سخنگوي شوراي اسلامي شهر يزد: شوراي شهر را به اطاق شيشه اي روبروي ديدگان مردم تبديل مي كنيم

سخنگوي شوراي اسلامي شهر يزد: شوراي شهر را به اطاق شيشه اي روبروي ديدگان مردم تبديل مي كنيم
وظيفه اصلي سخنگوي شوراي شهر اطلاع رساني شفاف به مردم از آنچه در شورا مي گذرد است به نحوي كه مردم احساس كنند شورا مانند اطاقكي شيشه اي همواره برابر ديدگان آنهاست .
  به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر يزد وحيدرضا خباززاده يزدي  با بيان اين مطلب اظهار داشت اين حق مسلم مردم است كه بدانند آنهايي كه با رأي مستقيم شهروندان به شوراي شهر راه يافته اند در اين نهاد چه مي كنند.
خباززاده يزدي با اشاره به آفتي كه همواره پس از انتخابات و گرفتن رأي مردم بوجود مي آيد و آن گسسته شدن ارتباط مردم با انتخاب شدگان است ، اظهار داشت : به عنوان سخنگوي سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد كه از سوي منتخبان مردم براي اين مسئوليت انتخاب شده ام بنا دارم تا اين دوره از شوراي شهر يزد را از اين آفت دور بداريم.
  وي اظهار داشت : اگر رأي دادن مردم را يك پروسه بدانيم كه انتظار تكرار شدن دوباره آنرا در چهارسال بعد داريم نبايد آنها را از آنچه در مورد سرنوشت شهري شان در حال رخ دادن است بي خبر بگذاريم.
  خباززاده در اين خصوص به نقش بسيار مهم رسانه ها و مطبوعات به عنوان ركن چهارم دموكراسي و حلقه واسط ميان انتخاب شدگان و مردم اشاره كرد و افزود: براي ارتباط مستقيم با مردم راهي بهتر از برقراري ارتباط مناسب با مطبوعات و رسانه ها نداريم . مطبوعات چشم بيناي جامعه هستند كه با حضور ناظرانه خودشان از بروز هرگونه انحراف و يا خداي نكرده فساد جلوگيري مي كنند.
  وي با تاكيد بر عدم وجود محدوديت براي حضور خبرنگاران در جلسات علني شوراي اسلامي شهر يزد به تمهيدات انديشيده شده براي حضور موثر و مستمر نمايندگان محترم رسانه هاي گروهي در جلسات سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد اشاره كرد و تصريح كرد : خبرنگاران اصحاب محترم مطبوعات كشوري و محلي ،راديو و تلويزيون، نمايندگان خبرگزاري ها و خبرنگاران سايت هاي خبري داراي مجوز مي توانند با تماس با اينجانب از نحوه برقراري ارتباط موثر با شوراي شهر يزد مطلع شوند و همكاري مناسبي با آنها داشته باشيم .
 وي برقرار ماندن ارتباط معنوي رأي دهندگان با شوراي شهر از طريق اطلاع رساني مناسبي را به عنوان پشتوانه محكم تصميمات شورا در حال حاضر ذكر كرد و افزود : برقراري اين ارتباط داراي منافع دو طرفه است و از سوي ديگر مردم نيز در جريان تصميم گيري هايي كه به نوعي به منافع شهري و حقوق شهروندي شان تاثير گذار است آشنا مي شوند .
  خباززاده يزدي در پايان ضمن دعوت مجدد از اصحاب خبر و اطلاع رساني براي حضور در جلسات شوراي اسلامي شهر يزد : اظهار داشت برنامه اي براي ساماندهي اين حضور مستمر و مثمر ثمر در دست تدوين داريم كه به زودي به اطلاع خبرنگاران محترم خواهد رسيد.