سيصد وپنجاه و نهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد وپنجاه و نهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصد وپنجاه و نهمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 16 روز يك شنبه مورخ 27/4/89 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد (ص) و با عرض تبريك اعياد شعبانيه، پيشاپيش فرا رسيدن سالروز ميلاد با سعادت حضرت علي‌اكبر(ع)- روز جوان را تبريك و تهنيت عرض نمود.
سپس ضمن تقدير و تشكر از شهرداري به دليل اقدامات انجام شده مبني بر احداث و بهره‌برداري پاركينگ روباز در خيابان فرخي و همچنين برگزاري مراسم كلنگ زني پروژه غيرهمسطح مهديه با حضور استاندارمحترم و ساير مسئولين استان و اقدامات و فعاليت‌هاي صورت گرفته تا كنون جهت شروع عمليات اجرايي آن پروژه اظهار داشت با توجه به سخنان استاندار محترم و تأكيد ايشان در آن مراسم مبني بر بهبود وضعيت حمل و نقل عمومي و ايجاد مترو در يزد، الحاق نمودن شهرهاي حميديا و شاهديه به شهر يزد جهت كلان شهر شدن و اخذ اعتبارات دولتي بيشتر جهت عمران و آباداني شهر يزد، ساماندهي بلوار فرودگاه و آزادگان ، از شهرداري خواست تا با جديت پي‌گيريهاي لازم را در زمينه موضوعات فوق معمول نمايد.
وي در ادامه از پي‌گيريهاي بعمل آمده و دستور استاندار محترم به دستگاههاي استان و مجموعه‌هاي مربوطه مبني بر هر گونه همكاري و همراهي در جهت احداث جاده براي دستيابي هر چه سريعتر و آسان سلاخها به كشتارگاه صنعتي مطالبي را عنوان نمود.
سپس ايشان پيشنهاد نمود با توجه به بازنشسته شدن تعداد زيادي از كاركنان شهرداري و در جهت استفاده بيشتر از تجارب كاري آن افراد، شهرداري كانوني را به نام بازنشستگان شهرداري تشكيل نمايد.
در ادامه جلسه آقاي خباززاده يزدي ضمن تبريك اعياد شعبانيه، در راستاي ايجاد مشاركت وسرمايه‌گذاري شهروندان با شهرداري همانند احداث ميدان مركزي جديد ميوه و تره‌بار و راههاي جديد مشاركت و منابع پايدار موجود در كشور و آشنايي با انتشار اوراق مشاركت شهرداري‌ها در سراسر كشور كه يكي از مهمترين و اصلي‌ترين روشهاي تأمين مالي طرحهاي عمراني دولت مطرح مي‌باشد و شهرداري‌ها بعنوان مجري اين طرح هستند، توضيحات كامل و جامع ارائه نمود.
سپس آقاي ميروكيلي شهردار محترم ضمن تبريك اعياد شعبانيه، در خصوص شروع و آغاز بكار عمليات اجرايي تقاطع غيرهمسطح مهديه و برگزاري مراسم كلنگ زني با حضور استاندار محترم و مسدود شدن بعضي از مسيرهاي منتهي به آن پروژه و ايجاد ترافيك زياد، هزينه‌هاي انجام شده در رابطه با توليد آسفالت در كارخانه آسفالت شهرداري، جلوگيري از تخليه خاك و نخاله در ميدان جديدالاحداث خاتم، آزادسازي و تخريب باقي‌مانده پلاك‌هاي موجود در پروژه 30 متري خاتم، اقدامات انجام شده در پروژه پل پروفسور حسابي، بحث كشتارگاه صنعتي و بيان مسائل و مشكلات موجود و همچنين سهام آن كشتارگاه، توضيحات كاملي ارائه نمود.
 
مصوبات :
 
    تفاهم نامه انتخاب كارگزار انتشار اوراق مشاركت
1- لايحه شماره 275/18523- 26/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1533- 26/4/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو پيشنهاد شماره1797ـ 23/4/89 به استحضار مي رساند با عنايت به مذاكره انجام شده در رابطه با انتخاب كارگزار جهت انتشار اوراق مشاركت به عرض مي رساند : با توجه به سميناري كه اخيراً در سازمان شهرداريها در رابطه با چگونگي انتشار اوراق مشاركت برگزار گرديد اكثر شهرداريهاي موفق در زمينه انتشار اوراق مشاركت جهت اجراي پروژه هاي خود با همكاري شركت عمران و مسكن سازان استاني بنمايندگي از شركت مادر تخصصی عمران و بهسازي شهری ايران وابسته به وزارت مسكن و شهرسازي اقدام نموده اند ، لذا شهرداري يزد نيز با عنايت به تجربه شركت مذكور در نظر دارد كارگزاري پروژه مذكور را به شركت مسكن سازان يزد واگذار كه تفاهم نامه اي در اين رابطه تنظيم كه به پيوست تقديم مي گردد ، خواهشمند است در صورت موافقت با كليات تفاهم نامه مراتب اعلام تا نسبت به تنظيم قرارداد و شرح خدمات كارگزار و همچنين تعيين مبلغ حق الزحمه ، اقدام و جهت بررسي و تصويب به آن شوراي محترم ارسال گردد . ضمناً محل تأمين اعتبار آن در هنگام ارسال قرارداد مربوطه مشخص خواهد گرديد.ضمناً آقاي مهندس فرامرز رمضاني و روستائي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.  ميروكيلي- شهرداريزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق كليات تفاهم‌نامه پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    درخواست مجوز بابت تسهيل در وصول مطالبات از كسبه
 2- لايحه شماره 230/17988- 23/4/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1501- 23/4/89 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،به منظور مساعدت به متصديان كسب و پيشه جهت اخذ پروانه كسب، پرداخت مطالبات شهرداري و همچنين ساماندهي نماي ساختمانهاي تجاري سطح شهر پيشنهاد مي‌گردد:
از كليه متقاضياني كه درخواست پروانه كسب دارند پس از ارائه مدارك و اطلاعات لازم صرفاً عوارض كسب سال 89 مطالبه و اقدامات بعدي صورت پذيرد و در زمان صدور مفاصا حساب مابقي مطالبات وصو­ل گردد.
1- از زمان صدور جواب استعلام به مجمع امور صنفي و يا اتحاديه ها يك سال به درخواست كننده پروانه كسب مهلت داده شود تا نسبت به پرداخت بدهي ساختمان خود اقدام نمايد.
2- در صورتي كه مؤدي اقدام به بازسازي نماي ساختمان تجاري خود بر اساس ضوابط شهرسازي و با اخذ تاييد شهردار منطقه نمايد مشمول 50% تخفيف عوارض ساليانه كسب تا دو سال شود.
3- عوارض و جرايم ساختماني متعلق به كسبه اي كه درخواست پروانه كسب دارند و يا اقدام به پرداخت آن نمايند تا ­­36 ماه تقسيط گردد. مشروط بر اينكه بناي احداثي تا پايان سال 88 باشد .
ضمناً آقاي مجيدي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . ميروكيلي - شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با توجه به بررسي هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    تعيين تكليف كارخانه سعادت نساجان
3- لايحه شماره 502/9543- 3/3/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 742- 4/3/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، پيرو نامه شماره 505/38360 مورخ 15/8/87 و با عنايت به صورتجلسه مورخ 10/6/87 آن شوراي محترم بدينوسيله تصوير يك نسخه از توافقنامه شماره 7608 مورخ 21/2/89 في مابين شركت سعادت نساجان و شهرداري درخصوص محل سابق كارخانه سعادت نساجان و جهت تعيين تكليف يك پنجم سهم شهرداري از ششدانگ كارخانه فوق و نحوه وصول آن و برگهاي ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده است ارسال مي گردد ، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح در صورت موافقت اجازه فرمايند طبق صورتجلسه مذكور اقدامات بعدي معمول گردد .ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.  احمد زرگرباشي- كفيل شهرداري يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پيشنهاد فوق مشروط به كسر تمامي بدهي مربوط به عوارضات متعلق به كارخانه سعادت نساجان، مورد تصويب قرار گرفت.
 
    تبليغات نيمه شعبان
4- با توجه به نياز مبرم هيأتهاي مذهبي، دستگاههاي دولتي و گروههاي مردمي به نصب داربست فلزي جهت برگزاري مراسم نيمه شعبان، موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق با نصب داربست فلزي در محل‌هاي مناسب (به غير از داخل ميادين شهر) با رعايت نكات ايمني واصول زيباسازي از روزپنج‌شنبه مورخ 31/4/89 لغايت جمعه مورخ 8/5/89 مورد تصويب قرار گرفت.
 
    معرفي يك نفر از اعضاء در كميسيون تحويل قطعي- موقت شهرداري
5- بنا به پيشنهاد آقاي كوچك زاده در خصوص معرفي يك نفر از اعضاء شورا جهت حضور در كميسيون تحويل قطعي-موقت پروژه‌ها براي بخش‌هاي غير عمراني از جمله خدمات و ترافيك موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر ، آقاي سيد علي محمد ميرحسيني بعنوان نماينده شورا در اين زمينه تعيين و انتخاب شدند.
 
    طرح پيشنهادي جهت تعريض خيابان فرخي
6- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي «آقايان ميرحسيني، كوچك‌زاده، پارساييان، خباززاده‌يزدي، فقيه خراساني، مطهريان و سركار خانم‌ حيدري» ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1543-27/4/89 :
موضوع : درخواست طرح پيشنهادي شهرداري جهت تعريض خيابان فرخي بصورت مشاركتي .
توضيح : «امضاء كنندگان ذيل درخواست مي‌كنيم بنا به نياز آينده و افزايش تعداد وسائط نقليه و ايجاد مكان‌هاي عمومي با توجه به امكانات موجود خيابان فرخي طرف مقابل بيمارستان و سازمان تأمين اجتماعي، شهرداري طرح پيشنهادي خود را جهت تعريض اين خيابان بصورت مشاركتي ارائه نمايد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق طرح پيشنهادي فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
    معرفي يك نفر از اعضاء جهت تدوين آيين‌نامه مديريت تبليغات محيطي شهر يزد
7- نامه شماره 47/1666-13/4/89 سرپرست سازمان رفاهي-تفريحي شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1394-14/4/89:
«احتراماً با عنايت به مصوبه مورخ 19/2/89 شوراي محترم اسلامي شهر مبني بر اعمال مديريت متمركز تبليغات محيطي شهر يزد (تجاري) صرفاً از طريق سازمان رفاهي-تفريحي و در اجراي قسمت اخير مصوبه مذكور جهت تنظيم آيين نامه اجرايي مربوطه، خواهشمند است دستور فرماييد نماينده محترم شورا جهت همكاري لازم به اين سازمان معرفي گردند كه مزيد امتنان خواهد بود.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر آقاي سيد علي محمد ميرحسيني بعنوان نماينده شورا در اين زمينه انتخاب شدند.
 
       برگزاري همايش در خصوص بافت تاريخي يزد
8- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي «آقايان ميرحسيني، كوچك‌زاده، حرزاده، فقيه خراساني، و سركار خانم‌ها وزيري و حيدري» ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1560-27/4/89 :
موضوع : برگزاري همايش در خصوص بافت تاريخي يزد
توضيح : «امضاء كنندگان زير پيشنهاد مي‌نمايند بمنظور پي‌گيري جمع بندي نظريات اعضاء شورا و صاحب‌نظران در خصوص بافت تاريخي يزد و استفاده از تجربه شهرهاي موفق در اين زمينه به كميسيون عمران شورا مأموريت داده شود كه همايش در اين خصوص در اسرع وقت تشكيل داده و نظريات صاحب‌نظران را در نحوه برخورد با بافت تاريخي شهر يزد جمع‌بندي و نتيجه‌گيري نمايد وسپس پي‌‌گيريهاي لازم بمنظور لحاظ نمودن آن نتايج در تصميمات مربوطه از طرف ارگانها و نهادهاي مختلف صورت گيرد از جمله تصميمات مربوط به ثبت جهاني و ميزان آن و نحوه حفظ و نگهداري، بازسازي ونوسازي و احياء واقعي در بافت تاريخي يزد با اين وسعت و حل مشكل شهر و شهروندان.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق طرح پيشنهادي فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه درساعت  19 با ذكر صلوات خاتمه يافت.