سهمیه نادیده گرفته شده از پساب به یزد اختصاص یابد

سهمیه نادیده گرفته شده از پساب به یزد اختصاص یابد

رئیس کمیسیون خدمات شهری خواستار شد:
سهمیه نادیده گرفته شده از پساب به یزد اختصاص یابد 
 
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر با تاکید بر اینکه شهرداری یزد هم برای نگهداری فضای سبز موجود و هم برای توسعه فضای سبز به پساب نیاز دارد، می‌گوید: پیش از این 30 لیتر در ثانیه از پساب تصفیه خانه فاضلاب به یزد، 9 لیتر در ثانیه به شهرداری زارچ و 9 لیتر در ثانیه نیز به شهرداری شاهدیه اختصاص یافته بود که این تخصیص از سوی وزارت نیرو ملغی شد.
«مهدی کاشفی‌زاده» با تاکید بر اینکه تکمیل شبکه فاضلاب از نظر مباحث زیست محیطی از اهمیت بسزایی برخوردار است، ادامه می‌دهد: از سوی دیگر پساب حاصل از تصفیه خانه می‌تواند نقش بسزایی در تامین آب مورد نیاز شهرداری‌ها برای نگهداری و توسعه فضای سبز داشته باشد.
وی می‌گوید: برخورداری شهرداری‌ها از پساب تصفیه خانه فاضلاب در شرایطی که نگهداری و توسعه فضای سبز برای افزایش روحیه نشاط و شادابی شهروندان حائز اهمیت است با جدیت از سوی شورای شهر در حال پیگیری است.
کاشفی‌زاده تاکید می‌کند: شهرداری برای نگهداری و توسعه فضای سبز با کمبود آب مواجه است و منابع موجود روز به روز با کاهش برداشت مواجه است از این رو تخصیص پساب برای شهرداری تا حدودی این نیاز مرتفع خواهد شد.
وی با گلایه از ملغی شدن سهمیه شهرداری یزد از پساب، می‌گوید: از شهرداری خواسته شده برای احیای این سهمیه، نسبت به سرمایه گذاری در تکمیل تصفیه خانه و شبکه فاضلاب اقدام کند در حالی که پساب در حال حاضر به حال خود رها شده و اثرات مخربی را در منطقه ایجاد کرده است و خواهد کرد از این رو رایزنی از سوی شرکت اب منطقه‌ای استان در حال انجام است تا سهمیه شهرداری محقق شود.
 
معضلات تکمیل نشدن شبکه فاضلاب
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی یزد با تاکید بر اینکه تکمیل نشدن شبکه فاضلاب مشکلات زیست محیطی بسیاری را برای شهر به دنبال خواهد داشت، اظهار می‌کند: در حال حاضر بخشی از فاضلاب خانگی و صنعتی به روش‌های نادرست حمل و دفع می‌شود و بسیاری از تانکرهای حامل فاضلاب در ساعات شب در طول مسیر و در محیط اطراف شهر فاضلاب را تخلیه می‌‌کنند که خسارت جبران ناپذیر زیست محیطی دارد.
«مهدی کاشفی‌زاده» ادامه می‌دهد: پیشنهاداتی برای فراهم کردن فرصت انتقال این فاضلاب‌ها به تصفیه خانه فاضلاب یزد مطرح و قرار است تانکرهای فاضلاب خانگی و صنعتی شناسنامه دار شود اما در نهایت تکمیل شبکه فاضلاب از اهمیت بسزایی برخوردار است.