سیصد و سی و نهمین جلسه فوق العاده چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه

سیصد و سی و نهمین جلسه فوق العاده شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید در ساعت 8 صبح روز دوشنبه مورخ 29/9/95 با حضور تمامی اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند ازخداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا خدمتگزار خوب مردم باشیم و با وحدت و همدلی بتوانیم وظایف شرعی و الهی خود را انجام و مدیون خون شهداء و مردم نباشیم. وی درادامه تأکید نمود با توجه به مسائل فرهنگی و خانواده به خصوص بحث طلاق که امروزه در جامعه ما به عنوان یکی از معضلات اجتماعی بزرگ محسوب میشود ، کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با دعوت از مسئولین موضوع را بررسی نمایند که دراین راستا آقای رادمنش از اقدامات و پیگیری به عمل آمده و جلسات برگزار شده از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا در سال قبل جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود.

سپس آقای مطهریان خواستار بررسی دلایل و برخورد جدی شهرداری با واحد اجرائیات درخصوص بریدن برخی از تابلوهای فرهنگی در سطح شهر گردید.

درادامه جلسه آقای فقیه خراسانی از اعضای شورا خواست به لحاظ ضرورت و نیاز جهت تأسیس  و ایجاد معاونت فرهنگی در شهرداری نسبت به مصوبه اخیر شورا در این زمینه تجدید نظر و مجدداً مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد . وی در ادامه از شهرداری خواست با توجه به شروع عملیات عمرانی جهت اجرای کف سازی در خیابان قیام با انجام کار به صورت شبانه روز نسبت به تسریع آن اقدام نمایند.

سپس آقای پاک نژاد خواستار پرداخت حقوق و مزایای کارگران شرکتی در سازمان پارکها و فضای سبز بدلیل عدم پرداخت حقوق آنان درچند ماه گذشته گردید و از شهرداری خواست طبق ضوابط و مقررات ضمن نظارت کامل جهت عملکردآن شرکت ها، نسبت به پرداخت حقوق پرسنل رأس موعد مقرراقدام نمایند.

درادامه جلسه آقای نیکنام با توجه به بررسیهای صورت گرفته از سوی کمیسیون خدمات شهری در چندماه اخیر درخصوص ضرورت ساماندهی و زیرسازی و آسفالت مسیر گود زباله شهرداری به کارخانه کمپوست بدلیل وضعیت  نامناسب آن جاده برای حمل زباله و اعتراض پیمانکاران شهرداری و عدم حمل زباله به کارخانه کمپوست خواستار پیگیری جدی شهرداری و هرگونه اقدام ضروری در این زمینه گردید.

درادامه جلسه با توجه به درخواست اعضای شورا آقای شفیعی سرپرست معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل و ترافیک و آقای امین مقدم معاونت خدمات شهری شهرداری در جلسه شورا حضور یافتند که در ابتدا آقای شفیعی گزارشی از نحوه و چگونگی اجرای کار و نیز اقدامات و فعالیت عمرانی صورت گرفته تا کنون توسط پیمانکار مربوطه درخصوص اجرای پروژه کف سازی خیابان قیام و ضرورت انجام کار به صورت شبانه روز و نصب روزشمار درآن پروژه و همچنین پیگیری های صورت گرفته جهت احداث پارکینگ جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود و درخصوص زیرسازی و آسفالت مسیر گود زباله تا کارخانه کمپوست اظهار داشت شهرداری آمادگی کامل را دارد تا پس از اخذ مجوز از سوی شورا با تأمین اعتبارات لازم و تعیین پیمانکار مسیر مربوطه را بدلیل ضرورت نسبت به زیرسازی و آسفالت آن اقدام نماید.

سپس آقای امین مقدم ضمن ارائه توضیحات لازم درخصوص ضرورت زیرسازی آسفالت مسیر یاد شده بدلیل اعتراض پیمانکاران شهرداری جهت حمل زباله به کارخانه کمپوست خواهان حمایت شورا در این زمینه و همچنین انتقال آب از کارخانه سیمان آزادگان به کارخانه کمپوست شد . وی در ادامه درخصوص حقوق معوق کارگران سازمان پارکها و فضای سبز و تکلیف نمودن پیمانکار مربوطه برای پرداخت طبق قرارداد منعقده مطالبی را عنوان نمود که در پایان مقرر گردید شهرداری در اسرع وقت با بررسی های لازم نسبت به برآورد ریالی و تعیین پیمانکار برابر ضوابط و مقررات جهت زیرسازی و آسفالت مسیر گودزباله تا کارخانه کمپوست اقدام و نتیجه را طی لایحه ای برای هرگونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید

در ادامه جلسه آقای صالحیان مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر در جلسه شورا حضور یافت و ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های شورا جهت تصویب لایحه شهرداری برای خرید اتوبوس دو درب اظهار داشت با عنایت به اینکه پلیس راهور استان طبق ضوابط و مقررات جاری نمیتواند اتوبوسهایی که به صورت دو طرف درب می باشد پلاک گذاری نماید. خواستاراصلاح مصوبه شورا در این زمینه گردید که درنهایت مقرر گردید شهرداری موضوع را طی لایحه ای به شورا اعلام تا ضمن بررسی، تصمیم گیری لازم صورت پذیرد.  

 

 

 

مصوبات :

   عوارض حق تشرف مربوط به شرکت عمران و مسکن سازان استان

1- لایحه شماره 950037642-6/8/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951002714-5/8/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : عوارض حق تشرف حاصل از تجمیع پلاک های 1198و 1211 بخش یک متعلق به شرکت عمران و مسکن سازان استان ، با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص)،احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشورو انتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، بدینوسیله به استحضارمی رساند با عنايت به مدارك مربوط  به پلاك 1198 بخش يك يزد واقع در خيابان سلمان، حدود آن از غرب و جنوب به شارع و پس از تجميع در پلاك 1211 دسترسی ان، بر خيابان سلمان قرار گرفته ومشمول عوارض حق تشرف حاصل  از تجمیع میگردد .در پاسخ به نامه انتقال سال 81 قيد گرديده است در چارچوب  اسناد مالكيت ( اسناد مجزا با حدود مندرج در اسناد بدون تجميع ) و در پاسخ به  نامه انتقال سال 1391  نیز  به صراحت به خريدار اعلام گرديده است كه حدود واسناد با محل مغايرت دارد و خریدار موظف به اصلاح وسیر مراحل قانونی وپرداخت حقوقات شهرداری میباشد. بعد از انتقال ملک موصوف به شرکت مسکن سازان ،مديرعامل وقت شرکت مذکوردرخصوص تجمیع و اصلاح پلاکهای موصوف، نسبت به ارایه کروکی ثبتی تهیه شده توسط اداره ثبت به شهرداری  اقدام و طي درخواست ثبت شده به شماره 58720  مورخ  17/12/91  از شهردار محترم وقت درخواست تسويه حساب پس از پايانكار را  داشته كه مورد موافقت واقع و بر اين اساس پاسخ نامه ناحیه تاریخی مبنی بر اینکه حقوقات شهرداری در زمان پایانکار اخذ گردد جهت ارسال به اداره ثبت داده شده است. هم اکنون شرکت مسکن سازان جهت دریافت پایانکار مراجعه وحسب موارد اعلام شده فوق میبایست نسبت به پرداخت حقوقات شهرداری (عوارض حق مشرفیت حاصل از تجمیع) اقدام که شرکت اعلام میدارد به دلیل نقل وانتقالات وپاسخهای قبلی مشمول پرداخت نمیباشد.علیهذا با عنایت به مشروحه فوق و اینکه پاسخهای انتقال، مشروط و با تفهیم به خریدار وبه اصلاح سند وپرداخت حقوقات شهرداری در زمان پایانکار منوط گردیده است، ضمن ارسال تصويرسوابق خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح ونتیجه را جهت اقدامات بعدی امربه ابلاغ  فرمایید. ضمناً در صورت نياز آقاي اهالی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح، با عنایت به بررسیهای بعمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و     بودجه وتوضیحات ریاست آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظرواستماع نظرات مخالف، موافق مقرر گردید شهرداری برابر ضوابط و مقررات نسبت به اخذ حق تشرف اقدام نماید.

    پاسخ به ایراد فرمانداری  

2- نامه شماره405- 19/1/95 فرمانداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000165-25/1/95 درخصوص موارد درخواستی بابت بند دو صورتجلسه مورخ25/12/94 مبنی برطرح پیشنهادی اعضای شورا برای اهداء یک باب آپارتمان به فرزندان آتش نشان فقید مسعود تیموری ، موضوع مجدداً درصحن علنی شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظرمقرر گردید موارد خواسته شده طی نامه ارسالی ازسوی شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951003190-28/9/95 به شرح زیربه فرمانداری ارسال گردد :

« مساحت آپارتمان مورد نظر : 36/199

کدنوسازی : 1- 5-12-1-29-3

مبلغ ارزیابی ملک : 000/200/987/3 ریال

ردیف اعتباری : از محل کمک به سازمان آتش نشانی

ضمناً با توجه به نظر هئیت ارزیاب شهرداری، ساختمان مذکور مسکونی ولی دارای پتانسیل تجاری می باشد.»

جلسه با ذكر صلوات درساعت 11 خاتمه يافت.