دويست ‌وهشتادمین جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

صورتجلسه

دويست ‌وهشتادمین جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت 30/16 روز شنبه مورخ 18/2/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست  شورا  با سلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) و عرض تبریک مجدد مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) وآروزی توفیق روزافزون همکاران ارجمند، از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم تصمیمات خوبی در این جلسه اتخاذ و آنچه را که وظیفه ما می باشد در راستای خدمت رسانی به مردم به نحو احسن انجام بدهیم . وی در ادامه با گرامیداشت روز بیماریهای خاص و صعب العلاج، ضمن آرزوی شفای عاجل آن بیماران و تمام مرضای مسلمین از کسانیکه به نوعی جهت بیماران خاص، خالصانه انجام وظیفه می نمایند برای آنان آرزوی سلامتی و سرشار از موفقیت و عاقبت به خیری مسئلت نمود.

سپس آقای مدرسی در سخنان پیش از دستور با گرامیداشت روز بیماریهای خاص و صعب العلاج، از شهرداری خواست با توجه به اهمیت و ضرورت، پی گیریهای لازم در خصوص تصویب ضوابط طرح تفضیلی از سوی مراجع مربوطه به عمل آورد. وی در ادامه با توجه به سپرده گذاری شهرداری در بانک رسالت جهت اخذ وام برای کارکنان طبق مصوبه شورا از شهرداری خواست جهت پرداخت آن به صورت عادلانه اقدام نمایند.

در ادامه جلسه آقای عظیمی زاده شهردار محترم در خصوص اقدامات انجام شده شهرداری بابت شروع عملیات کف سازی میدان امیرچقماق، بدنه سازی خیابان قیام و همچنین برنامه های شهرداری جهت پیاده راه نمودن آن خیابان، انعقاد قراردادهای عمرانی از سوی مناطق و نواحی شهرداری با پیمانکاران، پیگیری های لازم جهت پرداخت حقوق معوقه کارگران خدمات شهری از سوی پیمانکاران مربوطه و تذکرات لازم به آن پیمانکاران جهت پرداخت رأس موعد مقرر، مطالبی را جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود. سپس ایشان درخصوص طرح تفضیلی شهر یزد اظهار داشت اقدامات شهرداری در این زمینه تکمیل شده است و تمامی موارد ونقشه های مربوطه جهت بررسی و تصویب ضوابط آن به کمیسیون ماده پنج ارسال شده است که امیدواریم با همکاری اداره راه و شهرسازی وسایر مسئولین مربوطه هرچه زودتر این امر محقق و به شهرداری ابلاغ گردد. وی در ادامه درخصوص محاسبه و اعمال نمودن حذف و کسری پارکینگ برای کاربریهای تجاری و مسکونی مطالبی را عنوان و خاطرنشان ساخت با توجه به اینکه باید این موضوع مجدداً از سوی شورای اسلامی شهر مورد بازنگری قرار گیرد قرار است شهرداری پیشنهاد جدید خود را طی لایحه ای جهت هرگونه تصمیم گیری در روزهای آتی به شورا ارسال می نماید.

سپس آقای پاک نژاد از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری جهت ساماندهی پارکهای درون محله ای و هم چنین از شهرداری جهت اجرای مصوبه شورا مبنی بر خرید مصالح برای پروژه های عمرانی از سوی شرکت های داخلی شهر یزد تقدیر و تشکر نمود.

درادامه با توجه به دستور کار جلسه، لایحه شهرداری درخصوص احداث مجموعه پارک آبی واقعدر شهرک مهرآوران با حضور مسئولین مربوطه و مشارکت کننده مطرح گردید که با توجه به بررسیهای به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه مجدداً به آن کمیسیون جهت بررسی بیشتر ارجاع گردید و همچنین موضوع احداث پروژه مشارکتی مجتمع تجاری، اداری، رفاهی واقعدر میدان حضرت امام حسین(ع) با حضور سرمایه گذار مربوطه و مشاورآن پروژه مطرح و بحث و تبادل نظر گردید.

مصوبات :

پروژه مشارکتی مجتمع تجاری، اداری و رفاهی میدان امام حسین (ع)       

  

1-لایحه شماره 940065358-19/12/94 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 941005037-19/12/94    به شرح ذیل :

«رییس محترم شورای اسلامی شهر با سلام ، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدينوسيله به استحضار مي رساند با عنايت به برگزاري فراخوان عمومي مورخ 17/6/1394 موضوع جلب سرمايه گذار در احداث پروژه مشاركتي مجموعه "تجاري، اداری و رفاهی میدان امام حسین(ع)" در اراضي متعلق به شهرداري وبندهای یکم از مصوبات جلسات پانزدهم و شانزدهم هیات عالی سرمایه گذاری مورخ  8/7/1394 و21/7/1394 مبني بر انتخاب آقای سید محمود علوی زاده و تعیین میزان سهم مشارکت به ترتیب 5/27 درصد شهرداري يزد و 5/72 درصد شريك؛  براي انجام پروژه صدرالاشعاربا مساحت عرصه 22663 مترمربع و زيربنایی به متراژ تقريبي 5/156938 مترمربع در مدت زمان40 ماه و سایر شرایط مندرج در آگهی فراخوان و مصوبه جلسه بیست و یکم هیات عالی سرمایه گذاری مورخ 22/10/1394،  به پيوست قرارداد تنظيم شده نهایی براساس مراتب فوق الذكر و مدارك ضميمه جهت طرح و تصويب در آن شوراي محترم تقديم مي گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقايان فرامرز رمضاني و محمد صلواتي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي می شوند. عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به جلسات برگزار شده و بررسی های به عمل آمده  با حضور مسئولین مربوطه از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت . 

  نامگذاری  معابر    

2-لایحه شماره 502/950000811- 14/1/95 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000041- 14/01/95  به شرح ذیل :

«رییس محترم شورای اسلامی شهر با سلام، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به پیوست یک نسخه صورتجلسه مورخ 10/12/1394 کمیته نامگذاری معابر سازمان رفاهی، تفریحی شهرداری یزد شامل دو ردیف معابر بیش از 12 متر ارسال می گردد لذا خواهشمند است موضوع در شورای محترم اسلامی طرح و درصورت موافقت مراتب را امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً در صورت نياز آقاي ادهمی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده از سوی كميسيون فرهنگي ،اجتماعي شورا  وتوضيحات رياست آن كميسيون و پس ازبحث وتبادل نظر واستماع نظرات مخالف وموافق موارد به شرح جدول زیر مورد تصویب قرار گرفت :

 

 

 

« نامگذاري معابر و اماكن عمومي شهر يزد با عرض بيش از 12متر»

« صورتجلسه مورخ 10/12/94 »

رديف

               واقع در كوي (محله)

     نام قبلي

           نام دقيق پيشنهادي

               نام مصوب

1

فرعی بلوار پاسداران

خیابان 11 پاسداران

خیابان محمد طاهری 

خیابان محمد طاهری    

2

شهرک اندیشه، صفائیه فرعی خیابان دانیال

معروف به نیلوفر

کوچه استاد احمد کرمی و شماره گذاری فرعی آن

کوچه استاد احمد کرمی و شماره گذاری فرعی آن

3

بلوار 17 شهریور فرعی کوچه ابوالفضلی

معروف به امام حسین (ع)

کوچه شهید عباس ابوالحسنی

کوچه شهید عباس ابوالحسنی

4

فرعی خیابان حضرت سید الشهداء (ع)

کوچه شهاب

کوچه شهید محمد دشت دهی و زیرنویس شماره گذاری

کوچه شهید محمد دشت دهی و زیرنویس شماره گذاری

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت30/19خاتمه يافت.