ديدار اعضاء شوراي اسلامي شهر يزد با مسئولين كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان

ديدار اعضاء شوراي اسلامي شهر يزد با مسئولين كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان
تني چند از اعضاء سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد با مدير و كارشناسان كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان ديدار و گفتگو كردند.
به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر يزد - سيد علي محمد ميرحسيني ، سيده حميده وزيري و حجت الاسلام و المسلمين مطهريان از اعضاء سومين دوره شورا در محل مجتمع كانون پرورش فكري و كودكان و نوجوانان واقع در شهرك دانشگاه حضور يافتند و با محمد رضا اولياء مدير و كارشناسان بخشهاي مختلف كانون ديدار و گفتگو كردند.
اين گزارش حاكي است محمد رضا اولياء با اشاره به نزديك شدن به سالروز تشكيل شوراهاي اسلامي شهرو روستا اظهارداشت : اعضاء شورا هاي شهر نمايندگان مردم هستند كه مي توانند با تصويب قوانيني باعث متمركز شدن خدمات و عمران وآباداني شهرها شوند.
وي ضمن بيان عملكرد كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گفت: كانون در استان شانزده مركز ثابت دارد و عمده فعاليتهاي كانون بحث كتاب و كتاب خواني مي باشد كه به تدريج فعاليتهاي ادبي و هنري هم به آن اضافه شده است .
مدير كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان يزد يكي از دغدغه هاي كانون را تعامل با دستگاه هاي مختلف از جمله شهرداري دانست و تصريح كرد: با تاسيس سازمان فرهنگي ، تفريحي شهرداري توسط اين دوره شورا اميد است كه بتوانيم تعامل خوبي را در اجراي برنامه هاي مختلف داشته باشيم و با توجه به زنگ خطرهايي كه در بحث تهاجم فرهنگي به صدا در آمده ، فرزندان ما بايد از منابع ديني و كشوري غني شوند و برنامه اي براي پرورش آنها داشته باشيم .
سيد علي محمد ميرحسيني رئيس سومين دوره شورا ضمن تشكر از اقدامات انجام شده توسط كانون اذعان داشت: ما هر چه كه ياد داريم از زمان كودكي است و آموزه هاي ما در آن دوران سنگ بناي كارهايمان شده است و خدمت در مقوله فرهنگ بسيار پيچيده است و افرادي كه در اين حوزه فعاليت مي كنند كار بسيار دشواري انجام مي دهند.
وي با اعلام اين خبركه در آينده نزديك پارك ترافيك در يزد تاسيس خواهد شد، گفت: شوراي اسلامي شهر آمادگي خود را براي هرگونه همكاري از طريق سازمان فرهنگي تفريحي و در اختيار گذاشتن پاركها اعلام مي كند.
حجت الاسلام و المسلمين مطهريان عضو كميسيون فرهنگي ،اجتماعي شورا نيز ضمن بيان اينكه كانون جاي پيدا كردن فكر و خلاقيتهاي كودكان است و مي تواند مكاني براي راه يابي آنها به اجتماع باشد، اظهار داشت : دركميسيون فرهنگي ،اجتماعي شورا بحث تاسيس پاركي با موضوع قرآني مطرح و با كليات آن موافقت شده است .
وي هدف از تاسيس اين پارك را ايجاد يك محيطي كه بچه ها در كنار خانواده هايشان بتوانند علاوه بر گذراندن اوقات فراغت از نظر فكري و اعتقادي هم به صورت غير مستقيم آموزش ببينند، دانست.
سيده حميده وزيري نائب رئيس شورا تصريح كرد: ما شاهد اجراي فعاليتهاي زيربنايي خوبي توسط كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان بوديم كه جا دارد از دست اندركاران تشكر و قدرداني نمايم.
                                                                                                  «روابط عمومي شوراي اسلامي شهر»