سيصد و نود و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و نود و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصد و نود و دومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روزچهار‌شنبه مورخ 17/9/89 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با عرض تسليت بمناسبت شهادت سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدا... الحسين و ياران باوفايان آن حضرت و آرزوي قبولي عزاداري و سوگواري امام حسين (ع)، از خداوند متعال توفيق قدرداني هر چه بيشتر اين ايام و بهره‌گيري از مكتب عاشورا مسئلت نمود سپس اظهار داشت با توجه به مصوبات مجلس محترم شوراي اسلامي مبني بر اختصاص سهميه‌اي بابت گرفتن امريه براي شهرداريهاي سراسر كشور، شهرداري با عنايت به كمبود نيروي متخصص برنامه‌ريزيهاي لازم را در خصوص جذب نيروي كارآمد و با تجربه در هر زمينه كه مورد نياز است اقدام نمايد وي در ادامه با اشاره به اينكه براي تمامي نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در حوزه انتخابيه خود اعتباري در نظر گرفته شده است كه بايد رايزني‌هاي لازم با آقاي اولياء نماينده محترم مردم يزد و صدوق در مجلس شوراي اسلامي در اين زمينه جهت اختصاص سهميه‌اي از آن اعتبار تخصيص يافته براي شهرداري اقدام نمود.
سپس ايشان از قولهاي مساعد داده شده توسط استاندار محترم مبني بر پي‌گيريهاي لازم در خصوص تخصيص اعتبار مناسب جهت تأمين قير براي ادامه اجراي نهضت آسفالت از سوي وزارتخانه نفت و سازمان دهياريها و شهرداريهاي كشورمطالبي را عنوان نمود.
در ادامه جلسه آقاي كوچك‌زاده در سخنان پيش از دستور ضمن عرض تسليت بمناسبت شهادت حضرت امام حسين(ع) و جمعي از ياران باوفايش از بررسي‌هايش بعمل آمده در كميسيون عمران شورا در خصوص تملك قسمتي پلاك در مسير و ابتداي طرح شهداي محراب متعلق به آقاي ميروكيلي و شركاء كه بنا به دلائلي تا كنون توافق قبلي اجرا نشده است و شهرداري درخواست جديدي مبني بر تملك فقط در مسير را نموده و استعلام لازم از واحدهاي مربوطه انجام شده و همچنين از بررسي‌هاي بعمل آمده در رابطه با قرارداد مشاركت در اجراي پروژه ساختمان مجتمع تجاري و اداري ميدان امام علي(ع) با همكاري شركت توسعه مسكن كوير كه با حضور مديرعامل آن شركت در كميسيون عمران انجام شده بود توضيحاتي ارائه نمود.
سپس آقاي ميرحسيني رياست كميسيون خدمات شهري شورا از عدم اجرا و پاسخگويي شهرداري نسبت به مصوبات كميسيون خدمات گزارشي ارائه نمود و ضمن ابراز گلايه از اين موضوع خواستار پي‌گيري و تحقق مصوبات اين كميسيون توسط شهرداري شد.
وي در ادامه اظهار داشت با توجه به فرصت باقي مانده تا پايان سال شهرداري هر چه سريعتر نسبت به ارسال بودجه پيشنهادي و تعرفه عوارض و بهاي خدمات براي سال 90 جهت بررسي به شورا ارسال نمايند تا موضوعات مربوطه ابتدا در كميسيون‌هاي شورا مورد بررسي تا در صحن علني شورا تصميمات نهايي اتخاذ گردد.
در ادامه جلسه با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي مدير كل محترم اداره اطلاعات استان در جلسه شورا حضور يافتند و در خصوص مطالب و مباحث روز و مسائل و مشكلات شهري و همچنين موارد مربوط به شهرداري و شوراي اسلامي شهر بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
 
مصوبات :
 
      احداث مجتمع بزرگ تجاري، اداري ميدان امام علي(ع)
1- لايحه شماره 114/58880- 14/12/87 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5526- 17/12/87 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، به پيوست قرارداد شهرداري يزد با شركت توسعه مسكن كوير يزد در احداث مجتمع بزرگ تجاري، اداري ميدان امام علي (ع) كه پس از آگهي‌هاي فراخوان مندرج در روزنامه‌هاي سراسري ايران و محلي پيمان و دعوت صورت گرفته از متقاضيان و اعلام آمادگي شركت‌كنندگان مشاركت به موجب صورتجلسه كميسيون عالي مشاركتها تنظيم گرديده جهت استحضار، بررسي و تصويب با دوفوريت تقديم مي‌گردد. با توجه به تأكيدات آن شوراي محترم جهت فعال نمودن منتخب مشاركت تسريع و بررسي و اعلام نظر مزيد امتنان خواهد بود.
ضمناً آقاي مهندس رمضاني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به جلسات برگزار شده و بررسي هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق عين قرارداد مشاركت به شماره 114/56345-29/11/87 در پنج برگ و نيز ضمائم مربوطه مورد تصويب قرار گرفت.
 
     سينماي روباز واقع در پارك هفتم تير
2-نامه شماره 1453/30/89-8/9/89- 1/9/89 مدير امور جوانان و دبير ستاد ساماندهي امور جوانان استان يزد ثبت دبيرخانه شورا بشماره 3477- 8/9/89در رابطه با در اختيار قرار دادن مكان سينماي روباز واقع‌در پارك هفتم تير به آن سازمان موضوع درصحن علني شورامطرح ، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي اجتماعي و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد مكان مورد نظر ابتدا جهت تأسيس خانه جوان شهرداري در اختيار سازمان فرهنگي ورزشي قرار گيرد تا آن سازمان بتوانددرقالب انعقاد تفاهم‌نامه دراختيارسازمان ملي‌جوانان‌قرار دهد.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.