سیصد و سی و سومین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه

سیصد و سی و سومین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید در ساعت 18 روز شنبه مورخ 6/9/95 با حضور تمامی اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند وعرض تسلیت به مناسبت ارتحال حضرت آیت ا... موسوی اردبیلی و حادثه ناگوار قطار تبریز ، سمنان، مشهد و جان باختن تعدادی از هموطنان عزیز و باگرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای گرانقدر و رشادتهای بسیجیان سلحشور و دلاور که در حال حاضر پشتوانه این نظام و انقلاب محسوب می شوند و همچنین گرامیداشت روز وقف این سنت حسنه و روز نیروی دریایی وآرزوی موفقیت برای تمامی دلاورمردان دریا دل، از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم آنچه را وظیفه ما می باشد درراستای خدمت رسانی به مردم به نحو احسن انجام و تصمیماتی که در این جلسه اتخاذ می گردد مورد رضایت حق تعالی و شهروندان عزیز قرار گیرد.

سپس سرکارخانم وزیری درسخنان پیش از دستورباآرزوی قبولی عزاداریها و زیارت قبولی تمامی زائرین حضرت اباعبدا...الحسین(ع) بخصوص همکارانمان آقایان مدرسی، مطهریان، خباززاده و نیز شهردار محترم و عرض تسلیت به آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت پدرشان وآرزوی علّودرجات و غفران الهی برای آن مرحوم و صبر و شکیبایی برای تمامی بازماندگان،از شهرداری خواست درخصوص اجرای مصوبه شورا بابت کف سازی خیابان قیام نسبت به ایجاد دسترسی های مناسب و تأمین پارکینگ با همکاری بازاریان قبل از شروع آن پروژه به دلیل نیاز و ضرورت اقدامات اساسی و لازم را به عمل آورد و همچنین با توجه به ترافیک زیاد در مواقعی از شبانه روز در میدان ابوذر و درراستای روان سازی و کاهش آن ترافیک نسبت به تملک پلاکهای تجاری باقی مانده در اطراف آن میدان جهت تعریض آن مسیر ونیز با عنایت به بازدید اعضای کمیسیون خدمات شهری شورا از پارک بزرگ شهر برای  مکان یابی جهت احداث پارک مسافر و زمین ورزشی برای فوتبال ساحلی برابر مصوبات شورا اقدام نماید. وی درادامه ابراز امیدواری نمود تا بتوانیم در زمان باقی مانده دوره چهارم ، با وحدت و همدلی همچون گذشته در راستای خدمت رسانی به مردم با همکاری و تعامل سایر دستگاهها گامهای موثر و مثبت برای آبادانی شهر یزد برداریم .

درادامه آقای خباززاده از حضورخود در مراسم پیاده روی اربعین حسینی در کربلای معلی و حضور          حماسی و پورشور شیعیان به خصوص هموطنان در برگزاری آن مراسم معنوی و به یاد ماندنی که نشان از عشق و ارادت خاص به حضرت امام حسین(ع) و سایر ائمه اطهار(ع) می باشد جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود و در ادامه با توجه به مسئله آب یزد و بحران کم آبی و خطرات احتمالی در آینده و نیز مسدود نمودن مجدد آب یزد توسط عده ای از افراد خواهان پیگیری جدی این موضوع توسط مسئولین استان ازسوی مقامات کشوری برای تأمین امنیت این موضوع گردید .

سپس آقای مطهریان هم با توجه به حضور در مراسم راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در عتبات عالیات از اقدامات و فعالیتهای معنوی صورت گرفته برای تمامی زائرین حضرت اباعبدا... الحسین (ع) توضیحاتی ارائه نمود .

درادامه آقای رادمنش خواهان پیگیری روشن شدن وضعیت عملکرد شرکت اسکان کویر یزد که زیرمجموعه بنیاد شهید و امور مستضعفان به شمار می آید و درحال حاضر به مرکزیت اصفهان اداره   می گردد و همچنین سرمایه گذاری ستاد فرمان اجرای حضرت امام در سایر شهرها گردید.

سپس آقای نیکنام درخصوص مصوبه اخیر شورا بابت ایجاد پارک مسافر در پارک بزرگ شهر (مارکار) و بازدید صورت گرفته توسط اعضای کمیسیون خدمات شهری برای جانمایی آن، خواستار پیگیری و اجرای این موضوع از سوی شهرداری گردید و همچنین از شهرداری خواست نسبت به فعال ترنمودن کانکس های دوچرخه مستقر در سطح شهر برای استفاده عموم طبق تفاهم نامه منعقد شده و نیز فعال نمودن آبنمای احداثی در مجاورت پارک باغ ملی جهت زیبایی اقدامات لازم به عمل آورد.

درادامه آقای فقیه خراسانی ضمن عرض تسلیت ایام دهه آخر صفر و آرزوی قبولی عزاداریها خواستار پیگیری جدی مسئولین استان جهت تأمین امنیت خطوط لوله آب یزد و برخورد قاطع و قانونی با افرادیکه مجدداً نسبت به مسدود نمودن لوله انتقال آب به یزد اقدام نموده اند گردید. سپس ایشان با توجه به مصوبه دولت درخصوص الحاق شهر حمیدیا به یزد برای کلان شهر شدن خواهان پیگیری این موضوع شد.

سپس آقای عظیمی زاده شهردار محترم با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام حزن و اندوه دهه آخر صفر، ضمن ارائه گزارش از حضور خود در مراسم راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی و تأثیرات معنوی حضور شیعیان بخصوص هموطنان درآن مراسم و ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان اسلام ، مطالبی درخصوص اجرای طرح کف سازی در خیابان قیام برابر مصوبه اخیر شورا و پیگیریهای صورت گرفته جهت تأمین پارکینگ برای شروع آن پروژه وهمچنین تعیین تکلیف اجرای راستگرد پروژه میدان امیرچقماق و سایر موارد مطرح شده از سوی اعضای شورا توضیحات کامل و جامع ارائه نمود.

درجادامه آقای شایق خواهان اجرای طرح مصوب از سوی شهرداری بابت ایجاد راستگرد پروژه میدان امیرچقماق و تملک کلیه پلاکهای موجود در آن مسیر گردید .

درادامه جلسه لایحه شهرداری درخصوص ارسال پیش نویس برخی از اساسنامه  سازمانهای وابسته با حضور آقای شبانی نماینده آن شهرداری مطرح و بخش هایی از آن اساسنامه که در کمیسیونهای مختلف شورا مورد بررسی قرار گرفته بود، بحث و تبادل نظر گردید.

 

                                      

جلسه با ذكر صلوات درساعت 19 خاتمه يافت.