سیصدونوزدهمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد

سیصدونوزدهمین جلسه چهارمین دوره شوراي ‌اسلامي شهر يزد


صورتجلسه

سیصدونوزدهمین جلسه شوراي ‌اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت35/18روز شنبه مورخ 10/7/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

درابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص)وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند از خداوند خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم آنچه وظیفه ما می باشد به نحو شایسته انجام ودین خود را نسبت به مردم ادانمائیم. وی درادامه گزارشی از مأموریت خود به شهر سنندج جهت حضور درنشست مشترک رؤسای شوراهای اسلامی استان و ششمین مجمع مشورتی رؤسای اسلامی شهرهای مراکز استانها ازمطالب ومباحث مطرح شده درآن نشست درخصوص ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداریها ، ترغیب مردم برای حضور گسترده درانتخابات وتعیین معاونت فرهنگی برای شهرداریها و غیره جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود. سپس ایشان خواستار پیگیری های لازم از سوی شهرداری جهت ساماندهی پل راه آهن واقعدر زیرگذر 17 شهریور، نصب ایستگاه های اتوبوس به خصوص در خیابان آرمان و کنترل بیشترکارها در شهرداری و نیزجلوگیری از پرنمودن باغچه ها توسط مغازه داران در سطح معابر شهر گردید.

درادامه آقای خباززاده یزدی ضمن تقدیر و تشکر از شهرداری و نیز به پاس همکاریهای صورت گرفته از سوی سازمان میدان میوه و تره بار جهت راه اندازی بازارچه های میوه و تره بار در سطح شهر و رضایت شهروندان محترم دراین زمینه ، از شهرداری خواست با توجه به زمان باقی مانده دورچهارم این شورا نسبت به تعیین برنامه ها و اجرای طرحهای خود با یک برنامه ریزی اصولی و مدون با هماهنگی شورا اقدامات لازم به عمل آورند.

درادامه آقای فقیه خراسانی از شهرداری خواست درخصوص تعیین تکلیف وضعیت درحال حاضر کشتارگاه صنعتی به خصوص بازپرداخت وام و همچنین پیگیری مسائل ومشکلات میدان میوه و تره بار نسبت به تعیین یک نفرجهت پیگیری این موضوعات اقدام نماید. وی درادامه خواهان پیگیری موضوع مخزن پساب با توجه به منبع ساخته شده درمجاورت دروازه قرآن ازسوی شهرداری بخصوص سازمان پارکها و فضای سبز گردید.

درادامه با توجه به درخواست آقای مطهریان مبنی براستعفای خود از کمیسیون خدمات و حضوردر کمیسیون تحول اداری و املاک مطرح که با درخواست نامبرده شورا موافقت نمود.

سپس سرکارخانم یادگار از شهرداری خواست نسبت به تعیین تکلیف برای کاشت درختان در مرکز توان بخشی توسط بنیاد شهید براساس مصوبه شورا و همچنین توافقهای انجام شده دردهکده مقاومت با حضور سردار فتوحی جهت جمع آوری کانکس ومغازه های موجود در پارک آزادگان گردید و در ادامه آقای مدرسی تأکید نمود با توجه به فرارسیدن ماه محرم شهرداری نسبت به نصب تابلو یزدحسینیه ایران در ورودی های شهر اقدام نماید .

درادامه جلسه آقای عظیمی زاده شهردار محترم گزارشی از مشکلات کشتارگاه صنعتی با توجه به مجوزهای داده شده به بخش خصوصی جهت ساخت کشتارگاه در نزدیکی شهر یزد و مکاتبه انجام شده از سوی شهرداری با آقای دکتر نوبخت معاون محترم رئیس جمهور و ریاست سازمان برنامه وبودجه کشور بابت مسائل و مشکلات آن کشتارگاه به خصوص بازپرداخت وام به بانک صادرات و نیز درصورت لزوم واگذاری آن کشتارگاه به بخش خصوصی به صورت اجاره جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود . وی درادامه درخصوص نظارت بیشتر برعملکرد سازمان پارکها و فضای سبز و نیز ضرورت تقویت آن سازمان جهت حفظ و توسعه فضای سبز شهری و نیز پیگیری مسئله پساب و تأمین روشنایی پارکها با توجه به لایحه ارسالی به شورا و همچنین احداث بازارچه میوه و تره بار در سطح شهر و رضایت مردمی در این زمینه مطالبی را عنوان نمود . سپس ابلاغ آقای پیرنیا به عنوان قائم مقام شهردار و ابلاغ آقای شاکری شمسی به عنوان عضو هیأت مدیره سازمان حمل ونقل وبارمسافر وهمچنین ابلاغ آقای صالحیان به عنوان رئیس سازمان  حمل و نقل وبارمسافر جهت استحضار اعضای شورا قرائت گردید .

 

مصوبات :

    اخذ مجوز نصب داربست فلزی           

1- نامه شماره950032827-6/7/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951002383-7/7/95 بشرح ذیل :

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : درخواست مجوز داربست فلزی ، با سلام وصلوات بر محمد وآل محمد (ص)، احتراماً با توجه به فرارسیدن ایام محرم الحرام و حجم بالای تبلیغات برای مراسم محرم در سطح شهر جهت تبلیغات برنامه های هیئت های مذهبی، لذا خواهشمند است دستور فرمایید موضوع درصحن علنی شورا مطرح و درخصوص نصب داربست در دهه اول محرم الحرام تصمیم گیری گردد که مزید امتنان است.عظیمی زاده  شهردار یزد . »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقررگردید شهرداری بر اساس مصوبه قبلی شورا« بند یک شق د ازصورتجلسه مورخ 9/12/93» نسبت به صدور مجوز نصب داربست فلزی صرفاً برای روضه خوانی در ایام ماههای محرم و صفر در سطح شهر با رعایت اصول ایمنی و زیبایی، عدم نصب در میادین و اخذ تعهد از متولی و مؤسسه نصب کننده جهت پذیرش هرگونه مسئولیتی در صورت بروز هرگونه حادثه ای اقدامات لازم به عمل آورد.  

    تعیین ساعات کاری پارک بانها  تا سیزدهم محرم  

2- با توجه به فرارسیدن ماه محرم و درراستای استفاده بیشتر از فضاهای پارک خودرو توسط شهروندان محترم برای شرکت در مراسم های عزاداری حضرت اباعبدا... الحسین (ع) ، موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی  و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، ساعات کاری تمامی پارک بانهای سطح شهر از اول تا سیزدهم ماه محرم از ساعت 9 صبح الی 19 شب تعیین گردید.

    پاسخ به ایراد فرمانداری  

3- پیرو بند یک شق «ب» صورتجلسه مورخ 3/7/95 این شورا درخصوص بررسی و تعیین ردیف بابت ایراد فرمانداری نسبت به طرح پیشنهادی اعضای شورا جهت کمک به مدارس، مساجد و مؤسسات فرهنگی به مبلغ دو میلیارد ریال، موضوع مجدداً در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به مکاتبه انجام شده از سوی شهرداری با شورا طی نامه شماره 950033215-10/7/95 مبنی بر تعیین ردیف مورد نظر و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقررگردید شهرداری از محل کمک به بودجه سازمان فرهنگی ورزشی تأمین و اقدامات لازم معمول نمایند .

    تملک قسمتی از پلاک متعلق به خانم نادری  

4-لایحه شماره950028983-13/6/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951002093-13/6/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : تملک قسمتی از پلاک مشاعی 4584 بخش 8 یزد واقعدرطرح مسیر و فضای سبز ، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات،وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به استحضار میرساند شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملكجقسمتي از پلاك مشاعي4584  بخش 8 يزد به كد نوسازي شماره 9004-37-48-1متعلق به خانم  فرزانه نادري نيري (تمامي سهم وی از پلاك مذكور) اقدام نمايد. لازم به ذكر است كه پلاك مذكور فاقد طرح اجرايي بوده و مطابق طرح تفصيلي بافت فرسوده ملك مذكور در طرح مسير و فضاي سبز قرار ميگيرد . لذا در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه درازاء واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 000/700/126/1ريال بستانكاري مالك از شهرداري تعيين كه مقرر شد در ازاي اين بستانكاري قطعات شماره 1 و2 به شماره پلاكهاي 1157/6327 و1158/6327 واقع درخيابان بهار آزادي جمعاً به مبلغ 000/600/132/1 ريال توسط شهرداري به ايشان واگذار وما به التفاوت آن نيز كه مبلغ 000/900/5 ريال مي باشد توسط مالك نقداً در وجه شهرداري پرداخت گردد.ضمناً با توجه به اينكه سهم متقاضی از زمين مذكور فاقد سند مالكيت ميباشد  به صورت قولنامه اي و پس از اخذ تعهد محضري اقدام خواهد گردید. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي وسایر سوابق و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد15310200023 سایر تملکات در سطح منطقه یک اقدامات بعدي معمول گردد . ضمناً در صورت نياز آقاي اهالی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي می گردد. عظیمی زاده  شهردار یزد »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت. 

    فروش قسمتی از مازاد پلاک ثبتی 191/6517 بخش 4 یزد به مالک مجاور

5-لایحه شماره950008955-27/2/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره951000624-27/2/95 بشرح ذیل:

«ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : فروش قسمتی از مازاد پلاک ثبتی 191/6517 بخش 4 یزد به مالک مجاور، با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد (ص)، احتراماً . باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375و اصلاحيه بعدي آن ،  بدينوسيله به استحضار ميرساند به علت اينكه  نقشه تفكيكي  پلاك 6517  بخش 4 يزد به درستي در محل پياده نگرديده است لذا پلاك 191/6517 اصلي به كدنوسازي 11-12-40-3 متعلق به شهرداري نيز به صورت كامل در محل باقي نمانده و شهرداري بدين سبب و بر اساس مصوبه بند 2 صورتجلسه مورخ 29/2/94 شوراي محترم اسلامي شهر نسبت به واگذاري قسمتي از پلاك مذكور به مالك مجاور اقدام نموده است . حال آقاي ميرجليلي به عنوان يكي ديگر از مالكين  مجاور ( مالك پلاك 192 ) كه حتي اشتباهاً نسبت به ساخت و ساز در پلاك شهرداري نيز اقدام نموده و بدين ترتيب چندين دفعه بر روي پلاك مذكور و ساختمان آن، توسط شهرداري مفاصاحساب صادر و به علت ساخت وساز انجام شده قابل واگذاري به شخص ديگري   نمي باشد ، لذا متقاضی نامبرده درخواست خريد باقيمانده پلاك شهرداري به مساحت 209 مترمربع  و تجميع درپلاك خودرانموده است كه موضوع جهت كارشناسي به هيات ارزياب شهرداري ارجاع گرديد و هیات  قيمت هر مترمربع ازج زمين مذكور را با عنایت به جمیع جهات فوقجالذکر000/000/16 ريال و جمعاً به مبلغ 000/000/344/3ريال برآوردواعلام نظر نموده است. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصويري از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح واجازه فرمائيد از محل كد 15542102001 فروش اموال غیرمنقول اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً درصورت نياز آقاي اهالی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفی مي گردد.عظیمی زاده  شهردار یزد.»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با توجه به نامه ارسالی شهرداری به شماره 950028889 مبنی بر کارشناسی مجدد آن پلاک ازسوی کارشناسان رسمی و تعیین نرخ هرمترمربع به مبلغ شانزده میلیون ریال(000/000/16 ریال) و نیز بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون وپس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات مخالف و موافق درنهایت مقرر گردید شهرداری از قرار هر مترمربع مبلغ بیست و پنج میلیون ریال (000/000/ 25 ریال) محاسبه و اقدامات لازم معمول نماید.

جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/21 خاتمه يافت.