دويست ونود و هشتمین جلسه چهارمین دوره شوراي‌ اسلامي شهريزد

صورتجلسه 

دويست ونود و هشتمین جلسه شوراي‌ اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا...مجید درساعت30/16روز شنبه مورخ 26/4/95 با حضور تمامی اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا رئیس  شورا باسلام وصلوات برمحمدوآل محمد(ص) وآرزوی توفیق روز افزون همکاران ارجمند و با گرمیداشت سالروز تأسیس شورای نگهبان، فرارسیدن هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی را به تمام مدیران و کارکنان زحمتکش آن ادارات تبریک و تهنیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست توفیقی به همه ما بدهد تا بتوانیم آنچه را که وظیفه ما می باشد به نحو احسن انجام وخدمتگذار مردم باشیم. وی درادامه از شهرداری خواست تا درخصوص تعیین تکلیف احداث پل عابر پیاده مکانیزه در بلوار جمهوری اسلامی جنب امامزاده سیدجعفرمحمد(ع) جهت رفاه حال شهروندان محترم با مشارکت شیرینی سازی رهبر اقدامات لازم و اساسی به عمل آورد.

سپس آقای عظیمی زاده شهردار محترم ضمن آرزوی توفیق روزافزون درخصوص اقدامات و فعالیتهای عمرانی صورت گرفته در پروژه زیرگذر میدان حضرت آیت ا... خاتمی و بهره برداری آن پروژه درهفته دولت و جا به جایی تأسیسات برق و همچنین تخریب ساختمان متعلق به شرکت آب و فاضلاب در مجاورت پارک باغ ملی و ابراز گلایه مبنی بر عدم هرگونه همکاری توسط آن شرکت و علیرغم قول های مساعد داده شده جهت احداث آب نمای آن پارک، پیگیری های صورت گرفته جهت تعیین تکلیف اراضی شهرک طوبی، آسفالت معابر شهر توسط سازمان عمران شهرداری، پیگیری های صورت گرفته جهت راه اندازی پروژه پیامبر اعظم (ص) و نیز ساماندهی مسیر رودخانه های سطح شهر و برگزاری نمایشگاه در کارخانه جنوب جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود.

درادامه آقای مطهریان با توجه به اعتراضات مردمی درخصوص نحوه عملکرد نامناسب کارکنان واحد اجرائیات جهت سد معبر، خواهان برخورد بهتری از سوی کارکنان شهرداری شد و پیشنهاد نمود شهرداری نسبت به برگزاری کلاس آموزش شهروندی برای کارکنان در راستای اجرای تکریم ارباب رجوع برای برخورد بهتر و پاسخگویی هرچه بیشتر به مردم اقدامات لازم به عمل آورد.   

سپس نامه ارسالی از سوی فرمانداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951001291-19/4/95 درخصوص بررسی بند سه صورتجلسه مورخ 2/4/95 بابت همکاری پلیس راهور با شهرداری جهت وصول به موقع عوارض خودرو و بلامانع بودن آن مصوبه در صورت عدم مغایرت با قوانین مقررات جاری راهنمایی و رانندگی و همچنین نامه تشکرآمیز احدی از شهروندان دررابطه با مزین نمودن فضاسازی شهر به احادیث، روایات معصومین (ع) توسط شهرداری جهت استحضار اعضای شورا قرائت گردید .

 

   عوارض ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری املاک تجاری احداثی قبل از سال 65   

1-لایحه یک فوریتی شماره950015341- 29/3/95 شهرداری ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره951001030- 29/3/95 بشرح ذیل :

« شورای محترم اسلامی شهر، موضوع : عوارض ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری املاک تجاری احداثی قبل از سال65، با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ،  احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، همانگونه که استحضار دارید برابر تبصره یک از ردیف 1-30 تعرفه عوارض و بهای خدمات مصوب سال 1395 ساختمانهای تجاری که دارای پروانه تجاری قبل از ابلاغ طرح جامع می باشند و کاربری آنها طبق طرح تفصیلی کاربری غیرتجاری است،درزمان درخواست تثبیت کاربری مشمول عوارض ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری نمی باشند و ساختمانهای تجاری احداثی موجود بدون پروانه تجاری و دارای قدمت قبل از ابلاغ طرح جامع مشمول ضوابط تغییرکاربری روز می شوند، لذا با توجه به قدمت اینگونه ساختمانها و نظر به اینکه عوارض زیر بنای ساخت و سازهای احداثی قبل از سال 1365  برابر بند 7 صورتجلسه شماره 137 مورخ 20/10/93 شورای اسلامی شهر معادل 20 درصد مبلغ عوارض پذیره روز محاسبه می گردد، در جهت مساعدت پیشنهاد می گردد بابت تغییر کاربری اینگونه املاک  نیز معادل 20 درصد ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری روز محاسبه و دریافت گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي علی محمد مرتضایی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت و مقررگردید کلیه ساختمانهای تجاری احداثی قبل از سال 1365(با پروانه یا بدون پروانه) مشمول معافیت از عوارض فوق گردند.

 

 

 

 

   درخواست تجدید در مصوبه مورخ 13/11/94   

2- نامه شماره950013108- 18/3/95 شهرداری ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره951000894- 18/3/95بشرح ذیل :

«رئیس محترم شورای اسلامی شهر، موضوع : درخواست تجدید در مصوبه مورخ 13/11/94، با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ، احتراماً پیرو بند 4 مصوبه مورخ 13/11/1394 با موضوع سهامداری سازمان فاوا در شرکت دانش بنیان سافا، به استحضار می‌رساند با توجه به اینکه مصوبه مذکور مشروط بر خرید 51 درصد سهام آن شرکت می‌باشد و با توجه به بررسی‌های انجام شده و قوانین حاکم بر شرکت‌های دانش‌بنیان، اجرای مصوبه آن شورای محترم شرکت سافا را از دانش‌بنیان خارج می‌سازد. لذا خواهشمند است نسبت به تجدید نظر در مصوبه فوق‌الذکر به این نحو که اختیار میزان خرید سهام آن شرکت تا حداکثر 51 درصد بر عهده‌ی شورای سازمان فاوا واگذار شود اقدامات لازم مبذول فرمایند. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گردید شهرداری براساس مصوبه قبلی شورا ( بند 4 صورتجلسه 13/11/94 ) اقدام نماید.  

   تعیین تکلیف پارکینگ طبقاتی بیمارستان فرخی  

3-رونوشت نامه شماره950206973-9/4/95 شهرداری منطقه دو ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951001199-9/4/95 درخصوص تعیین تکلیف پارکینگ طبقاتی بیمارستان فرخی، موضوع در صحن علنی شورا مطرح  با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون عمران و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، مقرر گردید شهرداری براساس پروانه صادره و همچنین طبق مصوبه کمیسیون ماده پنج اقدامات لازم را معمول نماید.

   طرح های ترافیکی شهر یزد 

4- رونوشت نامه شماره15845-31/3/95 معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ثبت دبیرخانه شورا به شماره 951001075-31/3/95 به شرح ذیل :

«با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ، با عنایت به ماده (5) تصویب نامه شماره 123539/ت50752 ه مورخ 20/10/93 هیئت محترم وزیران، شایسته است دستور فرمائید از این پس کلیه طرح ها و موضوعات مرتبط با امور حمل و نقل و ترافیک آن شهرداری، جهت طرح مستقیم در شورای هماهنگی ترافیک استان، به دبیرخانه شورای مذکور مستقر در دفتر فنی، امور عمرانی و حمل ونقل و ترافیک استانداری ارسال گردد. سید محمد رضا سید حسینی – معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق،  مقرر گردید شهرداری در ابتدا مجوزهای لازم را دراین زمینه از شورا اخذ و پس از تصویب شورا مراتب را به شورای هماهنگی ترافیک در استان جهت اقدامات بعدی ارسال نماید.

  تملک  حق کسبه و پیشه و سرقفلی سه دهانه غرفه واقع در پارک شادی

 

5-لایحه شماره950013093- 18/3/95 شهرداری ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره951000892- 18/3/95 بشرح ذیل:

« شورای محترم اسلامی شهر، موضوع : تملک  حق کسبه و پیشه و سرقفلی سه دهانه غرفه واقع در پارک شادی ، با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ، احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك حق كسب و پيشه وسرقفلي سه دهانه  غرفه واقع در پارك شادي به كد نوسازي شماره 2 – 86 – 28 – 2 متعلق به آقاي سيد جلال طباطبايي وشركا اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم تا در ازاء واگذاري حقوقات موصوف  و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 000/000/700  ريال پس از انتقال رسمي اسناد بنام شهرداري و تحويل غرفه هاي مذكور در وجه ايشان پرداخت گردد. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي ، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد 15310200042 تملک حق کسب و پیشه غرفه های پارک شادی اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي اهالی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت. ضمناً مقرر گردید شهرداری نسبت به تعیین تکلیف غرفه های موجود در پارک شادی، خانه غذا اقدامات لازم را معمول و نتیجه را به شورا گزارش نماید.

  عوارض خودرویی   

6- نامه شماره 996/3/1208/3913-3/4/95 پلیس راهنمایی و رانندگی ف.ا.ا. یزد ثبت‌ دبیرخانه شورا بشماره951001227- 12/4/95 بشرح ذیل :

« از پلیس راهنمایی و رانندگی ف.ا.ا. یزد به رئیس محترم شورای اسلامی شهر، موضوع : عوارض خودرویی، سلام علیکم، با احترام، با عنایت به مصوبه اخیر شورای اسلامی شهریزد درخصوص اختصاص 5 درصد از مبلغ دریافتی، از محل عوارض خودرویی به پلیس راهور استان به آگاهی می رساند این پلیس به جهت ناچیز بودن مبلغ مذکور، عدم رضایت خود را نسبت به میزان سهم اختصاص یافته از منبع یاده شده توسط آن شورا اعلام و شایان ذکر می باشد این پلیس به هیچ عنوان به مبلغ کمتر از 20درصد درآمد حاصل از وصول عوارض خودرویی توسط شهرداری یزد رضایت نمی دهد. لذا خواهشمند است دستور فرمائید در اسرع وقت اقدام لازم درخصوص اصلاح درصد پیشنهادی معمول و نتیجه را به این پلیس اعلام فرمایند. سرهنگ منصور جمشیدی – رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ف.ا.ا. یزد »

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های به عمل آمده از سوی کمیسیون برنامه و بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق شورا بر اساس مصوبه قبلی خود( بند 3 صورتجلسه مورخ 25/3/95 ) تأکید و اصرار دارد. 

 

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19خاتمه يافت .