سيصد و پنجاه و هفتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و پنجاه و هفتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصدوپنجاه و هفتمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز دوشنبه مورخ 21/4/89 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، يكبار ديگر فرا رسيدن بيست و هفتم رجب سالروز بعثت حضرت رسول اكرم (ص) را بر همگان تبريك و تهنيت عرض نمود و از خداوند متعال خواست تا با استفاده كامل از اين ماه پرخير و بركت در ماه شعبان هم بتوانيم از فيوضات و بركات معنوي آن ماه جهت ورود به ماه مبارك رمضان بهره‌مند شويم.
سپس ايشان در خصوص بازديد انجام شده از پروژه‌هاي عمراني شهرداري به اتفاق آقاي ميروكيلي شهردار محترم از فعاليت‌ها و اقدامات صورت گرفته اوليه در پروژه تقاطع غيرهمسطح مهديه‌، تسطيح نمودن پلاك خريداري شده توسط شهرداري در خيابان فرخي جهت احداث پاركينگ روباز و همچنين بازديد از كوچه برخوردار جهت خريد و تملك چند پلاك براي احداث پاركينگ با توجه به وجود مطب پزشكان توضيحاتي ارائه نمود.
وي در ادامه در رابطه با گلايه و شكايت شهروندان در خصوص عدم سرويس دهي كامل و مناسب از سوي راه‌آهن براي مسير يزد – تهران و بالعكس مطالبي را عنوان نمود كه مقرر گرديد اين موضوع از طريق كميسيون خدمات شهري پي‌گيري‌هاي لازم معمول گردد.
سپس آقاي مطهريان هم گزارشي از معضلات و مشكلات موجود در فرودگاه براي استقبال كنندگان از زائران حج عمره كه مورد اعتراض شهروندان هم مي‌باشد از جمله اخذ وجه جهت پاركينگ وسايل نقليه به مبلغ 1500 ريال بدون هيچگونه امكانات از لحاظ آماده‌سازي، سايه بان و نداشتن نگهبان جهت حفاظت از خودروها، عدم كنترل ورود و خروج خودروها، پياده‌روي مسير طولاني در گرماي تابستان تا سالن انتظار، عدم اجازه ورود مردم به سالن انتظار و غيره مطالبي را عنوان نمود كه مقرر گرديد كميسيون خدمات شهري شورا با دعوت از مسئولين مربوطه موضوعات فوق را بررسي نمايد.
 
مصوبات :
    توافق با شركت كابلهاي مخابراتي شهيد قندي در خصوص تغيير كاربري و تفكيك
1- لايحه شماره 900/12493- 20/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 963- 20/3/89 :
«  احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به پيوست توافق صورت گرفته با شركت كابلهاي مخابراتي شهيد قندي موضوع تفكيك و تغيير كاربري اراضي متعلق به آن شركت به پلاك ثبتي 2633 از باقيمانده13411 بخش 5 يزد واقع در بلوار شهيد قندي ارسال مي گردد. با توجه به محاسبات درآمدي صورت گرفته (تصوير پيوست) عوارض ناشي از تغيير كاربري و تفكيك اراضي فوق معادل000/992/470/31 ريال مي‌باشد كه مقرر شد عوارض ناشي از تفكيك به مبلغ 000/342/562/2 ريال نقداً به شهرداري پرداخت و بابت عوارض ناشي از تغيير كاربري معادل 000/650/908/28 ريال براساس مفاد توافق صورت گرفته مقرر شد بخشي در قالب اجراي پانلهاي خورشيدي در ميادين و پاركهاي منطقه برابر 000/000/000/15 ريال و مابقي به مبلغ 000/650/908/13 ريال در قالب تأمين زمين طبق نقشه و كارشناسي پيوست اقدام شود. با عنايت به اينكه شركت مذكور تنها توليد كننده بومي پانلهاي خورشيدي در استان مي باشد و اجراي پانلهاي خورشيدي در دراز مدت به لحاظ صرفه اقتصادي و كاهش هزينه نگهداري پاركها و ميادين نقش بسزايي دارد ، خواهشمند است موافقت فرمائيد با توجه به مستندات پيوست موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتيجه را امر به ابلاغ فرمايند.ضمناً آقاي عباس دهقان و آقاي عظيمي زاده بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق با اضافه شدن هزار متر مربع (1000 متر مربع) زمين معادل دو ميلياردو پانصد ميليون ريال (2.500.000.000 ريال) به زمين‌هاي تهاتري كه جمعاً شش هزارمترمربع (6000مترمربع) مي‌باشد و همچنين بانصب پانصد و پنجاه عدد (550عدد) پانل‌هاي خورشيدي همراه با نصب رايگان در ميادين و پاركهاي سطح شهروپرداخت مبلغ دو ميلياردو پانصد و شصت و دو ميليون و سيصد و چهل و دو هزارريال (2.562.342.000ريال) بصورت نقدي به شهرداري مورد تصويب قرار گرفت.
 
    ثبت بخشي از بافت تاريخي يزد توسط سازمان يونسكو
2- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي «آقايان ميرحسيني، كوچك‌زاده، پارساييان، حرزاده، فقيه خراساني و سركار خانم‌ وزيري » ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1432-16/4/89 :
موضوع : ثبت بخشي از بافت تاريخي يزد توسط سازمان يونسكو.
توضيح : «با توجه به مواد 12 و 13 و 14 آيين‌نامه اجرايي ماده 156 تنفيذي قانون برنامه سوم توسعه و ماده 105 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي مصوبه 8/4/84 هيأت محترم وزيران در امور ميراث فرهنگي نظر به اينكه اقداماتي جهت ثبت بخشي از بافت تاريخي و توجه به مشكلات موجود در اين بافت امضاء كنندگان زير پيشنهاد مي‌نمايند با سازمان ميراث فرهنگي و دستگاههاي مربوطه مكاتبه شود و لزوم توجه كافي به مواد قانوني فوق قبل از هر گونه تصويب و تصميم اساسي در خصوص بافت تاريخي يزد و ضرورت كسب نظر و مجوز لازم از شوراي اسلامي شهر را متذكر شويم تا در مقابل كار انجام شده قرار نگيريم و با معضلات بعدي مواجه نشويم.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق طرح پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    پاركينگ گاراژ كنترل
3- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي «آقايان فقيه خراساني، ميرحسيني، كوچك‌زاده، پارساييان، حرزاده، ، خباززاده و سركار خانم‌ها وزيري و حيدري » ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1431-16/4/89 :
موضوع : پاركينگ گاراژ كنترل .
توضيح : «امضاء كنندگان زير پيشنهاد مي‌نمايند شهرداري موظف گردد جهت محل گاراژ كنترل واقع در ابتداء خيابان دهم فروردين طرح پاركينگ و تجاري مناسب تهيه و با مشاركت بقيه مالكين يا غيره اجراء نمايد تا از اين ظرفيت موجود به نفع شهر و حل مشكل ترافيك وپاركينگ اين منطقه بهر‌ه‌برداري شود.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق طرح پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     تصويب و تاييد انجام معاملات با سازمان فاوا باستناد ماده 19    
4- لايحه شماره 144/16107- 9/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1311- 9/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به استحضار مي رساند روند رو به گسترش و روزافزون مسائل شهري، رشد فزاينده‌ي جمعيت شهري، توسعه و تنوع وظايف شهرداريها و همچنين بهبود شاخصه‌هاي كيفيت زندگي شهروندان، شهرداريها را ناگزير به بهره‌گيري از تكنولوژي و فناوريهاي روز دنيا از جمله فناوري اطلاعات و ارتباطات نموده است. در اين راستا شهرداري يزد نيز از اين قاعده مستثني نبوده و براي تحقق اين امر و برنامه‌هاي دولت مردمي و خدمتگزار جمهوري اسلامي ايران به سازمان فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) شهرداري يزد مأموريت داده شد با برنامه‌ريزي مدون به صورت كوتاه‌مدت و بلند مدت آرمان شهرداري الكترونيك را محقق نمايد.
سازمان فاوا فعاليت جدي خود را از سال 1386 با تعريف پروژه‌هاي زيرساختي فناوري اطلاعات و ارتباطات در شهرداري يزد، مناطق سه‌گانه و كليه‌ي سازمانهاي وابسته آغاز نمود كه اقدامات انجام شده و عملكرد صورت گرفته طي گزارشات مختلف به دفعات خدمت اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر ارائه گرديده است.
پس از گذشت دوسال از اجراي پروژه ‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات در مجموعه‌ي شهرداري يزد، اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر به اين نتيجه رسيدند كه اشكالاتي درتعريف روند و اجراي پروژه هاي IT و همچنين نوع تعامل شهرداري يزد با سازمان فاوا وجود دارد. به همين دليل در ابتداي سال 1388 تفويض اختيار خود را در ماده 19 آئين‌نامه مالي شهرداري‌ها در زمينه‌ي انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان فاوا مستثني نمودند.
هرچند اين اقدام در راستاي برنامه‌هاي اين شهرداري نبود و كليه‌ي پيش‌بيني‌هاي انجام شده را در سال 1388 تحت تأثير خود قرار مي‌داد، منتهي بنا بر رسالتي كه بر عهده‌ اين شهرداري مي‌باشد خود را موظف به اجراي بند به بند آن مصوبه نمود و همه سعي و تلاش خود را جهت تعامل نزديكتر با آن شورا و تحقق آن مهم به كار بست.
به ياري خداوند متعال، حمايت اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر ، همچنين پرسنل زحمتكش سازمان فاوا، سال 1388 با همه‌ي مشكلات و دشواري‌هايش پشت سرگذاشته شد، اما بنظر ميرسد عليرغم حسن نيت اعضاي محترم آن شورانسبت به مسائل IT ، اين مصوبه باعث از دست رفتن بهترين فرصتها جهت اجراي پروژه‌ها شد. لذا خواهشمند است جهت تسريع در امور شهرداري تجديد نظر نموده و موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح، اجازه فرمائيد نسبت به تصويب و تأييد انجام معاملات با سازمان فاوا باستناد ماده 19 آئين نامه مالي شهرداريها اقدامات لازم معمول و نتيجه را امر به ابلاغ نمائيد. ضمناً آقايان تجمليان، پيرنيا و فعالي بعنوان نمايندگان جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردند. ميروكيلي- شهرداريزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت . ضمناً توصيه مي‌شود شهرداري براي ايجاد رقابت با بخش خصوصي تمهيدات لازم را اعمال ‌نمايد.
 
    درخواست ترك تشريفات
5- لايحه شماره 204/15824- 8/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1298- 8/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، عطف به درخواست شماره 7564 مورخ 21/2/89 ثبت شده در دبیرخانه شهرداری یزد و برحسب ضرورت ونیاز به رنگ آمیزی ساختمان قدیم شهرداری مرکز و درخواست شماره 1667 مورخ 18/1/89 ثبت شده در دبیرخانه شهرداری مبنی بر رنگ آمیزی اطاق های مدیر مالی ، حقوق و مزایا و دبیرخانه جمعاً به مبلغ /81.155.000 ريال خواهشمند است از طریق ترک تشریفات مناقصه و از محل ردیف 311101 اداری طبق بودجه مصوب سال 89 به شرکت رنگارنگ اطلس واگذار گردد.
ضمناً آقای پیرنیا بعنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. ميروكيلي - شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    اجازه پرداخت وام به صندوق قرض‌الحسنه سلمان شهرداري
6- لايحه شماره 204/15023- 2/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1228- 2/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به تقويت بنيه مالي صندوق قرض الحسنه سلمان شهرداري يزد و در راستاي اعطاي وام قرض الحسنه به پرسنل شهرداري در جهت رفع مشكلات آنان ، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح و اجازه فرمائيد مبلغ /1.000.000.000 به صورت وام در وجه صندوق پرداخت و تا پايان بهمن ماه سال 89 تسويه گردد. ضمناً آقاي پيرنيا به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي - شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق و با توجه به اينكه مبلغ مورد نظر بصورت علي‌الحساب مي‌باشد و نياز به رديف اعتباري ندارد و همچنين از محل موجودي حساب هزينه‌هاي جاري پرداخت مي‌گردد، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    درخواست ترك تشريفات
7- لايحه شماره 204/14938- 1/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1220- 2/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به استحضار مي رساند كه در روند تهيه طرح تفضيلي شهر يزد و ضرورت كنترل و انطباق دقيق كاربري اراضي وضع موجود و همچنين نقشه هاي پيشنهادي مشاور با واقعيت موجود در محل نياز به نقشه و تصاوير ماهواره‌اي به روز از سطح شهر مي باشد از آنجايي كه نقشه‌هاي پايه مورد استفاده در طرح تفصيلي مربوط به سال 86 مي باشد و از سال تهيه نقشه پايه تاكنون ، ساخت و سازهاي زيادي در شهر يزد انجام شده است و در بهترين و راحت ترين وضعيت مي‌بايست تصوير ماهواره‌اي مناسبي از شهر تهيه و در اختيار مشاور و همچنين كارشناسان همكار در كنترل و بررسي طرح تفصيلي قرار گيرد با توجه به ضرورت امر و استعلام بهاي پيوست خواهشمند است از محل كد 3010400069 طي بودجه مصوب 89 و ترك تشريفات اجازه فرمائيد از شركت هزاره سوم به مبلغ 140183000 ريال خريداري گردد. در ضمن پيشنهاد مي گردد سازمان فاوا به عنوان ناظر به كيفيت تصوير مربوطه و تحويل گرفتن آن معرفي و اقدام نمايند.
ضمناً آقاي پيرنيا بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي - شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    برگزاري مناقصه محدود جهت تأمين خودرو كرايه‌اي
8- لايحه شماره 204/14939- 1/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1217- 2/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، عطف به مصوبه بند 2 صورتجلسه مورخ 5/2/89 مبني بر برگزاري مناقصه محدود جهت تأمين خودرو كرايه اي با راننده با عنايت به اينكه قرارداد مربوط با شركت سامانده كوير منعقد گرديده و از طرفي در 2 ماه اول سال 89 به واسطه ضرورت امر از رانندگان موجود نسبت به انجام امور محوله استفاده شده است خواهشمند است اجازه فرمائيد جهت دو ماهه اول سال براساس قيمت مندرج در قرارداد فوق الذكر نسبت به واگذاري تأمين خودرو كرايه اي با راننده به شركت سامانده كوير جمعاً به ميزان تقريبي 000/000/600 ريال اقدام و از محل رديف 204404 شهري طبق بودجه مصوب 89 پرداخت گردد. ضمناً آقايان پيرنيا و دارا بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردند. احمد زرگرباشي – كفيل شهرداري يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    كمك به ساماندهي گلزار شهداء
9- لايحه شماره 204/14936- 1/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1216- 2/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، و با عنايت به ( نامه شماره 459/ذ مورخ 30/1/88 ذيحسابي محترم سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور ) واريز مبلغ /300.000.000 ريال به حساب 21000 در آمد شهرداري در سال گذشته جهت طرحهاي توسعه شهري از جمله بافت فرسوده و آبياري فضاي سبز جهت كمك به ساماندهي گلزار شهدا و با توجه به اينكه در سال 88 بواسطه كمبود نقدينگي اين مهم اعمال نشده است ، لذا خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل ردیف 3091000061 با عنوان ديون حاصل از پروژه هاي عمراني كسر و در اصلاحيه بودجه رديفي با عنوان ساماندهي گلزار شهدا ايجاد و مبلغ مذكوز نيز به بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان يزد- امور گلزارها پرداخت گردد.
ضمناً آقاي پيرنيا به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. احمد زرگرباشي – كفيل شهرداري يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده وپس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق با عنايت به اينكه هزينه مربوطه قبلاً به حساب شهرداري واريز گرديده است، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    درخواست مجوز فروش سهام شهرداري در فروشگاه رفاه
10- لايحه شماره 230/14437- 30/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1168- 30/3/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، با عنايت به ماده 13 آئين نامه مالي شهرداري ها ، شهرداري در نظر دارد كليه سهام خود در فروشگاه زنجيره اي رفاه يزد ، به تعداد 189/912/1 سهم ده هزار ريالي را از طريق مزايده عمومي و پس از اخذ نظريه كارشناسي رسمي دادگستري به فروش برساند . خواهشمند است دستور فرماييد موضوع در جلسه شوراي محترم اسلامي شهر مطرح و پس از موافقت امر به ابلاغ فرمايند.
ضمناً آقاي حسينعلي مجيدي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهرداريزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق ضمن مخالفت با پيشنهاد فوق مقرر گرديد شهرداري در جهت تعيين وضعيت سهام و سود متعلقه آن اقدامات لازم معمول و نتيجه را به شورا گزارش نمايد.
 
     تأمين سرويس اياب و ذهاب پرسنل
11- لايحه شماره 204/14334- 30/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1167- 30/3/89 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به استحضار مي رساند با توجه به اينكه اياب و ذهاب پرسنل شهرداري مركز توسط سه دستگاه ميني بوس مدل 1370 كه فرسوده و فاقد امكانات رفاهي جهت همكاران محترم مي باشد انجام مي شود شهرداري در نظر دارد طبق نظر كارشناسي و از طريق مزايده اقدام به فروش خودروهاي مزبور نموده و جهت رفاه حال پرسنل نسبت به خريد دو دستگاه ميني بوس هيوندا (كروز) جمعاً به مبلغ 000/000/800 ريال از محل افزايش درآمد مربوطه به كد 7002002 اقدام و از محل رديف 312201 خريد ماشين آلات هزينه نمايد و اصلاحات مربوطه را در متمم بودجه سالجاري لحاظ نمايد ، لذا خواهشمند است در صورت موافقت امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً در صورت نياز آقايان پيرنيا و انتظاري بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهرداريزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق ضمن موافقت با فروش خودروهاي فوق، مقرر گرديد شهرداري در موقع خريد خودروهاي ياد شده لايحه مجدد خود را به شورا ارسال نمايد.
 
     تأمين اعتبار مبالغ پرداخت شده بابت زمين پايانه مسافربري
 12- لايحه شماره 204/12769- 22/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1030- 23/3/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو پيشنهاد 110/1913 مورخ 23/1/86 و بند 15 صورتجلسه 26/1/86 ( تصوير پيوست ) موضوع تملك اراضي پايانه مسافربري واقع در جاده خضر آباد به استحضار مي‌رساند با عنايت به پرداخت مبلغ هفت ميليارد و دويست و شصت و يك هزار و نهصد و چهل ريال در سال 86 به سازمان مسكن و شهرسازي و ارائه برگه واگذاري زمين مذكور خواهشمند است با توجه به عدم پيش‌بيني اعتبار در بودجه سال 89 موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح ، اجازه فرمائيد مبلغ 7.000.261.940 ريال از محل كد 3091000061 ديون حاصل از پروژه هاي اجرايي كسر و به كد 3091000060 ديون تملكي اضافه و در اصلاحيه بودجه لحاظ گردد. ضمناً آقايان پيرنيا و صلواتي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهرداريزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     تملك پلاك واقعدر طرح ميدان آزادي
13- لايحه شماره 502/12258- 19/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 989- 22/3/89 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك تمامي از پلاك ثبتي شماره 7/1911 بخش 4 يزد واقع در طرح ميدان آزادي به وكالت آقاي غلامحسين صراف اقدام نمايد كه در اين خصوص مجدداً توافقنامه اي في مابين تنظيم گرديد با عنايت به اينكه در سال 87 ملك فوق توسط هيأت كارشناسي رسمي جمعاً به مبلغ 000/500/116/1 ريال مورد ارزيابي قرار گرفته بود موضوع در جلسه مورخ 30/2/89 كميسيون برنامه و بودجه آن شوراي محترم مطرح و مقررگرديد با موافقت وكيل ورثه ششدانگ پلاك با 25% درصد تخفيف به شهرداري جمعاً‌ مبلغ 000/375/837 ريال بستانكاري ورثه تعيين گرديد كه پس از انتقال اسناد در طرح بنام شهرداري و تحويل ملك در وجه وكيل مالكين پرداخت خواهد شد عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از نامه شماره 678 مورخ 30/2/89 آن شوراي محترم خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد 301200147 تملك اراضي فوق اقدامات بعدي معمول گردد ضمناً در صورت نياز اقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. لازم به ذكر است در متمم بودجه نسبت به اصلاح ليست حاوي 14 مورد پروژه منضم به بودجه اقدام خواهد شد. ميروكيلي- شهرداريزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح و با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مشروط بر استعلام نمودن شهرداري از اداره اوقاف و امور خيريه استان مبني بر وقف نبودن پلاك ياد شده مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه درساعت  20/10 با ذكر صلوات خاتمه يافت.