سامانه معرفی جاذبه‌ها و تسهیل در گردشگری یزد ایجاد می‌شود

سامانه معرفی جاذبه‌ها و تسهیل در گردشگری یزد ایجاد می‌شود

رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد از ایجاد سامانه معرفی جاذبه‌ها و تسهیل در گردشگری یزد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، حمیدرضا قمی در یکصد و پنجمین نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد در ارتباط با اقدامات صورت گرفته توسط کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه ویژه صورت گیرد، بحث استفاده از ظرفیت‌های بالای گردشگری یزد است.
وی با بیان اینکه یزد از ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه گردشگری برخوردار است خاطرنشان کرد: سایت معرفی یزد در دستور کار کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد قرار گرفته که دو وظیفه معرفی جاذبه‌ها و تسهیل در گردشگری یزد را دنبال می‌کند.
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد عنوان کرد: از نظرات مجریان چند نمونه کارهای انجام شده استفاده کردیم و گزارش‌های وارده در شورا مطرح شد و در نهایت مقرر شد کمیته‌ای با محوریت مرکز خلاقیت و نوآوری شهر، سازمان فاوا و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تشکیل شود.
قمی در ارتباط با روند فعالیت این کارگروه عنوان کرد: این کمیسیون اقدام به استخراج شرح درخواست‌های و نیازهای موجود در ارتباط با معرفی جاذبه های شهر یزد و تسهیل گردشگری می‌کند.
وی ادامه داد: فراخوانی برای وضعیت موجود و کسانی که در این زمینه کار کرده‌اند منتشر می‌شود و در نهایت یا امکانات موجود در این زمینه برای بهره‌برداری هرچه بهتر تجمیع می‌شود و یا طرح جدیدی برای یک سایت نو ارائه می‌گردد.
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: با توجه به افزایش روز افزون استفاده از تکنولوژی‌های مبتنی بر وب، ایجاد چنین سامانه‌هایی نقش بسیار مهمی در تسهیل در گردشگری یزد ایفا می‌کند.