دومین نشست مطبوعاتی شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد.

دومین نشست مطبوعاتی شورای اسلامی شهر یزد برگزار شد.

       به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد ، دومین نشست مطبوعاتی سومین دوره شورا با حضوراصحاب مطبوعات و رسانه و خبرگزاریها در محل تالار جلسات برگزار شد .

این گزارش حاکی است  در این نشست سید علی محمد میرحسینی رئیس شورا، محمدرضا کوچک زاده  رئیس کمیسیون عمران وتوسعه و ترافیک ، محمد مهدی حرزاده ، رئیس کمیسیون فرهنگی ،اجتماعی ، وحیدرضا خباززاده سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد حضور داشتند و به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند .

   سید علی محمد میرحسینی رئیس شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت : رسیدگی به مسائل و مشکلات محلات مختلف شهر یزد از مهمترین اولویتهای شورا در سال آینده است .

   وی درخصوص تخلفات ساختمانی و تخریبهایی که صورت می گیرد اظهار داشت : یک عده زمین خوار خارج از ضوابط شهرسازی و خارج از محدوده، زمینهایی را بدون توجه به طرح هاي جامع و تفضیلی به مردم می فروشند و متاسفانه در این زمینها بدون رعایت اصول مهندسي و مقام سازی و گذر بندی ساخت و ساز صورت می گیرد که با کوچکترین زمین لرزه ایی ساختمان خراب می شود و اعضاء خانواده در زیر آن مدفون می گردند شهرداری با توجه به وظیفه ای که درخصوص جلوگیری از این گونه ساخت و سازها و جهت رفع خطر دارد با همکاری مسکن و شهرسازی و دیگر ارگانها و با حکم کمیسیون ماده 100 درخصوص تخریب اقدام می نماید ، هرچند تخریب برای همه دردآور است ولی حفظ جان انسانها در اولویت است و شهر هم باید به نحوی ساخته شود که در آینده شاهد «بم» دیگری نباشیم.

   در این نشست محمد رضا کوچک زاده رئیس کمیسیون عمران و توسعه و ترافیک به بیان عملکرد این کمیسیون پرداخت مخصوصاً در زمينه هايبافت قدیم ، تخلفات ساختمانی و ارزش معاملاتی املاک .

   محمد مهدی حرزاده رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی نیز ضمن بیان عملکرد این کمیسیون به مهمترین اقدامات اشاره کرد از جمله ایجاد سازمان رفاهی و تفریحی و اضافه نمودن بخش فرهنگی به آن و تغییر نام آن به فرهنگی ،تفریحی و به تشریح اولویتهای کمیسیون كه ازدواج آسان و حجاب  ميباشدپرداخت.

 وحیدرضا خباززاده سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد به تشریح عملکرد 9 ماهه و مصوبات شورا پرداخت و درخصوص ارتباط با شهروندان و اطلاع رسانی به ایجاد سایت شورا و ارائه کلیه مصوبات و اخبار ازطریق آن و همچنین ارتباط با مطبوعات و شرکت در برنامه های رادیویی و تلویزیون اشاره کرد.