سيصد و هفتادو نهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و هفتادو نهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصد و هفتادو نهمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/18  يك‌شنبه مورخ 25/7/89  با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص)، پيشاپيش فرا رسيدن سالروز ميلاد سراسر با سعادت هشتمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت علي‌بن‌موسي‌الرضا(ع) را تبريك و تهنيت عرض نمود و از خداوند متعال خواست تا ما را جزء ياران و پيروان واقعي آن حضرت و ساير ائمه اطهار(ع) قرار دهد سپس فرا رسيدن روز تربيت بدني و ورزش را به تمامي ورزشكاران، متوليان ورزش در استان و ورزش دوستان به خصوص آقاي ميرحسيني كه به عنوان رياست هيأت موتور سواري استان و آقاي خباززاده يزدي به عنوان رياست هيأت ورزش همگاني در خدمت ورزش استان هستند تبريك عرض نمود وي در ادامه تأكيد نمود شهرداري در جهت جبران وضعيت مالي در حال حاضر هر چه زودتر نسبت به انتشار و توزيع قبوض نوسازي بصورت شش‌ماهه حداكثر اول آبان ماه سال جاري اقدام نمايد ايشان در ادامه اظهار داشت با توجه به تأكيد و توصيه اعضاي شورا شهرداري در اسرع وقت با يك برنامه‌ريزي اصولي و هدفمند نسبت به تهيه و تنظيم بودجه پيشنهادي خود براي سال آينده جهت ارائه به شورا براي بررسي اقدامات لازم معمول نمايد. وي در ادامه از اعضاي شورا خواست با عنايت به هماهنگي‌هاي بعمل آمده كه قرار است آقاي اولياء نماينده محترم مردم يزد و صدوق در مجلس شوراي اسلامي و همچنين آقاي اختياري نماينده زرتشتيان در مجلس شوراي اسلامي در خصوص مدرسه ماركار جهت احداث پارك عمومي براي استفاده شهروندان در جلسه بعدي شورا حضور يابند ديدگاهها و نظرات و همچنين پيشنهادات خود را در اين زمينه جهت بررسي آماده نمايند.
در ادامه جلسه سركار خانم وزيري گزارشي از حضور خود و تني چند از اعضاي شورا در مراسم جامعه نابينايان استان كه بمناسبت روز جهاني نابينايان (عصاي سفيد) با حضور مسئولين استان در سالن تربيت معلم برگزار شده بود و سخنان مطرح شده توسط ايشان با موضوع تسهيل در عبور و مرور نابينايان‌ ‌ورفع ‌موانع ‌‌جلسات‌متعددي ‌تشكيل‌‌واقدامات‌صورت‌گرفته‌‌تاكنون‌‌توسط‌‌شهرداري‌‌ازجمله‌‌در بلوار آزادگان جهت ايمن‌سازي‌ورفع موانع ارائه نمودواظهارداشت طبق قولهاي‌مساعدداده‌شده‌براي‌آن‌دسته‌از روشندلاني كه قصد ساخت وساز مسكوني دارند فقط براي يك بار از پرداخت هزينه عوارض مربوط به پروانه ساختماني از سوي شورا و شهرداري بخشيده و معاف شوند .
سپس آقاي كوچك زاده از جلسه برگزار شده با حضور مدير كل اداره غله بابت برقراري تعامل و همكاري با شهرداري براي اجرا و تكميل پروژه پل پروفسور حسابي كه به دليل بعضي از مسائل و مباحث پيش‌آمده با شهرداري مدتي است پيشرفت اين پروژه معوق مانده است و قول‌هاي مساعد داده شده توسط آن مدير كل مبني بر همكاري با شهرداري مطالبي ارائه نمود.
در ادامه جلسه آقاي خباززاده ضمن عرض تبريك بمناسبت فرا رسيدن روز تربيت بدني و ورزش از اعضاي شورا خواست تا مراسم ورزش همگاني كه به همين مناسبت صبح روز دوشنبه در ميدان اميرچقماق برگزار مي‌گردد، حضور بهم رسانند. وي در ادامه اظهار داشت با توجه به مصوبات و تأكيدات اعضاي اين شورا مبني بر احداث ميدان بنام شورا (سه راه شحنه) توسط شهرداري، ضمن تسريع در اين كار از شهرداري خواست تا با تملك پلاكهاي اطراف آن محل نسبت به ساخت ميدان بزرگ كه درخور نام شورا باشد اقدام نمايد .
آقاي پارساييان نيز در ادامه جلسه و با توجه به گزارشي نتيجه مذاكرات شهرداري و اداره غله خواستار تعيين تكليف زمين شهرداري با كاربري فضاي سبز كه در حال حاضر در تصرف غله مي‌باشد شد و درخواست بررسي و تحقيق از پرونده و شيوه استفاده غله دراين زمينه نمود.
سپس آقاي مطهريان در خصوص موارد مهم مطرح شده در كميسيون برنامه و بودجه با حضور مسئولين شركت مسكن سازان در رابطه با اوراق قرضه مشاركت جهت انتخاب بانك و طرح آن پروژه و همچنين بررسي‌هاي بعمل آمده با حضور آقاي دهقان نماينده مجتمع تجاري ستاره در خصوص تأمين پاركينگ با همكاري شهرداري جهت تملك پلاكهاي مورد نظر، تعيين تكليف مقدار فضاهاي مشترك بين شهرداري و مجتمع و تملك مغازه روبروي مجتمع متعلق به آقاي بحرالعلومي توضيحاتي ارائه نمود. وي در ادامه با توجه به درخواست اهالي ساكنين آزادشهر مبني بر ساماندهي و گلكاري و زيباسازي رفوژ مياني بلوار شهيد دهقان (خضرآباد) كه به عنوان ورودي شهر محسوب مي‌شود و مسافرين از آن مسير تردد مي‌نمايند از شهرداري خواست تا هر چه زودتر اقدامات لازم در اين زمينه به عمل آورد.
در ادامه آقاي حرزاده تأكيد نمود با توجه به گذشت زمان و نيز براساس مصوبات شورا شهرداري هر چه سريعتر نسبت به آزادسازي پلاك متعلق به آقاي جعفري واقعدر بلوار حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي كه باعث منجر شدن خطرات احتمالي و فراوان براي شهروندان و اهالي آن منطقه مي‌شود و همچنين رعايت نوار سبز و ساماندهي پياده‌روسازي آن بلوار اقدامات لازم معمول گردد.
 
مصوبات :
 
    اجراي طرح اصلاح چهارراه فاطميه
 
1-  لايحه شماره 600/35061- 24/7/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2790- 24/7/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به پيوست پوسته طرح اصلاح چهارراه فاطميه ارسال مي‌گردد. خواهشمند است موضوع در صحن علني شورا مطرح و نتيجه را امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي محسن آثاري به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده قبلي و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق لايحه فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    مقر مشترك اجرائيات شهرداري با نيروي انتظامي
2-  لايحه شماره 200/31683- 3/7/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2539- 8/7/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، عطف به بند صورتجلسه مورخ 27/10/88 آن شوراي محترم در رابطه با ايجاد مقر مشترك اجرائيات شهرداري و نيروي انتظامي با عنايت به بررسي‌هاي انجام شده و صرفه وصلاح شهرداري در جهت بكارگيري نيروي انتظامي و تاييد اداره اجراييات براي جلوگيري و رفع موارد و سد معبر و نظارت بر تخليه مجاز خاك و نخاله در سطح شهر، شهرداري يزد در نظر دارد جهت اجراي موضوع فوق‌الذكر قراردادي به استناد ماده 19 آيين‌نامه مالي شهرداري با نيروي انتظامي از تاريخ 1/5/89  تا پايان فروردين ماه سال 1390 از محل كد 205511 شهري در حد مبلغ 000/000/500/1 ريال منعقد نمايد.  لذا خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتيجه را امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي مهندس حيدري و آقاي محتشمي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده قبلي و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مشروط به رعايت و اجراي مصوبه بند سه صورتجلسه مورخ 7/7/89 شورا توسط شهرداري مورد تصويب قرار گرفت.
 
    اخذ مجوز در خصوص طرح توسعه كارت پارك
3-  نامه شماره 600/25116- 31/5/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2013- 31/5/89 :
« احتراماً پيرو رونوشت نامه شماره 600/24242-26/5/89 نظر به بند 4 صورتجلسه مذكور در خصوص طرح توسعه كارت پارك در خيابان مطهري حدفاصل ميدان آزادي تا سه راه شحنه و خيابان شهيد رجايي، خواهشمند است دستور فرماييد موضوع در كميسيون مربوطه مطرح و مجوز لازم را جهت اقدامات بعدي به اين شهرداري اعلام نمايند. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق مقرر گرديد شهرداري نسبت به اجراي طرح كارت پارك در مسير ميدان آزادي تا چهارراه فرهنگيان، چهارراه فرهنگيان تا چهارراه ايرانشهر و از چهارراه ايرانشهر تا ميدان شهيد بهشتي با رعايت تمامي ضوابط و مقررات و اعلام آگاهي قبلي به شهروندان و نصب تابلوهاي مربوطه اقدامات لازم معمول نمايند.
 
    نرخ معاينه فني خودروها
4-  نامه شماره 600/11192- 12/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 888- 16/3/89 :
« احتراماً عطف به نامه شماره 535-21/2/89 در خصوص افزايش نرخ معاينه فني خودروها بدينوسيله باستحضار مي‌رساند در سال گذشته دو جايگاه جهت معاينه فني خودروها فعال بوده كه با توجه به بررسي بعمل آمده درآمد كلي ناشي از آنها بطور تقريبي يك ميلياردو دويست ميليون ريال (000/000/200/1ريال) بوده است مع‌ذلك با توجه به هزينه‌هاي مربوطه با عنايت به نامه شماره 600/1328-16/1/89 پيشنهاد اين شهرداري جهت افزايش نرخ معاينه فني خودروها بشرح ذيل مي‌باشد.
1- خودروهاي عمومي و تمام خودروهايي كه دوره معاينه آنها سه ماهه مي‌باشد مبلغ چهل هزار ريال (000/40ريال) .
2- خودروهايي كه دوره معاينه آنها شش ماهه مي‌باشد مبلغ چهل و پنج هزارريال (000/45ريال).
3- خودروهايي كه دوره معاينه آنها يكساله مي‌باشد مبلغ پنجاه و پنج هزارريال (000/55ريال).
4- موتورسيكلت‌ها كه دوره معاينه آنها يك سال مي‌باشد مبلغ پنجاه هزارريال 000/50ريال).
لذا خواهشمند است دستور فرماييد موضوع در كميسيون مربوطه بررسي و نتيجه را اعلام نمايند . ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات و پس از بحث و تبادل و استماع نظرات مخالف، موافق مقرر گرديد در مورد تمام معاينات صادره مبلغ دريافتي از متقاضيان بالسويه مبلغ پنجاه و پنج هزارريال (000/55 ريال) اخذ نمايد و در مورد معاينات سه ماهه و شش ماهه با توجه به اينكه در خط معاينه جهت كليه وسائط نقليه صرف نظر از مدت زمان اعتبار معاينه خدمات يكسان ارائه مي‌گردد و در مورد معاينات سه ماهه و شش ماهه مابه‌التفاوت پيشنهادي از حسابهاي في‌مابين شهرداري با مراكز كسر گردد.
 
   درخواست اهالي كسبه ميدان شهيد باهنر
5-  درخواست اهالي كسبه ميدان شهيد باهنر ثبت دبيرخانه شورا بشماره 1518- 24/3/89 در خصوص مجهز نمودن پاركينگ ايجاد شده واقع در زير پل روگذر ميدان باهنر به كارت پارك، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات و پس از بحث و تبادل و استماع نظرات مخالف، موافق مقرر گرديد:
1- شهرداري طرح ايجاد كارت پارك واقع در زير پل ميدان باهنر و بلوار باهنر تا ابتداي سه راه آذر يزدي را با همكاري پليس راهور اجرا نمايد.
2- شهرداري در ميدان باهنر و حدفاصل ميدان شهداي محراب تا ميدان ابوذر نسبت به جابجايي تأسيسات اعم از جابجايي تيرهاي برق، جداسازي پياده‌رو از سواره رو و غيره در اسرع وقت اقدام و نتيجه اقدامات انجام شده تا پايان آبان سال جاري به شورا گزارش نمايند.
 
جلسه درساعت  30/21 با ذكر صلوات خاتمه يافت.