در کمیسیون عمران توسعه شورای اسلامی شهر یزد اعلام گردید/ پروژه های عمرانی عمده سال 89 و پیش بینی شروع به کار آنها

در کمیسیون عمران توسعه شورای اسلامی شهر یزد اعلام گردید/ پروژه های عمرانی عمده سال 89 و پیش بینی شروع به کار آنها
در کمیسیون عمران توسعه شورای اسلامی شهر یزد پروژه های عمرانی عمده سال 89 و پیش بینی شروع به کار آنها اعلام گردید.
به گزارش سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد – در یکصد و هشتاد و ششمین جلسه کمیسیون عمران توسعه شورای اسلامی شهر یزدبا حضور شهردار،معاونین شهرداری ، مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری ، آقای مهندس نبوی زاده مشاور شورا ، آقای مهندس راسخی نژاد و آقای مهندس باغی مشاوران کمیسیون عمران شورای شهر یزد ، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای تسریع در اجرا پروژه های عمرانی پیش بینی شده در بودجه 89 آقای مهندس میروکیلی شهردار یزد اظهارداشت که  شروع اجرا پروژه زیرگذرو میدان چهارراه مهدیه از اول تا اواسط خردادماه سالجاری ، پروژه بلوار ولایت از 25 اردیبهشت ماه تا 30 خردادماه سالجاری ، تکمیل پارکینگ طبقاتی جنب شهرداری مرکز از اول تا 10 خردادماه سالجاری، ساماندهی سید صحرا که از پروزه های قابل توجه سالجاری است از 25 اردیبهشت ماه تا 30 خردادماه سالجاری و ساماندهی فرهنگسرای چهارمنار اول خرداد ماه سالجاری آغاز به کار خواهند کرد.
براساس این گزارش عمده عملیات عمرانی پل پروژه پروفسور حسابی پایان یافته و تملک آن نیز آغاز شده و تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
در خصوص پروژه فرهنگسرای بهمن مطرح شد که این پروژه نیاز به مشارکت کننده دارد با این وجود طراحی آن در دست تکمیل و عملیات اجرایی آن انشاءا... در اول مرداد ماه سالجاری آغاز می شود.
لازم به ذکر است در حال حاضر عملیات تملک ساماندهی سه شبکه پیش بینی شده در بافت تاریخی با مشارکت استانداری و شرکت عمران و مسکن آغاز شده و پیشرفت قابل توجهی دارد.
گفتنی است که پروژه مشارکتی میدان میوه و تره بار جدید با پیشرفت قابل توجهی در حال اجراء است و مکان یابی در خصوص فرهنگسرای آزادشهر و مجتمع فرهنگی مذهبی آیت ا... سید محمد کاظم طباطبائی در دست اقدام می باشد.
این گزارش می افزاید : در ادامه جلسه تعدادی از کارشناسان ایتالیایی با معرفی آقای دعائی حضور یافته و در خصوص توانمندی آنها در مورد نورپردازی مطالبی را ارائه نمودند که مقرر گردید در جلسه جداگانه ای روش ارائه نمونه کارآنها در یکی از بناها یا میادین مهم شهر با حضور آقای شهردار یزد بررسی گردد.