دويست‌وبيست وسومین ‌جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

   صورتجلسه

   دويست‌وبيست وسومین ‌جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید در ساعت 7 صبح روز سه شنبه مورخ 7/7/94 با حضور اکثریت اعضاء تشكیل گرديد :

در ابتدا ریاست شورا باسلام وصلوات‌برمحمدوآل محمد(ص) فرارسیدن سالروز ولادت دهمین اخترتابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام هادی (ع)را برهمگان تبریک و تهنیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست ما را جزء یاران وپیروان راستین آن امام بزرگوار وسایر ائمه اطهار(ع) قراردهد و برای تمامی شهدای منا علوّ درجات وبه خانواده های داغ دیده آنان صبری عظیم و برای مجروحین آن حادثه شفای عاجل مسئلت نمود.سپس آقای کاشفی زاده به مناسبت فرارسیدن هفته سلامت مطالبی را درخصوص اهمیت و ارزش این هفته ،نکاتی را پیرامون سلامتی انسانها به خصوص دربحث ورزش ارائه نمود .

در ادامه جلسه با توجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی آقای میرشمسی مدیرعامل محترم سازمان آتش نشانی وجمعی ازآتشنشانان بمناسبت گرامیداشت هفتم مهرماه سالروز آتش نشانی و ایمنی در جلسه شورا حضور یافتند که درابتدا ریاست شورا باعرض خیرمقدم وخوشامدگویی به میهمانان ارجمند وعرض تبریک این روز به مدیرعامل وتمامی کارکنان زحمت کش آن سازمان وتقدیر وتشکر از زحمات وخدمات ارزشمند آنان در عرصه خدمات رسانی به شهروندان محترم،برای یکایک آن عزیزان در راستای اجرای وظایف خود آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.سپس آقای میرشمسی مدیرعامل سازمان آتش نشانی ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورا بخاطر برپایی این جلسه ، گزارش کاملی از عملکرد آن سازمان در سال گذشته در خصوص اطفای حریق، برگزاری دوره های آموزشی در مدارس ، کارخانجات و کارکنان و اجرای طرح سی شب درسی مسجد برای آگاهی و آموزش مردم جهت اطفای حریق ، بیمه مسئولیت مدنی کارفرما درمقابل پرسنل و برنامه های آن سازمان جهت گرامیداشت روز آتش نشانی ارائه نمود .

درادامه هر یک از اعضای شورا با عرض تبریک فرارسیدن ولادت حضرت امام هادی (ع) وبا گرامیداشت روز آتش نشانی وعرض خسته نباشید به مدیرعامل و تمامی کارکنان زحمت کش آن سازمان و آرزوی موفقیت برای یکایک آنان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را درخصوص زمان رسیدن به محل حادثه و دقت لازم مبنی برمجهزبودن به تمامی امکانات و وسایل درهنگام آتش سوزی برای اطفای حریق، تأکیدبر ورزش پرسنل جهت آمادگی هرچه بیشتر برای مهار حوادث ، کنترل و مجهز نمودن پاساژها ، مجتمع های تجاری و غیره به سیستم اطفای حریق جهت جلوگیری از هرگونه بروز حادثه ، خرید بالابر هیدرولیک برای اطفای حریق درمجتمع های مسکونی ،راه اندازی اکیپ موتور سوار در چهارراهها ، تبلیغات عملکرد سازمان در سطح شهر جهت اطلاع شهروندان ، همکاری بیشتر سازمان با ادارات و نهادها برای برگزاری مراسم های خاص ملی ، مذهبی ارائه نمودند که در پایان به رسم یادبود و تجلیل از کارکنان با اهداء لوح سپاس و هدیه از زحمات بی دریغ آتش نشانان تقدیر وتشکر به عمل آمد .

درادامه جلسه آقای امین مقدم معاون خدمات شهری و دبیرکنگره بین المللی نهج البلاغه در جلسه شورا حضور یافت ودرخصوص اقدامات وفعالیت ها و نیز برنامه ریزی های انجام شده از سوی شهرداری با همکاری بنیاد نهج البلاغه درخصوص برگزاری هفدهمین کنگره بین المللی نهج البلاغه که قراراست از روز پنجشنبه مورخ 9/7/94 لغایت شنبه مورخ 11/7/94 درمسجد جامع کبیر یزد با حضور مسئولین کشوری و نماینده ولی فقیه وامام جمعه یزد وجمعی ازمیهمانان داخلی وخارجی برگزار شود جهت استحضار اعضای شورا توضیحات کامل وجامع ارائه و اعضای شورا هم دراین زمینه مطالبی را عنوان نمودند .

مصوبات :

    خرید دستگاه بالابر آتش نشانی      

1- پیرو مصوبه قبلی شورا و با توجه به نیاز مبرم سازمان آتش نشانی به دستگاه بالابر و اینکه درسال قبل وسال جاری خرید این دستگاه در بودجه شهرداری پیش بینی گردیده است لذا شهرداری موظف است دراسرع وقت از همین امروز، نسبت به مقدمات خرید این دستگاه براساس ضوابط وبا مسئولیت شورا اقدام نماید و درصورت نیاز به اعتبار مازاد بر بودجه مصوب طی لایحه ای به شورا اعلام نماید . ضمناً مقرر گردید آقای شایق به عنوان نماینده شورا درآن سازمان ،موضوع را پی گیری و نتیجه را به شورا گزارش نماید .

 

    تحویل ساختمان کمیسیون ماده صد به دادگستری    

2- لايحه‌ ‌شماره940036984- 9/6/94 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 941002215- 9/6/94 :

« احتراماًباستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنایت به درخواست شماره 1/435/9030 مورخ 1/2/1394 ریاست محترم کل دادگستری استان یزد (تصویرپیوست) مبنی بر نیاز مبرم به ساختمان فعلی دبیرخانه مرکزی کمیسیون ماده صد واقع در خیابان رهبر ، صرفاً به منظور استفاده بعنوان شعبه دیگری از دادسرا ، بدینوسیله پیشنهاد می گردد جهت رفاه حال شهروندان ، ساختمان مذکور با حفظ مالکیت شهرداری و تعیین اجازه بهاء برابر نظریه کارشناس رسمی دادگستری برای مدت 3 سال به آن مرجع محترم تحویل و چنانچه نسبت به تغییر استفاده مورد اشاره و یا واگذاری پلاک مذکور به غیر اقدام شود شهرداری آن را مسترد نماید . علیهذا خواهشمند است موضوع را درشورای اسلامی شهرمطرح و درصورت موافقت مراتب را اعلام تا اقدامات بعدی معمول گردد . ضمناً درصورت نیاز آقای محمد حاجی رضایی جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی می گردد. عظيمي زاده – شهردار يزد »

موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده دركميسيون برنامه وبودجه و توضيحات رياست آن كميسيون وپس از بحث وتبادل نظرو استماع نظرات مخالف و موافق وبا عنایت به اینکه ساختمان مورد نظر برای کمیسیون های ماده صد شهرداری تجهیز گردیده و مورد نیاز می باشد لذا ضمن مخالفت با پیشنهاد فوق مقرر گردید شهرداری ساختمان دیگری به غیر از املاک خود وسازمان های وابسته(ازبخش خصوصی)بمنظوراستقرار شعبه دیگری از دادسرا درحد ساختمان کمیسیون های ماده صد شناسایی و به صورت اجاره دوساله قرارداد تنظیم و دراختیار دادگستری قراردهد .

    احداث مجتمع تجاری بلوار آیت ا... طالقانی  

3- لايحه‌ ‌شماره940028901- 21/6/94 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 941002381- 21/6/94 :

« احتراماًباستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به استحضار می رساند با عنایت به برگزاری فراخوان عمومی مورخ 8/4/94 موضوع جلب سرمایه گذار دراحداث مجتمع تجاری واقع در بلوار آیت ا... طالقانی و بند دوم از مصوبات جلسه هیأت عالی سرمایه گذاری مورخ 11/5/94 مبنی بر انتخاب شرکت حکیمان آینده ساز پارس برای انجام پروژه صدرالاشعار در اراضی متعلق به شهرداری یزد واقع در بلوارآیت ا... طالقانی به مساحت کل 3620 مترمربع و زیربنا به متراژ تقریبی 26950 مترمربع ، دراین خصوص درصدهای به دست آمده جهت مشارکت برای شهرداری یزد 34 درصد و شریک 66 درصد لحاظ گردیده . لذا به پیوست قرارداد تنظیم شده براساس مراتب فوق الذکر ومدارک ضمیمه ،جهت طرح و تصویب آن در شورای محترم تقدیم می گردد . خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و درصورت تصویب مراتب را امر به ابلاغ فرمائید . ضمناً آقای فرامرز رمضانی به عنوان نماینده جهت ارائه توضیحات بیشتر معرفی          می گردد . عظیمی زاده – شهردار یزد »

موضوع درصحن علني شورا با حضور نماینده شرکت مربوطه و مسئولین شهرداری مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده درکمیسیون برنامه وبودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون وپس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق پیشنهاد فوق کلیات آن مورد تصویب قرارگرفت ومقرر گردید شهرداری هر گونه تغییری در مفاد قرارداد را به تأیید شورا برساند و همچنین کل آورده شهرداری و مشارکت کننده را به تفکیک درمتن اولیه قرارداد منظور و لحاظ نماید . 

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 50/10 خاتمه يافت.