبازان (دودستگاه) ومعلولین (دودستگاه) ضمن تجهیز به آنان اختصاص دهد.

    اجرای پروژه تقاطع های بلوار مناجات، شهید موحدین و شهدای گمنام 

2- لایحه دوفوریتی شماره 950043699-13/9/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951003116-14/9/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : اجرای پروژه تقاطع های بلوار مناجات، شهید موحدین و شهدای گمنام، با سلام و صلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماًً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،بدینوسیله به پیوست درخواست سرپرست معاونت امور زیربنائی و حمل و نقل شهری به شماره 950043538 مورخ 13/09/95 ارسال و با عنایت به هماهنگی به عمل آمده مبنی برضرورت اجرای پروژه تقاطع های بلوارمناجات ، بلوار شهید موحدین و بلوار شهدای گمنام به جاده کنارگذر، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح تا در صورت موافقت نسبت به موارد اقدام واعتبار موردنیازپروژه های مذکور برای سال جاری از محل ردیف های 15330100133 و 1530300011 تأمین و کسری آن در بودجه سال پیش بینی گردد.ضمناً درصورت نیازآقاي مهندس شفیعی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفی میگردد. عظیمی زاده-  شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح، با عنایت به توضیحات ایشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت .

     تخصیص اعتبار

 

3- لایحه شماره 950037419- 4/8/95 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 951002688- 5/8/95  به شرح ذیل : 

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : تخصیص اعتبار ، با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنایت به درخواست حوزه معاونت خدمات شهری      (تصویر پیوست) در نظر است نسبت به خرید یک دستگاه سنجش آلاینده ها در سال جاری با برآورد مبلغ پنج میلیارد ريال اقدام گردد، که مبلغ دو میلیارد ريال آن در بودجه تأمین گردیده است . لذادرراستای تامین کسری اعتبار پیشنهاد میگردد ما به التفاوت مبلغ مذکور(سه میلیارد ريال) از ردیف 15350300001 خرید ماشین الات وتجهیزات خدمات شهری تأمین و اقدام گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي امین مقدم به عنوان نماينده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. عظیمی زاده – شهرداریزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسیهای بعمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و     بودجه وتوضیحات ریاست آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظرواستماع نظرات مخالف، موافق پیشنهاد فوق مورد مخالفت قرارگرفت.

 تعرفه پارکینگهای سطح شهر 

 

4- لایحه شماره 950027460- 6/6/95 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 951001968- 6/6/95  به شرح ذیل : 

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : تعرفه پارکینگهای سطح شهر ، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص) ، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي  كشورو انتخابج شهرداران مصوب سال1375و اصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به استحضار میرساند در راستای ساماندهی و اتخاذ رویه واحد در نرخ تعرفه دریافتی پارکینگهای سطح شهراعم ازپارکینگهای خصوصی وعمومی متعلق به شهرداری موضوع به کارشناس رسمی ارجاع و به پیوست نظریه نامه شماره    18170مورخ13/04/1395 كارشناس جرسمی دادگستري،حاوی نرخهای تعرفه پیشنهادی تقدیم میگردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقايان محمدرضاشفیعی و محمدحسين مهرزاده به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند.عظيمي زاده - شهردار يزد »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسیهای بعمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه وتوضیحات ریاست آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظرواستماع نظرات مخالف، موافق پیشنهاد فوق صرفاً برای پارکینگ های متعلق به شهرداری و همچنین استفاده آن تا 15 دقیقه اول به صورت رایگان موردتصویب قرارگرفت. ضمناً مقررگردید شهرداری نسبت به تأمین نیرو برای نگهبانی و روشنایی لازم، نصب دوربین مداربسته، تابلو درج قیمت و عبارت تا 15 دقیقه اول به صورت رایگان اقدام نماید.

    ساماندهی نهالستان متعلق به شهرداری   

5- درخصوص ساماندهی وضعیت درحال حاضرنهالستان(گلخانه) متعلق به شهرداری، موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده و بازدید انجام شده از سوی اعضای کمیسیون خدمات شهری وتوضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات و با توجه به پتانسیل بالای آن مرکز از یک سو و کارایی نسبتاً متوسط آن از سوی دیگر مقررگردید شهرداری درجهت مشارکت و یا واگذاری آن مرکز به بخش خصوصی، پیشنهادهای خود را طی       لایحه ای جهت بررسی و هرگونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید.

   اساسنامه سازمانها 

 

6- لایحه شماره 950033161- 8/7/95 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 951002407- 8/7/95  به شرح ذیل : 

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : اساسنامه سازمانها ، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص) ، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي  كشورو انتخابج شهرداران مصوب سال1375و اصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به پیوست پیش نویس اساسنامه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت آرامستانها، مدیریت پسماند، آتشنشانی و خدمات ایمنی، سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی، فرهنگی و اجتماعی و ورزشی، عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، سیما و منظر و فضای سبز شهری، سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی جهت استحضار ارسال می گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و پس از تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقايان محمود دهقان، محمودی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفی            می گردند.عظيمي زاده - شهردار يزد »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسیهای بعمل آمده در کمیسیونهای مرتبط با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات رؤسای آن کمیسیونها و پس ازبحث وتبادل نظرواستماع نظرات مخالف، موافق اساسنامه سازمانهای یادشده به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً مقرر گردید اساسنامه سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی در زمان آتی مورد بررسی قرار گیرد.

الف : سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 9 تبصره و 7 صفحه مورد تأیید و موافقت قرار گرفت .

ب : سازمان مدیریت آرامستانها : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 9 تبصره و 6 صفحه مورد تأیید و موافقت قرار گرفت .

ج : سازمان مدیریت پسماند : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 9 تبصره و 7 صفحه مورد تأیید و موافقت قرار گرفت .

د : سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 9 تبصره و 7 صفحه مورد تأیید و موافقت قرار گرفت .

ه : سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 9 تبصره و 7 صفحه مورد تأیید و موافقت قرارگرفت . 

و : سازمان عمران و نوسازی : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 12 تبصره و 7 صفحه مورد تأیید و موافقت قرار گرفت .

ز : سازمان پارکها و فضای سبز : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 9 تبصره و 7 صفحه مورد تأیید و موافقت قرار گرفت .

ح : سازمان میادین میوه و تره بار، کشتارگاه و مشاغل مزاحم شهری : مشتمل بر هشت فصل، 27 ماده و 9 تبصره و 7 صفحه مورد تأیید و موافقت قرار گرفت .

    زمان افتتاح پروژه میدان زیرگذر میدان حضرت آیت ا... خاتمی  و پارکینگ طبقاتی خیابان فرخی   

 

7- درخصوص زمان بهره برداری و افتتاح پروژه میدان زیرگذر حضرت آیت ا... خاتمی از سوی شهرداری مراتب در صحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح، با عنایت به توضیحات ایشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید شهرداری با یک برنامه ریزی اصولی و مدّون در جهت افتتاح آن پروژه در روز دوازدهم دیماه همزمان با گرامیداشت سالروز ورود مقام معظم رهبری به شهر دارالعباده یزد (روز یزد) و همچنین نسبت به ایجاد دسترسی های لازم برای بهره برداری پروژه پارکینگ طبقاتی در خیابان فرخی تا پایان سال جاری اقدامات لازم و اساسی معمول نماید.

جلسه با ذكر صلوات درساعت 21 خاتمه يافت.