سیصدوهفتادو چهارمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

صورتجلسه 

سیصدوهفتادو چهارمین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید در ساعت 30/16 روز شنبه مورخ 2/2/96 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد :

    در ابتدا نائب رئیس شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص) و آرزوی توفیق روزافزون همکاران گرامی، فرا رسیدن سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان حضرت امام موسی کاظم(ع) را تسلیت عرض نمود و ازخداوند متعال خواست ما را جزء یاران و پیروان راستین آنحضرت و سایر امامان بزرگوار(ع) قرار دهد و همه ما را در دنیا زیارت و درآخرت از شفاعت آنان بهره مند سازند و ابراز امیدواری نمود تا بتوانیم در این جلسه تصمیمات خوبی اتخاذ تا مورد رضایت پروردگار متعال و همشهریان عزیز قرارگیرد.

    سپس آقای کاشفی زاده درسخنان پیش ازدستورضمن عرض تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع)، درخصوص درخواست اهالی و ساکنین محترم کوی امیرآباد یزد مبنی بر نامگذاری چهارراه یزدباف بنام شهدای امیرآباد مطالبی را عنوان و خواستار ارجاع آن موضوع به کمیته نامگذاری شهرداری جهت بررسی گردید.

    درادامه آقای نیکنام گزارشی از بازدید انجام شده توسط اعضای کمیسیون خدمات شهری از مجموعه کارخانه کمپوست وبررسی های انجام شده دررابطه با مسائل ومشکلات آن کارخانه به خصوص آتش سوزی صورت گرفته در روزهای اخیر جهت استحضار اعضای شورا ارائه وخواستار پیگیری های لازم از سوی شهرداری جهت تحویل زمین درمجاورت کارخانه کمپوست برای ایجاد شهرک بازیافت گردید.

   درادامه جلسه با عنایت به فرارسیدن هفته شورا ، برنامه های این شورا جهت گرامیداشت هرچه بیشتر آن هفته از جمله دیدار با حضرت آیت ا... ناصری نماینده محترم ولی فقیه وامام جمعه، حضور بر مزار سومین شهید محراب حضرت آیت ا...صدوقی و همچنین شهدای گرانقدر در خلدبرین و بازدید از آسایشگاه جانبازان و معلولین و غیره مطرح گردید.

 

مصوبات :

 

منطقه بندی جدید

1-لایحه دوفوریتی شماره 960003802-2/2/96 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 961000211- 2/2/96 بشرح ذیل :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد، موضوع: منطقه بندی جدید، باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) ، احتراماً باستنادماده71قانون تشكيلات،وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال1375واصلاحيه بعدي آن،باعنایت به بخشنامه شماره156942مورخ23/11/1395با موضوع دستورالعمل محله بندی و منطقه بندی شهری، این شهرداری در نظر دارد در جهت ارتقاء ناحیه یک منطقه 3(آزادشهر) به منطقه 4 و ناحیه تاریخی به منطقه بافت تاریخی(منطقه 5)، اقدام نماید. خواهشمند است موضوع در شورای اسلامی شهر مطرح در صورت تصویب، مراتب را امر به ابلاغ فرمایید. ضمنا آقای محمود دهقان به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می شوند. محمود دهقان- جانشین شهردار»

موضوع درصحن علني شورامطرح، پس ازبحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .

ساماندهی و بهسازی مسیل شهر یزد

 

2- نامه شماره950057933-25/11/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورابه شماره951004226-25/11/95بشرح ذیل:

« ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد ، موضوع : ارسال یک نسخه پتانسیل سنجی نواحی مسیل شهر یزد، احتراماً با عنایت به قراردادطرح ساماندهی و بهسازی مسیل شهر یزد، به پیوست یک نسخه گزارش و پیشنهاد پتانسیل سنجی وعملکردی نواحی 14 گانه مسیل شهر یزد ارسال می گردد. مستدعی است پس از بررسی و تایید، نتیجه را به شهرداری اعلام نمایید. لازم به ذکر است که طرح اجرائی کل مسیر نیز در مراحل نهایی طراحی هست که متعاقبا جهت تائید به آن شورا ارسال خواهد شد.عظیمی زاده- شهرداریزد.»

    موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون عمران  با حضور مشاورین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف و موافق ، پيشنهاد فوق مورد تصویب قرارگرفت.

 

درخواست آقای کاظم رعیت

 

 

3- نامه شماره950063211-19/12/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورابه شماره951004588-19/12/95بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهریزد،موضوع: درخواست آقای کاظم رعیت،باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص)، احتراماً بازگشت به نامه شماره29965-7/12/95 دفتر نماینده ولی فقیه در استان- ارجاعی از آن شورای محترم- در خصوص ادعای آقای کاظم رعیت بابت تخریب غیر قانونی مصالح فروشی نامبرده به پیوست تصویر جوابیه منطقه سه به شماره 950326297 -1/12/95 و950325763- 25/11/95 جهت استحضار و هرگونه بهره برداری لازم ارسال می گردد. عظیمی زاده-  شهردار یزد»

    موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، مقررگردید شهرداری نسبت به عودت دادن وسایل جمع آوری شده بدون هیچگونه اخذ وجهی به نامبرده اقدام نماید.

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 15/19خاتمه يافت.