دويست و هشتادو هفتمين جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

صورتجلسه

دويست و هشتادو هفتمين جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد باتلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت 7 صبح روز سه شنبه مورخ 11/3/95 با حضور تمامی اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وآرزوی توفیق  روزافزون همكاران ارجمند، از خداوند متعال خواست توفيقي به همه بدهد تا آنچه را كه وظيفه ما مي‌باشد بتوانيم به نحو احسن انجام دهيم و تصميماتي در آن جلسه اتخاذ مي‌گردد مورد رضايت حق تعالي و همشهريان عزيز قرار گيرد. وي در ادامه در رابطه با پي‌گيري‌هاي صورت گرفته توسط معاونت محترم امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي بابت مصرف قليان و جمع‌آوري آن مطالبي را عنوان و از شهرداري خواست در راستاي جلوگيري از هرگونه آوردن وسايل قليان جهت استعمال توسط شهروندان در پارك‌ها و ميادين اقدام و در صورت مشاهده نسبت به جمع‌آوري آن عمل نمايد و هم‌چنين پيشنهاد نمود كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا با دعوت از مسئولين مربوطه اين مهم را مورد بررسي و نتايج حاصله را به شوراي فرهنگي عمومي استان ارسال نماييم كه در اين زمينه ساير اعضاي شوا هم نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود را مبني بر عزم همگاني و همكاري تمامي دستگاهها براي جلوگيري از استعمال قليان به خصوص جوانان در اماكن عمومي با فرهنگ سازي و تشويق نمودن آنان به امر ورزش و هم‌چنين برخورد با فروشندگان مواد عرضه قليان و ضرورت تشكيل كارگروه با حضور مراجع قضايي و اداره اماكن عمومي و دانشگاه علوم پزشكي، صدا و سيما، آموزش و پرورش مطالبي را عنوان و بحث و تبادل نظر نمودند. سپس با توجه به حضور آقاي صفدرپور مدير عامل سازمان پارك‌ها در جلسه، ايشان ضمن ارائه توضيحات كامل و جامعي از معضلات و مشكلات بوجود آمده در پار‌ك‌ها و با اشاره به موارد پيش‌بيني شده در قانون مبني بر جلوگيري از استعمال مواد قلياني در پارك‌ها، خواهان همكاري و همراهي تمامي دستگاههاي مربوطه به خصوص دانشگاه علوم پزشكي و نيروي انتظامي گرديد.

در ادامه اعضاي شوراي هيأت‌هاي مذهبي استان در جلسه شورا حضور يافتند و ضمن ارائه گزارشي از روند فعاليت‌هاي صورت گرفته تا كنون از سوي آن هيأت خواستار حمايت و هر گونه مساعدت مالي براي اجراي برنامه‌هاي فرهنگي و هم‌چنين قطعه‌ايي همانند قطعه مشاهير در خلدبرين براي پير غلامان حضرت امام حسين (ع) در نظر گرفته شود.

مصوبات :

    معرفي نماينده

        

1- نامه شماره 1389/119/ص-5/3/95-21/1/95 مدير كل امور مالياتي استان ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000757-6/3/95 در خصوص معرفي نماينده شورا جهت حضور در جلسات كميسيون تقويم املاك براي تعيين ارزش معاملاتي سال 95 شهرستان يزد، موضوع درصحن علنی شورا مطرح پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات ، آقايان رادمنش، خباززاده يزدي، مدرسي به عنوان نمايندگان شورا در اين زمينه تعيين و انتخاب شدند.

 

    گزارش حسابرسي  

 

2- در خصوص ارائه 12 فقره گزارش حسابرسي صورت‌هاي مالي منتهي به 29 اسفند ماه سال 1393 مربوط به تمامي سازمان‌هاي وابسته به شهرداري از سوي مؤسسه حسابرسي دانشگر محاسب، موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوي کمیسیون برنامه وبودجه با حضور مديران عامل و مالي آن سازمان‌ها و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق حسابرسي سازمان‌هاي تاكسيراني، پايانه‌هاي مسافربري، ميادين ميوه و تره‌بار، مديريت پسماند، فرهنگي ورزشي، فاوا، آتش‌نشاني، اتوبوسراني، آرامستان‌ها، عمران و بهسازي مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد حسابرسي سازمان‌هاي پارك‌ها و فضاي سبز و رفاهي تفريحي بدليل عدم اظهار نظر توسط حسابرس ظرف مدت يك ماه از سوي آن مؤسسه با همكاري سازمان‌هاي ياد شده مجدداً بررسي و نتيجه را جهت هر گونه تصميم‌گيري به شورا گزارش نمايند و تا ارسال آن گزارش سازمان‌هاي مربوطه هيچ‌گونه وجهي به آن مؤسسه پرداخت ننمايند .

 

 

 

    انعقاد قرارداد با نيروي انتظامي

  

3- لايحه‌شماره 950002664-24/1/95 شهرداري يزدثبت‌دبیرخانه شورابشماره 951000142- 24/1/95:

« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو لايحه شماره 940037850 مورخ 7/8/94 و با عنايت به گزارش   توجيهي اداره اجرائيات، كنترل و انتظامات مبني بر ضرورت انعقاد قرارداد «تأمين نيروي انتظامي» در نظر است نسبت به انعقاد قرارداد با فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان يزد از تاريخ 1/1/1395 لغايت 29/12/95 به مبلغ 000/000/500/8 ريال (هشت ميلياردو پانصد هزارريال) كه در كميسيون ماده 14 شهرداري نيز مطرح و به تاييد رسيده (تصاوير پيوست) اقدام گردد. همچنين لازم به ذكر است اعتبار مربوطه از محل رديف كد 1512205011 تأمين خواهد گرديد. لذا خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي سيف‌الديني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده از سوي كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق به مدت شش ماه و با دوازده درصد (12%) افزايش نسبت به مبلغ سال گذشته مورد تصويب قرار گرفت.

     تعيين رديف هاي اعتباري        

  

4- نامه شماره 950011686-10/3/95 شهرداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000815-10/3/95 :

«رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد- احتراماً بازگشت به بند چهار صورتجلسه مورخ 7/2/95 آن شوراي محترم بدينوسيله موارد زير جهت استحضار و دستور اقدام لازم جهت رفع موانع قانوني آن اعلام مي‌دارد:

1- قسمت الف بند مذكور مصوب گرديده مبلغ هفتاد ميليون ريال از محل ماده 16 پرداخت گردد، در حالي كه ماده مذكور محل پرداخت جهت كمك به مؤسسات عمومي مي‌باشد.

2- هر گونه هزينه‌اي در رابطه با آموزش شهروندي مي‌بايست با رعايت ماده 33 آيين‌نامه‌ مالي شهرداري‌ها باشد كه پرداخت در رديف‌‌هاي «ب ، د » بند فوق مغاير با ماده 33 مي‌باشد. عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد شهرداري از رديف‌هاي تعيين شده اصلاحي به شرح زير اقدام نمايد:

الف: آقاي محمد حسين حسيني فهرجي از رديف ماده 17 سهم شهرداري

ب : اتحاديه و مؤسسات قرآني ، ماده 17 سهم شهرداري

د : آقاي يوسف بدرالدين همان رديف آموزش شهروندي

جلسه با ذكر صلوات درساعت 40/10خاتمه يافت.