روند اجرایی سمپوزیوم مجسمه های خشتی بررسی شد

روند اجرایی سمپوزیوم مجسمه های خشتی بررسی شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد، در جلسه کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر یزد روند اجرایی سمپوزیوم مجسمه های خشتی بررسی و شیوه برگزاری با حضور مدیران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
کهفی از مدیران اجرایی این سمپوزیوم به چگونگی برگزاری، نحوه تشکیل شورای سیاستگذاری و اهداف اشاره کرد و افزود: از جمله اهداف این سمپوزیوم معرفی جاذبه و ظرفیت های طبیعی، فرهنگی و گردشگری، ایجاد فرصت تعامل و گفتگوی هنری و موقعیت تبادل تجربیات، توسعه هنر در زمینه مجسمه ‌سازی و فرصت تبادل تجربیات ودستیابی به آثار هنرمندان را از مهم‌ترین اهداف برگزاری سمپوزیوم ملی مجسمه‌های خشتی برشمرد.
عضو انجمن هنرهای تجسمی به تشریح گاه شمار برنامه پرداخت و تصریح کرد: ارائه ماکت 29 الی 30 بهمن و مهلت ثبت نام تا 30 بهمن خواهد بود همچنین انتخاب آثار 1 اسفند، اعلام اسامی منتخبین 2 اسفند کارگاه 16 تا 26 اسفند و آیین پایانی 26 اسفند خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به بخش های جنبی اظهارداشت: ضمن حضور فعالین و میهمانان از سراسر کشور، مسابقه عکاسی، تقدیر از استاد بناهای قدیم، اجرای موسیقی با موضوع سمپوزیوم و سازهای دستی و همچنین برنامه های ویژه کودکان از جمله برنامه هایس خواهد بود که در قالب بخش جنبی اجرایی می شود.
عباسی رئیس کمیسیون عمران با تقدیر از برگزار کنندگان این رویداد در یزد گفت: این سمپوزیوم موجب رونق بخشیدن به بافت تاریخی و معرفی بیشتر شهر یزد خواهد شد و با توجه به زمان این برنامه که با حضور گردشگران در ایام نوروز همراه خواهد بود، زمان مناسبی را ایجاد خواهد کرد تا ویژگی های شهر یزد به بهترین شکل معرفی گردد.
محسن عباسی از برگزار کنندگان خواست به وجه خاک و اصل برگزاری این سمپوزیوم دقت نظر بیشتری داشته باشند.