سیصد و سی و هشتمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه

سیصد و سی و هشتمین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید در ساعت 7 صبح روز سه شنبه مورخ 23/9/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند، فرارسیدن هفته وحدت و سالروز میلاد سراسر با سعادت پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) و ششمین پیشوای شیعیان جهان حضرت امام جعفرصادق(ع) را بر همگان تبریک و تهنیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست همه ما را جزء محبین و پیروان آن امامان بزرگوار و سایر ائمه اطهار(ع) قرار دهد و توفیقی به همه مسلمانان بدهد تا با وحدت و همدلی بتوانند از کیان اسلام دفاع و دشمنان را ناامید واز صفحه روزگار محو نمایند .

سپس آقای رادمنش درسخنان پیش از دستور، با گرامیداشت هفته وحدت و عرض تبریک میلاد حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع)، از شهرداری خواست نسبت به روشنایی و نورپردازی میادین سطح شهر به خصوص میادین شهدای محراب و حضرت ابوالفضل (ع) اقدامات لازم به عمل آورد. وی در ادامه با اشاره به عملکرد درآمد هزینه و مبالغ وصول شده از سوی شهرداری بر اساس بودجه مصوب 455 میلیاردی که تا این زمان فقط 120 میلیارد آن محقق گردیده و تا سه ماه به پایان سال باید تمامی موارد پیش بینی شده در بودجه مصوب محقق و پادار گردد، خواهان برنامه ریزیهای لازم از سوی شهرداری با توجه به مصوبه شورا دراردیبهشت ماه سال 94 ، نسبت به تشکیل دفتر بودجه مستقل جهت نظارت بر درآمد و هزینه ها و جلوگیری از هرگونه جا به جایی اعتبارات در بودجه در قالب اصلاحیه و متمم بودجه اقدامات اساسی و ضروری به عمل آورد.

سپس ایشان از شهرداری خواست با توجه به عدم اجرای برخی از مصوبات شورا بخصوص طرحهای پیشنهادی اعضای محترم که مجدداً طی نامه شماره951003171 مورخ 17/9/95 به آن شهرداری ابلاغ گردیده است، از جمله طرح تالار گفتگو و کارآفرینان جهت اشتغالزایی، خیّرین شهر ساز، صندوق ذخیره کارکنان، چگونگی خرید و قرارداد دوربین های مداربسته، نماد صلح که قراربود هرنماد مصوبه شورا داشته باشد ، طرح خبرنگار محله که اخیراً در قالب نامه ای از شهرداری خواسته شده، نسبت به ارسال پاسخ تسریع نمایند . وی در پایان ضمن درخواست پیگیری عاجل از سوی شهرداری درجهت مشارکت برای احداث ساختمان پزشکان در بلوارحضرت آیت ا... طالقانی تصریح نمود درجهت خدمت رسانی صادقانه به مردم با برقراری تعامل و ایجاد وحدت رویه در انجام وظایف باید احترام به شهردار و اعضای شورا متقابل باشد تا به یاری خدا بتوانیم همچون گذشته با صداقت و همفکری بیشتری گامهای مؤثر و مثبت برای آبادانی شهر دارالعباده یزد برداریم .

درجادامه جلسهجسرکارخانم امینی با عرض تبریک میلاد حضرت رسول اکرم (ص) وحضرت امام جعفرصادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت، گزارشی از بازدید صورت گرفته از سوی اعضای کمیسیون خدمات شهری شورا به اتفاق مسئولین مربوطه از مجموعه کشتارگاه صنعتی دام یزد و بررسی مسائل و مشکلات آن کشتارگاه به خصوص کشتار دام و چگونگی بازپرداخت وام اخذ شده از سوی بانک صادرات ارائه نمود. که در این زمینه سایر اعضای شورا نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح، که در نهایت مقررگردید شورا با دعوت از مسئولین مربوطه آقایان عزالدینی و سید حسینی معاونین محترم استاندار، فرماندار محترم، مدیر کل اداره دامپزشکی استان، موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

درادامه جلسه آقای پاک نژاد مجدداً یادآوری و تأکید نمود شهرداری درجهت هرگونه نصب المان در سطح شهر و یا میادین حتماً باید مجوزهای لازم را از سوی شورا اخذ، واز هرگونه نصب المان بدون هماهنگی و قبل از صدور مجوز از شورا جداًخودداری نماید.

سپس آقای شایق با آرزوی وحدت و همدلی بیشتر اعضا درزمان باقی مانده دورچهارم برای جبران کارهای عقب افتاده ، گزارش مصوّری از فعالیت عمرانی و پروژه های نیمه تمام شهرداری و ضرورت پیگیری پروژه های عمرانی آن شهرداری باید دراولویت کاری قرار دهد، از جمله پروژه داروخانه تا داروخانه، پروژه پیامبر اعظم (ص) ، تملک و آزاد سازی پلاکهای موجود در پروژه میدان ابوذر، ساماندهی پروژه سید صحرا، تکمیل ساختمان اداری سازمان پارکها و فضای سبز، اجرای طرح امامزاده جعفر(ع)، ساخت کتابخانه عمومی جنب سالن ورزشی وحدت در خیابان سیدگلسرخ، پروژه فرهنگسرای بهمن، تملک مغازه های میدان شهدای محراب و تعیین تکلیف اراضی متعلق به آقای میروکیلی درطرح آن میدان، پارکینگ طبقاتی خیابان فرخی ، تعیین تکلیف کشتارگاه صنعتی ، ساماندهی و زیباسازی زیرگذرهای حضرت ابوالفضل(ع)،حکیمیان و غیره جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

 

مصوبات :

  مساعدت مالی

1- نامه شماره 1114- 10/8/95 جمعیت پیام روشنی یزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 951002752- 10/8/95  به شرح ذیل : 

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : مساعدت، با سلام و احترام پیرو مکاتبات قبلی در تاریخ های 25/2/95 و 24/5/95 مبنی بر درخواست حمایت از افراد اچ ای وی و معتادان بهبود یافته که تعدادی از آنها در کارگاه کارآفرینی مشغول به کار هستند( نامه فوق پیوست می باشد) لذا بدینوسیله موارد ضروری که افراد فوق شدیداً نیاز دارند اعلام می گردد :

1- برای پرداخت رهن منزل مسکونی پنج نفر و هر نفر 000/000/30ریال و جمعاً 000/000/150ریال

2- هزینه تحصیلی فرزندان ده نفر و هر نفر 000/000/3ریال و جمعاً 000/000/30ریال

3- خرید چرخ خیاطی برای تجهیز کارگاه و تحویل به آنها برای اشتغال در منزل، ده دستگاه و هر دستگاه 000/000/15ریال و جمعاً 000/000/150ریال در کل : جمعاً مبلغ 000/000/330ریال »

البته نیازهای افراد فوق، بسیار گسترده است اما با توجه به مشکلات مالی که در هر سازمان وجود دارد به همین میزان اکتفا میشود. لذا خواهشمند است دستور فرمایید هرچه سریعتر اقدام گردد. صدیقه شهسواری»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا وتوضیحات ریاست آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظرواستماع نظرات مخالف، موافق مقررگردید شهرداری نسبت به پرداخت سیصدوسی میلیون ریال(000/000/330ریال) از اعتبارات ردیف ماده 17 سهم خود صرفاً جهت خرید وسیله و امکانات برای کار اقدام نماید.

   تغییر نام خیابان نعیم آباد به ایثارگران  

 

2- نامه شماره 5019/911-56/ ز م-24/7/95 مجتمع فرهنگی حضرت سید الشهداء واقعدر محله نعیم آباد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951002607-28/7/95، درخصوص تغییر نام خیابان نعیم آباد به نام ایثارگران ، موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورا و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق درخواست فوق (خیابان ایثارگران) مورد تصویب قرار گرفت و مقرر گردید شهرداری در اسرع وقت نسبت به نصب تابلو آن اقدام نماید.

 

   مساعدت مالی

 

3- نامه شماره 125ک ر-5/8/95 مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری حضرت رقیه (س) واقعدر خیابان   آیت ا... سید محمد کاظم یزدی ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951002698-5/8/95، درخصوص مساعدت مالی جهت تکمیل عملیات عمرانی ساختمان جدید آن کانون ، موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق مقررگردید شهرداری از ردیف اعتبارات عمرانی نسبت به پرداخت مبلغ پنجاه میلیون ریال(000/000/50 ریال) جهت تکمیل ساختمان مورد نظر آن کانون اقدام نماید.

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 10/10 خاتمه يافت.