دويست ‌وهفتاد ونهمین جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

صورتجلسه

دويست ‌وهفتاد ونهمین جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت 7 صبح روز سه شنبه مورخ 14/2/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست  شورا  با سلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) ، فرارسیدن سالروز شهادت هفتمین امام شیعیان حضرت امام موسی کاظم (ع) را به همگان تسلیت عرض نمود و با ذکر حدیثی از آن امام همام، از خداوند متعال خواست ما را جزء محبین و پیروان راستین آن حضرت وسایر ائمه اطهار(ع) قرار دهد. سپس به همین مناسبت آقای مطهریان در مدح ومنقبت آن امام بزرگوار ذکر مصیبتی نمود و در ادامه با توجه به حضور سردار کاکاوند فرمانده محترم نیروی انتظامی و سرهنگ جمشیدی رئیس پلیس راهور استان و سایر همراهان در جلسه، در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند و تقدیر و تشکر از آنان به پاس همکاری و تعامل های صورت گرفته تاکنون با شورا و شهرداری ابراز امیدواری نمود تا بتوانیم همچون گذشته و با همکاری بیشتردرراستای خدمت رسانی به مردم عزیز انجام وظیفه نمائیم . سپس ایشان از اقدامات و خدمات ارزشمند نیروی انتظامی درخصوص برقراری نظم و امنیت به خصوص در بافت قدیم، کاهش تصادفات و سرقت ها قدردانی نمود.

در ادامه سردار کاکاوند فرمانده محترم نیروی انتظامی استان با درود به ارواح پاک و مطهر شهیدان و امام راحل و طول عمر با عزت و تندرستی برای مقام معظم رهبری، فرارسیدن هفته شوراها را به تمامی اعضای شورا تبریک عرض نمود و از اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته در سطح شهر با همکاری شهرداری تقدیر و تشکر نمود و اظهار داشت اولین دغدغه مردم درحال حاضر برقراری وتأمین امنیت و سلامت در جامعه می باشد که باید در این زمینه اقدامات لازم با همکاری و تعامل تمامی دستگاههای اجرایی استان صورت گیرد تا این موضوعات برقرار و تداوم داشته باشد. وی در ادامه از عملکرد و اقدامات انجام شده توسط نیروی انتظامی استان درخصوص امنیت و برقراری نظم و انضباط اجتماعی، کاهش ترافیک و تصادفات به خصوص موتور سواران و کتترل نمودن آنان، کاهش سرقت ها و دستگیری سارقین، ساماندهی وضعیت قهوه خانه ها و کافی شاپها، مواد مخدر و کشفیات آن، جلوگیری از راه اندازی کاروانهای عروسی در شب، اجرای طرحهای ویژه در راستای جلوگیری از مزاحمت ها به خصوص در پارکها و تفرج گاهها، کاهش سرعتهای غیرمجاز با نصب دوربین های مداربسته درمعابر شهری جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود.

سپس جناب سرهنگ جمشیدی رئیس  پلیس راهور استان با عرض تبریک هفته شورا ها و آرزوی موفقیت و سربلندی برای تمامی اعضای شورا وسایر مسئولین و تقدیر وتشکر ازشورا وشهرداری به پاس همکاریهای صورت گرفته با پلیس راهور در حوزه حمل و نقل و ترافیک، درخصوص تکمیل کادر نیروی انسانی درآن حوزه و برگزاری کلاسهای کارشناسی عالی تصادفات، اجرای طرح ساماندهی عبور کامیونها و ماشین های بزرگ در سطح شهر،اقدامات انجام شده جهت کاهش تصادفات به خصوص برخورد با عابرین پیاده مطالبی را عنوان نمود.

درادامه جلسه آقای عظیمی زاده شهردار محترم ،ضمن تقدیر و تشکر به پاس همکاری و همراهی های صورت گرفته توسط نیروی انتظامی به خصوص در برگزاری برنامه های شهرداری در ایام نوروز، ابراز امیدواری نمود تا این روند همچنان تداوم داشته باشد تا بتوانیم خدمات بهتری و مطلوبتری به مردم ارائه دهیم. وی در ادامه درخصوص استقرار نیروی انتظامی در واحد اجرائیات شهرداری و تشکیل پاسگاه جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز ، رفع سد معبر و نظم دهی تمامی پارکها و همچنین برنامه های سال 95 شهرداری در زمینه نظم دهی و کنترل وسائط نقلیه با همکاری پلیس راهور جهت کاهش تصادفات و آرام سازی ترافیک در شهر یزد توضیحاتی ارائه نمود.

سپس سایراعضای شورا با عرض تسلیت شهادت حضرت امام موسی کاظم (ع) وگرامیداشت هفته شوراها و عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان محترم از اقدامات و فعالیت خوب نیروی انتظامی در راستای برقراری و ایجاد نظم و امنیت در شهر تقدیر و تشکر نمودند و برای یکایک آن عزیزان در راستای خدمت رسانی به مردم آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند و در ادمه درخصوص اعلام پیامهای ترافیکی به صورت روزانه در برنامه صبحگاهی یزد جهت شهروندان برای رعایت مسائل ترافیکی و رانندگی، برنامه ریزی های لازم جهت کنترل ترافیک به خصوص سرعت مجاز با نصب دوربین های مداربسته درسطح معابر شهری، برخورد جدی با رانندگان متخلف، ساماندهی و کنترل حضور افاغنه در یزد، همکاری بیشتر با شهرداری در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، جمع آوری متکدیان، برخورد جدی با مسئله بی حجابی و ناهنجاریهای موجوددر جامعه مطالبی را عنوان و بحث و تبادل نظر نمودند.

درادامه جلسه طرح پیشنهادی آقای شایق رئیس کمیسیون عمران درخصوص مکان یابی جهت احداث گورستان در چهار نقطه شهر و همچنین ساخت پایانه های اقماری یا انعقاد قرارداد با مشاور شهرسازی مطرح گردید که پس از توضیحات ایشان مقرر گردید موضوع طی نامه ای به شهرداری جهت بررسی ودر صورت نیاز پیشنهادهای خود را طی لایحه ای جهت هرگونه تصمیم گیری به شورا ارسال نمایند .

مصوبات :

استقراض از بانک سپرده پیمانکاران        

  

1- لایحه دوفوریتی شماره 950006164-11/2/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000415-12/2/95:

«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به استحضار می رساند به علت عدم نقدینگی لازم جهت پرداخت نمودن اقساط مانده وام دریافتی ازبانک تجارت و به استناد ماده 39 آیین نامه مالی شهرداری؛ در نظر است درجهت صرفه وصلاح شهرداری بصورت موقت مبلغ 000/000/000/25 ریال از حساب بانک سپرده پیمانکاران نزد شهرداری سازمان عمران استقراض گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد. . عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح با عنایت به توضیحات ایشان وپس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت .

  پاسخ به ایراد فرمانداری          

2- نامه شماره 11910- 18/12/94 فرمانداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 941005049-19/12/94 درخصوص ایراد آن فرمانداری نسبت به بند چهارصورتجلسه مورخ 1/12/94 بابت عوارض صدور پروانه در ناحیه تاریخی موضوع مجدداً در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید متن ذیل به عنوان پاسخ به فرمانداری ارسال گردد:  

- ردیف ب بند چهارصورتجلسه مورخ 1/12/94 :  شورا بر مصوبه خود تأکید و اصراردارد . ضمناً مقررگردید شورا مراتب اعتراض خود را به دلیل عدم هماهنگی و اخذ هرگونه مجوز از این شورا برابر ضوابط و مقررات طی نامه ای به مراجع مربوطه ( شورایعالی معماری و شهرسازی، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری، اعضای کمیسیون ماده پنج، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ) اعلام دارد.

پاسخ به ایراد فرمانداری       

  

3- نامه شماره 977 – 8/2/95 فرمانداری یزد ثبت دبیرخانه شورا بشماره 951000404- 11/2/95          درخصوص ایراد آن فرمانداری نسبت به بند ب ردیف چهار صورتجلسه 17/1/95 بابت آئین نامه ماده 17 و تفویض اختیار، موضوع مجدداً در صحن علنی شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق مقرر گردید متن ذیل به عنوان پاسخ به فرمانداری ارسال گردد: 

الف : شورا بر مصوبه خود تأکید و اصرار دارد.

 بدهی شرکت پویا سازان کویر    

  

4- لایحه شماره 950001963-21/1/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000105-21/1/95:

«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 و اصلاحيه بعدي آن، بازگشت به بند سه صورتجلسه مورخ 28/9/94 آن شورای محترم بدینوسیله به پیوست درخواست شرکت پویا سازان کویر مبنی بر آمادگی تحویل دو واحد آپارتمان مسکونی واقع در مجتمع امام علی(ع) به مساحت تقریبی 188 مترمربع و به کد نوسازی 1-31-21-3 که توسط هیات ارزیاب شهرداری مجموعاً معادل مبلغ 000/105/928/2 ریال برآورد گردیده است، بابت بخشی از بدهی عوارضات خود به منطقه سه به مبلغ 000/000/840/3 ریال تقدیم می گردد. علیهذا با عنایت به مراتب فوق ضمن ارسال تصویری از برگه ارزیابی خواهشمند است موضوع را در شورا ی اسلامی شهر مطرح و اجازه فرمائید از محل افزایش کد هزینه 1511310001 (خرید ساختمان) و کد درآمدی 15541102003 (عوارض مازاد تراکم) در بودجه سال 1395 به مبلغ 000/105/928/2 ریال اقدامات بعدی معمول گردد. ضمناً آقاي اهالی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون  برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مشروط بر نصب تمامی شیرآلات، کابینت، تکمیل سیستم روشنایی، سرمایشی ، گرمایشی و نازک کاری ساختمان مورد تصویب قرار گرفت.

تعیین تکلیف بدهی و کسری پارکینگ کلینیک تخصصی خاتم الانبیاء (ص)       

  

5- لایحه شماره 950000807-14/1/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000038-14/1/95:

«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،بدینوسیله به پیوست صورتجلسه مورخ 20/10/94 با موضوع تعیین تکلیف بدهی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی بابت ساختمان کلینیک تخصصی خاتم الانبیاء (ص) وسوابق مربوط به میزان بدهی مذکورارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب راجهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد.

ضمناً آقاي مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون  برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، موارد به شرح زیر مورد تصمیم گیری قرار گرفت :

الف : ضمن مخالفت با نحوه وصول جریمه کمیسیون ماده صد موضوع بند 3 صورتجلسه 20/1/94 مقرر شد مبلغ جریمه تعیین شده به صورت اقساط توسط شهرداری وصول گردد.

ب :  به منظور مساعدت و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی مقرر گردید مبلغ دو میلیارد ریال ( 000/000/000/2 ریال ) به ازای معرفی افراد از سوی شهرداری جهت درمان در آن کلینیک از بدهی کسر و مابقی به اقساط برابر بندهای یک و دو صورتجلسه مورخ 20/10/94 توسط شهرداری وصول گردد. ضمناً مقرر گردید شهرداری پی گیری های لازم را درخصوص رعایت پارکینگ برابر ضوابط و مقررات توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی جهت احداث بیمارستان فرخی معمول نماید.

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت15/10خاتمه يافت.