سيصد و هشتادو پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و هشتادو پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصد و هشتادو پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 18 يكشنبه مورخ 16/8/89  با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص)، سالروز شهادت نهمين امام شيعيان حضرت امام جواد(ع) را تسليت عرض نمود سپس فرا رسيدن اول ماه ذي‌الحجه سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه(س) تبريك و تهنيت عرض نمودو از خداوند متعال خواست تا توفيق قدرداني و بهره‌گيري از فيوضات اين ماه پرخير و بركت به همه ما عطا نمايد. ايشان در ادامه با توجه به نامه ارسالي از سوي شوراي اسلامي شهر حميديا به معاونت امور عمراني استانداري يزد در خصوص الحاق شهر حميديا به شهر يزد جهت كلان شهر شدن شهر يزد و پيشنهادات و درخواست‌هاي مطرح شده در نامه مذكور مطالبي را عنوان نمود كه پس از بحث و تبادل نظر و با نظر موافق اعضاي شورا مقرر گرديد موضوع را به شوراي اسلامي استان بعنوان شوراي فرا دست جهت پي‌گيري و بررسي ارجاع شود.
سپس آقاي مطهريان از بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه شورا در خصوص قرارداد منعقده في‌مابين شهرداري و قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء بابت خدمات مطالعات امكان سنجي حمل و نقل انبوه قطار شهري و مسائل و مباحث مطرح شده در آن جلسه كه با حضور نمايندگان آن قرارگاه برگزار شده بود گزارشي ارائه نمود.
در ادامه جلسه با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي وطن‌خواه مدير كل جديد فرودگاههاي استان يزد به اتفاق معاونت مربوطه در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا رياست شورا ضمن عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند و عرض تبريك بمناسبت انتصاب آقاي وطن‌خواه بعنوان مدير كل جديد فرودگاههاي استان و آرزوي موفقيت براي ايشان و ساير همكارانشان و تقدير و تشكر به پاس زحمات و خدمات ارزنده آقاي زارعي مدير كل سابق فرودگاه اظهار داشت شوراي اسلامي شهر آمادگي دارد تا هر گونه همكاري در جهت خدمت رساني به مردم دارالعباده يزد با آن اداره داشته باشد و از خدمات آن اداره به دليل راه‌اندازي پرواز مسير يزد به خوزستان جهت رفاه و استفاده مردم براي زيارت عتبات عاليات تقدير و تشكر نمود.
وي در ادامه افزود با توجه به اينكه در حال حاضر شهرداري در راستاي اجراي مصوبات شورا، بزرگراه بلوار ولايت را در دست احداث دارد و بدليل وجود زمين متعلق به فرودگاه يزد در آن مسير خواستار هر گونه همكاري وتعامل از سوي آن اداره كل با شهرداري يزد جهت تملك آن براي سرعت بخشيدن در اجراي عملياتي آن پروژه شد.
وي در ادامه تأكيد نمود در جهت خدمات رساني به شهروندان و رفاه حال مسافرين بخصوص هنگام اعزام زائرين حجاج بيت‌ا... الحرام به مكه مكرمه آن اداره با تدابير لازم و يك برنامه‌ريزي اصولي با  تعيين جايگاه و مكان مناسب براي بدرقه‌كنندگان و همچنين استقبال كنندگان زائرين اقدامات ضروري و اساسي بعمل آورند.
درادامه جلسه هريك ازاعضاي شورا ضمن عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمندو آرزوي موفقيت براي آقاي وطن‌خواه مدير كل جديد فرودگاه، از زحمات و خدمات ارزنده مدير قبلي آقاي زارعي تقديروتشكر نمودند.سپس سئوالات وپيشنهادات خودرابه شرح زيرمطرح وخواستارپي‌گيري آن شدند:
- تأمين پاركينگ و همچنين جايگاه و مكاني مناسب جهت خدمات رساني به استقبال كنندگان و بدرقه‌كنندگان مسافرين بخصوص در شب.
- تأكيد بر رعايت مسائل فرهنگي بخصوص بحث حجاب و عفاف در فرودگاه توسط مسافرين با توجه به دارالعباده بودن شهر يزد.
- تجهيز نمودن باندهاي فرودگاه و همچنين راه‌اندازي باند دوم فرودگاه.
- برنامه‌ريزي در جهت ساماندهي و تأمين جايگاه مشخص براي رانندگان تاكسي.
- ساماندهي فضاي سبز فرودگاه و آبياري درختان موجود.
- ارائه‌راهكارهاي مناسب‌جهت‌جلوگيري ازكم شدن تعداد پروازها وتأخيرات‌آن‌بخصوص‌درفصل زمستان.
- ايجاد مسير مناسب جهت تسهيل در حمل بار توسط مسافرين از محل ترمينال تا پاركينگ خودروها.
- لزوم توجه به ساماندهي بدنه‌سازي و زيباسازي بلوارفرودگاه با توجه به ورودي بودن شهريزدو همچنين جلوگيري از ساخت وسازهاي غيرمجاز و شكل گيري سكونت‌گاههاي غير رسمي درحاشيه بلوار.
- ايجاد فضاي مناسب جهت فرهنگ‌سازي و اعتمادسازي شهروندان در استفاده بهينه از امكانات شركت هواپيمايي كشوري و گسترش اين اعتماد براي شهروندان جهت استفاده بيشتر از امكانات موجود و حتي اطلاع رساني توسط صدا و سيما و مطبوعات در اين زمينه.
- برقراري تعامل و همكاري با شهرداري جهت تسريع در اجراي پروژه بلوار ولايت و انجام توافقات لازم با شهرداري براي تملك و يا پاياپاي نمودن پلاك موجود متعلق به فرودگاه در آن مسير.
در ادامه جلسه آقاي وطن‌خواه مدير كل فرودگاههاي استان با عرض تسليت بمناسبت شهادت حضرت امام جواد (ع) و با تقدير وتشكر از رياست و اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه اظهار داشت خدا را شاكرم كه در ادامه خدمت به شهر دارالعباده يزد آمدم اميدوارم بتوانيم در سايه تعامل و همكاري ساير مسئولين و دستگاهها گامهاي مؤثر و مثبت براي شهروندان خوب يزدي برداريم.
وي در ادامه ضمن پاسخگويي به سئوالات اعضاي شورا، گزارشي از عملكرد فرودگاه ارائه نمود و گفت در دو سال گذشته هيچگونه اعتباري براي ساخت و ساز در فرودگاه براي ما منظور نشده است كه با توجه به ضرورت از اعتبارات استاني استفاده نموده‌ايم كه آن هم بيشتر صرف هزينه نگهداري و هزينه جاري فرودگاه شده است كه ما اميدواريم باهمراهي ومساعدت ساير مسئولين دربحث اعتبارات ما را ياري نمايندتا بتوانيم دربحث خدمات‌رساني بيشتربه مردم فهيم يزدكوشاباشيم. ايشان درادامه توضيحاتي درخصوص بالا بردن ضريب ايمني در پروازها، ساماندهي ترمينال قديم جهت پروازهاي خارجي، اصلاح برج مراقبت وساختمان‌عملياتي، احداث بانددوم‌فرودگاه، ايجادمكان مسقف‌شده جهت استقبال‌كنندگان، داير شدن پروازمسيريزدبه اهواز جهت كمك و رفاه حال زائرين عتبات عاليات ارائه نمود.
وي در پايان پيشنهاد نمود اين اداره آمادگي دارد تا در جلسه مشترك با حضور نماينده اداره حج و زيارت و شهرداري در زمان مناسب جهت حل مسائل و مشكلات موضوعات را بررسي نمايد.
مصوبات :
 
     قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء
1-  در خصوص قرارداد منعقد شده في‌مابين شهرداري يزد و قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء در رابطه با خدمات مطالعات مرحله امكان سنجي حمل و نقل انبوه قطار شهري و همچنين نامه شماره 2072/47-22/10/88 مدير كل بازرسي استان يزد ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5150-30/10/88 در اين زمينه، موضوع در صحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح و با عنايت به توضيحات رييس كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و در جهت رعايت صرفه و صلاح شهر و همچنين رعايت موارد مندرج در نامه فوق‌الاشاره و با توجه به مذاكرات مكرر صورت گرفته با نمايندگان قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء و شهرداري و موافقت ضمني نمايندگان آن قرارگاه مبني بر دادن تخفيف مقرر گرديد ضريب 3/2 از قرارداد مربوطه في‌مابين شهرداري و قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء حذف گردد و شهرداري هم طبق ساير مفاد قرارداد اقدام نمايد. ضمناً شوراي اسلامي شهر از حسن نيت آن قرارگاه در اين زمينه تقدير و تشكر مي‌نمايد.
 
    معافيت عوارض مسجد واقع در بلوار آزادگان
2- لايحه شماره 230/38244- 11/8/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 3099- 15/8/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به پيوست تصوير نامه شماره 923/16535 منطقه سه و نامه شماره 257824/89 مورخ 6/6/89 سازمان اوقاف و ريز محاسبات منطقه سه ارسال مي گردد، با توجه به درخواست آقاي غلامرضاآخوند هدشي مبني بر وقف پلاك ثبتي 209/4231 واقع در بلوار آزادگان ، پيشنهاد مي گردد با توجه باينكه ملك موصوف بصورت وقف بنام مسجد خواهد شد از پرداخت كليه عوارضات معاف گردد، لذا خواهشمند دستور فرمائيد در صورت موافقت جهت اقدام امر به ابلاغ فرمايند.
ضمناً آقاي‌دشتي‌‌ به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق طبق محاسبات انجام شده بر اساس ضمائم پيوست جمعاً به مبلغ يك ميلياردو هشتصدو نود و هشت ميليون و ششصدو هفتاد و نه هزارو دويست و بيست و چهار ريال (224/679/898/1ريال) مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه درساعت 20/21 با ذكر صلوات خاتمه يافت.