دويست ‌وهفتادوهفتمین جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

صورتجلسه

دويست ‌وهفتادوهفتمین جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت 7 صبح روز سه شنبه مورخ 7/2/95 با حضور تمامی اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند فرارسیدن سالروز شهادت سردار رشید اسلام شهید محمد منتظرقائم در صحرای طبس و خلبان شهید            علی اکبر شیرودی را تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست به ما توفیقی بدهد تا ادامه دهنده راه شهدای بزرگوار باشیم. وی درادامه ضمن گرامیداشت هفته شوراها از اعضای شورا خواست تا درنشست اصحاب رسانه که قرار است فردا با حضور خبرنگاران جهت ارائه عملکرد شورا درصحن علنی برگزار و بعد ازآن از آسایشگاه جانبازان قطع نخاعی بازدید صورت گیرد حضور فعال داشته باشند.

سپس سرکارخانم امینی درسخنان پیش ازدستور، ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی همکاران و گرامیداشت هفته شوراها، درخصوص بررسیهای به عمل آمده مجدد از سوی کمیسیون نظارت و پیگیری شورا با حضور مسئولین مربوطه بابت اراضی شهرک طوبی براساس مفاد صورتجلسه تنظیمی قبلی جهت استحضار اعضاء توضیحاتی ارائه نمود. وی در ادامه از شهرداری خواست تا هرچه زودتر نسبت به تکمیل آبنمای واقعدر باغ ملی جهت بهره برداری اقدام نماید.

در ادامه جلسه آقای پاک نژاد خواستار پیگیری موضوع مسدود شدن مسیر میدان امیرچقماق به طرف خیابان سلمان درجهت رفع مشکلات کسبه آن محل و همچنین طرح پیشنهادی اعضای شورا درخصوص ساماندهی خیابان خرمشهر تا میدان طلائیه برابر بودجه مصوب شورا و فعال شدن جلسات هیأت نظارت بر امور فرهنگی در سازمان فرهنگی ورزشی و تأمین روشنایی پارکهای سطح شهر و درون محله ای توسط شهرداری گردید.

درادامه جلسه با توجه به حضور آقای شاکری شمسی فرماندار محترم شهر یزد به همراه آقای شاکری معاونت عمرانی آن فرمانداری در جلسه شورا، ریاست شورا ضمن عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند با گرامیداشت هفته شوراها و حضورآنان در این جلسه،از همدلی، همراهی ها و همکاریهای صورت گرفته تاکنون تقدیرو تشکر نمود و برای آنان در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل نامگذاری شده است آرزوی سربلندی و موفقیت نمود.

سپس سایر اعضای شورا هم با گرامیداشت هفته شورا به پاس حضور فرماندار محترم و معاونت عمرانی ایشان در جلسه تقدیر و تشکر نمودند و ابراز امیدواری نمودند تا همچون گذشته با تعامل و همکاری بیشتر بتوانیم در راستای تحقق و عملی نمودن شعارامسال و خدمت رسانی بیشتر به مردم گامهای موثر و مثبت برداریم .

سپس آقای شاکری شمسی فرماندارمحترم با عرض تبریک اعیاد ماه مبارک رجب و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پرخیر و برکت و همچنین عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن نهم اردیبهشت ماه سالروز شوراها به فرمان حضرت امام راحل و آرزوی موفقیت و سربلندی برای همه مسئولین در جهت پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و خدمت رسانی به مردم ، تقدیر و تشکر از اقدامات و عملکرد خوب صورت گرفته توسط این شورا و برقراری تعامل و همکاری دوجانبه ابراز امیدواری نمود تا با یک برنامه ریزی هدفمند و تدابیرخوب بتوانیم در سال 95 که ازسوی مقام معظم رهبری بنام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده شعار امسال را عملی نماییم .

وی درادامه درخصوص بررسی های به عمل آمده در کمیته انطباق بابت بودجه مصوب سال 95 شهرداری که با کارشناسی و خرد جمعی تدوین گردیده مطالبی را عنوان و ابراز امیدواری نمود تا در سال جدید بر اساس موارد پیش بینی شده در بودجه شاهد خدمات بیشتر و بهتری از سوی شهرداری با حمایت شورا به خصوص در زمینه های حمل و نقل عمومی و بازسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با افزایش اتوبوس واحد شهری، تاکسی، جداسازی آب شرب از آب خام با توجه به کم آبی در یزد و استفاده بهینه از آب جهت حفظ و گسترش فضای سبز شهری باشیم .

در ادامه جلسه آقای شاکری معاون عمران فرمانداری با عرض تبریک فرا رسیدن سالروز شوراها و آرزوی موفقیت برای همگان ،از شورای اسلامی شهر به پاس تدوین و تصویب بودجه سال 95 شهرداری تقدیر و تشکر نمود و ابراز امیدواری نمود شهرداری بتواند با حمایت های شورا تمامی ردیف های آن را عملی و اجرا نماید .

سپس آقای عظیمی زاده شهردار محترم با آرزوی قبولی طاعات در این ماه مبارک رجب و عرض تبریک فرارسیدن سالروز تشکیل شوراها و آرزوی موفقیت و سربلندی جهت خدمت رسانی هر چه بیشتر برای مردم از همکاری و حمایت های صورت گرفته از سوی شورا و کمیته انطباق فرمانداری جهت پیشبرد اهداف شهرداری برای عمران و آبادانی شهر یزد تقدیر و تشکر نمود.

 

مصوبات :

 

    مساعدت بابت احداث مهد قرآن         

1- لایحه شماره 950002686-24/1/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000136-24/1/95 :

« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به پیوست درخواست آقای محمدرضا وافی بابت احداث مهد قرآن جهت ارائه خدمات فرهنگی وقرآنی بصورت کاملاً غیرانتفاعی وعام المنفعه، مبنی بر معافیت از رعایت پارکینگ بر معبر ارسال می گردد. نظر به اینکه زمین مورد نظر موقوفه بوده و در زمان احداث کوچه 12 متری مجاورپلاک ، همکاری لازم درآزادسازی مسیرباشهرداری صورت پذیرفته  و همچنین بدلیل عدم امکان کسر مساحت پارکینگ بر معبر از سندموقوفه و کارکرد فرهنگی طرح اجرایی مورد نظر  پیشنهاد           می گردد تا زمان استفاده از ملک بصورت عام المنفعه فوق الذکرازرعایت پارکینگ بر معبر معاف گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي مهندس خواجه منصوری به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي     مي گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون های برنامه و بودجه و عمران شورا و توضیحات رؤسای آن کمیسیونها و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً مقرر گردید شهرداری پرونده مربوطه را جهت اخذ مجوزهای قانونی به کمیسیون ماده پنج ارسال نماید.

 

  معرفی نماینده      

  

2- نامه شماره 950002646 – 24/1/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا بشماره 951000134- 24/1/95 :

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد موضوع : معرفی نمایندگان شورا با سلام و صلوات برمحمد و     آل محمد (ص) احتراماً پیرو نامه شماره 940065068 با موضوع اجلاس شهرهای تاریخی در کشور اتریش، و با عنایت به اینکه شهردار شهر پوتی از کشور گرجستان نیز اخیراً از هیئت یزد برای عقد تفاهم خواهرخواندگی دعوت به عمل آورده است، به استحضار می رساند این شهرداری در نظر دارد برای هرکدام از این دو مأموریت (اتریش در خردادماه، وگرجستان در مردادماه) دو نفر از اعضای محترم شورا را معرفی نماید. لذا خواهشمند است موضوع را در شورای محترم مطرح و جهت انجام مراحل بعدی و اخذ مأموریت، نسبت به معرفی اعضای منتخب امر به اقدام فرمایید. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات آقایان نیکنام و مدرسی جهت سفر به اتریش و آقایان شایق و پاک نژاد جهت سفر به گرجستان تعیین و انتخاب شدند.

 

 

   مساعدت آموزشگاه جسمی حرکتی ضرابی        

  

3- لایحه شماره 950003364-28/1/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000209-28/1/95:

« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،بدینوسیله بازگشت به نامه شماره 941004600مورخ18/11/94 به پیوست درخواست آموزشگاه جسمی حرکتی ضرابی یزد همراه بابرآورد هزینه اقلام مورد نیاز آموزشگاه به شماره 940062534 مورخ 6/12/94 جهت استحضار ارسال می گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه راجهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً درصورت نیاز آقای مهندس مشتاقیون جهت ارایه توضیحات بیشترمعرفی می گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بازدید بعمل آمده از سوی اعضای کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا از آن آموزشگاه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید شهرداری از ردیف ماده 16 نسبت به تهیه مواد درخواستی (ویلچر برقی به مبلغ چهل وپنج میلیون ریال(000/000/45 ریال)، سیستم هوشمندسازی به مبلغ پنجاه و پنج میلیون (000/000/55 ریال) ) اقدام نماید .

 

 

   مساعدت    

  

4- درخصوص مساعدت مالی به آقای محمد حسین حسینی فهرجی جهت ثبت رکورد برای نگه داشتن توپ روی سر در روز مبعث حضرت رسول اکرم(ص)، اتحادیه و مؤسسات مراکز قرآنی جهت برگزاری برنامه قرآنی افق، انجمن یانش وران مانتره جهت برگزاری مسابقات والیبال، آقای یوسف بدرالدین بابت فروش کتاب ، موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید شهرداری به شرح ذیل اقدامات لازم معمول نماید :

الف : درخواست آقای محمد حسین حسینی فهرجی ثبت دبیرخانه شورا بشماره 951000229- 29/1/95 مبلغ هفتاد میلیون ریال (000/000/70 ریال) از اعتبارات ماده 16 پرداخت شود .

ب : نامه اتحادیه و مؤسسات و مراکز قرآنی ثبت دبیرخانه شورا بشماره 951000113- 22/1/95 مبلغ شصت و چهارمیلیون ریال(000/000/64 ریال) از ردیف آموزش شهروندی پرداخت شود.

ج : درخواست دبیرانجمن یانش وران مانتره ثبت دبیرخانه شورا بشماره 9410004809- 4/12/94 به مبلغ پنجاه وپنج میلیون ریال (000/000/55 ریال)از ردیف بودجه سازمان فرهنگی ورزشی پرداخت شود.

د: آقای یوسف بدرالدین ثبت دبیرخانه شورا بشماره 941005085- 22/12/94 خرید هزار جلد کتاب با عنوان (فروشنده موفق) با تخفیف 50% از ردیف آموزش شهروندی از سوی شهرداری اقدام شود .  

 

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت50/10خاتمه يافت.