سيصد و پنجاه و ششمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و پنجاه و ششمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصدوپنجاه و ششمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز چهارشنبه مورخ 16/4/89 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) ، فرا رسيدن 25 رجب سالروز شهادت هفتمين امام شيعيان حضرت امام موسي كاظم(ع) را تسليت عرض نمود و از خداوند متعال خواست تا بتوانيم زندگاني آن بزرگواران را سرمشق خود قرار دهيم. سپس اظهار داشت اميدواريم هر چه زودتر شهرداري با توجه به كارهاي مقدماتي صورت گرفته در را بطه با پروژه غير همسطح چهارراه مهديه ، آن پروژه شروع و آغاز بكار نمايد. وي در ادامه تأكيد نمود تا شهرداري هر چه زودتر با توجه به ملك خريداري شده در خيابان فرخي به لحاظ اهميت و ضرورت نسبت به تسطيح آن جهت احداث و ساخت پاركينگ در حال حاضر بصورت روباز جهت رفاه حال شهروندان اقدامات لازم معمول نمايد.
سپس آقاي خباززاده نماينده شورا در سازمان آمار و فناوري اطلاعات، از اعضاي شورا خواست تا بازديدي از سيستم اتوماسيون اداري و ‌‌IT شهرداري مشهد جهت كسب اطلاعات بيشتر و تجربه داشته باشند. وي در ادامه گفت براي فروش اوراق قرضه مشاركت جهت پروژه استاد پيرنيا،  شهرداري بايد با بررسي هر چه بيشتر و كامل‌تر و حتي استفاده از نقطه نظرات كارشناسان در اين زمينه اقدام نمايد.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي پارساييان سرپرست محترم سازمان ملي جوانان استان يزد و همراهان در جلسه شورا حضور يافتند، كه در ابتدا رياست شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند اظهار داشت اميدواريم در سايه تعامل و در جهت خدمت بيشتر در امور جوانان استان، با كمك ساير دستگاهها اين تشكل را جهت رسيدن به اهداف خود كه همانا خدمت به جوانان مي‌باشد ياري نماييم و همچنين آن سازمان هم مي‌تواند در خصوص مسايل مربوط به جوانان با حضور در كميسيون فرهنگي، اجتماعي اين شورا مسايل را مطرح و پي‌گيري نمايند. وي در ادامه گفت آن سازمان بايد جهت هماهنگي و نظارت بيشتر بر عملكرد سازمانهاي مردم نهاد (NGO)، جلوگيري و مقابله با معضل اعتياد در جوانان، جلوگيري از طلاق، بيمه نمودن جوانان از هر لحاظ براي امرار معاش زندگي و ... برنامه داشته باشد تا بتواند جوانان را در هر زمينه ياري نمايد.
سپس آقاي پارساييان سرپرست محترم سازمان ملي جوانان استان يزد ضمن تقدير و تشكر از رياست و اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه اظهار داشت: سازمان ملي جوانان دوازده سال است كه تشكيل شده و مهم‌ترين وظيفه اين سازمان مديريت راهبردي امور جوانان مي‌باشد و جايگاه اصلي اين سازمان جايگاه ستادي مي‌باشد و ما اصلاً كار اجرايي نداريم. وي در ادامه ضمن تشريح وظايف و عملكرد تا كنون آن سازمان و كسب مقام اولي در كشور گفت:  ستاد ساماندهي امور جوانان به رياست استاندار محترم، قائم مقام آن معاونت محترم سياسي امنيتي استاندار، و مديران هيجده دستگاه استان به عنوان عضو اصلي از جمله  شهردار محترم و يك سري از افراد به عنوان مدعو تشكيل مي‌گردد.
وي در ادامه توضيحات كامل و جامع در رابطه با اولويت‌هاي يازده‌گانه آن سازمان از جمله برگزاري جشنواره حضرت علي‌اكبر(ع)، ازدواج جوانان، شبكه فعالين ازدواج (شفا)، سامانه اوقات فراغت جوانان، ساماندهي سازمان‌هاي مردم نهاد (NGO)، مسكن جوانان ارائه نمود و در پايان از اعضاي شورا خواست تا آن سازمان را در جهت تحقق اهداف خود و خدمت بيشتر به جوانان همراهي و حمايت نمايند.
در ادامه جلسه هر يك از اعضاي شورا ضمن عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان گرامي و آرزوي توفيق روزافزون و موفقيت هر چه بيشتر آن سازمان جهت خدمت به جوانان اين مرز و بوم مواردي به شرح ذيل جهت پي‌گيري آن سازمان بحث و تبادل نظر نمودند.
- ايجاد انگيزه و اعتماد به نفس در جوانان جهت تحول و پويايي آنها و استفاده آنان در آينده به عنوان فرد جانشين در ادارات استان به جاي بازنشستگان.
- تشكيل كلاس‌هاي آموزشي براي جوانان و در اختيار گذاشتن تجارب به جوانان در هر رده و صنف.
- توجه بيشتر به جوانان و دادن مديريت به آنان جهت كسب تجربه.
- تشكيل تعاوني‌ها جهت جوانان و گرفتن اعتبارات خاص دولتي در اين زمينه.
- برنامه‌ريزي‌هاي لازم در جهت شناسايي نخبگان و معرفي آنان در جامعه حتي به عنوان مشاور در دستگاه‌هاي دولتي بر حسب تخصص.
- ارائه طرح مناسب جهت ازدواج آسان براي جوانان.
- هماهنگي و برنامه‌ريزي‌هاي لازم جهت ديدار مقام معظم رهبري با جوانان يزدي.
- شناسايي و كمك به جوان خلاق ، نوآور و مبتكر (جوان پروري).
- آموزش مهارت‌هاي زندگي، خودباوري و اعتقادات ديني و مذهبي به جوانان.
- راههاي مقابله با تهاجم فرهنگي با توجه به جهاني شدن اين موضوع عليه جوانان.
- آموزش شهروندي با كمك ساير دستگاه‌ها و نهادها جهت هر چه بهتر زيستن در شهر.
- برنامه‌ريزي‌هاي لازم در خصوص مشكل بيكاري ،اشتغال‌زايي ، مسكن جوانان.
در پايان اعضاي شورا آمادگي خود را در جهت هر گونه مساعدت و همراهي با آن سازمان براي حل مسايل و مشكلات آنان كه در حيطه شورا مي‌باشد اعلام نمودند.
 
مصوبات :
    بررسي اخذ حق پاركينگ در پارك كوهستان
 1- در رابطه با اخذ حق پاركينگ در پارك كوهستان، موضوع در صحن علني شورامطرح با عنايت به جلسه برگزار شده با حضور مسئولين مربوطه و بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
1-1- شهرداري ملزم است در بيرون از محوطه پارك كوهستان فضايي رايگان براي پارك وسائط نقليه ايجاد نمايد.
2-1- در صورتيكه پاره‌اي از رانندگان وسايل نقليه قصد استفاده از پاركينگ‌هاي موجود دارند مي‌توانند به محل پاركينگ‌هاي موجود مراجعه نمايند.
3-1- ظرفيت پاركينگ بايستي دقيقاً مشخص گردد و برابر ظرفيت آن، مورد بيمه كامل قرار گيرد.
4-1- شهرداري موظف است در پاركينگ‌داري، اقدام به مكانيزه نمودن كار با برنامه و نرم‌افزارهاي مناسب و سهل نمايد.
5-1- شهرداري ملزم است در قبض پاركينگ نسبت به ثبت شماره خودرو اقدام نمايد و نسبت به كنترل و تطبيق آن در زمان خروج از پاركينگ اقدام نمايد.
6-1- شهرداري صرف نظر از آنكه پاركينگ داري را خود و يا بخش خصوصي انجام دهد بايستي نيروي كافي جهت تسهيل و تسريع در امور و راهنمايي رانندگان و شناسايي و نشان دادن محل‌هاي قابل پارك در داخل پاركينگ اقدام نمايد.
7-1- به محض تكميل ظرفيت پاركينگ بايستي قبل از ورود وسائط نقليه به ورودي پارك با تابلو و ساير علائم مراتب را به رانندگان ابلاغ نمايد.
 
   برگزاري مناقصه محدود جهت بكارگيري نيرو به صورت شركتي
2- لايحه شماره 210/14577- 31/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1193- 31/3/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات ، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با توجه به كمبود نيروي انساني متخصص و ضرورت تأمين نيروي انساني مورد نياز شهرداري ، مكاتبات و درخواستهاي عديده اي چه حضوري و غير حضوري در طول چند سال گذشته صورت پذيرفته كه فقط در طي سال 89 مكاتبات انجام شده توسط شوراي اسلامي شهر با استانداري طي شماره هاي     905-16/3/89 و 783-12/3/89 و شهرداري يزد با استانداري به شماره هاي 210/6636-16/2/89 و   210/8985-30/2/89 و 211/13308-24/3/89 مي باشد كه در تمام اين مكاتبات از معاون محترم هماهنگي امور عمراني استانداري با توجه به بازنشسته شدن تعدادي از پرسنل در طي اين سالها (بصورت تعديل ، بازنشستگي و بازنشستگي پيش از موعد ) و عدم جايگزين نيروي متخصص و حجم بالاي فعاليتها و عملكرد شهرداري و نيازهاي مردمي به خدمات ارائه شده در سطح شهر ، درخواست صدور مجوز استخدام جهت 87 پست سازماني بلاتصدي طبق چارت سازماني شهرداري يزد و يا انعقاد قرارداد شهرداري با نيروهاي شركتي موجود ،يكصدو سيزده نفر (113نفر) بصورت حذف واسط و بطور مستقيم بوده است كه عليرغم تلاش و پيگيريهاي بعمل آمده تاكنون موفقيتي حاصل نگرديده است و نظر به اتمام قرارداد نيروهاي شركتي شاغل در شهرداري تا پايان تير ماه 89 و نياز مبرم اين شهرداري به آنان خواهشمند است با پيشنهاد شهرداري مبني بر برگزاري مناقصه محدود به مدت يكسال از طريق يكي از شركتهاي خدماتي، جهت تمديد قرارداد نيروهاي شركتي از تاريخ 1/5/89 موافقت فرماييد. توضيح اينكه حذف نيروهاي مورد نظر با بكارگيري آنها بدون عقد قرارداد پس از انقضاي مهلت ياد شده با شركت طرف قرارداد مشكلاتي را براي شهرداري در بر خواهد داشت.
ضمناً آقايان پيرنيا و محمودي بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردند.  ميروكيلي- شهرداريزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق با تمديد قرارداد نيروهاي شركتي به تعداد يكصدوسيزده نفر (113نفر) از تاريخ1/5/89 لغايت30/7/89 به مدت سه ماه از طريق برگزاري مناقصه محدود مورد تصويب قرار گرفت . ضمناً مقرر گرديد شهرداري در اسرع وقت پي‌گيريهاي لازم در خصوص انعقاد قرارداد مستقيم (بدون واسطه) با انجام مراحل گزينش جهت بكارگيري افراد فوق معمول نمايد.
 
    احداث پاركينگ روباز در خيابان فرخي
3- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي «آقايان ميرحسيني، كوچك‌زاده، پارساييان، خباززاده‌يزدي و سركار خانم‌ها وزيري و حيدري» ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1426-15/4/89 :
موضوع : احداث پاركينگ روباز در خيابان فرخي.
توضيح : «امضاء كنندگان زير پيشنهاد مي‌نمايند اكنون كه با همت شهرداري و شورا ملك خريداري شده از ورثه مرحوم نيكپور واقع در خيابان فرخي جهت احداث پاركينگ، معاونت معماري و شهرسازي موظف گردد طرح آن را در اسرع وقت تهيه و جهت بررسي و اقدامات بعدي به شورا ارسال دارد و نيز قبل از اجراء طرح مذكور، زمين آن براي استفاده بصورت پاركينگ روباز آماده سازي شود و تمهيدات لازم پيش‌بيني شود.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق طرح پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    پرداخت حق الزحمه نظارت
4- لايحه شماره 204/14438- 30/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1166- 30/3/89 :
   «احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو لايحه شماره 110/45329 مورخ 5/12/86 درخصوص    پرداخت بخشي از حق الزحمه نمايندگي و نظارت بر ساخت پروژه مشاركتي مجتمع تجاري ستاره به      آقاي مهندس رمضاني ، به استحضار مي رساند در سنوات قبل به دليل عدم نقدينگي كافي ، پرداختي در وجه مشاراليه به عمل نيامده است ، لذا خواهشمند است با عنايت به اينكه حسن نظارت بر ساخت مجتمع مذكور باعث ايجاد ارزش افزوده مطلوب براي شهرداري گرديده ، موافقت فرمائيد نسبت به پرداخت مبلغ ماهانه 000/500/1 ريال از تاريخ صدور نمايندگي از محل ديون جاري رديف 420201 شهري و مبلغ ماهيانه 000/000/ 2 ريال بابت سال جاري از محل ماده 17 به نامبرده اقدام لازم بعمل آيد .
ضمناً آقاي پيرنيا به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي - شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق ، صرفاً با پرداخت مبلغ يك ميليون و پانصد هزارريال (1.500.000ريال) بصورت ماهيانه از تاريخ صدور نمايندگي ايشان مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه درساعت  10 با ذكر صلوات خاتمه يافت.