شوراي اسلامي شهر يزد

سپنتا نيكنام


درخواست عضو شورای اسلامی شهر یزد از شهردار در زمینه برطرف شدن مشکلات شهری

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

سپنتانیکنام عضو شورای اسلامی شهر یزد در یکصد و نود و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر از مهندس محمدرضا عظیمی‌زاده شهردار یزد خواست تا نسبت به برطرف شدن مشکلات اساسی در سطح شهر هرچه سریعتر اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی در ابتدا حساسیت خود را نسبت به ترمیم سیل بندهای یزد قبل از شروع فصل بارندگی آغاز کرد و از شهردار خواست تا در این زمینه جلساتی برگزار تا با همفکری مسئولين مربوطه راهکارهای مناسب برای ترمیم سیل بند انجام شود.

عضو شورای اسلامی شهر یزد در ادامه از شهردار خواست تا دستور مجدد به مدیران شهرداری مبنی بر عدم برگزاری جلسات در روزهای یک‌شنبه به منظور تکریم ارباب رجوع داده شود.

وی همچنین برنامه‌ریزی جهت حصارکشی زمينهای افتاده در سطح شهر بویژه معابر اصلی را از دیگر نیازهای شهر دانست وافزود: در این زمینه باید هرچه سریعتر اقدامات لازم صورت پذیرد تا از زیبایی شهر کاسته نشود.

سپنتا نیکنام تعجیل در محوطه‌سازی استخر باغ ملی که چند ماه پیش تخریب و به پارک باغ ملی اضافه گردیده را از دیگر مشکلات شهر عنوان کرد.

برنامه‌ریزی و تدیبر در جهت جلوگیری از نشستن شهروندان در محوطه فضای سبز میدان امام حسین(ع) به دلیل نازیبایی و همچنین امنیت شهروندان و مخالفت با ساخت وساز نبش پارک هفتم تیر و همچنین مخالفت با استقرار باجه بانک شهر در جلوی پارک هفتم تیر به علت ایجاد سدمعبر را از دیگر مشکلات اساسی و مهم در سطح شهر دانست و از شهردار خواست تا به جد پیگیری رفع این گونه  مشکلات باشد.

*************************************

توجه به منظر شهری باید در دستور کار مسئولین شهرداری  قرار بگیرد

سپنتا نيكنام نماينده مردم در شوراي اسلامي شهر يزد در مصاحبه اختصاصي با روابط عمومي شورا با اشاره به اینکه توجه به منظر شهری باید در دستورکارمسئولین شهرداری قرار بگیرد ، گفت: اگر خیابانهای ما مناسب باشد وخیابانهای زیبا وخوب داشته باشیم مردم هم شاد وقبراق هستند.

وي فضای سبز وپوسترهای مناسب در شهر و منظر شهری زیبا را در روحیه شهروندان بسیار تاثیر گذار دانست و بر مشاركت و همكاري مردم و مسئولين در جهت ايجاد مبلمان شهري زيبا تاكيد نمود و یادآور شد: اقدامات خوبی ازجانب شهرداری در زمینه المان های شهری نسبت به سالهاي گذشته آغاز شده است.

نيكنام خاطرنشان کرد : برای اینکه فضای سبز زیبا در شهر ایجاد گردد باید بودجه خوبی هم در نظر گرفته شود كه شوراي شهر اين مسئله را در اولويت هاي كاري خود قرار داده است.

وي با گلایه از رسانه ها وصدا وسیما گفت: جلسات شورای شهر در عصر شنبه و صبح سه شنبه هرهفته به صورت علنی برگزار می شود اما رسانه ها استقبال چندانی از این جلسات علنی نمی‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اقدامات در حال انجام شهرداري در زمینه زیباسازی شهری گفت: اقدامات مناسب جهت زیباسازی ومنظر شهری در سازمان رفاهی تفریحی شهرداري از جمله نورپردازی خوب در  زیرگذرها و بلوارها و نقاشی دیوارها در خیابان کاشانی ودیگر مناطق در حال انجام مي باشد.

وي ادامه داد : امسال در مبلمان شهری نیمکتهای خوبی خریداری شده و خواهد شد كه پیش زمینه این کار بودجه مناسبی است که شورا در نظر گرفته است.

نیکنام با انتقاد از بعضی از شهروندان در زمینه نصب اعلامیه فوت عزیزانشان در سطح شهر ، گفت: این کار باعث تضعیف روحیه دیگر شهروندان درسطح شهر مي شود لذا شهروندان عزيز بايد در جهت زيباسازي شهري در هر زمينه اي به ويژه مسئله مذكور حقوق شهروندي را ارج نمايد تا در آينده نزديك شهري زيبا و پاكيزه داشته باشيم.

وی همچنین اضافه کرد: ایجاد شهر بازی مناسب وسازگار با روحیه مردم از جمله کارهای در دست اقدام شورا وشهرداري است كه در اين زمینه بودجه خوبی در نظر گرفته خواهد شد.