دويست و نود و دومین جلسه چهارمين دوره شوراي‌ اسلامي شهريزد

صورتجلسه   

دويست و نود و دومین جلسه شوراي‌ اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت30/16 روز شنبه مورخ 5/4/95 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وبا آرزوی قبولی طاعات و عبادات ، فرا رسیدن سالروز ضربت خوردن مولی الموحدین امیرمؤمنان حضرت علی(ع) را تسلیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست ضمن توفیق بهره گیری هرچه بیشتر از فیوضات معنوی لیالی قدر ما را جزء شیعیان و محبین واقعی آن حضرت قرار دهد و در این دنیا زیارت و درآخرت از شفاعت آن امام بزرگوار و سایر ائمه اطهار(ع) نصیب همه ما بگرداند . وی در ادامه اظهار داشت با توجه به درخواست آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی جهت برگزاری جلسه در این شورا به صورت غیرعلنی با حضور مسئولین مربوطه جهت بررسی مسائل و مشکلات بافت قدیم شهر یزد مطالبی را عنوان نمود که سایر اعضای شورا هم موافقت خود را جهت برگزاری آن جلسه به صورت غیرعلنی اعلام نمودند.  

سپس آقای شایق ضمن عرض تسلیت سالروز ضربت خوردن حضرت علی (ع) و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات درخصوص حضور خود در جلسه کمیته فنی کمیسیون ماده پنج و بررسی های به عمل آمده در راستای بهسازی و نوسازی مسجد حظیره و همچنین احداث بیمارستان فرخی توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و ضرورت تأمین پارکینگ آن مجموعه ها و نیز دسترسی های لازم جهت ورودی و خروجی آنها و ارجاع آن موضوعات به کارشناس ترافیک برای ارائه طرح های مناسب ، مطالبی را جهت استحضاراعضای شورا ارائه نمود. وی در ادامه از شهردار محترم خواست با توجه به وضعیت اقتصادی، برای قشرهای پایین و کم درآمد جامعه جهت اخذ عوارض زمینه های لازم و ایجاد تسهیل مناسب برای پرداخت آسان آنان به شهرداری شد .

سپس سرکار خانم امینی با عرض تسلیت ایام ، درخصوص حضور خود در جلسه ثبت جهانی بافت تاریخی، از مطالب و مباحث مطرح شده درآن جلسه جهت استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود و پیشنهاد نمود با توجه به اقدامات خوب شهرداری جهت ساماندهی خیابان مسجد جامع کبیر ضمن ایجاد دسترسی های مناسب نسبت به مسدود نمودن آن خیابان جهت جلوگیری از هرگونه تردد وسائط نقلیه اقدام نماید.

درادامه جلسه آقای فقیه خراسانی با اشاره به افتتاح پارک حسن آباد در شب میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) از اقدامات خوب شهرداری در منطقه محروم جهت احداث آن پارک و استقبال خوب ساکنین آن منطقه تقدیر و تشکر نمود .

سپس آقای عظیمی زاده شهردار محترم ضمن عرض تسلیت سالروز ضربت خوردن حضرت علی(ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، درخصوص پیگیری های صورت گرفته جهت مطالبات شهرداری از اداره مالیات بابت ارزش افزوده در سالهای گذشته برای استحضار اعضای شورا مطالبی را عنوان نمود و در ادامه درخصوص راهکارهای پیش بینی شده از سوی شهرداری جهت پرداخت بدهی مؤدیان بابت عوارض و بهای خدمات با دادن مهلت و اقساطی نمودن آن، پیگیری های صورت گرفته بابت ضرورت تأمین پارکینگ توسط دانشگاه علوم پزشکی بابت احداث بیمارستان فرخی و ضرورت جلوگیری از هرگونه آمد و شد وسایل نقلیه در خیابان مسجد جامع کبیر توضیحاتی ارائه نمود.

مصوبات :

افتتاح حساب  بانک صادرات

 

1-لايحه دو فوریتی ‌شماره950016039-01/4/95 شهرداري يزد ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره 951001086- 01/4/95 به شرح ذیل :

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : افتتاح حساب ، با سلام و صلوات برمحمد وآل محمد (ص) ، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با توجه به مذاکرات انجام شده با مدیران بانک صادرات در خصوص افتتاح حساب (سپرده ، درآمد ، هزینه جاری و عمرانی) و دریافت وام به مبلغ 000/000/000/50 ریال با سود مشارکت 22% و مدت بازپرداخت 36 ماهه از محل کد 154203 (بازپرداخت اصل اقساط وامهای دریافتی)  به منظورخرید بالابر آتش نشانی و همچنین پیرو  مذاکرات صورت گرفته خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي سید جعفر دشتکی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع درصحن علنی شورا با حضور شهردار محترم مطرح با عنایت به توضیحات ایشان و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت . ضمناً مقرر گردید شهرداری پیگیری های لازم در جهت اخذ وام مورد نظر به صورت بهره کم اقدام نماید.

 

    ساخت مسجد درشهرک مشاغل مزاحم شهری

 

2- لایحه ‌شماره950014295-24/3/95 شهرداری ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره951000962- 24/3/95 به شرح ذیل :

« رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : ساخت مسجد شهرک مشاغل مزاحم شهری ، با سلام و صلوات برمحمد وآل محمد (ص) ، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، احتراماً پیرو لایحه شماره 940005999 مورخ 14/02/94 و بازگشت به مصوبه موضوع بند 6 صورتجلسه مورخ 02/03/94 با توجه به برآورد هزینه بعمل آمده درصورت صلاحدید اجازه فرمائید اعتبار هزینه ساخت و ساز مسجد حضرت امیر المومنین شهرک مشاغل مزاحم شهري از طریق تهاتر واگذاری تعداد 11 قطعه زمین شهرک ارزیابی شده توسط کارشناس رسمی تامین گردد بدیهی است انتخاب پیمانکار برابر ضوابط و با توجه به شرایط فوق خواهد بود  ضمناً پس از مشخص شدن برنده مناقصه نتیجه جهت تصویب وپایدار نمودن اعتبار به آن شورای محترم شهر ارسال خواهد شد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقای سیدعلیرضا انتظار قائم به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد.»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت .

 

 

 

 

  آیین نامه اجرایی جهت تسهیل در صدور پروانه ساختمانی    

 

3-لايحه ‌شماره950014324-24/3/95 شهرداري يزد ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره 951000973- 24/3/95 به شرح ذیل :

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : آیین نامه اجرایی پیشنهادی ، با سلام و صلوات برمحمد وآل محمد (ص) ، احتراماً. باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،بدینوسیله در راستای اجرایی نمودن سیاست های اخیر شورای محترم در زمینه روانسازی و تسهیل در صدور مجوزات علی الخصوص پروانه ساختمانی، به پیوست نسخه پیشنهادی آیین نامه اجرایی نحوه صدور پروانه در اراضی مشاعی و رسیدگی به تخلفات ساختمانی تا 50 مترمربع جهت بررسی و تصویب تقدیم می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصویب مراتب را امر به ابلاغ فرمانید. ضمناً آقايان فعالی و نوری جهت ارائه توضيحات بیشترمعرفي مي شوند. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق آئین نامه اجرایی  فوق به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت .

« آئین نامه اجرائی »

در راستای روانسازی و تسهیل در صدور پروانه و گواهی های پس از آن، آئین نامه ی اجرائی به شرح ذیل پیشنهاد می­گردد.

الف) صدور پروانه مشاعی

پروانه مشاعی بر روی کلیه اسناد مشاعی که دارای تقسیم نامه معتبر هستند و یا داشتن شرایط ذیل صادر     می­گردد :

1) وضعیت معبر مجاور قطعه مورد درخواست مشخص و به عبارتی شکل گرفته باشد.

2) ملک دارای سند تک برگی باشد که ابعاد و مساحت زمین اولیه در آن مشخص شده باشد .

3) مساحت ملک در حدنصاب تفکیکی باشد .

4) کروکی زمین با ابعاد و مساحت و مختصات جغرافیایی و مقیاس 1:200  تهیه و به تائید ناظر ذیصلاح (نقشه بردار) یا کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی رسیده باشد . ( صرفاً سند ماده147 )

5) اخذ تعهدنامه مشاعی از مالک در زمان صدور پروانه

6) درخصوص حقوقات باتوجه به اینکه در زمان صدور پروانه رعایت گذر الزامی است، بر اساس مساحت اولیه و طبق جدول تعرفه مصوب، سرانه خدماتی محاسبه و به نسبت قدرالسهم مساحت باقیمانده قطعه مورد نظر و طبق نظر هیئت ارزیاب شهرداری اخذ گردد.

ب) رسیدگی به تخلفات ساختمانی تا 50 مترمربع

اخذ جریمه و عوارض تخلفات ساختمانی با کاربری مسکونی تا سقف 50 متر مربع، درصورتی که تخلف ساختمانی صرفاً اضافه بنا تا 50 متر مربع و با داشتن شرایط مشروحه ذیل باشد، بدون ارسال پرونده به کمیسیون ماده صد، با اخذ جریمه معادل یک برابر ارزش معاملاتی روز و وصول سایر عوارضات متعلقه از جمله پارکینگ، فضای باز و ... توسط مناطق شهرداری انجام و مفاصاحساب برای متقاضی صادر شود.

1- اضافه بنای احداثی متصل به ساختمان اصلی باشد :

 1-1) زیربنای ساختمان اولیه دارای مجوز بوده و یا قبلاً توسط کمیسیون ماده صد پذیرش شده باشد.

 2-1) آیین نامه 2800 رعایت شده و یا درخصوص ساختمان قبلی دارای رأی تعهد آیین نامه توسط کمیسیون ماده صد باشد. (با اخذ تعهد مجدد درخصوص زیربنای جدیدالاحداث)

 3-1) در خصوص کرسی غیر مجاز، درصورتیکه با مجاورین در یک تراز بوده ، اشرافیت، مزاحمت و شاکی نداشته باشد.

  4-1) در طبقات مجاز طبق پهنه مربوطه باشد.

 5-1) مجموع تخلف زیربنای در طبقات مجاز بیش از 50 مترمربع نباشد.

 6-1) در اضافه بنای متصل به ساختمان اصلی، پیشروی بیش از مجاورین نباشد.

7-1) گذربندی رعایت شده باشد.

 

2- اضافه بنای احداثی از ساختمان اصلی منفصل باشد :

1-2) حداکثر ارتفاع آن از 5/3 متر تجاوز ننماید.

 2-2) دارای کاربری مرتبط با کاربری مسکونی باشد.

 3-2) آیین نامه 2800 رعایت شده باشد.

 4-2) پارکینگ مورد نیاز رعایت شده باشد.

 5-2) رعایت گذربندی شده باشد.

تبصره : در هر دو حالت فوق ساختمان باید فاقد اشرافیت، مزاحمت و یا شاکی خصوصی باشد.

نقشه تفکیکی اصلاحی زمین های بلوار کوثر

 

4- نامه ‌شماره950008977-27/2/95 شهرداري يزد ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره 951000634- 27/2/95 به شرح ذیل :

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع :  نقشه تفکیکی اصلاحی زمین های بلوار کوثر، با سلام و صلوات برمحمد وآل محمد (ص) ، احتراماً باستناد ماده 71 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 و اصلاحیه بعدی آن، پیرو مذاکرات و بررسیهای متعدد صورت گرفته بدینوسیله به پیوست نقشه تفکیکی اصلاحی زمین های بر بلوار کوثر تقدیم می گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً در صورت نیاز آقایان اهالی و حجت فلاح جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می شوند. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع درصحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده در کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق ضمن مخالفت با پیشنهاد فوق مقرر گردید شهرداری با مشارکت مالکین نسبت به تجمیع زمین خود و زمین آنان که حدود دوازده مترمربع می باشد با اخذ مجوز از کمیسیون ماده پنج برای اجرای طرح تجاری و اداری اقدام و نتیجه را طی لایحه ای جهت بررسی مجدد و هرگونه تصمیم گیری به شورا ارائه نماید.

معرفی نماینده جهت شرکت در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران   

 

5- نامه ‌شماره950016079-1/4/95 شهرداري يزد ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره951001087- 1/4/95 به شرح ذیل :

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر یزد، موضوع : معرفی نماینده جهت شرکت در اجلاس جهانی شورا ها و شهرداران ، با سلام و صلوات برمحمد وآل محمد (ص) ، احتراماً با عنایت به برگزاری نخستین اجلاس جهانی شوراهاو شهرداران 2016 و سومین کنگره بین المللی مدیریت شهری که به ابتکار شورای عالی استانهای کشور در روزهای30 و 31 تیرماه سال جاری با حضور شهرداران چندین کشور خارجی و سرمایه گذاران بین المللی در برج میلاد برگزار می شود، خواهشمند است با توجه به محدودیت زمانی تعیین شده از طرف دبیرخانه اجلاس، نسبت به معرفی نماینده آن شورای محترم جهت شرکت در اجلاس دستورات لازم صادر فرمایید. عظیمی زاده – شهردار یزد»

موضوع درصحن علنی شورا مطرح ، پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مقرر گردید اعضایی که تمایل دارند با هزینه شخصی خود درآن همایش شرکت نمایند.

مساعدت

6-  نامه شماره 789-29/2/95 مدیر آموزشگاه باغچه بان ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951000683-1/3/95 در رابطه با درخواست والدین فاطمه السادات حسینی دانش آموز ناشنوا و نابینای آن آموزشگاه جهت هرگونه مساعدت مالی برای عمل جراحی، موضوع در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق مقرر گردید شهرداری نسبت به پرداخت مبلغ شصت میلیون ریال (000/000/60 ریال ) از ردیف ماده 17( سهم شورا : بیست میلیون ریال(000/000/20 ریال) و سهم شهرداری : چهل میلیون ریال (000/000/40 ریال ) به ایشان پرداخت نماید .

مساعدت

7-  نامه ‌شماره2381/41/21/95 -6/3/95 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره 951001015-27/3/95 درخصوص مساعدت مالی جهت اجرای  جشنواره و برنامه ملی همای رحمت ویژه ماه مبارک رمضان موضوع در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق مقرر گردید شهرداری نسبت به پرداخت مبلغ بیست میلیون ریال (000/000/20 ریال ) از ردیف اعتبارات ماده 17 سهم شورا و شهرداری پرداخت نماید.

جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19خاتمه يافت .