سهم شهر یزد از بودجه استان تنها 25 درصد است

سهم شهر یزد از بودجه استان تنها 25 درصد است

عضو شورای شهر یزد با بیان اینکه شهروندان یزدی 70 درصد جمعیت استان یزد را شامل می شوند؛ سهم شهر یزد را 25 درصد از بودجه کل استان یزد اعلام کرد.
به گزارش مهرنوشت؛ حمیدرضا قمی در هشتاد و سومین صحن علنی شورای شهر یزد با بیان اینکه شهر یزد در حال کوچک شدن و قدرت شهر در حال کاسته شدن است؛ بیان داشت: سهم مناسبی از بودجه استانی برای شهرستان یزد تخصیص داده نمی شود.
وی با بیان اینکه شهروندان یزدی 70 درصد جمعیت استان یزد را شامل می شوند؛ با انتقاد بر نحوه تخصیص بودجه، سهم شهر یزد را 25 درصد از بودجه کل استان یزد اعلام کرد.
قمی با اشاره به اینکه تمام زیرساخت های شهری در یزد می باشد؛ افزود:  علیرغم شرایطی که پیش آمده است؛ مناطق تجاری و اقتصادی استان نیز در اختیار شهرهای کوچک قرار گرفته و این مهم توسعه یزد، ارائه خدمات و جذب سرمایه گزاری در استان را با دشواری روبرو کرده است.
وی با انتقاد بر اینکه مجلس شورای اسلامی بعضی از معادن را از پرداخت مالیات معاف کرده است؛ عنوان کرد: سهم هزار تا هزار و 500 میلیاردی معادن استان یزد از پرداخت مالیات از جیب تجار و صنعتگران یزدی تامین می شود.
رئیس شورای شهرستان یزد با تاکید بر اینکه نگهداری، حفاظت و مراقبت شهر جهانی یزد تلاش و هزینه مضاعفی را می طلبد؛ افزود: شهر یزد با اهداف، مسائل و برنامه های بزرگ بدون بودجه و پشتوانه اداره می شود و نمی توان با شرایط فعلی یزد جهانی را آنگونه که شایسته است؛ اداره نمود.
عضو شورای شهر یزد خاطرنشان کرد: میبد 19 درصد، مهریز 17 درصد، خاتم 28 درصد، تفت 20 درصد، بهاباد 12 درصد، بافق 13 درصد، اردکان 23 درصد و ابرکوه 26 درصد از سهم بودجه کل استان یزد را شامل می شوند.