دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اعضای شورای اسلامی شهریزد

دیدار مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اعضای شورای اسلامی شهریزد
مدیرکل اداره اوقاف وحج وزیارت استان و همراهانش در دویست وپنجاه و سومین جلسه شورای اسلامی شهر یزد شرکت و با اعضای شورا و شهردار یزد دیدار و پیرامون مشکلات و مسائل فی ما بین شهرداری و اوقاف بحث وتبادل نظر گردید.
 به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – محمد هاشم عاملی مدیرعامل اداره اوقاف وحج و زیارت استان در این جلسه اعلام کرد: بالغ بر دو میلیون متر مربع از املاک موقوفه استان در اختیار کامل ادارات دولتی می باشد و این میزان جدا از املاکی است که در حال حاضر در اختیار شهرداری ویا در مسیر قرار گرفته است می باشد. وی بابت املاک موقوفه در مسیر پیشنهاد نمود: حساب فی ما بین شهرداری واوقاف افتتاح گردد.
عاملی همچنین تصریح کرد: شهرداری باید تکلیف زمین های موقوفه را که بلاتکلیف گذاشته شده است روشن نماید تا این سازمان بتواند نظر وافقین را شرعاً برآورده نماید.ضمناً شهرداری در رابطه با مصوبه هیئت دولت که در سفر استانی مبنی بر احداث یکهزار واحد مسکونی مساعدت و همکاری در زمینه تخفیفات و معافیت با موافقت شورا اقدام نماید. مدیرکل اداره اوقاف وحج وزیارت استان آمادگی و همکاری آن اداره را در راستای بافت قدیم برای برون رفت از وضعیت نابسامان موجود اعلام کرد.