سيصد و شصتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و شصتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصد وشصتمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز چهار‌شنبه مورخ 30/4/89 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) يكبار ديگر فرا رسيدن سالروز ولادت حضرت علي‌اكبر(ع)- روز جوان را تبريك و تهنيت عرض نموده و از خداوند متعال خواست بتوانيم رهرو حقيقي آن عزيزان باشيم.
سپس ايشان در خصوص سفر وزير محترم مسكن و شهرسازي به يزد و موارد مطرح شده با حضور ايشان از جمله اعطاي تسهيلات بانكي از طريق بانك مسكن جهت احياء و مرمت بافتهاي قديمي و ساخت و ساز در بافت فرسوده يزد و همچنين در خصوص پروانه ساخت مجتمع مسكوني خليج فارس واقع در بلوار آزادگان مبني بر رعايت اصول و ضوابط شهرسازي مطالبي را عنوان نمود كه مقرر شد اين موضوع از طريق كميسيون عمران شورا پي‌گيري شود. وي در ادامه با توجه به حضور وزير محترم بازرگاني در جلسه شورايعالي استانها و مباحث مطرح شده در آن جلسه و قول مساعد ايشان مبني بر تأمين مايحتاج زندگي مردم با توجه به نزديك شدن ماه مبارك رمضان و در جهت رفاه حال شهروندان يزدي، از مسئولين مربوطه خواست تا ضمن مكاتبات، پي‌گيريهاي لازم در اين زمينه معمول نمايند. كه در اين راستا آقاي خباززاده يزدي هم پيشنهاد نمود با توجه به نزديك بودن ماه مبارك رمضان مسئولين استان بايد در جهت تأمين گوشت مناسب و بهداشتي و از لحاظ عرضه، توليد و قيمت مناسب راهكارها وبرنامه‌ريزيهاي لازم را بعمل آورند.
سپس آقاي كوچك زاده در سخنان پيش از دستور خود موارد زير را مورد تأكيد قرار داد:
لزوم توجه مهندسين مشاور آرمانشهر در تهيه طرح تفضيلي بافت تاريخي يزد به پيشنهادات و نظريات شورا و لزوم تقليل محدوده بافت تاريخي با توجه به مصوبه سفر دوم رياست محترم جمهوري و اعلام نظر وزير محترم مسكن و شهرسازي و معاونين محترم اين وزارتخانه در سفرهاي اخير خود به شهر يزد كه ثبت بافت تاريخي يزد با اين وسعت را جفا به مردم يزد دانسته و لزوم توجه به حفظ و نگهداري بناها و مجموعه‌هاي با ارزش و نوسازي در بافت و تعريض معابر و شبكه‌ها جهت احياء واقعي در بافت قديم كه هم‌اكنون با وجود مخروبه‌ها و تخليه بخشهايي بافت از افراد بومي وسكونت افراد افغاني يا غير بومي و غيره كه مشكلات فرهنگي، اجتماعي، بهداشتي، ايمني و ترافيكي موجود در بافت در وضع فعلي غير قابل انكار است و پي‌گيري اصلاحات لازم در طرح تفضيلي مذكور و بررسي و تاييد شورا قبل از تصويب نهايي آن و استمداد از مسئولين محترم استان در اين خصوص تا آينده شهر بطور اصولي ترسيم و برنامه‌ريزي شود و آيندگان دعاگوي تصميم منطقي امروز ما باشند.
همه مسئولين اجرايي استان در سالهاي اخير به اين نتيجه رسيده‌اند كه وسعت زياد محدوده بافت تاريخي و حجم مشكلات آن و در مقابل بودجه كم اختصاص يافته جهت رسيدگي به امور اين بافت موجب افزايش مشكلات بافت و تسريع در تخليه آن از افراد بومي و افزايش مخروبه‌هاي مشكل‌دار شده است.
ضمناً اعلام نمود با توجه به ضرورت پيش‌آمده در جهت تسريع در بررسي اين طرح جلسه فوق‌العاده‌اي در تاريخ 11/5/89 ساعت 8 صبح با حضور مدير پروژه مذكور در محل شورا تشكيل خواهد شد. لذا از اعضاء محترم شورا دعوت نمود حتي‌الامكان در آن جلسه شركت نمايند.
در ادامه جلسه آقاي ميرحسيني گزارش مصور تهيه شده از سوي كميسيون خدمات شهري در رابطه با مسائل و مشكلات و نارسائي‌هاي موجود در فرودگاه يزد از جمله عدم وجود پاركينگ بصورت مسقف، عدم وجود سرپناه براي استقبال كنندگان و بدرقه كنندگان، نبود امكانات رفاهي از جمله آب سردكن در محوطه فرودگاه جهت استفاده مسافرين و مردم، اخذ وجه جهت پاركينگ و درآمد حاصله آن و همچنين بازديد آقاي خباززاده يزدي بعنوان نماينده كميسيون خدمات از ايستگاه راه‌آهن با حضور مدير كل آن اداره و بررسي مسائل و مشكلات موجود و در حال حاضر و عدم سرويس دهي مناسب به مسافرين با توجه به گرماي طاقت‌فرساي تابستان و ساخت سايه‌بان جهت قطار، خريد و اضافه نمودن حداقل يك دستگاه قطار جهت خدمات دهي بيشتر به مسافرين توضيحاتي را ارائه نمود كه در پايان مقرر گرديد موضوعات فوق با محوريت كميسيون خدمات شهري شورا و با دعوت از مسئولين مربوطه مورد بررسي قرار گيرد.
 
مصوبات :
       مقر مشترك اجرائيات شهرداري با نيروي انتظامي
1- لايحه شماره 204/12783- 22/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1028- 23/3/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، عطف به بند 5 صورتجلسه مورخ 27/10/88 شوراي محترم شهر در رابطه با ايجاد مقر مشترك اجرائيات شهرداري و نيروي انتظامي با عنايت به بررسي‌هاي انجام شده و صرفه و صلاح شهرداري در جهت بكارگيري نيروي انتظامي و تاييد اداره اجرائيات براي جلوگيري و رفع موارد و سد معبر و نظارت بر تخليه مجاز خاك نخاله در سطح شهر ، خواهشمند است موضوع در شوراي شهر مطرح و اجازه فرمائيد در اجراي موضوع فوق الذكر قراردادي باستناد ماده 19 آئين نامه مالي شهرداري با نيروي انتظامي از تاريخ 1/3/89 تا پايان سال 89 از محل كد 205511 واگذاري خدمات شهري وظيفه شهري تنظيم و منعقد گردد .
ضمناً آقاي محتشمي بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.  ميروكيلي- شهرداريزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق از تاريخ 1/3/89 تا پايان تيرماه سال 89 براي مدت دو ماه مورد تصويب قرار گرفت.
 
    چارت سازماني پايانه مسافربري يزد
2- لايحه شماره 110/13916- 26/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1098- 27/3/89 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران  
مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به پيوست تصوير نامه شماره 630/240 ـ 20/2/89 سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري يزد منضم به يك نسخه از چارت سازماني تهيه شده كه به تصويب هيأت مديره و شوراي سازمان رسيده است جهت استحضار ارسال مي گردد ، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح ، در صورت موافقت مراتب جهت اقدامات بعدي امر به ابلاغ فرمائيد.
ضمناً آقاي مهندس صلواتي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . ميروكيلي - شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با توجه به بررسي هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    بررسي طرح شيوه نامه نظارتي شوراهاي اسلامي شهر
3- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي «آقايان كوچك‌زاده، فقيه خراساني، مطهريان، حرزاده » ثبت دبيرخانه شورا به شماره 994-22/3/89 :
موضوع : بررسي طرح شيوه نامه نظارتي شوراهاي اسلامي شهر
توضيح : «احتراماً اينجانبان به استناد به اينكه يكي از مهمترين اختيارات و وظايف قانون شوراهاي اسلامي شهر نظارت بر برنامه، بودجه ، عملكرد و امور اجرايي و مديريت‌هاي محلي خصوصاً شهرداري‌هاست. درخواست بررسي و تصويب طرح پيوست به نام «آيين‌نامه نظارتي شوراهاي اسلامي شهر» را داريم. قابل ذكر است اين آيين‌نامه حداقل در سه جلسه از اجلاس كميسيون‌هاي فرهنگي و توسط كارشناسان و رؤساي كميسيون‌هاي مذكور در مراكز استانها تدوين ، بررسي و تصويب شده است .»
مراتب در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي، اجتماعي و پس ازبحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق طرح پيشنهادي فوق پس از تغيير و اصلاحات در ماده واحده رديف هـ : به شرح ذيل ، بقيه موارد مورد تصويب قرار گرفت .
ماده واحده رديف هـ - به منظور بررسي و اعمال نظارت دقيق بر حسن اجراي مصوبات و كليه اموري كه نظارت بر آنها وفق قوانين و مقررات موضوعه برعهده شوراي اسلامي شهر قرار گرفته است كميسيون نظارت و پي‌گيري در شوراي اسلامي شهر با شركت رييس شورا ويك نفر نماينده از طرف كميسيون‌هاي اصلي و يكي از منشي‌هاي هيئت رئيسه كه با انتخاب و تصويب شورا تعيين مي‌شود تشكيل مي‌گردد. كميسيون مزبور موظف است در اولين جلسه از ميان خود به غير از رييس شورا، يك نفر را به عنوان رييس ، يك نفر به عنوان نايب رييس و يك نفر را به عنوان منشي(مخبر) با ورقه و به صورت مخفي انتخاب نمايد.
 
    واگذاري خطوط اتوبوسراني به شركت ره آورد گشت ميعاد
4- لايحه شماره 600/8909- 30/2/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 675- 30/2/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، در راستاي اصل 44 قانون اساسي و با عنايت به تصويب نامه شماره 111393 /ت 36160 هـ مورخ 8/9/85 هيأت محترم وزيران درخصوص دستورالعمل واگذاري اتوبوس و بهره برداري از خطوط اتوبوسراني شهري و حومه شهري به بخش غير دولتي و براساس دستورالعمل ابلاغي شماره 37/3/1/24109 مورخ 10/9/1380 وزارت محترم كشور تاكنون تعداد 135 دستگاه اتوبوس با بهره برداري از خطوط پر درآمد با اولويت پرسنل تعديل شده واگذار گرديد. در همين خصوص و در اجراي مصوبه جلسه مورخ 19/12/1387 شوراي محترم اسلامي شهر يزد با حضور آقاي غلامرضا ترابيان مدير شركت ره آور گشت ميعاد از تهران و رياست محترم كميسيون خدمات شورا و همچنين نماينده محترم شورا در سازمان اتوبوسراني جلسات متعددي برگزار و با ارائه توضيحات نامبرده و بررسي هاي انجام شده مقرر شد كه با توجه به قيمت تمام شده فعلي كه حدود 1800 ريال بهاي هر نفر مسافر مي باشد ، با پيشنهاد شركت مذكور به ازاي هر نفر مسافر با كرايه /1000 ريال براي سال جاري موافقت و درصورتيكه تغييري در مبلغ كرايه دريافتي از مسافرين بوجود آمد تا مبلغ يك هزار ريال محل كمكهاي منظور شده در بودجه شهرداري بنام اتوبوسراني و كمكهاي دولت پر داخت گردد. لذا جهت واگذاري اتوبوس و بهره برداري از خطوط به شركت مذكور خواهشمند است موضوع در شوراي ­اسلامي شهر مطرح و مصوبه شوراي محترم را جهت اجرا امر به ابلاغ فرمائيد.
ضمناً آقاي محمد جواد كريمي ـ مديرعامل سازمان اتوبوسراني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق ضمن نظر مساعد مبني بر استفاده از ظرفيت‌هاي بخش خصوصي مقرر گرديد شهرداري ابهامات لايحه پيشنهادي فوق را برطرف و همراه با پيش‌نويس قرارداد في‌مابين پيشنهاد جديد خود را جهت بررسي و تصميم‌گيري نهايي به شورا ارسال نمايد.
 
    اصلاحيه لايحه پرداخت حق‌الزحمه نظارت
5- لايحه شماره 204/19423- 30/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1625- 30/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو لايحه شماره 204/14438 مورخ 30/3/89 در ارتباط با پرداخت حق الزحمه نظارت پروژه مجتمع تجاري ستاره به آقاي مهندس رمضاني و با عنايت به هماهنگي انجام شده با فرمانداري محترم بدينوسيله محل تأمين اعتبار پرداخت مذكور از محل ديون جاري رديف 420201 شهري به محل ماده 17 رديف 417702 شهري سالجاري تغيير مي يابد ، خواهشمند است موضوع مجدداً مطرح و در صورت موافقت امر به ابلاغ فرمائيد .
ضمناً آقايان پيرنيا و رمضاني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردند.
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه درساعت  10 با ذكر صلوات خاتمه يافت.