ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر و شهردار يزد با فرماندار


 

بنا به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد -  اعضای شورای اسلامی شهر یزد به اتفاق شهردار ، معاونین برنامه ریزی و توسعه و خدمات شهری شهرداری یزد با فرماندار یزد دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار اعضای شورای اسلامی شهر یزد و شهردار با اشاره نامگذاری سالجاری « اقتصاد ،فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی » و ضمن تشکر بابت انتخاب شایسته سید علی محمد میرحسینی به عنوان مشاور فرماندار در امور شوراهای اسلامی و مدیریت شهری ، مطالبی چون برنامه ریزی برای آب شهر ، احیای بافت تاریخی ، اتباع بیگانه ، ارزش افزوده ، فضای سبز شهر ، آلودگی محیط زیست شهر ، اختصاص درصدی از جرایم رانندگی به شهرداری ، تصحیح قانون باغات ، تقسیم اعتبارات استانی براساس جمعیت و موقعیت شهرها ، تثبیت شورا ، مدیریت واحد شهری ، روشنایی شهر، احقاق حقوق زنان ، آسیب شناسی فرهنگی و آموزش شهروندی ، احترام مسئولین در مکاتبات شورا و شهرداری ، اجرای فاز اول بی آر تی در سالجاری شهرستان محوری و غیره را مطرح و خواستار تعامل بیشتر بین شورا ، شهرداری و فرمانداری شدند.
فرماندار یزد با اشاره به فرامین رهبری و نامگذاری سالجاری به نام «اقتصاد ، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» گفت : شورای شهر می تواند فرامین رهبری را محقق نماید.
وی با بیان جایگاه شورا و شهرداری ، یکی از برنامه خود را توسعه شوراها ذکر کرد و افزود: با انتخاب مشاور در این زمینه ، ما به عنوان کمک یار و همراه شورا و شهرداری در توسعه و پیشرفت شهر فعالیت خواهیم کرد.
محمود شاکری شمسی ضمن بیان اینکه «به دور از حاشیه پردازی به اصل کار باید توجه كرد» ، تصریح کرد : باوجوداختلاف سلیقه ها ، باید با تعامل و همبستگی، هدف واحدی را تا حصول نتیجه دنبال نمائیم.
 وی با اشاره به اهميت آمايش سرزمين در امور شهري و استاني اظهار داشت : امور شهر باید بر اساس آمایش سرزمین برنامه ریزی گردد و شهرداري نيز برای اجرای پروژه ها باید به اين مسئله توجه نمايد. به عبارت دیگر اگر قرار است صنعت يا شهركي در حاشیه شهر احداث گردد باید تمام استانداردها را برای آن در نظر گرفت.