سيصد و پنجاه و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و پنجاه و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصدوپنجاه و چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز چهارشنبه مورخ 9/4/89 با حضوركليه اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) فرا رسيدن سالروز شهادت حضرت آيت‌الله بهشتي و هفتادو دو تن از ياران باوفاي انقلاب و همچنين فرا رسيدن سالروز شهادت سومين شهيد محراب حضرت آيت‌الله صدوقي را به هموطنان بخصوص مردم شريف و متدين يزد تسليت عرض نمود و از اعضاي شورا و مردم شهيد پرور يزد خواست تا در مراسمي كه به همين مناسبت روز پنجشنبه 10/4/89 در مسجد روضه محمديه (حظيره) برگزار مي‌گردد همچون گذشته حضور فعال داشته باشند. وي در ادامه از عملكرد و فعاليت كميسيون‌هاي داخلي شورا كه در هفته‌هاي گذشته زحمات زيادي را متحمل شدند تقدير و تشكر نمود سپس ايشان از شهرداري خواست با يك برنامه‌ريزي مدون و با توجه به اقدامات قانوني صورت گرفته و مشخص شدن پيمانكار پروژه تقاطع غير همسطح چهارراه مهديه در روز شنبه مورخ 19/4/89 همزمان با بعثت حضرت رسول اكرم(ص) و با حضور مسئولين مراسم كلنگ زني برگزار شود.
سپس با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده از سوي كميسيون خدمات شهري در رابطه با آتش‌سوزي تانكر حمل سوخت مازوت در جاده كنار گذر يزد كه موجب كشته شدن راننده آن ماشين گرديد و بنا به درخواست اعضاي شورا، آقاي سرمست مدير عامل محترم سازمان آتش‌نشاني در جلسه شورا حضور يافت و در خصوص موضوع فوق توضيحاتي ارائه نمود.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي جناب آقاي دكتر رحيمي‌نسب مدير كل محترم سازمان بهزيستي و همراهان در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا رياست شورا ضمن عرض تبريك ماه پرخير وبركت رجب و عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند اظهار داشت ما به عنوان نمايندگان مردم بايد مشكلات شهروندان را به مسئولين مربوطه منعكس نماييم تا بتوان با يك همفكري مشكلات آنان را برطرف نمود و چون بيشتر مشكلات آنان جنبه اجتماعي دارد كه مي‌توان موضوعات را به سازمان بهزيستي جهت بررسي و حل آن ارجاع نمود از جمله بحث اعتياد، طلاق، بكارگيري زنان سرپرست خانوار، درخواست‌هاي مربوط به جامعه نابينايان، ناشنوايان ، مسئله تأمين مسكن براي معلولين و محرومين كه اين موضوعات هم مي‌تواند با تعامل و پي‌گيري‌هاي دستگاه‌هاي مربوطه از جمله كميته امداد در جهت هر گونه مساعدت و حل آن اقدام لازم معمول نمود كه ما اميدواريم با تشكيل اينگونه جلسات بتوانيم مسائل و مشكلات مردم را حل و فصل نماييم.
سپس آقاي دكتر رحيمي‌نسب مدير كل محترم سازمان بهزيستي ضمن تقدير و تشكر از اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه و حمايت‌هاي قبلي اظهار داشت در آستانه سي‌امين سالگرد تأسيس سازمان بهزيستي كه به همت شهيد والامقام شهيد فياض‌بخش تشكيل گرديد از اهميت خاص و بسزايي برخوردار مي‌باشد كه اميدواريم اين شورا همچون گذشته اين سازمان را در جهت پيشبرد اهداف ياري نمايند وي در ادامه ضمن تشريح عملكرد وظايف و همچنين فعاليت‌هاي انجام شده توسط آن سازمان در خصوص بحث اعتياد و پيشگيري و درمان آن، بحث ازدواج، مهارت‌هاي زندگي، بحث مشاوره بصورت حضوري و تلفني ، مهد كودك‌ها، افرادسالمند، افراد نابينا و ناشنوا، بيماران حركتي و غيرو پيشنهادات و درخواست‌هايي را به شرح ذيل مطرح نمودند:
- با توجه به سي‌امين سال تشكيل سازمان بهزيستي ترتيبي اتخاذ شود تا با حضور اعضاي شوراي شهر بازديدي از مراكز بهزيستي ، خانواده‌هاي معلول و ... داشته باشند.
- به مناسبت گرامي‌داشت سي‌امين سال تأسيس سازمان بهزيستي همانند ساير شهرهاي كشور يك خيابان يا يك ميدان به نام بهزيستي نا‌م‌گذاري شود.
- بخشودگي و معافيت عوارض مربوط به احداث و ساخت مسكن براي معلولين و محرومين.
- مناسب سازي محيط، معابر، اماكن جهت استفاده بهتر و بيشتر معلولين و افراد سالمند اعم از مساجد، مراكز آموزشي، درماني، ورزشي، بانك‌ها، ادارات و ... كه تا كنون سي درصد در استان اين وضعيت اجرا شده كه اميدواريم با دقت و حساسيت بيشتري با كمك و همكاري ساير دستگاه‌هاي مربوطه حداقل در اماكن جديد دقت كافي شود.
- ايجاد پايگاه‌هاي مشاركت مردمي در پارك‌ها و ميادين سطح شهر براي اطلاع و آگاهي مردم جهت آغاز فعاليت براي مشاركت در انجام كارهاي خير.
- بخشودگي و معافيت عوارض نوسازي سهم معلولين و مددجويان تحت پوشش بهزيستي.
- همكاري شهرداري در خصوص صدور پروانه ساختماني جهت ساخت مهدهاي كودك با رعايت استانداردهاي لازم جهت نگهداري كودكان در مواقع بحران.
- مساعدت در خصوص جمع‌آوري پسماندهاي مربوط به مهدهاي كودك.
- جلوگيري از فعاليت كمپ‌هاي غيرمجاز و برخورد شديد با آنان با همكاري ساير مسئولين ذيربط.
در ادامه جلسه هر يك از اعضاي شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند، پيشاپيش ضمن گرامي‌داشت سي‌امين سالروز تشكيل سازمان بهزيستي ، از عملكرد و فعاليت‌هاي خوب آن سازمان جهت خدمت به مردم و افراد تحت پوشش تقدير و تشكر نمودند و در ادامه در خصوص پيشگيري و درمان اعتياد و علل گرايش بعضي از جوانان به مواد مخدر و روش‌هاي جايگزيني و سوق دادن آن افراد به ورزش و اختصاص مبلغي جهت ورزش معلولين براي آب درماني، شنا، فيزيوتراپي ، مكان‌يابي جهت مناسب‌سازي محيط در خصوص رعايت حال معلولين از جمله استفاده آنان از اتوبوس واحد شهري، قطار و استفاده از پارك‌ها ، نظارت و كنترل بيشتر بر فعاليت مراكز ترك اعتياد و ... بحث و تبادل نظر بعمل آمد. در پايان اعضاي شورا آمادگي خود را براي هر گونه همكاري و همراهي با سازمان اعلام نمودند.
مصوبات :
حق الزحمه اعضاي كميسيون‌هاي ماده صد و 77  
1- لايحه شماره 204/16027- 9/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1305- 9/4/89 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، عطف به درخواست شماره520/54 مورخ 24/1/89 دبير كميسيون ماده صد شهرداري مبني برافزايش حق الزحمه اعضاي كميسيونهاي شهرداري به استحضار مي رساند شهرداري درنظر دارد پرداخت حق الزحمه اعضاي كميسيون هاي ماده صد و 77 نمايندگان شهرداري و دبيران و همچنين ساير عوامل مربوطه را براساس هر جلسه كه حداقل 5/1 و حداكثر 2 ساعت مي باشد بشرح ذيل محاسبه و پرداخت خواهد گرديد از محل كدهاي20551 و 205516 شهري و اداري هزينه گردد:
1ـ حق الزحمه اعضاي كميسيون هر جلسه /000/240 ريال
2ـ حق الزحمه نمايندگان شهرداري هر جلسه /000/168 ريال
3ـ حق الزحمه دبيران كميسيونها هر جلسه /200/112ريال
4ـ حق الزحمه مسئول دبيرخانه مركزي /000/126 ريال
5ـ حق الزحمه عضو دبيرخانه هر جلسه /600/72 ريال
6ـ حق الزحمه دبير دبيرخانه مركزي /400/92 ريال
7ـ حق الزحمه ماشين نويس هر جلسه /000/66 ريال
8ـ حق الزحمه خدمه هر جلسه /800/52 ريال
9ـ مأمور ابلاغ هر جلسه /800/52 ريال
ضمناً آقايان پيرنيا و عباس دهقان به عنوان نمايندگان جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي-شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً در خصوص رديف 9 مأمور ابلاغ هر جلسه (پنجاه و دو هزارو هشتصد -52.800ريال) مقرر گرديد شهرداري تا اجراي نهايي بند 2 همين صورتجلسه نسبت به پرداخت حق‌الزحمه مأمورين ابلاغ، اقدامات لازم معمول نمايد.
 
ابلاغ احكام كميسيون‌هاي ماده صد
2- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي «آقايان ميرحسيني، فقيه خراساني، كوچك‌زاده، پارساييان، حرزاده،خباززاده‌يزدي و سركار خانم‌ها وزيري و حيدري» ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1316-9/4/89 :
موضوع : ابلاغ احكام كميسيون‌هاي ماده صد بصورت پست پيشتاز توسط شهرداري.
توضيح : «از آنجا كه احكام صادره كميسيون توسط مأمورين ابلاغ به نحو مناسب ابلاغ نمي‌گردد و در اكثر موارد مالكين مدعي عدم ابلاغ حكم مي‌گردند. فلذا پيشنهاد مي‌گردد كليه مالكين متخلفي كه به كميسيون معرفي مي‌گردند نسبت به اخذ پاكت پست پيشتاز دو قبضه از آنها اقدام گردد. بديهي است ايجاد هماهنگي با اداره پست جهت تسهيل كار وجود دارد. ضمناً با توجه به اينكه مأمور پست در اين روش اقدام به اخذ امضاء از مالك با خانواده وي و ارسال به كميسيون 100 مي‌نمايد از نظر قانوني اقدام مناسب صورت مي‌گيرد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق طرح پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه درساعت  11 با ذكر صلوات خاتمه يافت.