دويست ‌وهفتادوهشتمین جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

صورتجلسه

دويست ‌وهفتادوهشتمین جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت30/16 روز شنبه مورخ 11/2/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست   شورا  با سلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وآرزوی توفیق روزافزون همکاران ارجمند وبا گرامیداشت یاد و خاطره شهید بزرگوار استاد مطهری، فرارسیدن روز معلم را به تمامی فرهنگیان دلسوز و زحمت کش به خصوص جناب آقای رادمنش و سرکارخانم وزیری تبریک عرض نمود واز خداوند متعال برای یکایک آن عزیزان و معلمین بزرگوار در جهت تعلیم و تربیت دانش آموزان آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.

سپس آقای رادمنش گزارشی از مأموریت خود به تهران به اتفاق سرکارخانم یادگار جهت حضور در برگزاری همایش روز ملی شوراها که با حضور ریاست محترم جمهور، وزیرکشور و سایر مدعوین در سالن اجلاس سران تشکیل شده بود از مطالب و مباحث مطرح شده درآن اجلاس از جمله پیگیری تحقق نمودن مدیریت واحد شهری وایجاد درآمدهای پایدار و ثابت برای شهرداریها جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود. درادامه با توجه به هماهنگی های به عمل آمده قبلی آقای شیرزاد مدیرکل محترم اداره آموزش و پرورش استان به اتفاق آقای محمدی مدیرکل نوسازی مدارس و آقای خواجه رضایی مدیر مجمع خیرین مدرسه ساز در جلسه شورا حضور یافتند.

در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان بزرگوار و گرامیداشت هفته معلم از تمامی مسئولین آموزش و پرورش و معلمان متعهد و دلسوز که در جهت تربیت فرزندان این مرز و بوم از هیچگونه تلاش وکوششی دریغ نمی نمایند و باعث ارتقاء سطح علمی دانش آموزان جهت کسب رتبه نخست کشوری در کنکور سراسری طی سال های متوالی شدند تقدیر و تشکر نمود.

سپس سایر اعضای شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان گرامی و عرض تبریک فرارسیدن روز معلم و گرامیداشت سالروز شهادت حضرت آیت ا... مطهری ،از اقدامات و عملکرد خوب سازمان آموزش و پرورش و معلمین دلسوز در سطوح مختلف درراستای تعلیم و تربیت فرزندان تقدیرو تشکر نمودند ودرادامه نقطه نظرات و دیدگاههای خود درخصوص چگونگی روند ارتقاء تعلیم و تربیت دانش آموزان درمدارس و تشویق  و ترغیب آنان به امر ورزش، توجه به حضورافاغنه در مدارس جهت باسواد نمودن آنان، برنامه ریزی جهت کمک به سازمان آموزش وپرورش در زمینه های آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، تجلیل از معلمین برتر، دلسوز و زحمتکش بازنشسته، پرداخت به موقع حقوق پایان خدمت به بازنشستگان، تعیین تکلیف اراضی متعلق به شهرداری از جمله ورزشگاه معلم، ساماندهی مدارس مخروبه و همچنین اقدامات انجام شده از سوی سازمان فرهنگی ورزشی با همکاری معاونت پرورشی آن سازمان در مدارس و اعلام آمادگی شورا و شهرداری در راستای برقراری، تعامل و همکاری های متقابل مطرح و بحث وتبادل نظر نمودند.

سپس آقای عظیمی زاده شهردار محترم با گرامیداشت هفته معلم و یاد و خاطره شهید بزرگوار استاد مطهری اظهارداشت:علیرغم مصوبه شورای اسلامی شهر درخصوص تأمین اعتبار جهت بازسازی و نوسازی مدارس به دلیل نداشتن نقدینگی مناسب در سال گذشته نتوانستیم به نحو مطلوب با آن سازمان همکاری نماییم وآنچه را که شهرداری در توان داشت انجام وظیفه نمود و امیدواریم بتوانیم در سال جدید با یک برنامه ریزی هدفمند و متقابل با حمایت شورا درراستای ساماندهی مدارس اقداماتی را انجام بدهیم .

درادامه جلسه آقای خواجه رضایی مدیرمجمع خیرین مدرسه ساز با تقدیر و تشکر از اعضای شورا بخاطر برپایی این جلسه و تبریک هفته شوراها و گرامیداشت هفته معلم از اعضای شورا خواست تا در برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز که قرار است در روز چهارشنبه مورخ 15/2/95 با حضورخیرین مدرسه ساز، مدیران، انجمن اولیاء در مدارس تعیین شده برگزار گردد، حضور فعال داشته باشند.

وی درادامه پیشنهاد نمود  شورای اسلامی شهر و شهرداری درخصوص ساخت و سازهای صورت گرفته در سکونت گاههای غیررسمی و همچنین آسیبهای اجتماعی به خصوص در مدارس و کمک به دانش آموزان نیازمند تلاش نمایند. سپس آقای محمدی مدیرکل نوسازی مدارس با عرض تبریک هفته شوراها درخصوص افزایش اعتبارات عمرانی برای نوسازی مدارس و پاره ای از مسائل و مشکلات مربوط به بازسازی و نوسازی مدارس استان و همچنین اجرای طرح بنیاد برکت در یزد برای ساخت مدارس در مناطق محروم توضیحاتی ارائه نمود.

درادامه جلسه آقای شیرزاد مدیرکل اداره آموزش و پرورش استان با تقدیر و تشکر از رئیس واعضای شورا بخاطر برپایی نشست و آرزوی بهره گیری از فیوضات معنوی ماه مبارک رجب و تبریک فرارسیدن هفته شوراها و گرامیداشت هفته معلم و یاد و خاطره شهید والامقام حضرت آیت ا... مطهری و تقدیر و تشکر از حمایت ها و کمک های صورت گرفته از سوی شورا و شهرداری ،اظهار داشت : کسوت معلمین به ابلاغ نیست و همه توفیق دارند و می توانند در جهت آموزش و یاددادن به دیگران تلاش نمایند و سازمان آموزش و پرورش در حال حاضر با توجه به بودجه های جاری و عمرانی خود از لحاظ منابع و اعتبارات مالی برای مدارس جهت پرداخت حتی قبوض آب و برق مشکل دارد به خصوص مدارس در منطقه بافت قدیم و امیدواریم بتوانیم با همراهی شورای اسلامی شهر و شهرداری همچون گذشته در جهت رفع مشکلات و بازسازی، تعمیر مدارس و آسفالت نمودن اقداماتی را داشته باشیم.

سپس ایشان درخصوص بخشنامه هفته معلم و شیوه تجلیل از معلمین در مدارس و انتخاب معلم نمونه جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان و پیشنهاد نمود شورای اسلامی شهر مکان یا محلی را به عنوان آموزش وپرورش یافرهنگیان نامگذاری نماید وبا توجه به مشکلات مالی آموزشگاه تلاش، جهت کمک به دانش آموزان آن مدرسه که متأسفانه از بیماری اتیسم رنج می برند مساعدت های مالی به عمل آورند.

در ادامه جلسه آقای مهندس سیدحسینی معاون محترم امور عمرانی استانداری یزد به منظور گرامیداشت هفته شورا در جلسه حضور یافت که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به ایشان، از همکاریها و حمایت های صورت گرفته تاکنون از سوی استانداری تقدیر و تشکر نمود و ابراز امیدواری نمود تا بتوانیم با همراهی و کمک در جهت خدمات خالصانه به مردم گامهای مؤثر و بیشتری برداریم .

سپس سایر اعضای شورا با عرض خیرمقدم وخوشامدگویی به میهمان ارجمند و آرزوی توفیق روزافزون برای ایشان و تمامی مسئولین و با اشاره به مسدود نمودن مسیر میدان امیرچقماق به سمت خیابان سلمان و ایجاد نارضایتی برای اهالی و کسبه محترم آن محل و شهروندان بدون هماهنگی این شورا خواستار اخذ مجوزهای قانونی جهت اجرای کلیه طرحهای عمرانی در شهر از سوی شورای اسلامی شهر شدند. سپس نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص پیاده راه نمودن مسیرخیابان قیام تا بعثت و ایجاد یک مرکز نمونه گردشگری در کشور، تسریع در ابلاغ ضوابط مربوطه به طرح تفضیلی شهر یزد، پیگیریهای لازم در خصوص تحقق یافتن مدیریت واحد شهری و لزوم حذف شبکه های هوایی برق به زمینی، جلوگیری از افزایش محدوده بافت تاریخی یزد، ضرورت احداث پارکینگ درخیابان مسجد جامع مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند .

درادامه جلسه آقای سید حسینی معاونت محترم امور هماهنگی عمرانی استانداری ضمن عرض تبریک فراررسیدن هفته شوراها و تقدیر و تشکر از زحمات و اقدامات انجام شده در طول سال گذشته علیرغم نداشتن منابع مالی واعتباری مناسب نسبت به شهرهای مشابه در کشور، درخصوص تصمیم گیریهای اتخاذ شده از سوی شورای ترافیک استان مبنی بر مسدود نمودن مسیر میدان امیرچقماق به خیابان سلمان جهت روان سازی و کاهش ترافیک و ایجاد آسایش وامنیت بیشتر برای شهروندان و میهمانان در آن محل جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود . وی  در ادامه با توجه به ضرورت بررسی نمودن ضوابط طرح تفصیلی شهر یزد اظهار داشت در حال حاضر ضوابط طرح تفضیلی در حال بررسی و جمع بندی نهایی می باشد که امیدواریم بتوانیم هر چه زودتر این مهم نیز محقق شود .سپس ایشان درخصوص موارد مطرح شده از سوی اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود .  

جلسه با ذكر صلوات درساعت20/19خاتمه يافت.