ديداراعضاي شوراي اسلامي شهريزد با مسئولان شركت CAMCE چين در يزد

ديداراعضاي شوراي اسلامي شهريزد با مسئولان شركت CAMCE چين در يزد
تنی چند ازاعضای دوره سوم شورای اسلامی شهر و شهردار یزد در دیدار با مسئولان شرکت CAMCE چین راههای مشارکت با یکدیگر را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهریزد- سیدعلی محمد میرحسینی رئیس ، سیده حمیده وزیری نائب رئیس، حاج محمد    فقیه خراسانی، زهرا حیدری، محمد رضا کوچک زاده، ناصرپارسائیان و حجت الاسلام و المسلمین مطهریان از اعضای دوره سوم شورای اسلامی شهر، شهردار و مشاوران شهردار يزد با مسئولان شرکت CAMCE چین در صحن شورا دیداروراههای مشارکت با یکدیگررا مورد بررسی قراردادند.
آقای وان معاون پروژه اي شرکت CAMCE چین دراین دیدار ضمن تشکرازحاضرین در جلسه با وجود مشغله کاری فراوان در زمینه مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این موضوع بیانگرآن است که مسئولان استان يزد به مشاركت درامر سرمایه گذاری اهمیت می دهند.
وی با اشاره به موقعیت جغرافيايي بسیارمناسب استان یزد در کشورگفت: این مسائل باعث شده این منطقه استعداد فراوانی در زمینه سرمایه گذاری خارجی داشته باشد.
معاون پروژه اي شرکت CAMCE چین اظهار داشت: این شرکت درسال 2006 به صورت خصوصی و سهامی عام در پکن چین تاسیس گردید ودر زمینه ساخت کارخانجات مختلف ، نیروگاه ، ماشین آلات صنعتی و کشاورزی و غیره فعالیت می کند و تاکنون 225 قرارداد جهانی با کشورهای مختلف در آسیای میانه ، جنوب آسیا، آفریقا و جنوب آمریکا دارد.
میرحسینی رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این دیدار ضمن گرامیداشت سالروزشکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس وبا اشاره به اینکه شهریزد اولین شهر خشت خام ودومین شهرتاریخی جهان به شمار می رود اذعان نمود: اميدوارم بتوانيم با اين هيات همكاري خوبي صورت گيرد.
حاج فقیه خراسانی رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای اسلامی شهر یزد در این دیدار با بیان اینکه ما به دیده احترام به ملت چین می نگریم که این کشورمیلیاردی را اداره می کنند گفت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران دشمن خود را آمريكا مي دانيم لذا براي جلب مشاركت آماده همكاري مي باشيم كه امیدواریم همکاری خوبي بين دو كشور چين و ايران صورت گیرد.
همچنین در این دیدارشهرداریزد با اشاره به نامگذاری امسال به سال مشارکت توسط شورای اسلامی شهر یزد تصریح کرد: موفقیت در تحقق مشارکت میسر می شود و شهرداری برای تحقق این امر با تمام توان تلاش  می کند.
وی تلاش دولت ایران را در حال حاضر اجرای اصل 44 قانون اساسی و تقویت بخش خصوصی دانست که شهرداری دراین راستا سیاستهای خاصی درنظر دارد.
میروکیلی یکی از دغدغه های شهرداری را گسترش زیرساختها شهر یزد ذکر کردوافزود: دراین زمینه مطالعات قابل توجهی انجام گرفته که نتیجه آن قابل رويت است.
وی با اشاره به اینکه شهر یزد بسترهای مختلفی در زمینه زیرساختهای مختلف دارد تصریح کرد: در زمینه زیرساختها نیاز به فاینانس است که شهریزد دراین زمینه نیاز به مشارکت دارد، خوشبختانه امسال وزارت کشور 30 میلیون دلار اعتبار به استان یزد تخصیص داده است البته این رقم بدین معنا نیست که دولت تنها تا این مبلغ تضمین بانکی می دهد بلکه بخش خصوصی و بانکهای خصوصی نیز می توانند به عنوان تضمین کننده در کنار شهرداری فعالیت نمایند.
وی چشم اندازتبیین شده برای شهرداری و شوراي اسلامی شهر یزد را حرکت به سوی تکنولوژي نوین و بهره گیری از آن خواند و اعلام کرد:شهرداری آمادگی دارد از توانمندیهای شرکت در بخش فناوری اطلاعات (IT)استفاده نماید.
گفتنی است : اين هیات چینی از ماکت برخی پروژه ها و طرحهای آتی شهرداری نیز بازدید نمودند.