سيصد و بيست و يكمين جلسه سومین دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و بيست و يكمين جلسه سومین دوره شوراي اسلامي شهريزد
 صورتجلسه
  سيصدوبيست ويكمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت7صبح چهارشنبه مورخ 5/12/88 با حضوراكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
  درابتدا نائب رئيس شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وعرض تبريك بمناسبت فرارسيدن نهم ربيع الاول سالروز آغاز امامت حضرت وليعصر(عج)وبزرگداشت روز خواجه نصيرالدين طوسي – روز مهندسي وعرض تبريك اين روز به جامعه مهندسين وهمچنين دستگيري عبدالمالك ريگي تروريست جنايتكار وابسته به بيگانه توسط سربازان گمنام آقا امام زمان(عج) را به هموطنان تبريك وتهنيت عرض نمود . وي درادامه اظهار داشت : با توجه به ارسال بودجه پيشنهادي سال 89 شهرداري وسازمانهاي وابسته ، شورا هرچه سريعتر با همكاري كميسيونهاي داخلي نسبت به بررسي واعلام نتيجه آن درصحن علني براي تصميم گيري نهايي اقدامات لازم واساسي صورت پذيرد وهمچنين با توجه به ضرورت شورا هرچه زودتر نسبت به انتخاب حسابرس براي شهرداري وسازمانهاي وابسته جهت رسيدگي به حسابهاي مالي درسال 88 اقدامات لازم معمول نمايد .وي درادامه از اعضاي شورا خواست تادرجلسه اي كه قراراست با محوريت كميسيون عمران پيرامون بررسي عوارض حق مشرفيت باحضوركارشناسان ومسئولين شهرداريهاي استان يزدروزشنبه برگزار ميگرددحضورفعال داشته باشند .
 
مصوبات :
*خدمات رساني شهرداري به مسافرين درايام تعطيلات نوروز
 1 – با عنايت به جلسات برگزارشده با حضور مسئولين شهرداري ومديران عامل سازمانهاي وابسته درخصوص خدمات رساني هرچه بيشتر وبهتر شهرداري به مسافرين درايام تعطيلات نوروزي ، موضوع درصحن علني شورا مطرح با توجه به توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري وپس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات موافق ، مخالف وظايف محوله به شرح ذيل جهت اجراء توسط سازمانها ، مناطق سه گانه ، معاونين و واحدهاي داخلي شهرداري مورد تصويب قرارگرفت :
* حوزه معاونت عمرانی: 
1- موظف است در اسرع وقت نسبت به اصلاح هندسي میدان ابوذر به گونه ای اقدام نماید که قبل از آغاز تعطیلات میدان آماده شود.
2- با توجه به عقب نشینی پلاك متعلق به نیروی انتظامی مسافت موجود بین میدان ابوذر تا پل قطار خیابان کاشانی را تسطیح و مرمت و آسفالت نماید و زیر بار ترافیک ببرد.
3- درصورت امکان باهمکاری معاونت حمل ونقل ترافیک نسبت به راه اندازی پارکینگ موقت برای آتشکده اقدام نماید.
4- پارکینگ ساختمان بنیاد شهید سابق کاملا آماده و در اختیار مسافرین قرار گیرد.
5- نسبت به لکه گیری و مرمت آسفالت معابراقدام نماید.
6- معاونت موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
7- معاونت موظف به ارائه برنامه های خود درایام تعطیل و نیزگزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروزمی باشد .
 *اجرائیات :
1- در جهت سلامت و رفاه وآرامش خاطر مسافرین نوروزی موظف است تا آغاز سال تعطیلات نورزوی در چند مرحله نسبت به معدوم نمودن سگهای ولگرد اقدام نماید.
2- جلوگیری قوی وشدید ازتکدی گری افراد درسطح شهریزد به ویژه در میادین ، تقاطع ها و معابر و مجتمع های تجاری و تفریحی و اداری.
3- با توجه به این که در ایام عید توسط پاره ای افراد سودجو و بساز و بفروش ، ساخت و سازهای غیر مجاز و گود برداریها و حفاریهای غیر مجاز و تخلیه نخاله و زباله های شهری صورت میگیرد ، اجرائیات میبایست در طول این ایام با تمام توان خود ، جلوگیریهای قاطع و کامل را انجام دهد.
4- اجرائیات موظف است باهماهنگی و همکاری سازمانهای مربوطه نسبت به جمع آوری بنرها و استندها و تابلوها و داربستهای غیر مجاز و نیز جلوگیری از نصب غیر قانونی آنها اقدام نماید.
5- پیشنهاد میگردد در جهت فعال نمودن واحد اجرائیات و آماده باش مناسب کلیه عوامل اجرائیات و شهرداری مناطق از تاریخ 20/12/1388 الی 20/1/1389 مامور خدمت در اداره اجراییات شهرداری مرکز گردند و تحت مدیریت آن قرار گیرند.
6- کلیه کیوسکهایی که به صورت غیر قانونی فعالیت می نمایند و یا خارج از وظیفه مطبوعاتی اقدام به تبلیغات محیطی و توزیع سیگار و مواد مضر دیگر می نمایند تحت نظر قرارداده و به شدت با آنها بر خورد نمایند .
7- اجرائیات موظف است ازفروش میوه وسایرمواردتوسط وانت بارهای شخصی درسطح معابرومیدانها جلوگیری نماید.
8- اجرائیات موظف است نسبت به جمع آوری خودروهای فرسوده در سطح معابر و به خصوص محلات و انتقال آنها به محل های مجاز تا پایان تعطیلات اقدام نماید.
9- با همکاری عوامل ذیربط در شهرداری هر چه سریع تر نسبت به بریدن پل مقابل امامزاده سید جعفر(ع) در بلوار جمهوری اسلامی اقدام و نتیجه را به شورا ارائه نماید.
10- اجرائیات موظف است نسبت به برخورد قاطع بادست فروشان در تمامی مسیر ها و معابر اقدام نماید.
11- اجراییات موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
12- اجراییات موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
*سازمان پسماند های شهری :
1- سازمان موظف است از تاریخ 20/12/1388 تا پایان تعطیلات نسبت به جمع آوری روزانه زباله ها از منازل و واحد های تجاری و مسکونی و اداری و ... اقدام نماید و حتی الامقدور این عمل در طول شب انجام گیرد و نیز بر اساس آمادگی مدیرعامل سازمان ذیربط در ساعات روز نسبت به رفت و روب معابر و گند زدایی جداول و پاکسازی شهر در کلیه معابر و میادین اقدام نماید.
2- با توجه به اینکه برخی شرکتهای خدماتی به نحو بسیار ابتدایی و بی دقت اقدام به جمع آوری و حمل زباله می نمایند به کلیه شرکتها آموزش واخطارداده شود وبه این مطلب توجه داده شودکه درصورت اهمال،برابر مقررات جریمه خواهند شد.
3- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
4- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود درایام تعطیل و نیزگزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
*سازمان رفاهی و تفریحی :
1- سازمان موظف است نسبت به ساماندهی کلیه تابلو ها واستندها وفضاهای تبلیغاتی سطح شهراقدام نموده وازبی برنامه گی وخودسری عوامل مربوط جلوگیری نماید و در ایام تعطیل نیز شیوه نامه ای در این زمینه تدوین و ارائه نماید.
2- در زمان نصب تابلو و بنــر و به جهت افزایش ایمنی رانندگان ، راکبین و عابرین ، اخذ نظر کارشناسی معاونت ترافیک و حمل و نقل الزامی گردد.
3- سازمان ملزم است نسبت به رنگ آمیزی جداول برابر ضوابط اقدام نماید به نحوی که قبل از آغاز تعطیلات این مهم به پایان رسد.
4- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
5- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
* سازمان آتش نشاني :
1- سازمان موظف است در ایام تعطیل ایستگاه های ثابت و سیار خود را به طور کامل فعال نموده و در طول ایام تعطیل بصورت 24 ساعته با آمادگی کامل حضور داشته باشد.
2- سازمان موظف است در مورد سینماها ، تماشاخانه ها و سالنهای نمایش و سایر اماکن عمومی طرح آتش سوزی، زلزله با مشاور داشته و در طول این ایام مسئولین مربوطه رامورد آموزش قرارداده و ایستگاههای خود را به همراه سازمانهایی که در موقع وقوع حادثه بایستي به کمک وی بشتابد طرح مدونی تنظیم و ابلاغ نموده است و یک نسخه از آن را به شورای شهر قبل از تعطیلات ارائه نماید.
3- گشت های ویژه آتش نشانی بایستی درایام تعطیل به طور مرتب در سطح شهر و معابر و به ویژه پارکها و اماکن عمومی اقدام به گشت زنی نموده و نسبت به شناسایی عوامل بالقوه که می توان ایجاد آتش سوزی نماید مردم را آگاه نمایند.
4- سازمان موظف است به جز موضوع اطفاء حریق را در رابطه با رفع حیوانات موذی و مزاحم در سطح پارک ها و اماکن دیگر در صورت درخواست مسافرین و مردم آمادگی کامل داشته باشد.
5- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
6- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
*سازمان ميادين میوه و تره بار : 
1- سازمان موظف است نسبت به ساماندهی غرفات توزیع میوه و تره بار در میادین میوه و تره بار به گونه ای اقدام نماید که هم رعایت نظافت و تمیزی و بهداشت در محل صورت گرفته و هم معابر از نظر ترافیکی فاقد مشکل بوده و جهت ارائه میوه به فروشندگان جزء شهر و مردم و مسافرین آمادگی کامل داشته باشد.
2- محل اقامه نماز نیز مورد بازدید وتکمیل قرار گیرد ضمناً سرویسها و اماکن رفاهی و استراحت گاههای رانندگان بایستی مناسب و قابل استفاده باشد .
3- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
4- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.  
*سازمان پارک ها و فضای سبز : 
1- سازمان موظف است حداكثرپنج باب پارک ترجیحا پارک غدیر برای ورودی از سمت تهران و پارک هفتم تیر برای مسافرین از سمت جنوب کشورو پارك بزرگ شهر،اطهر،آزادگان جهت نصب چادر آماده نموده و تمامی امکانات رفاهی برای مسافرین اعم از چادر آب جوش ، تلویزیون شهری وسایل بازی نقشه یزد و ... را آماده نموده و کلیه افراد خانواده را با در دست داشتن شناسنامه به داخل پارک راهنمایی کرده تا نسبت به نصب چادر اقدام نماید و سازمان موظف است با همکاری سایر مراجع نسبت به برقراری امنیت جهت کلیه مسافرین اقدام نماید و عوامل ذیربط از این مدخل در سایر قسمتهای شهرداری از برپا نمودن چادر در سایر مناطق با قدرت جلو گیری نماید.
2- سازمان موظف است تا تاریخ 20/12/1388 نسبت به آماده سازی پارکها و تعمیر و مرمت آنها اقدام نموده و با جدیت از فعالیت بخشهای خصوصی که رعایت زیبایی ، ایمنی و بهداشت و ... را نمی نمایند قاطعانه برخورد نمایند و نسبت به تعطیلی آن اقدام نماید. بدیهی است شهرداری بایستی امکانات زیستی و خدماتی مناسب در پارک را فراهم نماید و مسئول مشخصی از کارکنان شهرداری برای هر پارک مشخص نماید.
3- با توجه به بازدید صورت گرفته در شب ،روز 20/12/1388 توسط تعدادی از اعضای شورای شهر یزد و شهردار محترم از پارک بخش خصوصی واقع در پارک هفتم تیر به نظر میرسد محل مربوطه فاقد حداقل های ایمنی و تفریحی و بهداشتی و امنیتی بوده و پیشنهاد میگردد ظرف پنج روز آینده شهرداری باتوجه به عدم رعایت بند های مفاد قرارداد مطرح در کمیسیون معاملات به شماره 11327 مورخ 12/11/1387، توسط بخش خصوصی مربوطه(با استناد به بند 17-4 قرار داد فوق و عدم رعایت  بندهای 2-4 و 3-4 و 22-4 ) نسبت به لغو قرارداد فوق اقدام و محل را قلع و قمع نموده و به فضای باز پارک اضافه نموده و در ایام عید جهت نصب چادر مسافرین محیا نماید. ضمنا " در رابطه با قطع تعدادی از درختان پارک توسط پیمانکار ذیربط سازمان لازم است بررسیهای بایسته را معمول و با افرادی که مبادرت به قطع درخت نموده اند برخورد قاطع قانونی و قضایی نموده و در نهایت موضوع در کمیسیون ماده 14 شهرداری مطرح و اخذ تصمیم گردد.
4- سازمان بررسی کند در این پارک ها و فضا های سبز هرگونه خطری اعم از برق گرفتگی ، سقوط و ... را شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام نماید.
5- رسیدگی به فضای سبز و گلکاری معابر و ورودی و خروجی شهر.
6- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
7- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
* معاونت حمل ونقل و ترافیک: 
1- نصب تابلوهای راهنمایی و جهت نما مسافرین در مسیردر سطح معابر اصلی شهر.
2- معاونت مربوطه موظف است نسبت به فعال نمودن و نگه داشتن پارکینگهای سطح شهر در ایام عید اقدام نماید.
3- پارکینگ علیچی و ملااسماعیل و انتظاری و کلیه پارکینگهای موجود در معابر اصلی توسط بخش خصوصی یا شهرداری ارائه شود و بایستی در طول این ایام 24 ساعته فعال باشند و مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد.
4-کلیه پارکینگهای درون محله ای شناسایی ونسبت به نصب تابلوهای شناسایی برای مسافرین نوروزی اقدام شود.
5- معاونت مربوطه موظف است کلیه داربست های فلزی موجود و بنر ها و استندهایی که خطر زایی ترافیکی دارند شناسایی و نسبت به رفع خطر اقدام نماید.
6- خیابان مسجد جامع مسدود شده و از ورود وخروج هرگونه وسیله نقلیه در این ایام جلوگیری شود .
7- با ایجادموانع فیزیکی و همکاری پلیس راهور این اقدام را به صورت شایسته لحاظ کند.
8- معاونت موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
9- معاونت موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
*سازمان تاکسیرانی :  
1- تهیه کشیک تاکسی ها ، و چگونگی کنترل آنها و اعلام آن به شورا .
2- بازرسی تاکسیرانی بایستی در ایام تعطیل به صورت 24 ساعته فعال بوده و نسبت به کنترل تاکسیها در سطح شهر اقدام کامل و دقیقی انجام دهد.
3- نظارت و سرکشی ازآژانس ها و تاکسی های تلفنی با هماهنگی مراجع ذیربط به طور مستمر و مداوم صورت پذیرفته و در مورد رعایت نرخ های مصوب جهت مردم و به ویژه مسافرین کنترل لازم صورت گیرد.
4- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
5- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
* سازمان اتوبوسرانی :
1-گذاشتن تورگردشگری در صورت امکان همراه با راهنمای مسافرین در نقاط مختلف شهر وپارک.
2- به کارگیری حداکثر ظرفیت ناوگان حمل ونقل اتوبوسرانی دراین ایام.
3- نظارت بر وضعیت پوشش ظاهری رانندگان و خودروهای آنها و نحوه برخورد مناسب با مسافرین در طول ایام تعطیل.
4- با توجه به تغییر ساعت فصلی سال ، سازمان موظف است در کوتاهترین زمان ممکن ساعت فعالیت ناوگان خود را از ساعات آغازین صبح تا پایان شب در ایام تعطیلات نوروزی به مردم و شورا و شهرداری اعلام نماید.
5- عوامل سازمان موظف هستند به تخلفات ترافیکی و دوبله و توقف خارج از ایستگاه و باز گذاشتن درب اتوبوس در هنگام حرکت و ... رسیدگی وبرخورد قاطع منظور نمایند.
6- سازمان موظف است نسبت به بهسازی ایستگاههای موجود در سطح شهر اعم از نیمکت ها و سکوهای انتظار و تبلیغات شهری ایستگاهها و تبلیغات محیطی داخل اتوبوس به گونه ای نظارت نماید تا چهره شهر به نحو مطلوبی زیبا مانده و آسایش مسافرین در ایستگاهها رعایت گردد.
7- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
8- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد.
*سازمان پایانه های مسافر بری :
1- این سازمان موظف است نسبت به فعال و آماده به کار نمودن دفاتر فروش بلیط در محل ترمینال و در سطح شهر بنماید.
2- در سطح ترمینال نسبت به برقراری نظم و امنیت و رفاه حال مسافرین تمهیدات لازم را بیاندیشد .
3- از به وجود آمدن بازار سیاه در تامین و فروش بلیط جلوگیری نماید.
4- نسبت به تکمیل فروشگاه های موجود در ترمینال جدید در ایام عید نظارت نماید واز هر گونه اجحاف به مسافرین جلوگیری نماید.
5- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد.
6- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشد .
* شورای شهر :
1- موظف است شورایارها را احضار و در جلسه همایش گونه ای وظایف آنها را دراین ایام گوشزد وسعی نماید از طریق فعال نمودن شورایارها ضعف و قوت خدمات شهرداری پی ببرد و مشکلات و نواقص آنها را به مراجع ذیربط انعکاس داده تا بلافاصله نسبت به دفع آن ها اقدام گردد.
2- شورا موظف است با همکاری عوامل و اعضاء خود و استفاده از نظرات ستاد نظارتی شهرداری سازمانها و واحد های نمونه شهرداری و ادارات ذیمدخل درامور و شهرداری را شناسایی ودر مراسم ویژه ای که با حضور مسئولین شهری برگزار  می نماید از افراد و سازمانهای موفق تقدیر و تشکر نماید.
*شهرداری مرکزی:
1- شهرداری مرکز موظف است ستاد رسیدگی به شکایات را در سطح شهر و خروجی های آن مستقر نماید تا بتوان به شکایات و انتقادات و پیشنهادات و تشویقات رسیدگی کرد.
2- شهرداری مرکز موظف است دهه دوم اسفند را به عنوان دهه نهضت پاک سازی شهر یزد تخصیص دهد و مردم و ادارات و سازمانهای ذیربط را به کمک طلبیده تا چهره شهر را زیبا نماید.
3- شهرداری مرکز موظف است از پرداختن به کارهای نمادین به شدت پرهیز کرده و به کارهای بنیادین و وظایف مصرحه قانونی خود بپردازد و امور تبلیغی و ارشادی را به سایر ارگانها و سازمانها و ادارات بسپارد.
4- شهرداری مرکز موظف است از پرداختن سازمانها و شهرداریها به امور موازی و چاپ بنر و پوستر و ... جلوگیری نموده و صرفا شهرداری از طریق روابط عمومی اقدامات مربوطه را درقالب دفترچه یا بولتن تهیه و در اختیار مردم قرار دهد.
5- درصورتیکه بایستی وظایف سازمانها ازطریق معاونتهای ذیربط آماده و چاپ گردد صرفا معاونت خدمات و معاونت حمل و نقل وترافیک مجاز به چاپ بروشور هستند.
6- امور فرهنگی شهر در حیطه شهردار و مصوبات کمیسیون فرهنگی می باشد.
7- شهردار موظف است ستاد نظارت بر فعالیتهای سازمانها و ادارات تشکیل داده و گزارش آنها را به صورت مرتب اخذ و مطالعه نماید و در رفع نواقص و معایب آن اقدام سازمانها وافراد قابل تقدیر را بلافاصله تشویق نماید .
شهردارموظف است شماره تماس سازمانها و مسئولین آنها را به نحو مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.
*شهرداری های مناطق :
1- شهرداری های مناطق موظف هستند کلیه زمینهای مزاحم شهری و ساختمانهای مخروبه را شناسایی و به استناد ماده 55 قانون شهرداری مربوط به آن اقدام نموده و حتی الامقدور نسبت به تسطیح و پاک سازی آنها از زباله و نخاله و سایرموارد مشابه اقدام نمایند.
2- شهرداری ناحیه تاریخی موظف است به صورت کامل در ایام تعطیل در حالت آماده باش بوده و نسبت به ارائه خدمات در حیطه وظایف مربوطه اقدام نماید.
3- شهرداری ناحیه تاریخی موظف است نسبت به راهنمایی مسافرین نوروزی از طریق نصب تابلو و سایر موارد اقدام نماید.
4- شهرداری ناحیه تاریخی موظف است نسبت به تنظیف و رعایت اصول بهداشتی در بافت تاریخی اقدام لازم را بنماید.
5- به کلیه شهرداریها پیشنهاد میگردد به جای شهردار کشیک ، شهردار و یا ارشدترین معاون آنها با تعدادی از عوامل ، در سطح شهرداری و سطح شهر حضور داشته باشد.
6- شهرداری ها موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشند
7- شهرداریها موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده در تعطیلات نوروز میباشند
*سامانه 137 :
1- این سامانه موظف است در طول ایام تعطیل کماکان به صورت 24 ساعته و با تمام توان اقدام نموده و هرگونه شکایت و يادرخواست مردمی رادرکوتاه ترین زمان ممکن به سازمانها و ارگانهای خدمات رسانی وشهرداریها درمناطق وسایرحوزه های انتقال داده وبازخوردآن را تعقیب نموده و درسیستم ثبت نمایند وهرگونه کوتاهی مسئولین ذیربط را به شهردار گزارش دهد.
*کمیسیون حفاری ها : 
1- این کمیسیون ملزم است با همکاری معاون حمل و نقل وترافیک وعمرانی به گونه ای اقدام نماید که از تاریخ 15/12/1388 از هرگونه حفاری در سطح شهر و معابر اعم از کوچه ها و خیابانها و ... جلوگیری نماید و سازمانهای خدماتی ذیربط و پیمانکاران مربوط را ملزم نماید نسبت به تسطیح و آسفالت نمودن حفاری ها قبلی خود اقدام نماید.
2- شهرداری نیزملزم است ازهرگونه اقدام عمرانی در سطح معابر چه از طریق امانی و چه پیمانکاری به شدت اجتناب نماید.
 
*تهيه نقشه مسطحاتي شهر يزد       
2- پيرو بند 3 صورتجلسه مورخ 14/11/88 شورا لايحه شماره 204/48091- 22/9/88 شهرداري بشرح ذيل :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي‌آن ،با عنايت به نامه سازمان عمران بشماره 340/5394 مورخ 26/7/88 (تصوير پيوست) مبني بر اتمام قرارداد 221/29649 مورخ 23/6/87 جهت تهيه نقشه هاي مسطحاتي در شهر يزد خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد بابت تهيه نقشه هاي مسطحاتي در شهر يزد براي سال 88 با توجه به تفاهم نامه پيوست به مبلغ يك ميليارد ريال (000/000/000/1 ريال )به استناد ماده 19 آئين نامه مالي با سازمان عمران از محل كد 04-030-531 منعقد گردد.ضمناً آقايان حاجي محمد رضايي وعظيم زاده بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي – شهردار يزد»
موضوع مجدداً درصحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده ازسوي كميسيون برنامه وبودجه وپس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .
 
*اجازه ابلاغ اعتبار ديون عمراني به منطقه سه شهرداري
3- لايحه شماره 204/55991- 7/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5282- 8/11/88 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به نامه منطقه سه شهرداري به شماره 920/24948 مورخ 29/9/88 موضوع قراردادهاي اعلام شده و با توجه به اينكه قراردادهاي مذكور در سال 87 انجام شده و بدون اعتبار بوده ، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح ، اجازه فرمائيد از محل ديون حاصل از پروژه هاي اجرايي كد01-020-539 جمعاً مبلغ ششصد ميليون ريال (600.000.000 ريال ) به منطقه سه ابلاغ و پرداخت گردد.ضمناً آقاي مهندس كشفي شهردارمنطقه 3 به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي – شهردار يزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .
 
*تأمين اعتبار جهت بهسازي فضاي داخلي عوارض نقليه واقع دراداره راهنمايي رانندگي  
4- لايحه شماره 204/53548- 24/10/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5019- 24/10/88 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،با توجه به نامه منطقه يك شهرداري به شماره 735/21993 مورخ 8/10/88 (تصوير پيوست ) درخصوص بهسازي فضاي داخلي ساختمان عوارض شهرداري به مبلغ برآوردي هشتادو هفت ميليون وهشتادو دوهزارو هفتصدوپنجاه ريال(87.082.750 ريال ) و عدم اعتبار در بودجه سال 88 خواهشمند است ، موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح ، اجازه فرمائيد از محل كد 06-010-537 ساماندهي ساختمان مركز مبلغ مذكور كسر و به كد 09-010-537 ساماندهي فضاي داخلي ساختمان عوارض نقليه اضافه و در اصلاحيه بودجه سال 88 لحاظ گردد.ضمناً آقاي عظيمي زاده به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي- شهردار يزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد مخالفت قرارگرفت .
 
 *تملك تمامي پلاكهاي متعلق به آقاي محمود وعباس خيبري 
5- لايحه شماره 502/57884- 18/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5458- 18/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك تمامي از پلاكهاي شماره 1803/1142/6452 بخش 8 يزد و 1802/1142/6452 بخش 8 يزد و قسمتي از پلاك ثبتي شماره 1800/1142/6452 بخش 8 يزد واقع در طرح مصوب شبكه 30 متري تبليغات اسلامي متعلق به آقاي محمود و عباس خبيري اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و بر اساس ارزيابي انجام شده دوميلياردو پانصدوچهل وهفت ميليون ويكصدوسي وهشت هزار ريال( 2.547.138.000 ريال )بابت غرامت املاك در طرح تعيين كه پس از كسر عوارض حق تشرف قسمت باقيمانده ملك مسكوني به مبلغ سيصدو نودو هشت ميليون ويكصد هزار ريال( 398.100.000 ريال ) جمعاً مبلغ دو ميلياردو يكصدو چهل ونه ميليون وسي وهشت هزارريال ( 2.149.038.000ريال ) بستانكاري مالكين تعيين و مقرر شد براساس درخواست مالكين پنج قطعه از اراضي مهرآوران به شماره هاي 2374 و 2375 و 2376 و 2413 و 2426 با كاربري مسكوني و به ارزش جمعاً دو ميلياردو چهارصدوپنجاه ميليون وپانصد هزار ريال(2.450.500.000 ريال ) و وصول مابه التفاوت آن حداكثر تا اسفند ماه 89 و نقل و انتقال پلاكهاي در طرح به نام شهرداري و تحويل ملك ( آزادسازي) به ايشان واگذار گردد . عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگهاي ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده است خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل تملك اراضي 30 متري تبليغات اسلامي كد 82-020-531 به صورت تهاتر و پاياپاي اقدامات لازم معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي خواجه منصوري به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي – شهردار يزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .
 
*بررسي سوابق پلاك ثبتي واحد تجاري طبقه اول متعلق به آقاي عليرضا عابديني   
6- لايحه شماره 502/58319- 9/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5504- 20/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،با عنايت به بررسي از سوابق پلاك ثبتي شماره 3822/3514/6526 بخش 4 يزد واقع در فلكه اطلسي صفائيه به استحضار مي رساند آقاي عليرضا عابديني نسبت به دريافت پروانه ساختماني به شماره 16415 مورخ 18/11/87 برروي پلاك فوق اقدام نموده است با توجه به درخواست نامبرده درخصوص قسمتي از بدهي مربوطه بابت ملك فوق و پلاك شماره 9707 بخش 4 يزد موضوع دركميسيون توافقات مطرح و طبق توافق بعمل آمده به شماره 912/34100 مورخ 17/12/87 مقرر گرديد يك واحد تجاري طبقه اول به مساحت تقريبي 15/73 مترمربع تحت پلاك شماره 9707 بخش 4 يزد واقع در بلوار دانشجو جنب پمپ بنزين بصورت كامل( امتيازات ، آب ، برق ، گاز وتلفن و كابينت آشپزخانه MDF ورادياتور آلومينيم و آيفون تصويري و كولر و شيرآلات و سينگ روشنايي در حد معمول و پرده لوردراپه و رنگ آميزي كامل ، آسانسور) براساس نظريه هيأت ارزياب شهرداري از قرار هر متر مربع هيجده ميليون ريال( 18.000.000ريال ) در اختيار شهرداري قرار گيرد و مالك موظف است در هنگام تفكيك نسبت به انتقال واحد مربوط به شهرداري تا پايان سالجاري 88 اقدام نمايد . عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير فرم اخذ مجوز ونامه شماره 923/29656 مورخ 17/11/88 منطقه سه و نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده است ، خواهشمند است موضوع د شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً درصورت نياز آقاي خواجه منصوري جهت ارايه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي – شهردار يزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت.ضمناًمقررگرديد شهرداري با اخذ 10%(ده درصد)تخفيف نسبت به قيمت هرمترمربع آپارتمان فوق اقدام نمايد.
 
*بررسي سوابق پلاك ثبتي واحد تجاري طبقه سوم متعلق به آقاي عليرضا عابديني   
7- لايحه شماره 502/58318- 19/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5503- 20/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،با عنايت به بررسي از سوابق پلاك ثبتي شماره 3822/3514/6526 بخش 4 يزد واقع در فلكه اطلسي صفائيه به استحضار مي رساند آقاي عليرضا عابديني نسبت به دريافت پروانه ساختماني به شماره 16415 مورخ 18/11/87 بر روي پلاك فوق اقدام نموده است با توجه به درخواست نامبرده درخصوص قسمتي از بدهي مربوطه بابت ملك فوق و پلاك شماره 9707 بخش 4 يزد موضوع در كميسيون توافقات مطرح و طبق توافق بعمل آمده به شماره 912/27907 مورخ 30/10/88 مقرر گرديد يك واحد تجاري در طبقه سوم به مساحت تقريبي 40/77 مترمربع تحت پلاك شماره 9707 بخش 4 يزد واقع در بلوار دانشجو جنب پمپ بنزين بصورت كامل( امتيازات ، آب ، برق ، گاز وتلفن و كابينت آشپزخانه MDFورادياتور آلومينيم و آيفون تصويري و كولر و شيرآلات و سينگ روشنايي در حد معمول و پرده لوردراپه و رنگ آميزي كامل ، آسانسور) براساس نظريه هيأت ارزياب شهرداري از قرار هرمتر مربع هفده ميليون وپانصد هزار ريال ( 17.500.000ريال ) در اختيارشهرداري قرار گيرد و مالك موظف است در هنگام تفكيك نسبت به انتقال واحد مربوط به شهرداري تا پايان سالجاري 88 اقدام نمايد . عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير فرم اخذ مجوز و نامه شماره 26956/923 مورخ 17/11/88 منطقه سه و نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده است ، خواهشمند است موضوع د شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً درصورت نياز آقاي خواجه منصوري جهت ارايه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي – شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت . ضمناًمقررگرديد شهرداري با اخذ 10%(ده درصد)تخفيف نسبت به قيمت هرمترمربع آپارتمان فوق اقدام نمايد.
 
*درخواست اهالي كوي انديشه مبني براجراي گذر راسته پياده     
8- لايحه شماره 502/58559- 21/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5543- 27/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،بدينوسيله به استحضار مي رساند با عنايت به درخواست اهالي كوي انديشه و بينش و مصوبه شماره 39007/4 مورخ15/12/84 كميسيون ماده پنج (مسكن وشهرسازي) مبني بر اجراي گذر راسته پياده و دسترسي ساكنين خيابان انديشه به بلوار شهيدان اشرف صورتجلسه اي مورخ 8/7/88 في مابين شهرداري و مجتمع مسكوني ونوس در 6 بند تنظيم در ازاء واگذاري 50 متر مربع در سمت شمال طبق طرح مصوب و براساس نظريه كارشناسي به ازاء هر مترمربع چهارميليون ريال( 000/000/4 ريال) جمعاً مبلغ دويست ميليون ريال( 000/000/200 ريال ) بابت غرامت ملك در طرح تعيين و مقرر شد بابت هزينه حصار كشي به مبلغ پنجاه ميليون ريال ( 000/000/50 ريال )كسر وباقيمانده غرامت به مبلغ يكصدوپنجاه ميليون ريال (000/000/150 ريال) نسبت به اخذ مجوز و تجاري به ميزان 25 متر مربع بصورت يك واحد تجاري در طبقه همكف در ضلع جنوبي طبق كروكي پيوست اقدام و هزينه هاي آن تهاتر و پاياپاي گردد و مالك موظف به انتقال رسمي اسناد در طرح بنام شهرداري مي باشد عليهذا با عنايت به مشروحه فوض ضمن ارسال تصوير صورتجلسه مذكور منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نظريه كميسيون ماده پنج خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد اقدامات بعدي انجام پذيرد.ضمناً در صورت نياز اقاي خواجه منصوري جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي – شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .
 
*اجازه انعقاد تفاهم نامه احداث ميدان آيت ا…. خاتم با سازمان عمران براساس ماده 19 آئين نامه مالي      
9- لايحه شماره 204/56087- 8/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5278- 8/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،با توجه به مبلغ پيش بيني شده در بودجه 88 بابت احداث ميدان آيت الله خاتم ، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد براساس ماده 19 آئين نامه مالي شهرداري تفاهم نامه اي به مبلغ يك ميليارد ريال با سازمان عمران بابت پروژه فوق الذكر از محل كد 08-010-533 منعقد گردد.ضمناً آقاي عظيمي زاده – معاونت عمراني و فني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي – شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .
 
*آئين نامه مالي ومعاملاتي سازمان عمران      
10- لايحه شماره 340/58333- 19/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5487- 19/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،با توجه به نامه شماره 340/3177 مورخ 11/5/88 به پيوست يك نسخه از آئين نامه مالي و معاملاتي سازمان عمران كه براساس پيش نويس ارسالي از وزارت كشور تهيه و تنظيم شده است و توسط هيئت مديره و شوراي سازمان به تصويب رسيده ارائه مي گردد خواهشمند است نسبت به بررسي وتصويب نهايي اقدام نمائيد.ضمناً آقاي برائتي مسئول امور مالي وآقاي رضواني حسابرس داخلي سازمان بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي – شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، با توجه به بررسي هاي بعمل آمده دركميسيون برنامه وبودجه وپس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .
*احداث پارك كوثر        
11- لايحه شماره 204/58309- 19/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5502- 20/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،با توجه به نامه پيوست معاونت عمراني خواهشمنداست موافقت فرمائيد مبلغ سيصدميليون ريال (300.000.000 ريال) از رديف 53903001 (هزينه هاي پيش بيني نشده) كسر وبه رديف 53501018احداث پارك كوثر اضافه گردد . ضمناً آقاي عظيمي زاده به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد .                    ميروكيلي – شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرارگرفت .
 
* طرح اجرايي گذر 12 متري باغ گردو     
 12 –  نامه شماره 310/56686- 11/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5459- 18/11/88 :
« شوراي محترم اسلامي شهرسلام عليكم ؛ احتراماً ، به پيوست چهارنسخه طرح اجرايي گذر12 متري باغ گردو واقع درحسن آباد بانضمام كپي طرح تفصيلي (5H)و فايل كامپيوتري (CD )مربوطه ارسال مي گردد . خواهشمنداست پس ازبررسي وتأئيد نتيجه را به شهرداري اعلام فرمائيد . ميروكيلي - شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ،باتوجه به بررسي هاي بعمل آمده وتوضيحات رياست كميسيون عمران و پس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف‌، موافق طرح اجرايي فوق مورد تأئيد قرارگرفت .
 
* طرح اجرايي شبكه حدفاصل كوچه شهيد بكايي     
 13 –  نامه شماره 310/57989- 18/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5473- 19/11/88 :
« شوراي محترم اسلامي شهرسلام عليكم ؛ احتراماً ، به پيوست چهارسري نقشه هاي طرح اجرايي شبكه حدفاصل كوچه شهيد بكايي وكوچه پشت باغ بانضمام CD مربوطه وطرح تفصيلي ارسال مي گردد . خواهشمنداست پس ازبررسي وتأئيد نتيجه را به شهرداري اعلام فرمائيد . ميروكيلي - شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ،باتوجه به بررسي هاي بعمل آمده وتوضيحات رياست كميسيون عمران و پس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف‌، موافق طرح اجرايي فوق مورد تأئيد قرارگرفت .
 
*واگذاري ماشين آلات راهسازي به سازمان عمران        
14- لايحه شماره 315/56984- 13/11/88 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5370- 13/11/88 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با توجه به نياز سازمان عمران به ماشين آلات راهسازي و براساس صورتجلسه پيوست به شماره 54238 مورخ 28/10/88 شهرداري يزد در نظر دارد يك دستگاه گريدر مدل( 1D180HG)با وزنه جلو وعقب به قيمت كارشناسي يك ميليارد و هفتصد و چهل ميليون ريال و يكدستگاه غلطك ويبره مدل(C100HCD)با درام درايو به قيمت كارشناسي هفتصد و بيست ميليون ريال(تصوير پيوست) را واگذار و بدليل نقدينگي به حساب فيمابين منظور نمايد. بنابراين خواهشمند است ،موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد براساس ماده 19 آئين نامه مالي شهرداريها به شرح فوق اقدام و از محل مطالبات سازمان تسويه گردد. ضمناً آقاي عظيمي زاده و مجيدي بعنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.ميروكيلي – شهرداريزد »
مراتب درصحن علني شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد مخالفت قرارگرفت . ضمناً مقررگرديد شهرداري براساس بند 1 صورتجلسه مورخ 7/2/88 (رديف 53503002 بودجه سال 88 شهرداري ) وتصميمات اتخاذ شده درآن صورتجلسه مبني بر دراختيار قراردادن ماشين آلات وتجهيزات عمراني براي مناطق سه گانه وتأكيد اين شورا جهت اجراي مصوبات وهزينه كرد طبق رديف               پيش بيني شده دربودجه سال 88 اقدام نمايد وهمچنين تمهيدات لازم درخصوص تأمين نيروي انساني (راننده) را معمول ونتيجه را حداكثرتاتاريخ 20/12/88 به شورا گزارشنمايد .
 
*پاسخ به ايراد فرمانداري دررابطه با احداث پلهاي مكانيزه عابر پياده        
15- نامه شماره 1/7859- 10/9/88 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا بشماره 4355- 10/9/88 درخصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به بند يك صورتجلسه مورخ 20/8/88 شورا دررابطه با احداث پلهاي مكانيزه عابر پياده موضوع مجدداً  درصحن علني شورا مطرح پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق مقررگرديد متن ذيل بعنوان پاسخ اين شورا به فرمانداري ارسال گردد :
« درخصوص اعتراض فرمانداري محترم شهرستان يزد به بند يك مصوبه صورتجلسه 20/8/88 شوراي اسلامي شهر يزد موضوع مشاركت در احداث پلهاي عابر پياده مكانيزه سطح شهر منضم به تصوير انجمن صنفي كانونهاي تبليغاتي استان يزد و نامه شماره 913 مورخ 4/2/88 ضمن تقديم تصاوير آگهي‌هاي فراخوان مشاركت شهرداري يزد در چندين نوبت در روزنامه‌هاي كثيرالانتشار سراسري و محلي باستحضار مي‌رساند قرارداد مذكور باستناد آگهي‌هاي فراخوان مشاركت منتشره و عدم توان شركتهاي تبليغاتي در حجم كلي سرمايه‌گذاري احداث پروژه عليرغم اطلاع از انتشار آگهي‌ها و نيز تماسهاي مكرر تلفني منعقد گرديده و به عنوان نمونه اسامي شركتهايي كه به فراخوان منتشره پاسخ داده‌اند مي‌توان به شركت‌هاي اوج گستر، آسانسور اتحاد گستر مهرنگار، ايمن سازان كبير يزد، پيام تجاري، طلوع طلائيه،ايده پردازان آريا، پيشگامان رسانه كوير،طراحان پارسيان، گروه تبليغاتي شايان، لسان گرافيك، آقاي سيدعلي علوي و آقاي احمد جبلي اشاره كرد كه بدليل عدم ارائه ضمانتنامه يا اسناد بانكي مشاركت حاصل نگرديد.
درخصوص اظهارات شركت تبليغاتي هنرمند نيز باستحضار مي‌رساند شركت مذكور از سال 84 قرارداد مشاركت احداث پلهاي عابر پياده معمولي داشتند كه از تعداد 18 محل تاكنون اين شركت در 6 محل پل احداث نموده‌اند و به ساير تعهدات خود عمل ننموده‌اند. شايان ذكر است 6 محل احداثي عمدتاً از محلهايي مي‌باشد كه از جهت اقتصاد تبليغاتي به صرفه و صلاح شركت هنرمند و ساير محلها اهميت كمتري داشته‌اند و شايد دليل اصلي عدم اقدام ايشان به جز چند مورد كه مشكلات جابجايي تأسيسات يا معارضين احتمالي داشته سهل انگاري و تسامح اين شركت كاملاً مبرهن ‌باشد و نظر اين شهرداري با توجه به گذشت قريب به 5 سال از قرارداد، اقدام بر اساس مفاد قرارداد في‌مابين مي‌باشد.درخاتمه تأكيد مي‌نمايم انتشار فراخوان مشاركت صرفاً احداث پلهاي عابر پياده مكانيزه الزاماً به مفهوم فراخوان شركتهاي تبليغاتي نبوده و نيست بلكه نوع فراخوان عام و به صورت جذب و جلب سرمايه‌گذاران جهت احداث و اجراي پروژه مي‌باشد و سرمايه‌گذاران اجراي پروژه مسئوليت ارائه مجوز بهره‌برداري تبليغاتي را دارند و بند 7-4 قرارداد كه تصريح به مسئوليت ارائه مجوز توسط شريك را دارد. همچنين با عنايت به مسبوق به سابقه بودن مشاركت پلهاي عابر پياده و ضرورت روزافزون اجراي آنها به منظور كاهش تصادفات منجر به مرگ و مير و وضعيت اعتباري و نيز مفاد قرارداد بنظر مي‌رسد صرفه و صلاح شهرداري و شهروندان در تسريع و تصويب و ابلاغ قرارداد خواهد بود.»
 
*پاسخ به ايراد فرمانداري دررابطه درخواست جمعي از اهالي (مالكين)بلوار امام رضا(ع)        
16- نامه شماره 1/9866- 6/11/88 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا بشماره 5254- 7/11/88 درخصوص رديف سه ايراد آن فرمانداري نسبت به بند هشت صورتجلسه مورخ 20/10/88 شورا دررابطه با درخواست جمعي ازاهالي (مالكين) بلوار امام رضا (ع) موضوع مجدداً درصحن علني شورا مطرح پس از بحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف ، موافق مقررگرديد متن ذيل بعنوان پاسخ اين شورا به فرمانداري ارسال گردد :
«همانگونه كه مستحضريد ماده 79 قانون شوراها ناظر به پرداخت هاي شهرداري بوده ومستلزم سير تشريفات خاص مي باشد ومواد 33و34 آيين نامه مالي شهرداريها نيز پرداخت هزينه ها را منوط به تحقق شرايطي دانسته ومنطوق تبصره ماده 33 نيز ايجاد تعهد را درصلاحيت شهردار يا مأذونين از طرف او مي داند كه امري روشن است درلايحه ارسالي موضوع ايجاد هرگونه تعهد يا پرداخت وجه توسط شهرداري منتفي بوده وصرفاً موضوع را مي توان اعطاي برخي معافيت ها درنظر گرفت كه درشرايط زماني خاص توسط عالي ترين مقام دستگاه اجرايي به منظور پيشبرد فعاليت عمراني اعمال گرديده است وبديهي است عدم پايبندي برآنچه گذشته است درآينده آثار نامطلوبي را به دنبال داشته وموجب سلب اعتماد درتعاملات مجموعه با اشخاص خواهد گرديد . لذا خواهشمنداست درصورت امكان با درنظر گرفتن حقوق مكتسبه اشخاص وشرايط حاكم برآن زمان موافقت فرماييد . »
درپايان مقررگرديد ايرادات فرمانداري منبعد درصحن علني شورا مطرح ومصوبه آن به عنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد .
جلسه درساعت 10 با ذكر صلوات خاتمه يافت .