دويست ‌وپنجاهمین جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

صورتجلسه

دويست ‌وپنجاهمین جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد باتلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید در ساعت 7 صبح روز    سه شنبه مورخ 22/10/94 با حضور تمامی اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص) با گراميداشت سالروز تشكيل شوراي انقلاب فرهنگي به فرمان حضرت امام (ره) در سال57 و عرض خيرمقدم وخوشامدگويي به میهمانان ارجمند جناب آقاي ميرمحمدي استاندار محترم ،آقاي سيدحسيني معاونت امورهماهنگي عمراني استانداري، آقاي حيدري مديركل حوزه استاندار وآرزوي توفيق روزافزون دولتمردان وسايرمسئولين اظهارداشت با توجه به سرمايه گذاريهاي انجام شده دراحداث كشتارگاه صنعتي و ميدان مركزي ميوه وتره بار براي ارائه خدمات هر چه بيشتر به مردم ،درحال حاضر با يكسري از مشكلات و موانع روبرو گرديده كه اميدواريم اين موضوعات با تعامل و همفكري و درايت مسئولين مرتفع و حل وفصل گردد.

سپس ساير اعضاي شورا هم باعرض تبريك فرارسيدن ماه ربيع الثاني وباعرض خيرمقدم و خوشامد گويي به ميهمانان گرامی وآرزوي موفقيت وسربلندي براي يكايك مسئولين وبا تقدير وتشكر از استاندار محترم به پاس حضور درجلسات علني شورا، نقطه نظرات، پيشنهادها و ديدگاههاي خود را در خصوص مسائل ومشكلات مربوط به کشتارگاه صنعتي دام بابت مطالبات شركت مهندسي پناه ساز ايران و صدور حكم قضايي مبني بر تأمين عليه آن مجتمع و امكان تعطيل شدن آن كشتارگاه ونبود گوشت مصرفي و ايجاد نارضايتي شديد براي مردم عليرغم سرمايه گذاري و هزينه هاي عظيم صورت گرفته و امكان روي آوردن قصابان جهت كشتار به صورت سنتي و عدم رعايت نكات بهداشتي و رونق گرفتن كشتارگاه سنتي در شهرستان مهريز و ضرورت تشكيل كارگروه با حضورمسئولين مربوطه و سهامداران و حمايت هاي لازم و ضروري از سوي مسئولين استان براي راه اندازي و رونق آن مجموعه و همچنين مسائل ومشكلات مربوط به ميدان مركزي ميوه وتره بار واقع درجاده كنارگذر با توجه به احداث ميدان ميوه وتره بار در شهر شاهديه و با در نظرگرفتن امتيازات و تسهيلات بيشتر براي رونق بيشترآن ميدان با ايجاد دسترسي مناسب عليرغم سرمايه گذاريهاي انجام شده با مشاركت بخش خصوصي وضرورت تشكيل كارگروه براي پيگيري موضوع با حمايت مسئولين، ضرورت تعامل وهمكاري پليس راهورباشهرداري جهت اجراي پروژه غير همسطح حضرت آيت ا...خاتمي، عدم هماهنگی های لازم با اعضاي شورا جهت ثبت بافتج تاريخي در شورايعالي معماري و شهرسازي، ضرورت همكاري مسئولين جهت ايجاد دسترسي براي اهالي شهرك طوبي مطرح و بحث وتبادل نظر نمودند.

سپس آقای عظیمی زاده شهردار محترم با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان گرامی اظهارداشت : کشتارگاهی که می تواند کشتار دام استان را به صورت کامل انجام دهد درحال حاضر با یک سوم ظرفیت کار می کند که برای حل این مشکل می توان دوکار انجام داد یا کشتارگاه سنتی درمجاورت شهر یزد تعطیل شود و یا کشتارگاهی درنزدیکی شهر ایجاد شود تا هزینه های کرایه به قیمت گوشت مصرفی اضافه نگردد و درصورت نیاز کشتارگاه صنعتی هم تغییر کاربری داده شود . وی درادامه با توجه به مشکلات پیش آمده برای کشتارگاه صنعتی به خصوص بازپرداخت وام به بانک صادرات و صدورحکم قضایی بابت شکایت شرکت پناه ساز ایران ،پیمانکار آن پروژه خواستار حمایت از سوی مسئولین استان شد . سپس ایشان با اشاره به مشکلات میدان مرکزی میوه و تره بار با توجه به احداث میدان تره بار در شهر شاهدیه علیرغم سرمایه گذاری های عظیم صورت گرفته و هزینه های زیاد انجام شده برای رونق بخشیدن آن میدان بادادن شرایط و امتیازات برای غرفه داران مطالبی را عنوان نمود. وی درادامه ازشروع عملیاتی پروژه زیرگذر حضرت آیت ا... خاتمی با توجه به مجوزهای اخذشده از مراجع مربوطه توضیحاتی ارائه و خواستار همکاری مردم و همه مسئولین به خصوص پلیس راهور استان درجهت کنترل ترافیک درآن محل بدون اخذ وجه با شهرداری تعامل های لازم را داشته باشند .

سپس آقای سیدحسینی معاونت امورهماهنگی استانداری ضمن ارائه توضیحات در رابطه با تعطیلی مقطعی کشتارگاههای میبد و اردکان و عدم موفقیت تعطیلی کشتارگاه سنتی مهریز علیرغم تلاش های صورت گرفته و همچنین از نحوه مدیریت کشتارگاه صنعتی یزد انتقاد نمود و خواهان حضور دائم مدیر آن مجموعه برای نظارت و کنترل بیشتر و رفع برخی ازمسائل و مشکلات آن گردید . وی درادامه در خصوص مسائل مربوط به میدان مرکزی میوه وتره بار یزد با توجه به فعالیت میدان تره بار شاهدیه اظهارداشت : شهرداری باید با یک بررسی کامل برای ماندن غرفه داران و تشویق آنان با درنظر گرفتن شرایط و تسهیلات مناسب تدابیر لازم را بیندیشد. سپس ایشان درخصوص افزایش بافت تاریخی وهمچنین حل مسئله درخواست پلیس راهور استان مبنی براخذ وجه بابت همکاری جهت اجرای پروژه غیرهمسطح میدان حضرت آیت ا... خاتمی قول مساعد داد تا موضوعات را پی گیری و حل نماید .

درادامه جلسه آقای میرمحمدی استاندار محترم با عرض تبریک سالروز تأسیس شورای فرهنگی انقلاب به فرمان حضرت امام (ره) اظهارداشت : شوراها را باید نشأت گرفته از آن شورا بدانیم و ببینیم با چه تدابیری عمل می نمودند که درمقابل توطئه های دشمنان آنرا خنثی و ازهمه آسیب ها پایدار و محفوظ می ماندند . وی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای کشتارگاه صنعتی و میدان میوه وتره بار مرکزی و اینکه این موضوعات هم قبلاً بحث شده وباید با یک راه حل مناسب ، حداقل نتیجه ای بگیریم که دیگر چنین اقداماتی صورت نگیرد وبا توجه به اینکه سرمایه گذاری صورت گرفته درکشتارگاه صنعتی هیچ گونه توجیه اقتصادی وفنی نداشته و مدیران قبلی باید دراین زمینه تدابیر لازم را درنظر می گرفتند ،درحال حاضر باید با یک برنامه ریزی اصولی ومدون وبا جمع بندی نظرات و دیدگاهها ،یک فکر اساسی و منطقی نمود و همچنین میدان میوه و تره بار مرکزی هم مشکلات آن به همین شکل می باشد که ساخت میدان درشاهدیه با اخذ مجوزهای قانونی از سوی مراجع مربوطه بوده و ما نمی توانیم برخلاف قانون عمل کنیم و حقوق همگان برای ما محترم می باشد که باید شهرداری با یک برنامه ریزی و با همکاری غرفه داران میدان مرکزی مشکلات را بررسی و حل وفصل نمایند . ایشان درادامه با اشاره به کمبود فضای سبز شهری درشهر یزد و ضرورت ایجاد گسترش آن برای تفریح و استفاده مردم ، ازشورای شهر و شهرداری خواست با همکاری شرکت آب و فاضلاب با استفاده از آب تصفیه خانه و پساب درآن منطقه برای آبرسانی جهت احداث پارک در مجاورت دروازه قرآن تعاملات لازم را با یکدیگر داشته و همچنین شهرداری اراضی بلااستفاده را در سطح شهر برای احداث پارک تملک نمایند. درپایان مقررگردید :

الف : شهرداری طرح ها وپیشنهادهای خود را درخصوص استفاده بیشتر از فضای موجود در میدان میوه وتره بار برای تغییر کاربری بخش هایی از آن میدان با تعامل و همکاری استانداری درچارچوب قوانین و مقررات با حفظ مالکیت ارائه نماید.

ب: مقرر گردید شهرداری با بررسی همه ابعاد یا پیشنهادات مطرح شده درجلسه شورا (مانند استفاده از میدان مرکزی میوه وتره بار ، فروش کشتارگاه و ....) نسبت به بررسی پیشنهاد لازم از سوی مراجع زیربط جهت طرح در کارگروه مربوطه اقدام نموده و نتیجه را طی لایحه ای برای هرگونه تصمیم گیری به شورا اعلام نماید .

 مصوبات :

   احداث کانون فرهنگی مذهبی درمحله فهادان  

1- درخواست شورای همیاری واسلامی محله فهادان یزد ثبت دبیرخانه شورا بشماره 941002941 مورخ 27/7/94 درخصوص قطعه زمین موجود جنب حسینیه فهادان متعلق به شهرداری جهت احداث کانون فرهنگی و مذهبی موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف و موافق توصیه می گردد شهرداری ضمن بررسی های همه جانبه و برابر ضوابط ومقررات در راستای حل مشکلات آن محل جهت احداث مجتمع فرهنگی ، ساخت سرویس بهداشتی و تأمین پارکینگ مناسب پیشنهاد خود را طی لایحه ای برای هرگونه تصمیم گیری به شورا ارسال نماید . 

   مساعدت به آقای حسینی رکورد دار روپایی

2- پیرو بند 3 صورتجلسه مورخ 4/7/94 شورا درخصوص معرفی آقای حسینی به یکی از بانکها جهت اخذ وام کم بهره برای ثبت رکور روپایی در کتاب رکوردهای جهانی (گینس) موضوع مجدداً درصحن علنی شورا مطرح و پس از بحث وتبادل نظرات مقررگردید شهرداری مبلغ ششصد میلیون ریال با مدت بازپرداخت و اقساط آن به صورت یکساله به نام های آقای محمد حسن حسینی و آقای ولی حسینی و خانم معصومه حسینی (هرکدام دویست میلیون ریال) به بانک قرض الحسنه رسالت معرفی نماید .   

 

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 15/10خاتمه يافت.