دويست و نود و ششمین جلسه چهارمين دوره شوراي‌ اسلامي شهريزد

صورتجلسه  

دويست و نود و ششمین جلسه شوراي‌ اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت30/16روز

 شنبه مورخ 19/4/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وآرزوی قبولی طاعات و عبادات وعرض تبریک به مناسبت عید سعید فطر، از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا آنچه را که درماه مبارک رمضان به دست آوردیم به سادگی از دست ندهیم و قدردان نعمات الهی باشیم . وی در ادامه از اعضای شورا خواست با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با استاندار محترم جهت ملاقات حضوری با ایشان برای بررسی مسائل و مشکلات شهر یزد از جمله تغییرمسیرانتقال آب اصفهان به فولاد مبارکه و مباحث فرهنگی که قراراست روز دوشنبه مورخ 21/4/95 برگزار شود، حضور فعال داشته باشند.

سپس آقای خباززاده در سخنان پیش از دستور با عرض تبریک عید سعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، گزارشی از روند عملیات اجرایی صورت گرفته تاکنون درخصوص پروژه احداث زائرسرا در مشهد مقدس با همت و همکاری خیرین و حمایت مسئولین استان و همچنین شرکت در ششمین جلسه مشترک یزدی تباران موفق و کارآفرین مقیم تهران که با حضور استاندار محترم یزد وسایر مدعوین با موضوع تأسیس شرکت هواپیمایی یزد ایر در محل شرکت بهداشتی دکتر عبیدی برگزار شده بود و پیشنهاد خود مبنی بر حمایت و مشارکت شهرداری در تأسیس یزد ایر جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود.

درادامه سرکارخانم امینی از شهرداری خواست تا هرچه زودتر نسبت به ساماندهی و تکمیل ساختمان متعلق به شورا جهت برگزاری جلسات و همچنین پیگیری های لازم در خصوص تعریض گذر ادامه بلوار گلستان شرقی به جاده گنارگذر به عمل آورند.

سپس آقای مطهریان با توجه به نشر و انعکاس موضوع پرداخت پاداش به برگزار کنندگان کنگره           نهج البلاغه در سایت ها خواهان پی گیری صحت وسقم آن موضوع و ارائه نتیجه آن از سوی شهرداری به شورا شد و همچنین از شهرداری خواست درخصوص معدوم نمودن سگ های ولگرد به دلیل ایجاد مزاحمت برای شهروندان محترم اقدامات اساسی به عمل آورد.

در ادامه آقای عظیمی زاده شهردار محترم با عرض تبریک عید سعید فطر و قبولی طاعات وعبادات در خصوص تخریب ساختمان تجاری واقعدر خیابان کاشانی جنب مسجد اتابکی که بدلیل عدم اجرا و رعایت ضوابط و مقررات ساختمانی و نداشتن مجوزهای لازم و بدون هماهنگی با مهندس ناظر و اقدام خودسرانه از سوی پیمانکار این حادثه تلخ و ناگوار پیش آمد توضیحاتی ارائه نمود و اظهار داشت این موضوع از سوی حوزه معاونت معماری و شهرسازی در حال بررسی می باشد که گزارش دقیق آنرا به همراه مدارک و مستندات در جلسه آینده شورا گزارش خواهیم نمود که دراین زمینه اعضای شورا هم نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در راستای ساماندهی و در اختیار گذاشتن امکانات و تجهیزات بیشتر به اداره اجرائیات شهرداری جهت جلوگیری از هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهر و برخورد قاطع با متخلفین مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند .

سپس شهردار محترم دررابطه با دستور العمل ابلاغی از سوی وزارت کشور بابت ضوابط تشکیلات شهرداریها درخصوص انطباق ساختار سازمانی خود با ضوابط و تشکیلاتی بر اساس نمودار جدید سازمانی شهرداری یزد و ادغام سازمانهای تاکسیرانی، اتوبوسرانی ، پایانه های مسافربری، فرهنگی و ورزشی ، رفاهی و تفریحی و ابلاغ به آقای صالحیان جهت پیگیریهای لازم برای تشکیل سازمان حمل و نقل بار و مسافر توضیحاتی ارائه نمود که اعضای شورا هم دیدگاههای خود را مبنی بر ضرورت ادغام سازمانها و همچنین تشکیل معاونت فرهنگی ، اجتماعی در شهرداری برابر مصوبه قبلی شورا مطرح و خواهان پیگیری هرچه بیشتر آن موضوعات از سوی شهرداری از طریق مراجع مربوطه شدند .

در ادامه آقای عظیمی زاده با توجه به تفاهم منعقد شده با آقای پورقاضی جهت واگذاری پروژه پیامبر اعظم (ص ) برای اجرا و عدم تمایل ایشان با شهرداری برای شروع کار و اعلام آمادگی سایر شرکتها از جمله سازمان عمران، جهادنصر، شرکت پیشگامان کویر برای اجرای آن پروژه و راه اندازی دفتر کار توسط شهرداری در آن پروژه جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود.

سپس با توجه به حضور آقای کشفی پور ناظر ساختمان تخریب شده در خیابان کاشانی جنب مسجد اتابکی، ایشان گزارش کامل از روند ساخت و ساز انجام شده و تخلفات صورت گرفته توسط پیمانکار مربوطه و عدم رعایت اصول و ضوابط فنی و شهرسازی و ارائه گزاش و مکاتبات صورت گرفته با سازمان نظام مهندسی و شهرداری بابت تخلفات در حال انجام پیمانکار و بی توجهی به تذکرات داده شده ارائه نمود .

 

   تملک قسمتی از پلاک 17520بخش 8 یزد مشتمل بر چاه آب  

1- لایحه یک فوریتی شهرداری شماره 950003353- 28/1/95 شهرداری ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره 951000204- 28/1/95  به شرح ذیل :

« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك5 دانگ از 6 دانگ پلاك 17520 بخش 8 يزد با جميع مستحدثات و ضمائم و لواحق آن ، مشتمل بر يك حلقه چاه آب فعال و سایرمتعلقات واقع در بلوار جمهوري كوچه شرق  به كد نوسازي شماره 1 15 18 18 1متعلق به آقای محمد جواد شيريني ساز اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و متعلقات آن  و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 333/458/216/30   ريال بابت غرامت آن  تعيين كه مقرر شده در ازاي اين بستانكاري پلاك هاي ثبتي 4 و 5  فرعي از پلاك اصلي 459 بخش 5 يزد واقع در بر شبكه 30 متري خاتم جمعاً به مبلغ كارشناسي 000/000/040/17  ريال به ايشان واگذار و مابه التفاوت آن به مبلغ  333/458/176/13 ريال به حساب قسمتي از بدهی وعوارضات ناشي از طلب شهرداري بر روي پلاك 2023  بخش 5  يزد واقع در خيابان تيمسار فلاحي منظور گردد. ضمناً انتقال سند و تحويل زمين عوض و معوض همزمان  انجام خواهد شد .عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح واجازه فرمائيد از محل كد  15320400005 (خرید و تجهیز چاههای عمیق ) اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقايان اهالی و صفدر پور جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت :

الف- با واگذاری پلاکهای فوق الذکر واقعدر برشبکه 30متری بلوار آیت ا... خاتم به مالک مشروط بر اینکه مالک نسبت به انتقال سند 20 لیتر در ثانیه که به تأیید سازمان آب منطقه ای استان رسیده باشد بنام شهرداری اقدام نماید.

ب- مبلغ مابه التفاوت ذکر شده در پیشنهاد فوق که به مبلغ 333/458/176/13 ریال می باشد، شهرداری در سال 1396 به مالک پرداخت نماید و چنانچه مالک هرگونه بدهی به شهرداری دارد نسبت به پرداخت آن اقدام نماید.

 

   خرید خودرو برای اداره اجرائیات و جمع آوری زباله در سطح شهر    

2- درخصوص ساماندهی واحد اجرائیات و کنترل انتظامات شهرداری و ضرورت در اختیار قرار دادن امکانات و تجهیزات لازم به آن واحد برای جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز و رفع سد معبر و همچنین جمع آوری زباله های در سطح شهر موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به   بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون خدمات شهری شورا و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات تأکید گردید شهرداری درخصوص موارد ذیل اقدام نماید:

الف- شهرداری از هرطریق ممکن و با تأمین اعتبارات لازم نسبت به خرید سه دستگاه وانت مزدا      دو کابین و یکدستگاه کاپرا اقدام نماید .

ب- در رابطه با جمع آوری زباله شهرداری ( حوزه معاونت خدمات شهری با همکاری روابط عمومی ) برای تبلیغات در سطح شهر از طریق بیلبوردها با متن زیبا و تصاویر لازم ظرف یک هفته جهت اطلاع و آگاهی شهروندان اقدام نماید.

ج- مقرر گردید شهرداری ( حوزه معاونت خدمات شهری ) تعداد محلات و مکان هایی که باید تبلیغات درون محله درآن صورت گیرد را به روابط عمومی آن شهرداری اعلام نماید.

د- مقرر شد شهرداری (روابط عمومی ) با هماهنگی و همکاری سازمان فرهنگی، ورزشی جهت تهیه بنر تبلیغاتی کوتاه قابل نصب بر روی تیرهای چراغ برق اقدام نماید و همچنین از طریق صدا و سیما و همکاری سازمان رفاهی، تفریحی نسبت به تبلیغات گسترده در این زمینه اقدام نماید.

 

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19خاتمه يافت .